Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τι προτεινεις να του κανω ενα update παλι?δε χανω και τιποτα βεβαια αλλα θα το δοκιμασω!λες να πηρε τιποτα υγρασια μεσα?και να επαθε κανενα βραχυκυκλωμα?

Βάλε το κινητό σε ένα κουτί και σκέπασέ το με ρύζι. Όσο και να σου φαίνεται παράξενο το ρύζι θα τραβήξει όλη την υγρασία. Το συγκεκριμένο κόλπο έχει δουλέψει σε HTC που έπεσε στο νερό. Ελπίζω να παίξει και σε σένα φίλε μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρατήρησα ότι η οθόνη μου έχει ένα επιπλέον ελάττωμα εκτός του γνωστού κίτρινου, δεν θα το έβλεπα εύκολα αν δεν το έψαχνα :

http://www.fonearena.com/blog/40203/samsung-galaxy-s2-yet-another-display-bug.html

(μάλιστα φαίνεται να το έχουν αρκετές συσκευές, βρήκα αρκετά posts online). Το ερώτημα μου, αν γνωρίζει κανείς : θα μου αλλάξει τη συσκευή με νέα το κατάστημα (αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ) ή η αντιπροσωπεία και, αν ναι, πόσο εύκολα/γρήγορα ; Επισημαίνω ότι είναι δύσκολα ορατό, και δεν φαίνεται παρα σε συγκεκριμενο φοντο.

Edited by simbetheros
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενημερωση απο το kies οτι εχω νεο Update αλλα οταν παω να το κανω αποσυνδεεται το τηλεφωνο...στις προηγουμενες αναβαθμισεις δεν ειχα τετοιο θεμα...

καμια ιδεα;

 

edit: το εκανα το update και αφορουσε την αναβαθμιση σε KF3 οποτε ακομα με 2.3.3

τωρα τι διορθωθηκε ακριβως δεν εχω ιδεα!

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

το εχει κ το δικο μου το τηλ. αυτο , τωρα το παρατηρησα που εβαλα πρασινη ταπετσαρια!Τα εχω παρει τωρα, θα ζητησω ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ για 2η φορα αντικατασταση! Την πρωτη μου εκανα συνεχεια restart ε τι να πω ολο προβληματα... εγω παντως ειμαι απο τους δυσαρεστημενους τις συσκευης ή απλα ειμαι γκαντεμης τι να πω!

 

http://www.fonearena.com/blog/40203/samsung-galaxy-s2-yet-another-display-bug.html

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

το εχει κ το δικο μου το τηλ. αυτο , τωρα το παρατηρησα που εβαλα πρασινη ταπετσαρια!Τα εχω παρει τωρα, θα ζητησω ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ για 2η φορα αντικατασταση! Την πρωτη μου εκανα συνεχεια restart ε τι να πω ολο προβληματα... εγω παντως ειμαι απο τους δυσαρεστημενους τις συσκευης ή απλα ειμαι γκαντεμης τι να πω!

 

http://www.fonearena.com/blog/40203/samsung-galaxy-s2-yet-another-display-bug.html

 

Όπως έγραψα και παραπάνω, το χουν αρκετές συσκευές (όχι όμως όλες, όπως την κιτρινάδα), και αν δεν το ψάξεις συγκεκριμένα, πιθανότατα δεν θα το παρατηρήσεις ποτέ. Στο κλασσικό τεστ screen πάντως φαίνεται αν υπάρχει( http://fiddle.jshell.net/qFxsC/1/show/), όπως και στο notification bar κατεβασμένο. Πάντως στο δικό μου , ο κύκλος είναι κάτω αριστερά και δεν είναι έντονος, θέλει προσοχή για να το παρατηρήσεις.

Το θέμα είναι, το αντικαθιστούν αμέσως με νέο ή πρέπει να ταλαιπωρηθείς κάνα-δυο βδομάδες για να σου πουν στο τέλος ότι είναι μέσα στα specifications οπότε καλύτερα να μην ασχοληθεί κανείς περαιτέρω?

