Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζω που κατασκευαζονται !! Αλλο ηταν το θεμα μου, πως ηρθε το κινητο απο το συγκεκριμενο καταστημα !!

 

έμενα χλωμό μου φαίνεται να ήρθε όντος απο εκείνο το κατάστημα κατι άλλο θα παίζει αλλα αφού είσαι καλυμμένος με απόδειξη όλα οκ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έμενα χλωμό μου φαίνεται να ήρθε όντος απο εκείνο το κατάστημα κατι άλλο θα παίζει αλλα αφού είσαι καλυμμένος με απόδειξη όλα οκ...

 

Ο.κ. Φιλε μου.

Να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μήπως το σκάναρες και σε παραπέμτει σε κατάστημα για αγορά . Πρέπει να είναι κάτι σαν το skroutz .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μήπως το σκάναρες και σε παραπέμτει σε κατάστημα για αγορά . Πρέπει να είναι κάτι σαν το skroutz .

 

ΛΕΣ ;;; Δεν ξερω ρε συ. Πιθανον. Μακαρι να εκανα λαθος !! Το προγραμμα με το οποιο το δοκιμασα ειναι το QR Droid.

 

** Οποιος μπορει ας το κατεβασει 1 λεπτακι το συγκεκριμενο προγραμμα και να μας πει αν του βγαζει το ιδιο !

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ειμαι κατοχος του γαλαξια εδω και εναν μηνα κ εχω το εξης προβλημα..

Το κινητο στα καλα καθουμενα μπαινει σε flight mode κ αλλες φορες επανερχεται απο μόνο του ενω αλλες φορες κολαει κ πρεπει να το κανω επανεκινηση..Αυτο γινεται πολλες φορες κατα την διαρκεια της μερας..

Αντιμετοπίζει καπιως το ιδιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΣ ;;; Δεν ξερω ρε συ. Πιθανον. Μακαρι να εκανα λαθος !! Το προγραμμα με το οποιο το δοκιμασα ειναι το QR Droid.

 

** Οποιος μπορει ας το κατεβασει 1 λεπτακι το συγκεκριμενο προγραμμα και να μας πει αν του βγαζει το ιδιο !

Λοιπόν, από τη στιγμή που υπάρχει Ελληνικό βιβλιαράκι είσαι οκ, βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις την Ι9100XXKDJ.

Αν θες μπορείς να πας να τους ρωτήσεις - σιγά μην ξέρουνε -, εγώ έχω την εντύπωση ότι αυτή δεν είναι επίσημη Ελληνική πάντως.

 

Τώρα κάτι άλλο, θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς την τροποποιήση ( http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png ) στα μηνύματα σου και να μην κάνεις νέο μήνυμα κάθε φορά. Τέλος, εδώ δεν είναι τσατ. Το καταλαβαίνω ότι έχεις πρόβλημα κτλπ, αλλά δεν χρειάζεται να γράφεις κάθε 5 λεπτά χωρίς ουσιαστικά να έχεις κάτι νέο.

Ευχαριστώ.

Καλησπερα,

ειμαι κατοχος του γαλαξια εδω και εναν μηνα κ εχω το εξης προβλημα..

Το κινητο στα καλα καθουμενα μπαινει σε flight mode κ αλλες φορες επανερχεται απο μόνο του ενω αλλες φορες κολαει κ πρεπει να το κανω επανεκινηση..Αυτο γινεται πολλες φορες κατα την διαρκεια της μερας..

Αντιμετοπίζει καπιως το ιδιο προβλημα??

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών μπας και στρώσει. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ειμαι κατοχος του γαλαξια εδω και εναν μηνα κ εχω το εξης προβλημα..

Το κινητο στα καλα καθουμενα μπαινει σε flight mode κ αλλες φορες επανερχεται απο μόνο του ενω αλλες φορες κολαει κ πρεπει να το κανω επανεκινηση..Αυτο γινεται πολλες φορες κατα την διαρκεια της μερας..

Αντιμετοπίζει καπιως το ιδιο προβλημα??

 

Εμενα μου κολαγε συνεχεια καθε 30 λεπτα και εκανα επανεκινηση. το πηγα για σερβις και αλλαξαν κεντρικη πλακετα και ολα οκ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών μπας και στρώσει. :)

 

...και αν δεν στρώσει (δοκιμασμένο με stock rom πάντα) επίσκεψη στο service άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος μπορεί ας απαντήσει.

