Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε τίποτα για την επίσημη 2.3.4 πότε θα βγεί? Ή ακόμη καλύτερα για την 2.3.5 που ήδη έχει αρχίσει να κάνει την εμφάνιση της σε μερικές custom rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε τίποτα για την επίσημη 2.3.4 πότε θα βγεί? Ή ακόμη καλύτερα για την 2.3.5 που ήδη έχει αρχίσει να κάνει την εμφάνιση της σε μερικές custom rom?

 

Λογικά θα αργήσουν πολύ..καλύτερα αν βιάζεσαι, να ασχοληθείς με τις custom που έτσι και αλλιώς (μιλάω για 2.3.4) είναι πολύ καλές..2.3.5 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα αργήσουν πολύ..καλύτερα αν βιάζεσαι, να ασχοληθείς με τις custom που έτσι και αλλιώς (μιλάω για 2.3.4) είναι πολύ καλές..2.3.5 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα..

 

Sent from Galaxy!

 

Αυτό σκέφτομαι να κάνω...

 

Στο πλαίσιο η τιμή ανέβηκε πάλι... Όποιος πρόλαβε πρόλαβε...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να απευθυνομαι στο σωστο thread .εχω σοβαρο προβλημα με το kies..δεν μου αναγνωριζει με τιποτα το τηλεφωνο.εχω διαβασει αρκετα και εχω προσπαθησει αλλα τιποτα.μπορει καποιος να βοηθησει?

 

παιδια ρωτησα το παραπανω και δεν απαντησε κανεις.μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα οπίου ξέρει όταν παω να κάνω μια τηλεφωνική κλήση το κινητό κολλάει περίπου 30 δευτερόλεπτα και μετά ξεκινάει η κλήση κανονικότητα .... είναι πολύ σπαστικο είμαι χωρίς ρουτ με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση κ7 ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω φορματ :-(:-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρωτησα το παραπανω και δεν απαντησε κανεις.μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Μήπως δούλευες το kies με κανένα άλλο κινητό πριν? Και γώ είχα πάθει το ίδιο γιατί πρώτα είχα το OMNIA II οπότε το kies και το pc μου είχαν τους drivers windows mobile. Εκανα απεγκατάσταση το kies και τους drivers και εγκατέστησα το kies από το site της Samsung Ελλάδας και το είδε αμέσως.

 

Τελικά υπάρχει τρόπος να συνδέσουμε το SGSii στο lan μας και να έχουμε πρόσβαση σε media που είναι αποθηκευμένα αλλού?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα οπίου ξέρει όταν παω να κάνω μια τηλεφωνική κλήση το κινητό κολλάει περίπου 30 δευτερόλεπτα και μετά ξεκινάει η κλήση κανονικότητα .... είναι πολύ σπαστικο είμαι χωρίς ρουτ με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση κ7 ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω φορματ :-(:-(

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, μάλλον θα το κάνεις αυτό το format. Ίσως να φταίει κάποια εγκατεστημένη εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα οπίου ξέρει όταν παω να κάνω μια τηλεφωνική κλήση το κινητό κολλάει περίπου 30 δευτερόλεπτα και μετά ξεκινάει η κλήση κανονικότητα .... είναι πολύ σπαστικο είμαι χωρίς ρουτ με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση κ7 ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω φορματ :-(:-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μου τι κάνει και εμένα αυτό, όχι πάντα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της αίσθησης που είχα για προβλήματα λήψης της συσκευής μου έκανα σύγκριση στο signal level δύο συσκευών android στο ίδιο δίκτυο κινητής τηλ. τις οποίες είχα δίπλα δίπλα. Η μία ήταν το galaxy s2. Μου έδινε συνεχώς διαφορά σήματος γύρω στα 20-30db κατά του galaxy. Συγκεκριμένα όταν το motorola είχε -85db το samsung είχε -115db. Όταν το motorola (και άλλα) έδινε 4-5 μπάρες το sasmung έδινε 1-2.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου το είχα στο αυτόματο. Όταν το έβαζα στο gsm το σήμα ανέβαινε (-85db). Το πρόβλημα δείχνει να εντοπίζετε στο σήμα κάτω από umts.

