Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και βαλε και ένα κανονικό ξυπνητηρι για καλό και για κακό.:D

 

Και φτιάξε και τον μηχανισμό που βλέπαμε στα παλιά καρτούν (που περιλαμβάνει μπαλάκι του πινγκ-πονγκ, ανεμιστήρα, σπίρτο με κλωστή κτλ. και καταλήγει σε ένα κουβά με νερό που σου σκάει στο κεφάλι) :lol:

Α ρε άτιμο android...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς μπορείς να κάνεις αναζήτηση επαφών χωρίς να κάνει mute στην τρέχουσα κλήση;

 

Ναι.................

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... έχεις πρόβλημα με το default;

 

Όχι κανένα ,απλώς αστειεύομαι.

Αλλά πλάκα-πλάκα μπορώ να πω ότι είναι το πιο συχνά αναφερόμενο πρόβλημα στα φόρα του android.

H ίδια ερώτηση γίνεται κάθε 3 σελίδες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς μπορείς να κάνεις αναζήτηση επαφών χωρίς να κάνει mute στην τρέχουσα κλήση;

 

παιδιά έχω και έγω το ίδιο πρόβλημα το έχω αναφέρει πιο πίσω ,όποιος μπορεί να μας διαφωτίσει λίγο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και έγω το ίδιο πρόβλημα το έχω αναφέρει πιο πίσω ,όποιος μπορεί να μας διαφωτίσει λίγο

 

Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος τρόπος για να γίνει αυτό είναι ο εξής.

Όταν μιλάς στο τηλέφωνο, πατάς home button και σε πετάει στην αρχική οθόνη. Μετά πατάς παρατεταμένα το menu button και σε βγάζει στο "search" από εκεί οτι και να πληκτρολογήσεις, σου τα βρίσκει σε χρόνο DT.

Δοκιμάστε το.

Όχι κανένα ,απλώς αστειεύομαι.

Αλλά πλάκα-πλάκα μπορώ να πω ότι είναι το πιο συχνά αναφερόμενο πρόβλημα στα φόρα του android.

H ίδια ερώτηση γίνεται κάθε 3 σελίδες.

Αυτό γίνεται γιατί όλοι οι έξυπνοι βάζουν Task killer, με αποτέλεσμα ούτε μπαταρία να εξοικονομούν αλλά ούτε και το κινητό να δουλεύει σωστά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί όλοι οι έξυπνοι βάζουν Task killer, με αποτέλεσμα ούτε μπαταρία να εξοικονομούν αλλά ούτε και το κινητό να δουλεύει σωστά.

 

Πάντως εδώ και 1 χρόνο που έχω από το SGS 1 το autokiller ποτε δεν μου έκλεισε το ρολόι, πάντα ξυπνάω στην ώρα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και 1 χρόνο που έχω από το SGS 1 το autokiller ποτε δεν μου έκλεισε το ρολόι, πάντα ξυπνάω στην ώρα μου :lol:

 

autokiller Και task killer, καμία απολύτως σχέση. Για να ξέρεις όμως, με λάθος τιμές στα 3 πάνω κουτάκια ο autokiller μπορεί να αποδειχτεί καταστροφικός. :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

autokiller Και task killer, καμία απολύτως σχέση. Για να ξέρεις όμως, με λάθος τιμές στα 3 πάνω κουτάκια ο autokiller μπορεί να αποδειχτεί καταστροφικός. :D

 

όλα υπο έλεγχο φίλε μου, πάντως στο sgs 2 ούτε το autokiller νομίζω ότι χρειάζεται, το κρατάω για ιστορικούς λόγους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω εχω προβλημα με το ξυπνητηρι,δεν μπορω να το καταφερω να χτυπησει.Εχω κατεβασει και 2 εφαρογες και παλι τπτ.Ξερετε αν συμβαινει κατι;Καμια λειτουργεια που δεν εχω ενεργοποιησει;

 

