Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παιρνω και το δικο μου, πρωτη φορα σε αντροιντ, θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να συνδεσω το κινητο με το bleutooth της viseoo για το αυτοκινητο, ετσι ειχα το 3gs μου.

 

Σαφως και γινετε......

 

Και προς ενημερωση.

Το εκανα Root με τον οδηγο που αναφερετε εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056334 και δουλευει αψογα.........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες μια ερώτηση βλέπει κανείς άλλος διαφορές στο βίντεο που τραβάει η Αγγλική έκδοση με την Κορεάτικη?

Ελπίζω να μην έχουν κάνει καμία μ@μ@κι@ :angry: στην SAMSUNG

(όπως καταλαβαίνεται θέλω να το πάρω και δεν θέλω να μου το χαλάσουν!)

 

Δείτε παρακάτω και πείτε γνώμες:

Κορεάτικη (προφανώς?)

 

 

Και Αγγλική (υποθέτω)

 

 

Σας παρακαλώ πείτε πως είναι ιδέα μου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση βλέπει κανείς άλλος διαφορές στο βίντεο που τραβάει η Αγγλική έκδοση με την Κορεάτικη?

Ελπίζω να μην έχουν κάνει καμία μ@μ@κι@ :angry: στην SAMSUNG

(όπως καταλαβαίνεται θέλω να το πάρω και δεν θέλω να μου το χαλάσουν!)

 

Δείτε παρακάτω και πείτε γνώμες:

Κορεάτικη (προφανώς?)

 

 

Και Αγγλική (υποθέτω)

 

 

Σας παρακαλώ πείτε πως είναι ιδέα μου...

 

Για να καταλαβω τι ειναι αυτο που σου εκανε κλικ;

Το πρωτο βιντεο ειναι τραβηγμενο σε διαφορετικες συνθηκες και με διαφορετικο τροπο απο το δευτερο.

Τι εννοω οτι στο πρωτο ο τυπος που τραβαει το βιντεο εχει φροντισει να ειναι σταθερος και να μην κινειτε ενω στο δευτερο ο αλλος τυπος παει λες και εχει καταπιει τα 9 Ριχτερ που χτυπησαν την Ιαπωνια......

 

Για να κανεις ενα τεστ και να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα θεωρω οτι θα πρεπει να εχεις τις ιδιες συνθηκες και τις ιδιες καταστασεις διαμορφωμενες τραβωντας βιντεο και με τις δυο συσκευες.......

Και εκτος των αλλων αν δεις προς το τελος του δευτερου που ο καλος κυριουλης ή κυριουλα που τραβαει καθετε λιγο ακινητος εχει παρα πολυ καλη ποιοτητα εγγραφης νομιζω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπρω να βαλω τις επαφες που εχω αποθηκευσει στην καρτα να τις βαλω στο κινητο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει καταφέρει κάποιος να συγχρονίσει τις επαφές του κινητού με το Outlook μέσω του Samsung Kies; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αντικειμενικά αν του παραπονιούνται για echo στις συνομιλίες και γενικά μέτρια ποιότητα μικροφώνου στο S II;

 

update: Άκυρο, φταίει η θήκη σιλικόνης! Ναι, και όμως...

Edited by bibon
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω τι ειναι αυτο που σου εκανε κλικ;

Το πρωτο βιντεο ειναι τραβηγμενο σε διαφορετικες συνθηκες και με διαφορετικο τροπο απο το δευτερο.

Τι εννοω οτι στο πρωτο ο τυπος που τραβαει το βιντεο εχει φροντισει να ειναι σταθερος και να μην κινειτε ενω στο δευτερο ο αλλος τυπος παει λες και εχει καταπιει τα 9 Ριχτερ που χτυπησαν την Ιαπωνια......

 

Για να κανεις ενα τεστ και να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα θεωρω οτι θα πρεπει να εχεις τις ιδιες συνθηκες και τις ιδιες καταστασεις διαμορφωμενες τραβωντας βιντεο και με τις δυο συσκευες.......

Και εκτος των αλλων αν δεις προς το τελος του δευτερου που ο καλος κυριουλης ή κυριουλα που τραβαει καθετε λιγο ακινητος εχει παρα πολυ καλη ποιοτητα εγγραφης νομιζω.

Φίλε gnkgr, ελπίζω να έχεις δίκιο και να είναι ιδέα μου...

Το κινητό το έχω κλείσει και εμένα μου φαίνεται υπερβολικό να έχουν κάνει κάτι τέτοιο.

Απλά είδα διάφορα videos και μου φάνηκε διαφορετικό σε σχέση με το προπαραγωγής μοντέλο και αυτό που τελικά ήρθε στην Αγγλία ενώ της Κορέας είναι ότι πιο κοντά στο προπαραγωγης από πλευράς κάμερας.