Edited by simbetheros
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρατήρησα ότι η οθόνη μου έχει ένα επιπλέον ελάττωμα εκτός του γνωστού κίτρινου, δεν θα το έβλεπα εύκολα αν δεν το έψαχνα :

http://www.fonearena.com/blog/40203/samsung-galaxy-s2-yet-another-display-bug.html

(μάλιστα φαίνεται να το έχουν αρκετές συσκευές, βρήκα αρκετά posts online). Το ερώτημα μου, αν γνωρίζει κανείς : θα μου αλλάξει τη συσκευή με νέα το κατάστημα (αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ) ή η αντιπροσωπεία και, αν ναι, πόσο εύκολα/γρήγορα ; Επισημαίνω ότι είναι δύσκολα ορατό, και δεν φαίνεται παρα σε συγκεκριμενο φοντο.

 

Αν δεν το πας να δεις τι θα σου πουν οι ίδιοι... ότι και να σου πούμε εμείς δεν ισχύει.

 

Καλωσηρθα... Μολις εγινα κατοχος του i9100

 

Καλώς ήρθες και καλορίζικη η νέα σου συσκευή. Φρόντισε όμως να κάνεις περισσότερο ουσιαστικά post μιας και το θέμα μεγαλώνει με φρενήρεις ρυθμούς και μετά εσείς οι ίδιοι παραπονιέστε για τον όγκο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε αδυνατο wifi οταν εχετε ανοιχτο το wifi εχετε ανοιχτο και το 3g....?

σημερα παρατήρησα κατι που δεν το ειχα πριν....

τα ειχα ανοιχτα και τα 2 στο σπιτι μου...και το κινητο έδειχνε να "προτιμά" το 3g απο το wifi.....

:blink:

λεω δεν ειναι δυνατον....

εκλεισα με την εφαρμογη apn το 3g...και το wifi ηταν καμπάνα.....

για δοκιμαστε το λιγο...μηπως δειτε διαφορά.....

 

 

 

φιλε το εχεις σε 3g η σε 2g....?

 

2g το εχω....3g δεν το βαζω γιατι με χρεωνει μπαινει ιντερνετ απο μονο του......επισης για αλλο ενα πραγμα που ανακαλυψα χθες και ειμαι δυσαρεστημενος....οταν βαζω τα μαμισια ακουστηκα και περνω τηλ δεν ακουγεται καθολου καλα ο αλλος το εχει αυτο το προβλημα κανεις αλλος??μηπως αν αγορασω αλλα ακουστικα να φτιαξει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

2g το εχω....3g δεν το βαζω γιατι με χρεωνει μπαινει ιντερνετ απο μονο του......επισης για αλλο ενα πραγμα που ανακαλυψα χθες και ειμαι δυσαρεστημενος....οταν βαζω τα μαμισια ακουστηκα και περνω τηλ δεν ακουγεται καθολου καλα ο αλλος το εχει αυτο το προβλημα κανεις αλλος??μηπως αν αγορασω αλλα ακουστικα να φτιαξει το προβλημα?

 

οχι ειναι ενα Bug που υπαρχει κα ιεχει να κανει μετις ρυθμισεις

καπου πιο πισω αν ψαξεις δινεται ενα link και σου λεει τι να κανεςι για να το διορθωσεις

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

2g το εχω....3g δεν το βαζω γιατι με χρεωνει μπαινει ιντερνετ απο μονο του......επισης για αλλο ενα πραγμα που ανακαλυψα χθες και ειμαι δυσαρεστημενος....οταν βαζω τα μαμισια ακουστηκα και περνω τηλ δεν ακουγεται καθολου καλα ο αλλος το εχει αυτο το προβλημα κανεις αλλος??μηπως αν αγορασω αλλα ακουστικα να φτιαξει το προβλημα?

 

φιλε μου δεν με καταλαβες μαλλον εγω δεν το εγραψα σωστα....:)

ΚΛΕΙΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ το ιντερνετ του κινητου σου και αστο μονο με wifi και ξαναδοκιμασε......:)

(υπαρχει εφαρμογη που το κανει την γραφω πιο πανω ποια ειναι οποτε δεν υπαρχει λογος να χρεώνεσαι και μαλιστα κρατα και τα mms ανοιχτα πραγμα που το κινητο απο μονο του δεν το κανει οταν "κλεινεις" το ιντερνετ...)