 

Δυστυχώς δεν είχα δύο galaxy μαζί για να συγκρίνω.

 

Το έχει παρατηρήσει αυτό κάποιος άλλος? Έχει κανείς την αίσθηση ότι δεν έχει σήμα ή έχει κακής ποιότητας σε μέρη που με την προηγούμενη συσκευή του διαπίστωνε απροβλημάτιστη κάλυψη.

 

ΥΓ.

Η συσκευή πήγε για DOA και αναμένομεν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου τι κάνει και εμένα αυτό, όχι πάντα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Με ποια rom είσαι;

 

Λόγω της αίσθησης που είχα για προβλήματα λήψης της συσκευής μου έκανα σύγκριση στο signal level δύο συσκευών android στο ίδιο δίκτυο κινητής τηλ. τις οποίες είχα δίπλα δίπλα. Η μία ήταν το galaxy s2. Μου έδινε συνεχώς διαφορά σήματος γύρω στα 20-30db κατά του galaxy. Συγκεκριμένα όταν το motorola είχε -85db το samsung είχε -115db. Όταν το motorola (και άλλα) έδινε 4-5 μπάρες το sasmung έδινε 1-2.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου το είχα στο αυτόματο. Όταν το έβαζα στο gsm το σήμα ανέβαινε (-85db). Το πρόβλημα δείχνει να εντοπίζετε στο σήμα κάτω από umts.

 

Δυστυχώς δεν είχα δύο galaxy μαζί για να συγκρίνω.

 

Το έχει παρατηρήσει αυτό κάποιος άλλος? Έχει κανείς την αίσθηση ότι δεν έχει σήμα ή έχει κακής ποιότητας σε μέρη που με την προηγούμενη συσκευή του διαπίστωνε απροβλημάτιστη κάλυψη.

 

ΥΓ.

Η συσκευή πήγε για DOA και αναμένομεν.

 

Πέρα από την ένδειξη... είχες και στην πράξη πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της αίσθησης που είχα για προβλήματα λήψης της συσκευής μου έκανα σύγκριση στο signal level δύο συσκευών android στο ίδιο δίκτυο κινητής τηλ. τις οποίες είχα δίπλα δίπλα. Η μία ήταν το galaxy s2. Μου έδινε συνεχώς διαφορά σήματος γύρω στα 20-30db κατά του galaxy. Συγκεκριμένα όταν το motorola είχε -85db το samsung είχε -115db. Όταν το motorola (και άλλα) έδινε 4-5 μπάρες το sasmung έδινε 1-2.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύου το είχα στο αυτόματο. Όταν το έβαζα στο gsm το σήμα ανέβαινε (-85db). Το πρόβλημα δείχνει να εντοπίζετε στο σήμα κάτω από umts.

 

Δυστυχώς δεν είχα δύο galaxy μαζί για να συγκρίνω.

 

Το έχει παρατηρήσει αυτό κάποιος άλλος? Έχει κανείς την αίσθηση ότι δεν έχει σήμα ή έχει κακής ποιότητας σε μέρη που με την προηγούμενη συσκευή του διαπίστωνε απροβλημάτιστη κάλυψη.

 

ΥΓ.

Η συσκευή πήγε για DOA και αναμένομεν.

 

Εγώ το συγκρ'ινω με το desire που είχα και δεν βλέπω καμία διαφορά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα που είχε το κινητό με τις κιλίδες στην οθόνη υπάρχει ακόμα?σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή απο το galaxys και ήταν ο λόγος που δεν το έκανα νωρίτερα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom είσαι;

 

 

 

Πέρα από την ένδειξη... είχες και στην πράξη πρόβλημα;

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι αυτό ακριβώς που γράφεις. Όπως και στο wifi , έτσι και το σήμα του SGS2 , ενώ ίσως το δείχνει να είναι χαμηλό στην πράξη ακόμα και με μηδεν μπάρες να πάρεις τηλέφωνο, μιλάς κανονικά χωρίς διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom είσαι;

