Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν μπορει να κλειδωσει ουτε στο parking του ΟΑΚΑ τοτε εχει σιγουρα καποιο θεμα. Παντως δεν χρειαζεται να το φοβασαι τοσο το ρουτ, θα σου λυσει δεκαδες προβληματα πιστεψε με. Για περισσοτερα κοιτα στο αντιστοιχο θεμα, στην gingerbread ειδικα ειναι δουλεια δευτερολεπτων.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Samsung ναHellas και να κλαις:mad:!

Με όσα έχουμε δει (και βλέπουμε) μάλλον θαύμα :ninja:ήταν που πήραμε και την JPH 2.2!

 

Αυτο ξαναπες το Βασιλη. Και γιατι να μας φαινεται παραξενο που πηρε το Ιραν και οχι εμεις? Πλεον με αυτους θα συγκρινομαστε δυστυχως και οχι με τις υπολοιπες ευρωπαικες χωρες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μάκη ευχαριστώ για την πληροφόρηση αλλά δεν διαθέτω την απαιτούμενη εμπειρία για να χειριστώ ενα root smartphone και πολύ φοβάμαι οτι αν προχωρήσω σε αυτή τη διαδικασία δεν θα αισθάνομαι ασφαλής. Απο την άλλη όμως πως θα μπορούσα να εξακριβώσω αν έχει πρόβλημα το gps του τηλεφώνου καθώς όπως προανεφερα ακόμα και σε ανοιχτό χώρο, στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ συγκεκριμένα, δεν μπορεί να κλειδώσει σε δορυφόρο, ώστε αν είναι να το πάω στο service.

 

 

Ευχαριστώ,

 

Λοιπόν αφού δεν θέλεις να είσαι root δοκίμασε το εξής:Κατεβάζεις απ΄το market μιά εφαρμοφή (δωρεάν) ονόματι GPS Status & Toolbox.

Tην ανοίγεις,πατάς αριστερό κουμπί(menu),διαλέγεις tools (όχι setings),πάς Manage A-GPS state, καί πρώτα κάνεις reset τα data και μετα download (με ανοικτό εννοείται το wi-fi).Το κλείνεις,το ανοίγεις, και η πρώτη εκκίνιση αργεί λίγο (cold start) να κλειδώσει..μετά ταχύτατα

Το δοκίμασα ΜΕΣΑ στο σπίτι κλείδωσε από cold start σε 40 δεύτερα...Σ'αυτό το σημείο δε, έχω να κάνω και μιά παρατήρηση.Όλες τις

φορές που άλλαξα rom,ΠΡΙΝ γίνω root,πρίν δηλ. βάλω οποιονδήποτε kernel καί στη groyo καί τώρα στη GB το gps κλείδωνε σε 3-5 δεύτερα ΜΕΣΑ στό σπίτι έξω ακαριαία...Μετά το root έξω σε 5-11 δεύτερα.Άρα εσύ που δεν είσαι root, πιθανολογώ οτι από cold start

Θά κλειδώσει σε πολύ λιγότερο.Δοκιμάζεις και λίγο τις ρυθμίσεις ,αρκεί να έχεις λίγο υπομονη,και βλέπεις.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

..Σ'αυτό το σημείο δε, έχω να κάνω και μιά παρατήρηση.Όλες τις

φορές που άλλαξα rom,ΠΡΙΝ γίνω root,πρίν δηλ. βάλω οποιονδήποτε kernel καί στη groyo καί τώρα στη GB το gps κλείδωνε σε 3-5 δεύτερα ΜΕΣΑ στό σπίτι έξω ακαριαία...Μετά το root έξω σε 5-11 δεύτερα.Άρα εσύ που δεν είσαι root, πιθανολογώ οτι από cold start

Θά κλειδώσει σε πολύ λιγότερο.Δοκιμάζεις και λίγο τις ρυθμίσεις ,αρκεί να έχεις λίγο υπομονη,και βλέπεις.

 

 

Να κάνω κι εγώ μια παρατήρηση, το root από μόνο του δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το πόσο γρήγορα κλειδώνει το gps, και το παραπάνω συμπέρασμα είναι ανόητο, και καθαρή παραπληροφόρηση. Το gps status απλά κάνει ότι κάνει και το a-gps από μόνο του. Όσο για τα δευτερόλεπτα πριν και μετά το root, είναι απλά σύμπτωση που ως συνήθως εξαρτάται από την θέση των δορυφόρων εκείνη τη στιγμή. Αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά στο ρημάδι το δικό μου το 3 button mode Δεν δουλεύει, οπότε...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά στο ρημάδι το δικό μου το 3 button mode Δεν δουλεύει, οπότε...

