Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα.

Από περιεργια σύνδεσα το κινητο στο Kies για να δω μηπως μου βγάλει και εμένα τη KF3 για αναβάθμιση και μου την έβγαλε.

Πάω να το κάνω όμως αναβάθμιση και μου κολλάει συνέχεια στην οθόνη 'Προετοιμασία για αναβάθμιση υλικολογισμικού' και απλα δε κάνει μετά από αυτό τίποτα.

Τι να φταίει?

Και για κάποιους φίλους που ρώτησαν πιο πρίν, το δικό μου κινητό ήταν που έβγαλε επίσημα για αναβάθμιση την ΚΕ7 πριν καμία 10 μέρες αν και το έχω απο Γερμανο.

 

Περιμένω ιδέες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου το εκανε και μενα στα vista.Mου εβγαζε ομως και ενα μυνημα οτι τα windows διεκοψαν τη λειτουργεια αναβαθμισεις.Κατι παιζει με το uac.Τελικα το εκανα απο αλλο pc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Από περιεργια σύνδεσα το κινητο στο Kies για να δω μηπως μου βγάλει και εμένα τη KF3 για αναβάθμιση και μου την έβγαλε.

Πάω να το κάνω όμως αναβάθμιση και μου κολλάει συνέχεια στην οθόνη 'Προετοιμασία για αναβάθμιση υλικολογισμικού' και απλα δε κάνει μετά από αυτό τίποτα.

Τι να φταίει?

Και για κάποιους φίλους που ρώτησαν πιο πρίν, το δικό μου κινητό ήταν που έβγαλε επίσημα για αναβάθμιση την ΚΕ7 πριν καμία 10 μέρες αν και το έχω απο Γερμανο.

 

Περιμένω ιδέες....

 

Μάλλον πρέπει να τρέξεις το KIES με δικαιώματα διαχειριστή. Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και μετά να το εγκαταστήσεις ξανά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να τρέξεις το KIES με δικαιώματα διαχειριστή. Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και μετά να το εγκαταστήσεις ξανά.

 

Ισως και να παιζει κατι με τα antivirus, firewall.

Δοκιμαστε να τα απενεργοποιησετε οταν κανετε την αναβαθμιση....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενημερωση απο το kies οτι εχω νεο Update αλλα οταν παω να το κανω αποσυνδεεται το τηλεφωνο...στις προηγουμενες αναβαθμισεις δεν ειχα τετοιο θεμα...

καμια ιδεα;

 

edit: το εκανα το update και αφορουσε την αναβαθμιση σε KF3 οποτε ακομα με 2.3.3

τωρα τι διορθωθηκε ακριβως δεν εχω ιδεα!

Μπορείς να μου πεις πως το έκανες γιατί έχω και εγω΄το ίδιο προβλημα... αποσυνδέεται και το δικό μου .. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@giogio Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το KIES από το επίσημο site της Samsung και να δεις αν σου δίνει αναβάθμιση. Με καλώδιο προφανώς. :)

 

Μου βγαζει το εξης μηνυμα: επανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργεια samsung kies pc studio η τρεχουσα λειτουργεια συνδεσης δεν υποστηριζεται απο το kies το εβγαλα το kies το ξαναεβαλα τα ιδια ξανα και ξανα:mad:θα προσπαθησω να το βαλω σε αλλο λαπιτοπι να δω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και καινούρια έκδοση του Android Market, τελείως διαφορετικό. Για να δούμε τι θα λέει και πότε θα μας έρθει...

http://android-developers.blogspot.com/2011/07/new-android-market-for-phones.html

Και το βίντεο

 

http://4.bp.blogspot.com/-6DNMnpudT4s/ThyCyYj4ZhI/AAAAAAAAAGI/nDvyN2Dufyg/s1600/market_home_final.png

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει το εξης μηνυμα: επανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργεια samsung kies pc studio η τρεχουσα λειτουργεια συνδεσης δεν υποστηριζεται απο το kies το εβγαλα το kies το ξαναεβαλα τα ιδια ξανα και ξανα:mad:θα προσπαθησω να το βαλω σε αλλο λαπιτοπι να δω τι γινεται

 

Υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιείς άλλον launcher; Αυτό γίνεται μόνο με τον μαμά Touchwiz.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ενα s2 απο αγγλια. Θα εχει ελληνικο μενου αραγε;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ενα s2 απο αγγλια. Θα εχει ελληνικο μενου αραγε;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

100% Θα έχει Ελληνικό μενού, και πιστεύω έχεις μεγάλες πιθανότητες να έχεις Ελληνικά πληκτρολόγια.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν εχεις λογαριασμο gmail θα κανεις συνχρονισμο απο το κινητο σου επαφες ημερολογιο φωτο κτλ (με wifi) για να μη σε καταχρεωσει θα τα παρει ο σερβερ του gmail αυτο ηταν μετα απο το galaxy θα κανεις συνχρονισμο με το gmail και ολα θα ερθουν στο καινουργιο σου κινητο!!!! καλοριζικο!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι έχω λογαριασμό gmail και θα το δοκιμάσω!