εκτος του οτι το ρολογακι πρεπει να ειναι πρασινο...τσεκαρε και τις μερες τις εβδομαδας να ειναι μπλε..και οταν κανεις save στις ρυθμισεις θα σου γραψει απο κατω σε ποσες ωρες θα χτυπησει το ξυπνητηρι..και ετσι θα εισαι σιγουρος οτι δουλευει:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν τον εχω δουλεψει......τα γραμματα οταν η σελιδα ειναι σε default μεγεθος δειχνουν καπως pixeliasmena....και οταν ανοιξα το fb by default μου το ανοιγει σε mobile view παρολο που δεν ειναι τικαρισμενο σαν επιλογη....αλλαζει αυτο?...κατα τα λοιπα ναι ειναι πολυ πιο ευχρηστος απο τον stock αν και μου φαινεται μερικα ms πιο αργος :p .....θα δοκιμασω και με dolphin HD.

 

Οσοι εχουν προβλημα με χαμηλο ηχο κατα την διαρκεια μιας κλησης ας δοκιμασουν απο το menu button αν το noise reduction ειναι στο off.

http://i42.photobucket.com/albums/e306/policeman999/SC20110612-162249.jpg

 

πως βγαινει αυτο το μενου?

Link to comment
Share on other sites

εκτος του οτι το ρολογακι πρεπει να ειναι πρασινο...τσεκαρε και τις μερες τις εβδομαδας να ειναι μπλε..και οταν κανεις save στις ρυθμισεις θα σου γραψει απο κατω σε ποσες ωρες θα χτυπησει το ξυπνητηρι..και ετσι θα εισαι σιγουρος οτι δουλευει:)

Για να δουμε παλι αυριο θα ξυπνησω η θα ροχαλιζω κανονικα μεχρι.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κατοχος και εγω του γαλαξια εδω και 1 εβδομαδα.σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος με την συσκευη.τρομερη οθονη και απιστευτα γρηγορο.Ομως εχω ξενερωσει με καποια θεματα...πρωτο και κυριο η μπαταρια,απλα απαραδεκτη!την μερα δεν την βγαζει με τιποτα και δεν ειμαι απο αυτους που το σκαλιζουν ολη την ωρα.ελπιζω σε καποια μελλοντικη διορθωση ως προς αυτο...τωρα το αλλο αγκαθι ειναι το σημα του.καθε 5 λεπτα χανει το σημα εντελως(αναβει η οθονη και με καλωσοριζει στην vodadone) και οσοι με καλουν μου λενε οτι δειχνει μονιμως κλειστο.στον ιδιο χωρο με αλλες συσκευες δεν ειχα ποτε προβλημα.του εχω βαλει την θηκη της casemate, μηπως φταει αυτη?εχω φρικαρει,600 ευρω κανει και μην ξεχναμε οτι κατα κυριο λογω ειναι για συνομιλιες.οποιος μπορει ας βοηθησει,ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κατοχος και εγω του γαλαξια εδω και 1 εβδομαδα.σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος με την συσκευη.τρομερη οθονη και απιστευτα γρηγορο.Ομως εχω ξενερωσει με καποια θεματα...πρωτο και κυριο η μπαταρια,απλα απαραδεκτη!την μερα δεν την βγαζει με τιποτα και δεν ειμαι απο αυτους που το σκαλιζουν ολη την ωρα.ελπιζω σε καποια μελλοντικη διορθωση ως προς αυτο...τωρα το αλλο αγκαθι ειναι το σημα του.καθε 5 λεπτα χανει το σημα εντελως(αναβει η οθονη και με καλωσοριζει στην vodadone) και οσοι με καλουν μου λενε οτι δειχνει μονιμως κλειστο.στον ιδιο χωρο με αλλες συσκευες δεν ειχα ποτε προβλημα.του εχω βαλει την θηκη της casemate, μηπως φταει αυτη?εχω φρικαρει,600 ευρω κανει και μην ξεχναμε οτι κατα κυριο λογω ειναι για συνομιλιες.οποιος μπορει ας βοηθησει,ευχαριστω!