 

Οποτε ή το ενεργοποιεις μονος σου, ή περνας μια ρομ με bootloaders που το περιεχουν, ή δεν πειραζεις τιποτα γενικως:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω ρομ με bootloaders που το περιέχουν? Κινδυνεύει η συσκευή? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω ρομ με bootloaders που το περιέχουν? Κινδυνεύει η συσκευή? Ευχαριστώ...

Απλα φλασαρεις μια ρομ που να περιεχει bootloaders πχ την JPU που ειναι 2.2.1. Επισης απο τις gingerbread περιεχει bootloaders η JVO και η JVI. Θεωρητικα κινδυνος υπαρχει, ναι. Για περισσοτερα δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901 και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Thanks, θα το κοιτάξω κι ο θεός βοηθός... Βαρέθηκα να περιμένω την Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Για να σας παρηγορήσω και εγώ, ίδια ακριβώς καρμπόν κατάσταση επικρατεί και στον διάδοχο.

 

Η Samsung Hellas κρατάει τις παραδόσεις. :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για να σας παρηγορήσω και εγώ, ίδια ακριβώς καρμπόν κατάσταση επικρατεί και στον διάδοχο.

 

Η Samsung Hellas κρατάει τις παραδόσεις. :lol:

Ε καλα δεν περιμεναμε και κατι διαφορετικο. Ας συνεχισει ετσι και θα δουμε ποσοι θα πανε στο galaxy s 3.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι καινούργιος εδώ και έχω απορία. Αγόρασα και εγώ τον Απρίλιο το δικό μου Galaxy S από το http://www.e-click.gr/index.php . Το kies μου γράφει αυτά που δείχνει η εικόνα. Υπάρχει περίπτωση να είναι μη επίσημο το λογισμικό που έχει η συσκευή; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Aυτο σημαινει οτι το κινητο σου ειναι εισαγωγης, με ξενο product code, και του εχουν φλασαρει την επισημη Ελληνικη ROM, οπότε υπαρχει αναντιστοιχια μεταξυ product code και ROM.

 

Άρα αυτό το έκαναν στο κατάστημα; Η θα μπορούσε να είναι επίσημα η Samsung? Πήγα στο κατάστημα και υποστηρίζουν ότι τα φέρνουν από Γερμανία. Το κουτί πάνω έγραφε διαφήμιση του πολωνικού site της samsung και οι πληροφορίες πάνω στο κουτί είναι στα πολωνικά. Το κινητό ήταν κανονικά κλεισμένο με ζελατίνα. Διάβασα την αρχή του θέματος για αυτό ρώτησα. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να κυνηγήσω το κατάστημα που λέει ότι τους τα φέρνουν κλειστά και ότι οι ίδιοι δεν επεμβαίνουν. Πήρα και τη Samsung και μου είπαν να στείλω τελικώς το imei, ώστε να το ελέγξουν, αν μπορούν και να δουν ποιος το έκανε. Ελπίζω να ξεδιαλύνουν το θέμα γιατί έχω αγχωθεί. Εσείς τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό το έκαναν στο κατάστημα; Η θα μπορούσε να είναι επίσημα η Samsung? Πήγα στο κατάστημα και υποστηρίζουν ότι τα φέρνουν από Γερμανία. Το κουτί πάνω έγραφε διαφήμιση του πολωνικού site της samsung και οι πληροφορίες πάνω στο κουτί είναι στα πολωνικά. Το κινητό ήταν κανονικά κλεισμένο με ζελατίνα. Διάβασα την αρχή του θέματος για αυτό ρώτησα. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να κυνηγήσω το κατάστημα που λέει ότι τους τα φέρνουν κλειστά και ότι οι ίδιοι δεν επεμβαίνουν. Πήρα και τη Samsung και μου είπαν να στείλω τελικώς το imei, ώστε να το ελέγξουν, αν μπορούν και να δουν ποιος το έκανε. Ελπίζω να ξεδιαλύνουν το θέμα γιατί έχω αγχωθεί. Εσείς τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Φίλε μου @Haki δεν είναι ακριβώς έτσι, φιλικά πάντα!

 

Το firmware του φίλου απο πάνω είναι JS8 (2.2.1 android) με product code Πολωνίας (Πολωνέζικο είναι το κινητό σου φίλε Zep)... Η js8 είναι η αναβάθμιση 2.2.1 που δόθηκε ΚΑΙ στην Πολωνία οπότε έχεις κανονικά ΕΓΓΥΗΣΗ (ως Ευρωπαικό) και το firmware σου είναι επίσημο της SAMSUNG! Το πρόβλημα για εγγύηση θα υπήρχε αν δεν δεν ήταν επίσημο το firmware ή το product code δεν αντιστοιχούσε σε αυτό!

