Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν οι υπότιτλοι σου είναι σε μορφή .srt άνοιξέ τους με το σημειωματάριο των windows και άλλαξε τη κωδικοποίηση τους σε UTF-8.

Σύνδεσε το κινητό σου με το KIES και θα δείς και το συγχρονισμό.

 

τον βρηκα τον συνχρονισμο , ολα ΟΚ τις εβαλα τις επαφες.

Το εκανα UTF-8 αλλα τιποτα , ακομην κατι ρομβους δηχνει με ενα θαυμαστικο στην μεση:blink: αντι για γραμματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τον βρηκα τον συνχρονισμο , ολα ΟΚ τις εβαλα τις επαφες.

Το εκανα UTF-8 αλλα τιποτα , ακομην κατι ρομβους δηχνει με ενα θαυμαστικο στην μεση:blink: αντι για γραμματα

 

δοκιμασε τo mobo player..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τo mobo player..

 

οκ το εφτιαξα , παιζει μια χαρα με τον μαμισιο player, μαλλον δεν σωθηκε σωστα το αρχειο οταν εβαλα utf-8

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για να συνδεσουμε το γαλαξια σε πηγη αυτοκινητου που εχει θυρα aux για να παιζει η playlist moy θελει καλωδιο jack to jack ή microusb to jack ?

 

jack to jack.Απο την εξοδο ακουστικων δινει τον ηχο οχι απο το micro-usb :)

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το SAMSUNGDIVE ?

 

Ναι.

Και πριν ρωτησεις οτιδηποτε κανε τα εξης.

Πρωτον κανε ενα λογαριασμο απο το μενου Ρυθμισεις -> Λογαριασμοι και συνχρονισμος -> νεος λογαριασμος -Λογαριασμος Samsung.

Δευτερον. Ενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το μενου Ρυθμισεις -> Πληροφοριες σχετκα.... -> Ενημερωση λογισμικου.

 

Εισαι ετοιμος να κανεις χρηση του DIVE.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Και πριν ρωτησεις οτιδηποτε κανε τα εξης.

Πρωτον κανε ενα λογαριασμο απο το μενου Ρυθμισεις -> Λογαριασμοι και συνχρονισμος -> νεος λογαριασμος -Λογαριασμος Samsung.

Δευτερον. Ενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το μενου Ρυθμισεις -> Πληροφοριες σχετκα.... -> Ενημερωση λογισμικου.

 

Εισαι ετοιμος να κανεις χρηση του DIVE.....

 

Σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις την επιλογή Lock My Device, υπάρχει δυνατότητα για Unlock μετά? Απλά παίζω μαζί του τώρα... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις την επιλογή Lock My Device, υπάρχει δυνατότητα για Unlock μετά? Απλά παίζω μαζί του τώρα... :p

 

Δεν το εχω δοκιμασει.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω το iphone 4 και να πάρω το galaxy s ii , θα ηθελα πρωτα ομως να μου πει κάποιος εαν υπάρχει εφαρμογη στο android ιδια με το iblacklist του iphone αλλα hotspot για να μοιράζω το ιντερνετ .

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και έκανα από βλακεία με το titanium backup στο com.android.providers.contacts "μετατροπή σε εφαρμογή χρήστη" και πάνε όλες μου οι επαφές

Δεν λειτουργεί καν το ιστορικό κλήσεων και οι επαφές.κάθε τρις και λίγο μου βγάζει σφάλμα "η διαδικασία android.process.acore τερματίστηκε απροσδόκητα".οποιος ξερει πως μπορω να λύσω το πρόβλημα μου ας μου πει που μπορω να βρω την εφαρμογή που απεγκατεστησα κι ας δώσει ενα λινκ. Μετά πως επαναφέρω τις επαφές μου απ το Google account μου οπού είναι συγχρονισμένες;

 

Edit: ξαναπέρασα την ρομ kf3 που είχα και πριν και εκανα διαγραφή επαφών και των δεδομένων όλων των εφαρμογών της Google και των εφαρμογών :επαφές, αρχεία κλήσεων κλπ κλπ.

Τωρα πια καλω κανονικά και μετά από συγχρονισμό που εκανα εχω όλες μου τις επαφές όπως και πριν. Το μονό σημείο στο οποίο παραμένει το πρόβλημα είναι στην καρτέλα αρχείο.καταγρ. όταν πατάω επάνω της μου βγάζει το κλασικό σφάλμα

Αντιθέτως, όταν με το "επαφές DW" πάω στο αρχείο, όλα καλα.