 

Υπάρχει τρόπος όταν το βάζουμε σε flight mode να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το wifi και το Bluetooth όπως πχ στο HDII. Είναι χαζό να μην μπορούμε και να πρέπει να έχουμε ενεργοποιημένο ως τηλέφωνο.

 

Πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τις φωνητικές εντολές της Samsung;; Ψάχνω ψάχνω και δεν βγάζω άκρη. Με το που θα πατήσω το κουμπί του Bluetooth είτε για επανάκλιση, είτε κατά λάθος, είτε για επανασύνδεση, κατευθείαν ενεργοποιείτε η φωνητική λειτουργία.

 

Ποιο είναι το καλύτερο εορτολόγιο;

 

Σχετικά με το Titanium Back up πιο είναι αυτό που κατεβάζουμε; Αυτό;

https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&feature=more_from_developer

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν το βάζουμε σε flight mode να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το wifi και το Bluetooth όπως πχ στο HDII. Είναι χαζό να μην μπορούμε και να πρέπει να έχουμε ενεργοποιημένο ως τηλέφωνο.

 

Το Wi-fi δεν έχει πρόβλημα να ενεργοποιηθεί κατά το flight mode. Το bluetooth είναι άλλη ιστορία - αν το ενεργοποιήσεις, χάνεται το νόημα του flight mode, και ειδικά αν είσαι σε αεροπλάνο, θα είναι σαν να είσαι σε non-flight mode.

 

Όπως και να 'χει, τσέκαρε αυτό:

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=3289#c42

 

For what it's worth... If you are rooted, you can do this to enable Bluetooth mode to be selected when airplane mode is enabled.

 

$ adb remount /data

$ adb shell

# sqlite3 /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db

sqlite> UPDATE system set value='bluetooth,wifi' WHERE name='airplane_mode_toggleable_radios';

 

Kanged from http://forum.cyanogenmod.com/topic/3026-cannot-enable-bluetooth-in-airplane-mode/page__view__findpost__p__28019

Link to comment
Share on other sites

Το Wi-fi δεν έχει πρόβλημα να ενεργοποιηθεί κατά το flight mode. Το bluetooth είναι άλλη ιστορία - αν το ενεργοποιήσεις, χάνεται το νόημα του flight mode, και ειδικά αν είσαι σε αεροπλάνο, θα είναι σαν να είσαι σε non-flight mode.

 

Όπως και να 'χει, τσέκαρε αυτό:

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=3289#c42

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα βράδια σχεδόν πάντα απενεργοποιώ το κινητό και ακούω μουσική μέσω bluetooth. Οπότε είναι ένα μειονέκτημα, συν του ότι τρως ακτινοβολία αν έχεις το κινητό επάνω σου, αλλά και περισσότερη μπαταρία τρώει. Οπότε με αυτή τη λογική είναι ένα θέμα. Έτσι δεν είναι;

 

Για το WIFI ναι έχεις δίκιο!! Δεν ξέρω πως κόλλησα και νόμιζα ότι δεν λειτουργούσε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

θα ηθελα να με βοηθησει καποιος στην συνδεση που προσπαθω να κανω μεσω kies pc sync..δεν συνδεεται ο γαλαξιας 2 μου..εκανα εγκατασταση το προγραμμα kies απο την επισημη ιστοσελιδα της samsung και επειτα συνδεσα το τηλεφωνο μου αλλα δεν συνδεεται μεσω usb ενω προσπαθει να κανει συνδεση και περιμενω αρκετη ωρα αλλα τιποτα..αντιθετως μεσω wi-fi εκανα συνδεση επιτυχως..θελω να κανω αναβαθμιση λογισμικου την καινουργια (29 ιουλιου)..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την κουκιδα στο φακο πηγε μετα απο εντονο κουνημα στην ακρη και μετα απο πεσιμο χτες ( ευτυχως δεν επαθε τιπιτα ) εξαγανιστηκε .