 

 

EDIT: Η JS8 δεν είναι Ελληνική, το τελευταίο Ελληνικό firmware είναι το JPH (android 2.2)! Η Ελλάδα δεν πήρε ποτέ 2.2.1! Αυτές τις ημέρες παρόλα αυτά λέγεται οτι θα πάρουμε την 2.3.3!

 

EDIT2: Φίλε Zep ελπίζω να καταλαβαίνεις πως αυτά που λέω παραπάνω σημαίνουν πως πιθανότατα δεν πείραξαν το κινητό σου απο το κατάστημα! Απλά το κινητό σου είναι εισαγωγής απο Πολωνία και όχι Γερμανία!

Edited by Coolgreek
EDITS
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το firmware του φίλου απο πάνω είναι JS8 (2.2.1 android) με product code Πολωνίας (Πολωνέζικο είναι το κινητό σου φίλε Zep)... Η js8 είναι η αναβάθμιση 2.2.1 που δόθηκε ΚΑΙ στην Πολωνία οπότε έχεις κανονικά ΕΓΓΥΗΣΗ (ως Ευρωπαικό) και το firmware σου είναι επίσημο της SAMSUNG! Το πρόβλημα για εγγύηση θα υπήρχε αν δεν δεν ήταν επίσημο το firmware ή το product code δεν αντιστοιχούσε σε αυτό!

EDIT2: Φίλε Zep ελπίζω να καταλαβαίνεις πως αυτά που λέω παραπάνω σημαίνουν πως πιθανότατα δεν πείραξαν το κινητό σου απο το κατάστημα! Απλά το κινητό σου είναι εισαγωγής απο Πολωνία και όχι Γερμανία!

γιατί όμως δεν το αναγνωρίζει το kies?

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό το έκαναν στο κατάστημα; Η θα μπορούσε να είναι επίσημα η Samsung? Πήγα στο κατάστημα και υποστηρίζουν ότι τα φέρνουν από Γερμανία. Το κουτί πάνω έγραφε διαφήμιση του πολωνικού site της samsung και οι πληροφορίες πάνω στο κουτί είναι στα πολωνικά. Το κινητό ήταν κανονικά κλεισμένο με ζελατίνα. Διάβασα την αρχή του θέματος για αυτό ρώτησα. Θέλω να ξέρω αν μπορώ να κυνηγήσω το κατάστημα που λέει ότι τους τα φέρνουν κλειστά και ότι οι ίδιοι δεν επεμβαίνουν. Πήρα και τη Samsung και μου είπαν να στείλω τελικώς το imei, ώστε να το ελέγξουν, αν μπορούν και να δουν ποιος το έκανε. Ελπίζω να ξεδιαλύνουν το θέμα γιατί έχω αγχωθεί. Εσείς τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Γεια σας. Είμαι καινούργιος εδώ και έχω απορία. Αγόρασα και εγώ τον Απρίλιο το δικό μου Galaxy S από το http://www.e-click.gr/index.php . Το kies μου γράφει αυτά που δείχνει η εικόνα. Υπάρχει περίπτωση να είναι μη επίσημο το λογισμικό που έχει η συσκευή; Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου @Haki δεν είναι ακριβώς έτσι, φιλικά πάντα!

 

Το firmware του φίλου απο πάνω είναι JS8 (2.2.1 android) με product code Πολωνίας (Πολωνέζικο είναι το κινητό σου φίλε Zep)... Η js8 είναι η αναβάθμιση 2.2.1 που δόθηκε ΚΑΙ στην Πολωνία οπότε έχεις κανονικά ΕΓΓΥΗΣΗ (ως Ευρωπαικό) και το firmware σου είναι επίσημο της SAMSUNG! Το πρόβλημα για εγγύηση θα υπήρχε αν δεν δεν ήταν επίσημο το firmware ή το product code δεν αντιστοιχούσε σε αυτό!

 

 

EDIT: Η JS8 δεν είναι Ελληνική, το τελευταίο Ελληνικό firmware είναι το JPH (android 2.2)! Η Ελλάδα δεν πήρε ποτέ 2.2.1! Αυτές τις ημέρες παρόλα αυτά λέγεται οτι θα πάρουμε την 2.3.3!

 

EDIT2: Φίλε Zep ελπίζω να καταλαβαίνεις πως αυτά που λέω παραπάνω σημαίνουν πως πιθανότατα δεν πείραξαν το κινητό σου απο το κατάστημα! Απλά το κινητό σου είναι εισαγωγής απο Πολωνία και όχι Γερμανία!