Φίλε Κώστα μάλλον πρέπει να απομακρύνεις την θήκη που έβαλες. Το τηλέφωνο απλά πιάνει εκεί που δεν πιάνουν άλλα κινητά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τωρα το αλλο αγκαθι ειναι το σημα του.καθε 5 λεπτα χανει το σημα εντελως(αναβει η οθονη και με καλωσοριζει στην vodadone) και οσοι με καλουν μου λενε οτι δειχνει μονιμως κλειστο.στον ιδιο χωρο με αλλες συσκευες δεν ειχα ποτε προβλημα.του εχω βαλει την θηκη της casemate, μηπως φταει αυτη?

 

Αυτό που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικό και δεν έχει να κάνει με το ότι χάνει το σήμα του αλλά την SIM. Η συσκευή σου δεν λειτουργεί σωστά. Δοκίμασε να βγάλεις/βάλεις τη SIM, δοκίμασε και με άλλη SIM, και αν τα προβλήματα συνεχιστούν... ίσως θα χρειαστείς επίσκεψη στο service. Δοκίμασε και χωρίς τη θήκη.

 

Αν στο έκανε από την αρχή αυτό θα έπρεπε να επιστρέψεις τη συσκευή σου άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω χτες αφου εδωσα το 3 εβδομαδων galaxy s. οπτικα το λευκο galaxy s μου αρεσε πολυ περισσοτερο να πω την αληθεια. δεν ειδα κανενα προβλημα με την καμερα και τα βιντεο ουτε ροζ κηλιδες ουτε πρασινες και πιστεψτε με τραβηξα ολους τους ασπρους τοιχους που βρηκα. μπαταρια αυτη τη στιγμη δουλευει σερι 12 ωρες και ειναι στο 54%. το πρωτο 2ωρο το εσκισα ομως με ανοιχτο wi fi για συγχρονισμους κλπ ,ψαξιμο , σεταρισμα κ.α. και επαιξα και 4-5 πιστες στο robo defence πριν κοιμηθω. αρα μαλλον καλα. νομιζω οτι εχω θεμα με τον ηχο στα ακουστικα αλλα περισσοτερα οταν παω σπιτι . του περασα ενα 720p Βιντεο με ηχο ac3 και με τα ακουστικα του galaxy s ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος. επιφυλασσομαι να δοκιμασω και αλλα αρχεια και φυσικα τα ακουστικα της συσκευασιας. αν με ρωτησετε παντως για καποιον που εχει το galaxy s δεν ειναι value for money η αγορα του 2. προς το παρον τουλαχιστον δεν βλεπω κατι που να δικαιολογει την διαφορα στην τιμη των 250€ εκτος απο το φλας στην καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο λογισμικο φοραει?κοιτα τα τρια τελευταια ψηφια πχ ΚΕ7,ΚΕ2,ΚΕ8

Επισης το πηρες απο ελλαδα?

 

KE2 είναι. Το πήρα από Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

KE2 είναι. Το πήρα από Γερμανό.

αρα δεν ειναι θεμα firmware οπως ελεγαν καποιοι.εχεις κανει root?ποσες φορτισεις-αποφορτισεις εχεις κανει?

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι θεμα firmware οπως ελεγαν καποιοι.εχεις κανει root?ποσες φορτισεις-αποφορτισεις εχεις κανει?

 

φιλε χτες το απογευμα το πηρα. το φορτισα πληρως το βραδυ ,εκανα οτι προειπα,σεταρισμα,συγχρονισμους,εφαρμογες κλπ, και αυτη τη στιγμη δουλευει σερι 14 ωρες και η μπαταρια λεει 41%.

Link to comment
Share on other sites

αρα το συμπερασμα που βγαινει και ειναι το ιδιο που ειχαμε πει και στην αρχη οτι καποιες εφαρμογες καταναλωνουν την μπαταρια και δεν ειναι προβλημα του κινητου
Link to comment
Share on other sites

KE2 είναι. Το πήρα από Γερμανό.

 

Και εγώ ΚΕ2 έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...