Καποιο σκουπιδακι μεσα απο το φακο ειναι .Τωρα ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την κουκιδα στο φακο πηγε μετα απο εντονο κουνημα στην ακρη και μετα απο πεσιμο χτες ( ευτυχως δεν επαθε τιπιτα ) εξαγανιστηκε .

Καποιο σκουπιδακι μεσα απο το φακο ειναι .Τωρα ολα καλα

ευχάριστω αυτο.οποτε καθε εμποδιο(πεσιμο) σε καλο (εξαφανιστηκε η κουκιδα).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

θα ηθελα να με βοηθησει καποιος στην συνδεση που προσπαθω να κανω μεσω kies pc sync..δεν συνδεεται ο γαλαξιας 2 μου..εκανα εγκατασταση το προγραμμα kies απο την επισημη ιστοσελιδα της samsung και επειτα συνδεσα το τηλεφωνο μου αλλα δεν συνδεεται μεσω usb ενω προσπαθει να κανει συνδεση και περιμενω αρκετη ωρα αλλα τιποτα..αντιθετως μεσω wi-fi εκανα συνδεση επιτυχως..θελω να κανω αναβαθμιση λογισμικου την καινουργια (29 ιουλιου)..

 

φιλε μου και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και το εχω ρωτησει 2 φορες αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και το εχω ρωτησει 2 φορες αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει ακομα...

 

Δοκιμάστε άλλη usb θύρα κατά προτίμηση πίσω

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και το εχω ρωτησει 2 φορες αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει ακομα...

 

Εχετε απενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων?

(ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ - ΑΝΑΠΤΥΞΗ)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

θα ηθελα να με βοηθησει καποιος στην συνδεση που προσπαθω να κανω μεσω kies pc sync..δεν συνδεεται ο γαλαξιας 2 μου..εκανα εγκατασταση το προγραμμα kies απο την επισημη ιστοσελιδα της samsung και επειτα συνδεσα το τηλεφωνο μου αλλα δεν συνδεεται μεσω usb ενω προσπαθει να κανει συνδεση και περιμενω αρκετη ωρα αλλα τιποτα..αντιθετως μεσω wi-fi εκανα συνδεση επιτυχως..θελω να κανω αναβαθμιση λογισμικου την καινουργια (29 ιουλιου)..

 

και εγώ είχα αυτο το κόλλημα....

απλά πρέπει να συνδέσεις πρώτα το τηλέφωνο με το pc και να δεί το pc σου το τηλέφωνο

μετά ανοίγεις το Kies και όλα καλά

όταν άνοιγα πρώτα το Kies και έβαζα μετά το κινητό στην usb τότε είχα κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως μπορώ να κάνω ταξινόμηση των επαφών μου με βάση το επίθετο?

 

Θα πας στις επαφές -> μενού -> περισσότερα -> επιλογές οθόνης -> ταξινόμηση κατά... όνομα/επίθετο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...αυτο επρεπε να κανω...ρυθμισεις-εφαρμογες-απενεργοποιηση αναπτυξη...λυθηκε αμεσως το προβλημα μου..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και το εχω ρωτησει 2 φορες αλλα κανενας δεν μου εχει απαντησει ακομα...

 

Πήγαινε και απεγκατάστησε τους οδηγούς της Samsung απο το add remove programs του υπολογιστή σου. Άνοιξε το KIES και επέλεξε tools/install driver. Σύνδεσε το κινητο (usb debugging να είναι κλειστό, και να έχεις τον στοκ touchwiz launcher αλλιώς δεν θα συνδεθείς ποτε). Έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις επαφές -> μενού -> περισσότερα -> επιλογές οθόνης -> ταξινόμηση κατά... όνομα/επίθετο

 

Ευχαριστώ!!!

Που θα μου πάει θα το μάθω το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Νέες και παλιές απορίες που δεν απαντήθηκαν....:rolleyes:

 

1)To dspmanager τι είναι;

 

2) Πως απενεργοποιούμε τις φωνητικές εντολές;

 

3) Ποιο Titanium back up πρέπει να βάλω στο κινητό για φουλ back up; Το παρακάτω ή κάποιο άλλο;

https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&feature=more_from_develope

 

4) To Battery calibration αξίζει; Το καλύτερο από ότι θυμάμαι είναι το παρακάτω;

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result

 

Ευχαριστώ προκαταβολλικά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...