Κατά τα άλλα και μετά από δοκιμές αποστολής επαφών και με άλλα κινητά (ΗTC DESIRE, SONY ERICSSON X1 & W990i), διαπίστωσα ότι παίρνει τις επαφές ΚΑΝΟΝΙΚΑ δηλαδή δεν βγάζει με κινέζικα το όνομα της επαφής. Το όνομα της επαφής και μόνο αυτό το βγάζει με κινέζικα μόνο όταν στέλνω από το HDII!! Παράξενο.

 

Πρώτες εντυπώσεις. Συγκρίνοντας παράλληλα το WIFI με το HDII, διαπίστωσα ότι το GALAXY έπιανε λιγότερα δίκτυα σε γενικές γραμμές. Δεν έχω ακόμη ιδιαίτερες εντυπώσεις, μια που δεν το δουλεύω ιδιαίτερα επειδή περιμένω την προστασία οθόνης, θήκες, καλώδια κτλ από το NETIMES, καθώς και κάρτα μνήμης 32GB class 4 από αλλού. Με λίγα λόγια δεν έχω βγάλει την ζελατίνα προστασίας οθόνης με τα διαφημιστικά που έχει από το εργοστάσιο και δεν του έχω βάλει ακόμη την κάρτα SIM. Με ευχάριστη έκπληξη διαπίστωσα ότι τα office mobile είναι πλήρως συμβατά, κάτι που δεν το ήξερα! Αυτό που δεν είναι συμβατό είναι οι σημειώσεις, τις οποίες όμως μπορώ να τις μεταφέρω στο WORD και από εκεί να τις έχω και στο GALAXY.

 

Συγκρίνοντας 2 φωτογραφίες με το HDII, δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά, μια που και τα 2 βγάζουν καλές φωτογραφίες. Ίσως το GALAXY να έχει λίγο πιο φυσικά χρώματα. Βράδυ δεν δοκίμασα ακόμη πλην ενός βίντεο που τράβηξα, το οποίο όμως δεν μπορώ να το δω στον υπολογιστή. Σε τι μορφή γράφει; Δείχνει όμως ότι τραβά καλά νύχτα. Το κακό είναι όπως και με το HDII ότι δεν έχει λειτουργία pause κατά την εγγραφή βίντεο.

 

Κάτι άλλο που αντιλαμβάνομαι και διορθώστε με αν κάνω λάθος, είναι ότι η εσωτερική μνήμη των 16gb (κάπου στα 12gb για την ακρίβεια) σε περίπτωση hard reset ( μένω σε ορολογίες WM) ή root (αυτή δεν είναι η σωστή λέξη από όσο κατάλαβα;:O) δεν χάνει τα δεδομένα της. Ισχύει αυτό;

 

Το κυριότερο πλέον είναι να βρω και το IGO8 για να είναι ολοκληρωμένο το τηλέφωνο όπως είναι και το HDII που έχω.

 

Χθες που το σύνδεσα με τον υπολογιστή μου έκανε κατευθείαν και την 1η αναβάθμιση. Αυτά προς το παρόν και θα επανέλθω όταν θα έχω περισσότερες εντυπώσεις, αλλά και.......................απορίες!!!!!:D

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι άλλο που αντιλαμβάνομαι και διορθώστε με αν κάνω λάθος, είναι ότι η εσωτερική μνήμη των 16gb (κάπου στα 12gb για την ακρίβεια) σε περίπτωση hard reset ( μένω σε ορολογίες WM) ή root (αυτή δεν είναι η σωστή λέξη από όσο κατάλαβα;:O) δεν χάνει τα δεδομένα της. Ισχύει αυτό;

 

Το root είναι εντελώς διαφορετικό από το hard reset. Διάβασε εδώ αν θέλεις. Σχετικά με την ερώτησή σου... ισχύει.

 

Το κυριότερο πλέον είναι να βρω και το IGO8 για να είναι ολοκληρωμένο το τηλέφωνο όπως είναι και το HDII που έχω.