Τωρα πια την δουλειά μου την κάνω αλλά οποίος ξέρει κατι παραπάνω που μπορεί να βοηθήσει και να λύσει διαπαντός το πρόβλημα μου παρακαλω να ενημερωσει!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω το iphone 4 και να πάρω το galaxy s ii , θα ηθελα πρωτα ομως να μου πει κάποιος εαν υπάρχει εφαρμογη στο android ιδια με το iblacklist του iphone αλλα hotspot για να μοιράζω το ιντερνετ .

Ευχαριστω!

 

Δεν χρειαζεται εφαρμογη σαν το iphone.Εχει επιλογη αποκλεισμου μιας επαφης απο μονο του στις ρυθμισεις επαφων.Τωρα για συγκεκριμενα καποιο νουμερο που σε καλει κ δεν ειναι στις επαφες σου δεν γνωριζω,δε το δοκιμασα.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποια η διαδικασία εγκατάστασης micro sd. Αγόρασα μια Kingston και δεν δούλεψε ούτε στο Galaxy αλλά ούτε και σε Wildfire S που δοκίμασα. Και στα δύο ίδια συμπεριφορά. Μόλις πάω να γράψω μου βγάζει ότι δεν μπορώ να γράψω ή ότι έχει αποσυνδεθεί.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποια η διαδικασία εγκατάστασης micro sd. Αγόρασα μια Kingston και δεν δούλεψε ούτε στο Galaxy αλλά ούτε και σε Wildfire S που δοκίμασα. Και στα δύο ίδια συμπεριφορά. Μόλις πάω να γράψω μου βγάζει ότι δεν μπορώ να γράψω ή ότι έχει αποσυνδεθεί.

 

την βλεπει κανονικα? αν ναι, τοτε προσπαθησε μεσα απο το μενου να κανεις ενα φορματ. η επιλογη υπαρχει εκει που ειναι στις ρυθμισεις το μενου της αποθηκευσης.

 

αν δεν πιασει τοτε ισως να εχει θεμα η καρτουλα. δοκιμασε να την βαλεις σε καποιον υπολογιστη και να δεις αν μπορει να δουλεψει.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Aπλως την τοποθετης και εισαι οκ

μαλλον επεσες σε ελλατωματικη!!

και εγω τα ιδια επαθα

δοκιμσε την σε pc, την διαβαζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...θελω να κανω μια ερωτηση σε αυτους που εχουν το κινητο ...διαβασα σε ενα σαιτ τεχνολογιας σχολιο καποιου ο οποιος λεει οτι μετα απο αρκετη χρηση του κινητου ζεσταινεται τοσο πολυ σε σημειο να μην μπορει να το πιασει ...ισχυει κατι τετοιο η όχι ...
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...θελω να κανω μια ερωτηση σε αυτους που εχουν το κινητο ...διαβασα σε ενα σαιτ τεχνολογιας σχολιο καποιου ο οποιος λεει οτι μετα απο αρκετη χρηση του κινητου ζεσταινεται τοσο πολυ σε σημειο να μην μπορει να το πιασει ...ισχυει κατι τετοιο η όχι ...

 

Ναι ισχυει... Φαντασου οτι χτες εψησα πανω του μπεικον με αυγα:lol::p.....

 

Ρε σεις μη ακουτε τρελα και το χειροτερο μην τα πιστευετε κιολας.

Αδερφε το κινητο εχει διπλο πυρηνα στον επεξεργαστη του με αποτελεσμα να ζεσταινει οταν εκτελει πολυ απαιτητικες εφαρμογες.

Αλλα οταν λεμε ζεσταινεται απλα ζεσταινεται. Οχι οτι τσουρουφλαει κιολας.

Τωρα αν καθεσαι στην παραλια με 35 βαθμους υπο σκια και παιζεις παιχνιδακια με απαιτησεις τι θερμοκρασια περιμενεις οτι θα εχει το κινητο απο την στιγμη που το περιβαλον και μονο εχει 35.

Λιγοτερο απο 35 αποκλειεται εκτος και αν εχεις κανενα AC προχειρο και το δροσιζεις και μαζι δροσιζεσαι και εσυ.

 

Τελος παντων.

Να σε ενημερωσω οτι η ανωτερη θερμοκρασια που εχω δει εγω ειναι 46 βαθμοι αλλα σε αυτοκινητο με χωρις AC και θερμοκρασια περιβαλοντος πανω απο 32 με τον φορτιστη συνδεδεμενο και ανοικτα GPS και Bluetooth.