 

Δυστυχώς όχι, το firmware που φοράς δεν είναι επίσημο. Το επίσημο 2.2.1 Πολωνικό firmware της PLUS Πολωνίας, είναι το JS7, (JS7/JPY/JS2), και όχι το JS8. Oπότε γι'αυτό δε σου το αναγνωρίζει το Kies ως επίσημο. Κάποιος όντως το έχει πειράξει. Δεν είναι η πρώτη φορά...

 

Aν θες να αναγνωριστεί το τηλέφωνο από το Kies ως πολωνικό, άλλαξε το CSC σε XEO από PLS.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά παίδες πώς θα τα αποδείξουμε όλα αυτά; Πρέπει να τους πείσω αυτούς του καταστήματος (που λένε ότι εδώ μέσα υπάρχουν πονηροί) να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω και να τους το επιστρέψω. Δε θέλω ούτε μεταχειρισμένο ούτε με μη επίσημο firmware. Πρέπει να στείλω και στη samsung. Αλλά μου είπαν στο τηλέφωνο ότι δεν έχουν ανάμειξη με το κατάστημα αγοράς. Ρε παιδιά έχω τρελαθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά παίδες πώς θα τα αποδείξουμε όλα αυτά; Πρέπει να τους πείσω αυτούς του καταστήματος (που λένε ότι εδώ μέσα υπάρχουν πονηροί) να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω και να τους το επιστρέψω. Δε θέλω ούτε μεταχειρισμένο ούτε με μη επίσημο firmware. Πρέπει να στείλω και στη samsung. Αλλά μου είπαν στο τηλέφωνο ότι δεν έχουν ανάμειξη με το κατάστημα αγοράς. Ρε παιδιά έχω τρελαθεί.

 

Δε σημαίνει ότι είναι μεταχειρισμένο απαραίτητα... απλά μπορεί να ήρθε με στραβό csc από την Πολωνία... το JS8 υπάρχει κι εκεί, και αλλάζοντας έναν κωδικό το Kies θα το αναγνωρίζει κανονικά. Μη φρικάρεις χωρίς λόγο.. αν το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα, δε θα έχεις ούτε εσύ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να λέει ότι για αυτή την έκδοση δε γίνεται αναβάθμιση. Θα πρέπει κανονικά να μπορώ να κάνω αναβάθμιση με τη νέα έκδοση από μόνος μου, και όχι μέσω σέρβις, όπως υποστήριξε ο καταστηματάρχης. Έτσι νομίζω κάνει το γνήσιο firmware. Άρα να έγινε η ******* στην Πολωνία; Τώρα ο καταστηματάρχης που λέει ότι τα φέρνει από Γερμανία υποστηρίζει ότι οι ίδιοι δεν επεμβαίνουν καθόλου. Και μάλιστα ότι οι Γερμανοί δεν παίζουν με αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ απο μενα. Διαβαζω τα τελευταια κ εχω αγχωθει λιγακι.

Ειμαι νεος στο Android και πηρα πριν κανα μηνα το SGS μου απο ενα e-shop στο skroutz.

Στις πληροφοριες του κινητου λεει τα εξης: (εχει 2.2.1)

Εκδοση βασικου φασματος: I9000XXJPY

Εκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@sep-57 #1

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XXJQ3

 

Ειχα διαβασει κατι αρθρα εδω στο φορουμ για την εξηγηση των παραπανω αλλα δεν εβγαλα ακρη:(

Μπορει καποιος να μου πει τις βασικες πληροφοριες με βαση τα παραπανω?

Λογικα ειναι εισαγωγης το κινητο αλλα ειναι επισημο το λειτουργικο?

Εχω κανενα λογο να ανησυχω για την εγγυηση?

 

Τωρα που λενε οτι θα βγει η 2.3 για SGS για Ελλαδα θα μπορω να την βαλω με το Kies?

Η θα πρεπει να βαλω την αντιστοιχη 2.3 για τη χωρα απο οπου ειναι το κινητο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Ginta
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να λέει ότι για αυτή την έκδοση δε γίνεται αναβάθμιση. Θα πρέπει κανονικά να μπορώ να κάνω αναβάθμιση με τη νέα έκδοση από μόνος μου, και όχι μέσω σέρβις, όπως υποστήριξε ο καταστηματάρχης. Έτσι νομίζω κάνει το γνήσιο firmware. Άρα να έγινε η ******* στην Πολωνία; Τώρα ο καταστηματάρχης που λέει ότι τα φέρνει από Γερμανία υποστηρίζει ότι οι ίδιοι δεν επεμβαίνουν καθόλου. Και μάλιστα ότι οι Γερμανοί δεν παίζουν με αυτά!