 

iGO8 δεν υπάρχει εδώ, υπάρχει όμως το iGOMyWay με λιγότερες δυνατότητες αλλά με τους ίδιους χάρτες. Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το kies ρε παιδιά... δεν μπορώ με τίποτα να κάνω την αναβάθμιση, μόλις ξεκινά, αποσυνδέεται το τηλέφωνο.. Άλλαξα καλώδιο, έκανα restart σε υπολογιστή και τηλέφωνο, έβγαλα και ξαναέβαλα από το site της samsung το kies στον υπολογιστή , άλλαξα υπολογιστή, δοκίμασα και σε xp και σε vista, αποσύνδεσα και το antivirus του υπολογιστή που πρότεινε και ένας φίλος πιο πριν και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο, ή κάποιος άλλος τρόπος να κάνω την αναβάθμιση; Το κινητό είναι από το ελληνικό expansys και δεν έχω κάνει root
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το kies ρε παιδιά... δεν μπορώ με τίποτα να κάνω την αναβάθμιση, μόλις ξεκινά, αποσυνδέεται το τηλέφωνο.. Άλλαξα καλώδιο, έκανα restart σε υπολογιστή και τηλέφωνο, έβγαλα και ξαναέβαλα από το site της samsung το kies στον υπολογιστή , άλλαξα υπολογιστή, δοκίμασα και σε xp και σε vista, αποσύνδεσα και το antivirus του υπολογιστή που πρότεινε και ένας φίλος πιο πριν και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο, ή κάποιος άλλος τρόπος να κάνω την αναβάθμιση; Το κινητό είναι από το ελληνικό expansys και δεν έχω κάνει root

 

κ εμένα το τηλέφωνο δεν συνδέεται με τίποτα με τον υπολογιστή μέσω kies!Όχι μόνο για να κάνει update αλλά γενικά δεν συνδέεται,μένει συνέχεια στο connecting....

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και μενα αυτο χτες αλλα με ενα restart και στα 2 εστρωσε...Το εκανα το update κανονικα.Αντε να περιμενουμε τωρα την KG1
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!ειμαι καινούργιος στο forum και γενικα ασχετος με τα smartphones θελω όμως να αγοράσω ένα και το Samsung Galaxy S II είναι η πρώτη επιλογη τωρα,απλα θελω να κανω μια ερωτηση που μπορει να είναι και λιγο άκυρη...ήθελα να μαθω εαν γίνετε να συνδεθεί κανεις απο το τηλέφωνο μέσο internet με pc ώστε να χειριστεί το pc μεσω internet πχ όπως γίνετε με το TeamViewer
Link to comment
Share on other sites

Το root είναι εντελώς διαφορετικό από το hard reset. Διάβασε εδώ αν θέλεις. Σχετικά με την ερώτησή σου... ισχύει.

 

 

 

iGO8 δεν υπάρχει εδώ, υπάρχει όμως το iGOMyWay με λιγότερες δυνατότητες αλλά με τους ίδιους χάρτες. Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Γιάννη είσαι πανταχού παρόν! Να είσαι καλά!;)

Να ρωτήσω ξανά σε τι format γράφει τα βίντεο, γιατί δεν μπορώ να τα δω στον υπολογιστή.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιείς άλλον launcher; Αυτό γίνεται μόνο με τον μαμά Touchwiz.

 

οχι με τον Touchwiz ειμαι.τωρα θα το κανω δοκιμη σε αλλο PC και θα ενημερωσω,σε ευχαριστω γαι τις αμεσες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

100% Θα έχει Ελληνικό μενού, και πιστεύω έχεις μεγάλες πιθανότητες να έχεις Ελληνικά πληκτρολόγια.

 

Μολις το πηρα. Ολα ελληνικα πληρως. Ολα καλα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αναβαθμιση απο το KIES χρειαζεται να παρω μπακ απ και αν ναι πως γινεται ?

Περαν αυτου το WI FI συγκριτικα με το i phone 4 ειναι υποδιεστερο το σημα του GS II.

Και σαν σημα τηλεφωνου ειναι χειροτερο απο το χακ 8910 .(εχω VODA )

Σαν αποτελεσμα εχει λογω κακOυ σηματοs στο WI FI και με μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας να μην μπορεις να χαρεις αυτο το απιστευτο κινητο .

Απεναντιας η γυναικα μου με το i phone 4 να το χαιρετε πολυ περισσοτερο αν και υποδιαιστερο του s 2 .