Και πάλη είναι γνώμη μου που όντως όπως λες είναι πολύ νωρίς ακόμα για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ενημέρωση: Παρασκευή ενώ έλεγε Out of stock το expansys αλλά και το handtec, κάποια στιγμή προς το μεσημέρι γράφανε και τα δύο πως υπάρχει σε Στοκ. Παρήγγειλα εγώ από handtec και φίλος μου από expansys. Την επόμενη μέρα το σάββατο έγραφε πάλι out of stock.

 

Πήραμε τηλέφωνο σήμερα στα μαγαζιά που το παραγγείλαμε αντίστοιχα και δεν έχει δεσμευτεί κάποιο τηλέφωνο για εμάς αλλά λέει περιμένουν την επόμενη παρτίδα. Την παρασκευή πρέπει να ήταν σικέ για να γίνουν περισσότερες παραγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ EXPANSYS ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΘΑ ΠΩ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΟ ΟΘΟΝΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΙΝΤΕΟ FULL HD ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ ΦΩΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ .ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

που κουφαθηκες .εχει ποιο συντηρητικη σχεδιαση σε συγκριση με το se arc που περασε απο τα χερια μου .κατα τα αλλα ομως το θεωρω σαφως ποιο γρηγορο ποιο πληρες απλα οι πρωτες εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι παναλαφρο τηλεφωνο στο χερι παρα την οθοναρα των 4,27'' .
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει και 10 μικρόφωνα να έχει το κινητό δε μπορείς να έχεις την απαίτηση να πηγαίνεις σε μαγάζι, να θές να βινεογραφήσεις/ηχογραφήσεις τη μουσική η οποία προέρχεται απο επαγγελματικά ηχεία και να δεις το video σπίτι σου με crystal clear dolby digital ήχο. Αυτά δε γίνονται πουθενά....Πάντα φιλικά...;)

 

Κι ομως υπαρχουν αλλα κινητα που κανουν πολυ καλη δουλεια πανω σ'αυτο το θεμα

η Samsung δυστυχως πασχει στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ειδικα σε θορυβωδες περιβαλλον

ειναι προφανες οτι η samsung στο συγκεκριμενο θεμα δεν δινει την δεουσα προσοχη

οπως ειχε κανει και με το i8910 HD του οποιου ειμαι κατοχος

τσεκαρε αν θελεις 2 παραδειγματα εγγραφης ηχου και κανε την συγκριση με τα samsung

1) εγγραφη σε club με δυνατη μουσικη με το Sony ericcson Vivaz http://www.youtube.com/watch?v=_-dYf7YA1xg&feature=channel_video_title

2) με Νοκια Ν95 https://rapidshare.com/files/461534204/Favela_1_.mp4

 

προς αποφυγη παρεξηγησεων: Δεν κανω γενικη συγκριση των παραπανω κινητων, παρα μονο στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ηχου στα βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως υπαρχουν αλλα κινητα που κανουν πολυ καλη δουλεια πανω σ'αυτο το θεμα

η Samsung δυστυχως πασχει στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ειδικα σε θορυβωδες περιβαλλον

ειναι προφανες οτι η samsung στο συγκεκριμενο θεμα δεν δινει την δεουσα προσοχη

οπως ειχε κανει και με το i8910 HD του οποιου ειμαι κατοχος

τσεκαρε αν θελεις 2 παραδειγματα εγγραφης ηχου και κανε την συγκριση με τα samsung

1) εγγραφη σε club με δυνατη μουσικη με το Sony ericcson Vivaz http://www.youtube.com/watch?v=_-dYf7YA1xg&feature=channel_video_title

2) με Νοκια Ν95 https://rapidshare.com/files/461534204/Favela_1_.mp4

 

προς αποφυγη παρεξηγησεων: Δεν κανω γενικη συγκριση των παραπανω κινητων, παρα μονο στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ηχου στα βιντεο.

 

Και εγώ ήμουν κάτοχος του i8910 άλλα διαφορά στον ήχο εγγραφής είχα μόνο αφού του πέρασα hyper-x και μπορούσα να ορίσω το περιβάλλον εγγραφής(πάντως φοβερός ο τύπος, έτσι...;)). Με μαμίσιο firmware ούτε καν....Όμως στο πρώτο video που έχεις στείλει όντως είναι πολύ καλός ο ήχος δεδομένου οτι ήταν σε club με πολύ δυνατή μουσική. Επιφυλάσσομαι ακόμα όμως γιατί το ίδιο κινητό να έβαζες πιο κοντά στη σκηνή/ηχεία μπορεί να μην ακουγόταν τόσο καλά...Δεν αγοράζουμε επαγγελματικό recorder, smartphone αγοράζουμε και ως τέτοιο θα πρέπει να το κρίνουμε...