 

Όπως είπα, αν βρεις από Samsung ποιάς χώρας είναι το κινητό, θα μπορέσεις να διορθώσεις το CSC. Απλά βάζεις τον κωδικό *#272*IMEI# (όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου), και μετά διαλέγεις το αντίστοιχο CSC της χώρας (γίνεται factory reset).

Την JS8 την πήρανε πολλές χώρες, και είναι ολόιδια με διαφορά μόνο στο CSC. Αν λοιπόν το τηλέφωνο είναι Πολωνικό, πρέπει να αλλάξεις το PLS sales code που έχεις τώρα σε XEO, όπως έγραψα παραπάνω. Aν π.χ. είναι Κυπριακό, βάζεις sales code CYO. Έτσι θα διορθώσεις μόνος σου το λάθος που έγινε, και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το Kies μετά θα σου το αναγνωρίζει κανονικά ως επίσημο.

 

Γερμανικό πάντως δεν είναι, η Γερμανία δεν πήρε ποτέ JS8. Αν είναι γερμανικό το τηλέφωνο, το firmware περάστηκε μετά. Κατά πάσα πιθανότητα είναι πολωνικό, και κάνοντας αυτό που είπα πιο πάνω θα είσαι OK.

 

Παιδια καλησπερα κ απο μενα. Διαβαζω τα τελευταια κ εχω αγχωθει λιγακι.

Ειμαι νεος στο Android και πηρα πριν κανα μηνα το SGS μου απο ενα e-shop στο skroutz.

Στις πληροφοριες του κινητου λεει τα εξης: (εχει 2.2.1)

Εκδοση βασικου φασματος: I9000XXJPY

Εκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@sep-57 #1

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XXJQ3

 

Ειχα διαβασει κατι αρθρα εδω στο φορουμ για την εξηγηση των παραπανω αλλα δεν εβγαλα ακρη:(

Μπορει καποιος να μου πει τις βασικες πληροφοριες με βαση τα παραπανω?

Λογικα ειναι εισαγωγης το κινητο αλλα ειναι επισημο το λειτουργικο?

Εχω κανενα λογο να ανησυχω για την εγγυηση?

 

Τωρα που λενε οτι θα βγει η 2.3 για SGS για Ελλαδα θα μπορω να την βαλω με το Kies?

Η θα πρεπει να βαλω την αντιστοιχη 2.3 για τη χωρα απο οπου ειναι το κινητο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Nαι, είναι Γερμανικό το κινητό... με Froyo 2.2.1, και έχεις πανευρωπαϊκή εγγύηση. Αν το συνδέσεις στο Kies θα πάρεις επίσημα και Gingerbread (JVI). Έχεις δοκιμάσει;

Με Kies μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ την έκδοση που αντιστοιχεί στο firmware που έχεις τώρα. Δηλαδή τη γερμανική (που δεν έχει Ελληνικά πληκτρολόγια - αλλά το ξέρεις ήδη αυτό).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, αν βρεις από Samsung ποιάς χώρας είναι το κινητό, θα μπορέσεις να διορθώσεις το CSC. Απλά βάζεις τον κωδικό *#272*IMEI# (όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου), και μετά διαλέγεις το αντίστοιχο CSC της χώρας (γίνεται factory reset).

Την JS8 την πήρανε πολλές χώρες, και είναι ολόιδια με διαφορά μόνο στο CSC. Αν λοιπόν το τηλέφωνο είναι Πολωνικό, πρέπει να αλλάξεις το PLS sales code που έχεις τώρα σε XEO, όπως έγραψα παραπάνω. Aν π.χ. είναι Κυπριακό, βάζεις sales code CYO. Έτσι θα διορθώσεις μόνος σου το λάθος που έγινε, και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το Kies μετά θα σου το αναγνωρίζει κανονικά ως επίσημο.

 

Γερμανικό πάντως δεν είναι, η Γερμανία δεν πήρε ποτέ JS8. Αν είναι γερμανικό το τηλέφωνο, το firmware περάστηκε μετά. Κατά πάσα πιθανότητα είναι πολωνικό, και κάνοντας αυτό που είπα πιο πάνω θα είσαι OK.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους.. Θα μιλήσω και με την κυρά Samsung να δούμε τι έχει να πει. Αν δεν πουν κάτι άλλο, θα κάνω αυτό που είπες Tyxerakias.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S
  • This topic was unlocked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...