Κατι πρεπει να γινει οπωσ και διποτε με αυτα τα 2 θεματα που ειναι και τα σοβαροτερα μειονεκτηματα του .

Ως αναφορα ροζιλες και κιτρινιλες ανεπαισθητες

Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

Σαν αποτελεσμα εχει λογω κακOυ σηματοs στο WI FI και με μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας να μην μπορεις να χαρεις αυτο το απιστευτο κινητο .

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου εχω κ τα 2 τηλ. αλλα λογω του wifi κ της μπαταριας το κινητο φανταζει (σε εμενα παντα) υποδυεστερο του 4αριου ελπιζω να το βελτιωσουν αν κ προσωπικα πιστευω οτι ειναι θεμα hardware γιατι τετοιο σοβαρο θεμα θα το ειχε διορθωσει η σαμμυ!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Για αναβαθμιση απο το KIES χρειαζεται να παρω μπακ απ και αν ναι πως γινεται ?

Περαν αυτου το WI FI συγκριτικα με το i phone 4 ειναι υποδιεστερο το σημα του GS II.

Και σαν σημα τηλεφωνου ειναι χειροτερο απο το χακ 8910 .(εχω VODA )

Σαν αποτελεσμα εχει λογω κακOυ σηματοs στο WI FI και με μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας να μην μπορεις να χαρεις αυτο το απιστευτο κινητο .

Απεναντιας η γυναικα μου με το i phone 4 να το χαιρετε πολυ περισσοτερο αν και υποδιαιστερο του s 2 .

Κατι πρεπει να γινει οπωσ και διποτε με αυτα τα 2 θεματα που ειναι και τα σοβαροτερα μειονεκτηματα του .

Ως αναφορα ροζιλες και κιτρινιλες ανεπαισθητες

 

Εισαι σιγουρος? Γιατι εχω και το omnia HD(με hack του Γερμανου). Οπου πιάνω με το omnia HD πιάνω και με το S2(wifi).Δεν ξερω μπορει να ειμαι διπλα στο router και να δείχνει 2 γραμμές και να βγω στην αυλή να παω σε διπλανό σπιτι και να δείχνει μια γραμμή μερικες φορες ουτε μια αλλα μπαίνει σφαίρα..... Oσο για σήμα με wind το S2 παντα 1-2 γραμμες πάνω απο το HD. Ειδικά για σερφαρισμα με 3G το S2 ειναι τραγικά μα πολύ τραγικά πιο γρηγορο απο το omniaHD.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Το πηρε καποιος φιλος εδω και δυο εβδομαδες περιπου απο πλαισιο κι ενω ολα δουλευαν ρολόι, πριν 2-3 μερες αρχισε να του κανει σχεδον συνεχομενα αποσυνδεσεις το wi fi, και καποιες φορες μετα απο λιγο συνδεοταν και παλι απο μονο του:confused:

Απο τα λιγα που διαβασα στις προηγουμενες σελιδες, ειδα για το προβλημα στο σημα του wi fi αλλα για αποσυνδεσεις δεν ειδα να αναφερεται κατι. Τι λετε να φταιει?

Ειναι του ''κουτιου'', χωρις ρουτ αναβαθμισεις χακεριες κλπ. Και εννοειται πως του εχει γινει και επανεκκινηση χωρις ομως αποτελεσμα:(

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το kies ρε παιδιά... δεν μπορώ με τίποτα να κάνω την αναβάθμιση, μόλις ξεκινά, αποσυνδέεται το τηλέφωνο.. Άλλαξα καλώδιο, έκανα restart σε υπολογιστή και τηλέφωνο, έβγαλα και ξαναέβαλα από το site της samsung το kies στον υπολογιστή , άλλαξα υπολογιστή, δοκίμασα και σε xp και σε vista, αποσύνδεσα και το antivirus του υπολογιστή που πρότεινε και ένας φίλος πιο πριν και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο, ή κάποιος άλλος τρόπος να κάνω την αναβάθμιση; Το κινητό είναι από το ελληνικό expansys και δεν έχω κάνει root

 

κ εμένα το τηλέφωνο δεν συνδέεται με τίποτα με τον υπολογιστή μέσω kies!Όχι μόνο για να κάνει update αλλά γενικά δεν συνδέεται,μένει συνέχεια στο connecting....

 

Καλησπέρα. Ανοίξτε το KIES και από το tab tools(Εργαλεία φαντάζομαι στα Ελληνικά) επιλέξτε την επιλογή install drivers.

Μετά θα το δει κανονικά. 99%

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...