Στο μεταξύ δείτε αυτό: http://www.gsmarena.com/galaxy_s_ii_breaks_all_samsung_records_scores_3m_preorders-news-2619.php

και φανταστείτε τι υποστήριξη θα έχει απο developers....Θα το απογειώσουν πραγματικά...:)

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως υπαρχουν αλλα κινητα που κανουν πολυ καλη δουλεια πανω σ'αυτο το θεμα

η Samsung δυστυχως πασχει στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ειδικα σε θορυβωδες περιβαλλον

ειναι προφανες οτι η samsung στο συγκεκριμενο θεμα δεν δινει την δεουσα προσοχη

οπως ειχε κανει και με το i8910 HD του οποιου ειμαι κατοχος

τσεκαρε αν θελεις 2 παραδειγματα εγγραφης ηχου και κανε την συγκριση με τα samsung

1) εγγραφη σε club με δυνατη μουσικη με το Sony ericcson Vivaz http://www.youtube.com/watch?v=_-dYf7YA1xg&feature=channel_video_title

2) με Νοκια Ν95 https://rapidshare.com/files/461534204/Favela_1_.mp4

 

προς αποφυγη παρεξηγησεων: Δεν κανω γενικη συγκριση των παραπανω κινητων, παρα μονο στο θεμα ποιοτητας εγγραφης ηχου στα βιντεο.

μαλλον φιλε μου δεν ειχες ποτε σου iphone4 για να δεις τι ηχο εχει το βιντεο μεσα απο μαγαζι!!

και να σου πω και κατι αλλο οταν χαλας 600 ευρω για ενα τηλεφωνο που σου λενε οτι κανει καποια πραγματα και οταν το παρεις στα χερια σου βλεπεις αλλα

υπαρχει ενα συνεφακι πανω απ το κεφαλι σου που γραφει κοροιδο! και καποιος που γελαει μαζι σου!!! σωστα ;

συγνωμη αλλα εγω την πατησα με το galaxy s με το lag και το ψευτικο 720p και απο τοτε μακρια!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον φιλε μου δεν ειχες ποτε σου iphone4 για να δεις τι ηχο εχει το βιντεο μεσα απο μαγαζι!!

και να σου πω και κατι αλλο οταν χαλας 600 ευρω για ενα τηλεφωνο που σου λενε οτι κανει καποια πραγματα και οταν το παρεις στα χερια σου βλεπεις αλλα

υπαρχει ενα συνεφακι πανω απ το κεφαλι σου που γραφει κοροιδο! και καποιος που γελαει μαζι σου!!! σωστα ;

συγνωμη αλλα εγω την πατησα με το galaxy s με το lag και το ψευτικο 720p και απο τοτε μακρια!!!

 

Συγνώμη αλλά υπάρχει ολόκληρη κοινότητα που είναι υπερευχαριστημένη ακόμα και με stock 2.2.1 και έχουν αρχίσει να βγαίνουν 2.3.3 οι οποίες θα σταθεροποιηθούν και θα είναι μια χαρά το κινητό και με 2.3.3...Αν είχες μείνει με stock 2.1 στο galaxy s, ε ναί θα είχες πρόβλημα...'Ομως αν αυτοί που έδωσαν 700 euro για iphone 4 είναι ευχαριστημένοι επειδή γράφει super duper ήχο σε μαγαζί με δυνατή μουσική μάλλον λάθος gadget αγοράσανε....Το σημαντικό θέμα είναι οτι με το galaxy s η samsung κατάλαβε οτι πρέπει να δίνει το πρέπον support και όχι να το ξεχνάνε μόλις βγαίνει το καινούργιο μοντέλο...Πράγμα που δείχνει τη μεταστροφή της samsung όσων αφορά τη πολιτική της...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως τα συγκεκριμένα 600€ θα τα δώσω για όλα τα άλλα που είναι ικανή αυτη η συσκευή να κάνει και μετά για την κάμερά της.Στο κάτω κάτω για εμένα προσωπικά πάντα, το να βγάλω ένα βίντεο είναι κάτι που θα το κάνω μία στο τόσο και αν χρειαστεί.Συνήθως φωτογραφίες βγάζουμε.Να θυμίσω και το αλλο.Κάποτε έδιναν 700€ για το iphone 3g χωρίς μπροστινή κάμερα, με 3 mp πίσω και χωρίς φλας.Και τότε εγώ είχα (και έχω) το se G900 με 5 mp κάμερα πίσω και φλας.:cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

και να σου πω και κατι αλλο οταν χαλας 600 ευρω για ενα τηλεφωνο που σου λενε οτι κανει καποια πραγματα και οταν το παρεις στα χερια σου βλεπεις αλλα

