Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέες και παλιές απορίες που δεν απαντήθηκαν....:rolleyes:

 

1)To dspmanager τι είναι;

 

2) Πως απενεργοποιούμε τις φωνητικές εντολές;

 

3) Ποιο Titanium back up πρέπει να βάλω στο κινητό για φουλ back up; Το παρακάτω ή κάποιο άλλο;

https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&feature=more_from_develope

 

4) To Battery calibration αξίζει; Το καλύτερο από ότι θυμάμαι είναι το παρακάτω;

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result

 

Ευχαριστώ προκαταβολλικά.

 

2) Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
2) Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα...

 

Αν είσαι root και έχεις βάλει μια εφαρμογή όπως το Titanium backup, μπορείς να κάνεις freeze την σχετική εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root και έχεις βάλει μια εφαρμογή όπως το Titanium backup, μπορείς να κάνεις freeze την σχετική εφαρμογή.

Thanks, μήπως ξέρεις και γιατί όταν κάνω ένα mail FW γιατί δεν πάει τίποτα στον παραλήπτη?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και απεγκατάστησε τους οδηγούς της Samsung απο το add remove programs του υπολογιστή σου. Άνοιξε το KIES και επέλεξε tools/install driver. Σύνδεσε το κινητο (usb debugging να είναι κλειστό, και να έχεις τον στοκ touchwiz launcher αλλιώς δεν θα συνδεθείς ποτε). Έτοιμος.

 

εκανα ολα αυτα που μου γραφεις,δηλαδη επανεγκατεστησα τους οδηγους κτλ αλλα και παλι δε συνδεεται...εχω σπασει το κεφαλι μου μια εβδομαδα τωρα να καταλαβω τι παιζει...κατι αλλο που ισως μου εχει ξεφυγει???

ο στοκ touchwiz launcher τι ειναι?δεν εχω επεμβει καθολου στο λειτουργικο του τηλεφωνου αρα δε νομιζω να παιζει καποιο προβλημα απο κει

Link to comment
Share on other sites

Έχει το S2 NFC; Στην σελίδα του στο πλαίσιο λέει για NFC, δεν θυμάμαι αν πρίν (με την τιμή 479) το είχε ή όχι. Γνωρίζετε κάτι για αυτό;

 

Δεν έχει. Μόνο η κορεάτικη εκδοση του κινητου εχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον φορτιστή του κινητού σας υπάρχουν όλα τα pins ή λείπει μήπως το 4ο?

Παρέλαβα πριν λίγο το κινητό και πρόσεξα ότι δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον φορτιστή του κινητού σας υπάρχουν όλα τα pins ή λείπει μήπως το 4ο?

Παρέλαβα πριν λίγο το κινητό και πρόσεξα ότι δεν υπάρχει

 

ναι ετσι ειναι κατασκευαστικα , λειπει το 4ο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, για το οποίο έχω αναφερθεί ξανά και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχετε προσέξει και στις δικές σας συσκευές. Περνώ ένα φάκελο που τον έχω κάνει κρυφό στον υπολογιστή στην εξωτερική κάρτα μνήμης του κινητού και τον εμφανίζει κανονικά και στο κινητό, αλλά και στον υπολογιστή όταν είναι συνδεδεμένο. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση για να μην φαίνονται τα κρυφά αρχεία. Αν βγάλω την κάρτα και την βάλω σε card reader όλα γίνονται ΟΚ και δεν φαίνονται τα κρυφά αρχεία στον υπολογιστή. Τέλος πάντων αυτό το έλυσα με ένα πρόγραμμα.

 

Επίσης δεν μου κάνει προεπισκόπιση τις φωτογραφίες όταν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

 

Αυτό που διαπίστωσα σήμερα και μου την έδωσε, είναι ότι συνδέω το κινητό στο DVD PLAYER που έχω με usb για να ακούσω τα τραγούδια του κινητού ή για να δω φωτογραφίες και δεν το αναγνωρίζει καθόλου, όπως γινόταν με το HTC HDII. Αν βγάλω την κάρτα και την συνδέσω στο DVD PLAYER με card reader τότε διαβάζει κανονικά!!!:mad: Δοκίμασα και ένα HTC DESIRE φίλου και όλα δουλεύουν κανονικά, χωρίς κανένα από τα παραπάνω κουφά! Είναι άραγε θέμα της συσκευής μου ή γενικότερο πρόβλημα;

 

Τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει σε 2 υπολογιστές με τα ίδια αποτελέσματα.

Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια δοκιμή και να κάνει ένα φάκελο από τον υπολογιστή του κρυφό και να τον μεταφέρει στο κινητό για να δούμε αν φαίνεται ή όχι!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται να μην ενεργοποιηται ο player οταν πατας καταλαθος δυο φορες το κουμπι απο το hands free?

μετα πως απενεργοποιηται εκτος απο το πατημα του pause?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται να μην ενεργοποιηται ο player οταν πατας καταλαθος δυο φορες το κουμπι απο το hands free?

μετα πως απενεργοποιηται εκτος απο το πατημα του pause?

αν έχεις κάνει root το κινητό σου, βάλε την εφαρμογή autostarts.