Αν αυτο ειναι πολυ τοτε το Laptop που εχω και οταν δουλευει ο επεξεργαστης φουλ μου δειχει θερμοκρασια 50+ πρεπει να το καταβρεχω για να το δροσιζω.

Επισης με τις τελευταιες ενημερωσεις που εχουν βγει δεν αναπτυσει ουτε αυτη την θερμοκρασια που σου ειπα παραπανω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηπροπαγανδα απεναντι σε αυτο το κινητο ειναι πολυ μεγαλη ειδα αυτο το σχολιο σε παρουσιαση του lg optimus 3d ... η αληθεια ειναι οτι ψαχνω κινητο και απο οτι φαινεται το galaxy δεν το εχει περασει κανενας παρολο που ειναι περισσοτερο καιρο στην αγορα ..απλα θελω την αποψη σας να το παρω τωρα η να περιμενω γιατι απο οτι ακουω βαση φημων θα βγει κατι καλυτερο απο την σαμυ ? Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ηπροπαγανδα απεναντι σε αυτο το κινητο ειναι πολυ μεγαλη ειδα αυτο το σχολιο σε παρουσιαση του lg optimus 3d ... η αληθεια ειναι οτι ψαχνω κινητο και απο οτι φαινεται το galaxy δεν το εχει περασει κανενας παρολο που ειναι περισσοτερο καιρο στην αγορα ..απλα θελω την αποψη σας να το παρω τωρα η να περιμενω γιατι απο οτι ακουω βαση φημων θα βγει κατι καλυτερο απο την σαμυ ?

Φιλε μου αν πας στην λογικη να περιμενεις θα περιμενεις για παντα

γιατι παντα βγενει κατι καλυτερο

εαν σε καλυβει το κονητο παρτο αν οχι μην το παρεις

αν περιμενεις να βγει το αλλο το πιο καλο θα ακουγεται οτι αργοτερα θα βγει και ενα ακομη καλυτερο και παει λεγοντας.......

Link to comment
Share on other sites

την ριμαδα την τεχνολογια αν δεν εχεις πολλα λεφτα δεν μπορεις να ακολουθησεις.....μια ερωτηση για τους κατοχους της συσκευης ...σαν αξιοπιστια τη λεει το κινητο με ενδιαφερει πολυ αυτο το κομματι απο αποψη βλαβων επειδη εχω ακουσει για υπερθερμανση smartphone κινητων και τετοια επεισης απο ποιο καταστημα μου προτεινεται να το παρω Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν πας στην λογικη να περιμενεις θα περιμενεις για παντα

γιατι παντα βγενει κατι καλυτερο

εαν σε καλυβει το κονητο παρτο αν οχι μην το παρεις

αν περιμενεις να βγει το αλλο το πιο καλο θα ακουγεται οτι αργοτερα θα βγει και ενα ακομη καλυτερο και παει λεγοντας.......

 

+1000..άσε που τα καλύτερα σε εισαγωγικά που θα βγούνε στο εγγύς μέλλον θεωρώ ότι δεν θα είναι κατά πολύ καλύτερα!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ημουν φαν τις htc...Παιρνοντας το galaxy s2 καταλαβα πως το τηλ ειναι για μενα αυτη την στιγμη η ναυαρχιδα των smart phone...με διαφορα...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προερχόμενος από Galaxy S δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα!

Καταρχήν ευπρόσδεκτη στα specs η μεγαλύτερη οθόνη, αλλά δυστυχώς άβολη! Με το S1 έκανα κάθε εργασία άνετα με το 1 χέρι.. σε αντίθεση με το S2 που δυσκολεύεσαι μιας και το χέρι δεν φτανει παντού!

Επίσης η οθόνη θα έπρεπε και λόγω μεγέθους και λόγω specs να είναι μεγαλύτερης ανάλυσης! Ολα φαίνονται τόσο χονδροκομμένα που παρά την εντυπωσιακή της αντίθεση και παλλέττα χρωμάτων χάνει σε εντυπώσεις !

Κατά τα λοιπά το κινητό είναι ταχύτατο και δεν δείχνει να κολλώνει πουθενα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να απευθυνομαι στο σωστο thread .εχω σοβαρο προβλημα με το kies..δεν μου αναγνωριζει με τιποτα το τηλεφωνο.εχω διαβασει αρκετα και εχω προσπαθησει αλλα τιποτα.μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κα απο εμενα

απο σημερα το πρωι εχω το εξης προβλημα

το κινητο δεν κλεινει.

Μολις παω να το κλεισω αυτο ξαναανοιγει μονο του

Τι μπορει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...