υπαρχει ενα συνεφακι πανω απ το κεφαλι σου που γραφει κοροιδο! και καποιος που γελαει μαζι σου!!! σωστα ;

 

Χμ; Το κινητό γράφει ότι τραβάει σε Full HD και όντως έχει Full HD. Ο ήχος δεν παίζει κανένα ρόλο, ακόμα και καθόλου ήχο να μην είχε πάλι Full HD θα ήταν το βίντεο. Μην μπερδεύετε τις ορολογίες.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαστε αρκετοι που δεν το εχουμε δει ακομα live και ξερογλυφομαστε....ας πει καποιος πως σας φαινεται σε design σε σχεση με το GS1...αν αντικειμενικα ειναι ομορφο και αν μπορειται να το χειριστειτε με το ενα δαχτυλο ή ειναι υπερβολικα μεγαλο και δεν βολευει σε φορητοτητα.Αυτα τα ολιγα :happy:

 

http://pocketnow.com/android/samsung-galaxy-s-ii-1080p-video-samples

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ενημέρωση: Παρασκευή ενώ έλεγε Out of stock το expansys αλλά και το handtec, κάποια στιγμή προς το μεσημέρι γράφανε και τα δύο πως υπάρχει σε Στοκ. Παρήγγειλα εγώ από handtec και φίλος μου από expansys. Την επόμενη μέρα το σάββατο έγραφε πάλι out of stock.

 

Πήραμε τηλέφωνο σήμερα στα μαγαζιά που το παραγγείλαμε αντίστοιχα και δεν έχει δεσμευτεί κάποιο τηλέφωνο για εμάς αλλά λέει περιμένουν την επόμενη παρτίδα. Την παρασκευή πρέπει να ήταν σικέ για να γίνουν περισσότερες παραγγελίες.

 

Εμένα με δουλεύουν ακόμα. Έκανα κατάθεση στην Εμπορική την προηγούμενη Δευτέρα, μου έλεγαν ότι δεν εβλεπαν τα χρήματα που ήταν από εκείνη την ημέρα μεσα στο λογαριασμό τους, και σήμερα μετά από μια εβδομάδα (και 100 τηλεφωνήματά μου για να το ψάξουν ) που έκαναν απλά ένα τηλεφωνο στην τράπεζα και τους το επιβεβαίωσε μου είπαν ότι τελείωσε το στοκ και θα φέρουν ξανά κατα΄τις 20 του μήνα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η EXPANSYS

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη δεν θα πεις τίποτα. Έβαλα παραγγελία την πέμπτη που έλεγε in stock και φυσικά με έχουν φλομώσει στο ψέμα από τότε. Μέχρι να καθαρίσει η κατάσταση και να γεμίσουν οι αποθήκες τους μην κάνετε κίνηση , τζάμπα δεσμεύεσαι σε ένα κατάστημα και περιμένεις.

 

Περιμένουν μέσα στην βδομάδα λίγα κομμάτια και στις 20 μεγαλύτερη ποσότητα. ( μετά από κοντά 2 ώρες στο τηλέφωνο κατάφερα να αποσπάσω αυτές τις πληροφορίες , αν είναι πληροφορίες και όχι παραμύθια φυσικά )

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω.Το voice command λειτουργεί με Ελληνικά; :)

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη δεν θα πεις τίποτα. Έβαλα παραγγελία την πέμπτη που έλεγε in stock και φυσικά με έχουν φλομώσει στο ψέμα από τότε. Μέχρι να καθαρίσει η κατάσταση και να γεμίσουν οι αποθήκες τους μην κάνετε κίνηση , τζάμπα δεσμεύεσαι σε ένα κατάστημα και περιμένεις.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με το expansys αλλα μπορώ να σου πω με την O2 που γενικά είναι αξιόπιστη ότι έχει γίνει το έλα να δεις.Εγώ το περιμένω απο την δεύτερα μέρα του release και το έχω πληρώσει ντούκου.Έκαναν τεράστιο λάθος στις εκτιμήσεις για την ζήτηση από ότι φαίνεται από την Samsung.Έχω βρει σε καταστήματα μια δύο συσκευές αλλά μου λένε δεν τις δίνουν μέχρι να τους επιτρέψουν από τα κεντρικα...

 

Αν συνεχίσει αυτή η ζήτηση σε παγκόσμιο επίπεδο βλέπω στην Ελλάδα να έρχεται το Tegra με SLCD version...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έκανα παραγγελία στο Amazon.uk με πιστωτική κάρτα με τελική τιμή 515 λίρες.Μου είπαν για αποστολή του τηλεφώνου αύριο.Ποιά είναι η γνώμη σας για την εγγύηση απο Amazon.uk αλλά κια για την εγκυρότητα του μαγαζιού?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...