εκτός από αυτό θα ρυθμίσεις και πολλά άλλα, και θα κερδίσεις και αυτονομία αν το ρυθμίσεις σωστά.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, για το οποίο έχω αναφερθεί ξανά και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχετε προσέξει και στις δικές σας συσκευές. Περνώ ένα φάκελο που τον έχω κάνει κρυφό στον υπολογιστή στην εξωτερική κάρτα μνήμης του κινητού και τον εμφανίζει κανονικά και στο κινητό, αλλά και στον υπολογιστή όταν είναι συνδεδεμένο. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση για να μην φαίνονται τα κρυφά αρχεία. Αν βγάλω την κάρτα και την βάλω σε card reader όλα γίνονται ΟΚ και δεν φαίνονται τα κρυφά αρχεία στον υπολογιστή. Τέλος πάντων αυτό το έλυσα με ένα πρόγραμμα.

 

Επίσης δεν μου κάνει προεπισκόπιση τις φωτογραφίες όταν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

 

Αυτό που διαπίστωσα σήμερα και μου την έδωσε, είναι ότι συνδέω το κινητό στο DVD PLAYER που έχω με usb για να ακούσω τα τραγούδια του κινητού ή για να δω φωτογραφίες και δεν το αναγνωρίζει καθόλου, όπως γινόταν με το HTC HDII. Αν βγάλω την κάρτα και την συνδέσω στο DVD PLAYER με card reader τότε διαβάζει κανονικά!!!:mad: Δοκίμασα και ένα HTC DESIRE φίλου και όλα δουλεύουν κανονικά, χωρίς κανένα από τα παραπάνω κουφά! Είναι άραγε θέμα της συσκευής μου ή γενικότερο πρόβλημα;

 

Τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει σε 2 υπολογιστές με τα ίδια αποτελέσματα.

Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια δοκιμή και να κάνει ένα φάκελο από τον υπολογιστή του κρυφό και να τον μεταφέρει στο κινητό για να δούμε αν φαίνεται ή όχι!

 

Παιδιά καμιά απάντηση;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, για το οποίο έχω αναφερθεί ξανά και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχετε προσέξει και στις δικές σας συσκευές. Περνώ ένα φάκελο που τον έχω κάνει κρυφό στον υπολογιστή στην εξωτερική κάρτα μνήμης του κινητού και τον εμφανίζει κανονικά και στο κινητό, αλλά και στον υπολογιστή όταν είναι συνδεδεμένο. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση για να μην φαίνονται τα κρυφά αρχεία. Αν βγάλω την κάρτα και την βάλω σε card reader όλα γίνονται ΟΚ και δεν φαίνονται τα κρυφά αρχεία στον υπολογιστή. Τέλος πάντων αυτό το έλυσα με ένα πρόγραμμα.

 

Επίσης δεν μου κάνει προεπισκόπιση τις φωτογραφίες όταν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

 

Αυτό που διαπίστωσα σήμερα και μου την έδωσε, είναι ότι συνδέω το κινητό στο DVD PLAYER που έχω με usb για να ακούσω τα τραγούδια του κινητού ή για να δω φωτογραφίες και δεν το αναγνωρίζει καθόλου, όπως γινόταν με το HTC HDII. Αν βγάλω την κάρτα και την συνδέσω στο DVD PLAYER με card reader τότε διαβάζει κανονικά!!!:mad: Δοκίμασα και ένα HTC DESIRE φίλου και όλα δουλεύουν κανονικά, χωρίς κανένα από τα παραπάνω κουφά! Είναι άραγε θέμα της συσκευής μου ή γενικότερο πρόβλημα;

 

Τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει σε 2 υπολογιστές με τα ίδια αποτελέσματα.

Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια δοκιμή και να κάνει ένα φάκελο από τον υπολογιστή του κρυφό και να τον μεταφέρει στο κινητό για να δούμε αν φαίνεται ή όχι!

 

Άλλο λειτουργικό ο υπολογιστής σου, άλλο το κινητό σου.

Το android θεωρεί κρυφό ότι φάκελο ξεκινάει με "."

Games

.Games

 

Αυτό α) είναι θέμα του android λειτουργικού γενικά οπότε δεν θα συζητηθεί περαιτέρω εδώ,

και β) γιατί βιάζεσαι; Περίμενες 10 ώρες και ποστάρεις τον εαυτό σου ξανά;

 

Παιδιά καμιά απάντηση;

 

Να έχεις υπομονή σε αυτό το φόρουμ. Αν βρεθεί κάποιος, θα απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχω μια ερώτηση προς τους γνώστες εδώ.. το κινητό μας έχει στης ρυθμίσεις τοποθεσία και ασφάλεια μια ρύθμιση για να σου στέλνει σμσ σε προκαθορισμενο αριθμό όταν αλλάξει η σιμ οπότε δεν χρειαζόμαστε κανένα από τα προγραματα που κυκλοφορούν στο μάρκετ σωστά;;;;;;; κ δεύτερη απορία τώρα το τοποθεσία κ ασφάλεια τρέχει συνέχεια στην πανω μπάρα έτσι πρέπει και καταναλώνει πολύ μπαταρία ;;; αυτα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάπιος παρακαλώ ας μου λύσει της απορίες μου.ευχαριστώ !