 

 

 

Πέρα από την ένδειξη... είχες και στην πράξη πρόβλημα;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το δούλεψα τόσο πολύ (1 εβδομάδα) για να βγάλω απόλυτα συμπεράσματα. Από την άλλη ο λόγος που το έψαξα είναι η διαπίστωση στην πράξη κακής σύνδεσης mobile δεδομένων (χαμηλές ταχύτητες & συχνές εναλλαγές σε gprs) σε περιοχές που η ίδια κάρτα σε στικάκι πέταγε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το πρόβλημα που είχε το κινητό με τις κιλίδες στην οθόνη υπάρχει ακόμα?σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή απο το galaxys και ήταν ο λόγος που δεν το έκανα νωρίτερα..

 

Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307415

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λόγο ότι αγοράζω πρώτη φορά samsung τηλέφωνο θα ήθελα να μου πείτε εαν ισχύει ότι και με τα nokia δηλαδή να πρέπει να βρω ελληνικό samsung γιατί δεν θα έχω ελληνικά ή σεια αναβάθμιση τα ελληνικά θα σβηστούν .

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το android περιλαμβάνει τις περισσότερες γλώσσες, ανάμεσα τους και τα ελληνικά απ' όπου και να το πάρεις (με εξαίρεση κάποιες branded συσκευές του εξωτερικού).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε καποιον αλλο το παρακατω;καθε μιση ωρα το τηλεφωνο κανει ενα ηχο απο μονο του σαν να χτυπαει καποιο ξυπνητηρι που φυσικα δεν το εχω ενεργο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα ενα Barcode search στο κουτι του κινητου και βγηκε αυτο

 

http://www.telepart.info/WebShop/view.php?sScript=artikel&sArtikel=255930&nPage=4&nID0=1&nParentID=10&nChildID=1015&bPreise=0&PHPSESSID=aca482009dc779afc9c1573cbc87b763

 

Απο ποια χωρα ειναι αγορασμενο μπορει να καταλαβει καποιος ; Γερμανια ειναι μαλλον. Δηλαδη εχω εγγυηση τωρα η οχι ;;;

Αν μπορει καποιος να απαντησει.

 

*** Το αγορασα απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΝΩΣΤΗ ΑΛΥΣΙΔΑ. Παπατζηδες ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΠΑΙΔΙΑ ;

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε καποιον αλλο το παρακατω;καθε μιση ωρα το τηλεφωνο κανει ενα ηχο απο μονο του σαν να χτυπαει καποιο ξυπνητηρι που φυσικα δεν το εχω ενεργο.

διορθωθηκε το ''προβλημα''.εβαλα χτες το app.android windows 7 launcher και εχει ενεργοποιημενη μια επιλογη να χτυπαει το κινητο καθε μιση ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα ενα Barcode search στο κουτι του κινητου και βγηκε αυτο

 

http://www.telepart.info/WebShop/view.php?sScript=artikel&sArtikel=255930&nPage=4&nID0=1&nParentID=10&nChildID=1015&bPreise=0&PHPSESSID=aca482009dc779afc9c1573cbc87b763

 

Απο ποια χωρα ειναι αγορασμενο μπορει να καταλαβει καποιος ; Γερμανια ειναι μαλλον. Δηλαδη εχω εγγυηση τωρα η οχι ;;;

Αν μπορει καποιος να απαντησει. *** Το αγορασα απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΝΩΣΤΗ ΑΛΥΣΙΔΑ. Παπατζηδες ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΠΑΙΔΙΑ ;

Απο ποιο καταστημα το αγορασες φιλε μου? Για να προφυλαχθουν οσα παιδια το παρουν απο εκει και να το τσεκαρουν πρωτα
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο καταστημα το αγορασες φιλε μου? Για να προφυλαχθουν οσα παιδια το παρουν απο εκει και να το τσεκαρουν πρωτα

 

Multirama . Να το γυρισω πισω ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...