νομιζω οτι τρωει ενα μπέρδεμα το κινητο εκει.....(και πολλες φορες επιλεγει το ιντερνετ του κινητου ενω εισαι διπλα στο modem με το wifi......)....

 

EDIT opssss φιλε γραψε λαθος νομιζα οτι μου απαντούσες στο πρωτο μερος του μηνύματος ME TO WIFI....sorry....:O

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ενα Bug που υπαρχει κα ιεχει να κανει μετις ρυθμισεις

καπου πιο πισω αν ψαξεις δινεται ενα link και σου λεει τι να κανεςι για να το διορθωσεις

 

στο προβλημα των ακουστικων αναφερεσαι??αν μπορει κανεις να μου πει τις ρυθμισεις η να μου δωσει το λινκ!!! :O

Link to comment
Share on other sites

στο προβλημα των ακουστικων αναφερεσαι??αν μπορει κανεις να μου πει τις ρυθμισεις η να μου δωσει το λινκ!!! :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743&page=84

Link to comment
Share on other sites

 

την ενταση του ακουστικου την εφτιαχα ομως οταν βαζω τα hands free η ενταση του ηχου ειναι πολυ μικρη κυριως στις κλησεις...πως ακριβως το φτιαχνω αυτο απτις ρυθμισεις του λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα για gps προτεινετε;

 

Καλύτερα να απευθυνθείς στο : Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση, μιας και το Gps είναι θέμα λογισμικού. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κινητό σε ένα κουτί και σκέπασέ το με ρύζι. Όσο και να σου φαίνεται παράξενο το ρύζι θα τραβήξει όλη την υγρασία. Το συγκεκριμένο κόλπο έχει δουλέψει σε HTC που έπεσε στο νερό. Ελπίζω να παίξει και σε σένα φίλε μου.

 

θα κανω τα παντα αρκει να φτιαξει!!!μιλαμε για απελπισια!!!!!!:cry::cry::cry:

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

θα κανω τα παντα αρκει να φτιαξει!!!μιλαμε για απελπισια!!!!!!:cry::cry::cry:

 

Από τα σχόλια σου αδυνατώ να καταλάβω τι έχεις πάθει, για δώσε μερικές λεπτομέρειες αν σου είναι εύκολο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι μετα το.update σε kf3 το κινητο ανταποκρινεται καλυτερα :-)

αυτη είναι η αίσθηση μου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι μετα το.update σε kf3 το κινητο ανταποκρινεται καλυτερα :-)

αυτη είναι η αίσθηση μου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

απο που το αγορασες το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο expansys

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι,το gps θέλει σύνδεση με ιντερνετ για να δουλέψει;Σόρρυ αν είναι κάπως η ερώτηση...αλλά είμαι λίγο άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι μετα το.update σε kf3 το κινητο ανταποκρινεται καλυτερα :-)

αυτη είναι η αίσθηση μου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Η θερμοκρασία του δεν ανεβαίνει με τίποτα.όσο και να το ζορισω είναι χλιαρό.ζεστό πότε!

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα.Εξαιρετικό σήμα.

Αδύνατο ασύρματο -wi fi - ναι,αλλά σήμα κινητής καμπάνα.

 

Βρε παιδια και εγω εχω προβλημα σοβαρο με το σημα. Σε ολες τις περιοχες εχω 1 -2 γραμμες σε σχεση με αλλα κινητα πιο λιγο. Και συνηθως παει 0 μετα 2 και γενικα παιζει. Υπαρχει καποιο fix η να το παω για αλλαγη?

(Δεν πηρα Iphone για το σημα και τελικα επεσα στο προβλημα!)

Link to comment
Share on other sites

Από τα σχόλια σου αδυνατώ να καταλάβω τι έχεις πάθει, για δώσε μερικές λεπτομέρειες αν σου είναι εύκολο.

 

φιλε μου μαλλον το κινητο μου πηρε υγρασια και δε ξερω τι να κανω ενω δουλευε κανονικα οταν το εβαλα να φορτισει μου εβγαλε ενα μυνημα οτι η μπαταρια αποσυνδεθηκε και δε φορτιζε καθολου.μεχρι που τελικα τελειωσε η μπαταρια κ τωρα δεν ανοιγει καν.αυτο ειναι το προβλημα μου.μεγαλη πικρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...