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα παιδιά έχω μια ερώτηση προς τους γνώστες εδώ.. το κινητό μας έχει στης ρυθμίσεις τοποθεσία και ασφάλεια μια ρύθμιση για να σου στέλνει σμσ σε προκαθορισμενο αριθμό όταν αλλάξει η σιμ οπότε δεν χρειαζόμαστε κανένα από τα προγραματα που κυκλοφορούν στο μάρκετ σωστά;;;;;;; κ δεύτερη απορία τώρα το τοποθεσία κ ασφάλεια τρέχει συνέχεια στην πανω μπάρα έτσι πρέπει και καταναλώνει πολύ μπαταρία ;;; αυτα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάπιος παρακαλώ ας μου λύσει της απορίες μου.ευχαριστώ !

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308315

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η samsung άρχισε να δίνει επίσημα την 2.3.4 με το kies. Άντε να δούμε ποτε θα έρθει Ελλάδα :lol:

http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/7935867-samsung-start-android-2-3-4-updates-for-galaxy-s-ii-

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Άλλο λειτουργικό ο υπολογιστής σου, άλλο το κινητό σου.

Το android θεωρεί κρυφό ότι φάκελο ξεκινάει με "."

Games

.Games

 

Αυτό α) είναι θέμα του android λειτουργικού γενικά οπότε δεν θα συζητηθεί περαιτέρω εδώ,

και β) γιατί βιάζεσαι; Περίμενες 10 ώρες και ποστάρεις τον εαυτό σου ξανά;

 

 

 

Να έχεις υπομονή σε αυτό το φόρουμ. Αν βρεθεί κάποιος, θα απαντήσει.

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την πληροφορία και εκτιμώ ιδιαίτερα το γεγονός ότι κάποιοι από εσάς αφιερώνουν τόσο χρόνο για να απαντήσουν στις απορίες του οποιοδήποτε σαν και εμένα που είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ. Ναι όντως δουλεύει αυτό που λες με την τελεία και τα κρυφά αρχεία!!!! Κατι τέτοια tips είναι πολύ χρήσιμο να υπάρχουν κάπου, αν δεν υπάρχουν ήδη και μου έχει ξεφύγει, γιατί ομολογουμένος υπάρχει τόσο υλικό που δύσκολα διαβάζεται!

 

Έπειτα έχω μπερδευτεί λίγο για το που πρέπει να γράφουμε το κάθε τι στο φόρουμ. Πχ το ότι δεν αναγνωρίζουν τα android οι υπολογιστές των WINDOWS που έχουμε οι περισσότεροι καλώς ή κακώς είναι ίσως θέμα SAMSUNG, μια που HTC DESIRE που σύνδεσα με ANDROID πάντα, συμπεριφέρεται και αναγνωρίζεται κανονικά περιέργως. Άρα η απορία μου είναι η εξής. Είναι γενικό το θέμα ή η HTC φρόντισε να το λύσει με τον τρόπο της. Τέλος υπάρχει τρόπος να συνδέσω το κινητό σε οποιονδήποτε υπολογιστή και να βλέπω τα αρχεία του χωρίς το KIES; Αυτό πάλι το διαπίστωσα μετά λύπης μου σήμερα και το θεωρώ απαράδεκτο είναι πέρα από το να μην μπορώ να συνδέσω ένα smart phone με έναν υπολογιστή, είναι να μην μπορώ να το συνδέσω και σε DVD PLAYER λόγο ANDROID, τότε τι σόι smart phone είναι; Δεν την λέω σε κάποιον, απλά νομίζω ότι έχω δίκαιο σε αυτά που λέω, έτσι δεν είναι;

 

Να ζητήσω συγνώμη αν είμαι σε λάθος θέμα.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

πως το απενεργοποιουμε το τοποθεσία και ασφάλεια αμα θέλουμε;;τα ξετσεκαρα όλα αλλά εξακολουθεί να τρέχει στην μπάρα το βλέπω μόνιμα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια ενημερωση λες? την KF3? αυτη εχει ηδη καιρο. ή λες για πιο νεα ενημερωση? γιατι σε μενα δεν βγαζει τιποτα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

ποια ενημερωση λες? την KF3? αυτη εχει ηδη καιρο. ή λες για πιο νεα ενημερωση? γιατι σε μενα δεν βγαζει τιποτα.

Εκανα λαθος εβγαλε ενημερωση για το Kies...

Link to comment
Share on other sites

Στήν αναβάθμιση σέ 2.3.4 θά σβηστούν όλα από μέσα ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στήν αναβάθμιση σέ 2.3.4 θά σβηστούν όλα από μέσα ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δε νομιζω στην προηγουμενη δεν σβηστηκε τιποτα παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις το συνδεσα για 2η φορα στο KIES και μου εκανε και αλλη αναβαθμιση.

Πλεον λεει εχω την εκδοση ....ver.2.0.2.11071.128 . Δεν εχω ιδεα ομως τι ακριβως εγινε. Καποιος για βοηθεια ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...