Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το γνωστό προγραμματάκι CheckFusDownloader, μου βγάζει ότι από 15 Ιουλίου υπάρχει αναβάθμιση firmware για όσους ψώνισαν τον γαλαξία τους από την Vodaphone! Ξέρετε τι παίζει ή έχω χάσει επεισόδια? :)

μαλλον καποιο λαθος κανει αφου δεν εχει βγει τπτ ακομα...εκτος και αν ειναι ΜΗ ελληνικο το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτος εγγύησης το προιόν θα θεωρηθεί μόνο αν το λογισμικό που κατέχει δεν υπάρχει στην Ελλάδα επειδή οι τεχνικοί μας δεν θα έχουν την τεχνική γνώση για επισκευή και αναβάθμηση στο κατέχων λογισμικό.

 

Αυτο ειναι το καλυτερο σημειο παντως. Αν ισχυει αυτο τοτε ολοι μας εδω μεσα εχουμε περισσοτερες ικανοτητες απο τους τεχνικους της samsung και επομενως πρεπει να προσληφθουμε στο επισημο service. Για ολα τα υπολοιπα τα λογια περιττευουν...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

...οι τεχνικοί μας δεν θα έχουν την τεχνική γνώση για επισκευή και αναβάθμηση στο κατέχων λογισμικό.

 

Όχι μόνο ισχύει αυτό που είπε ο Παναγιώτης, αλλά το παραπάνω δεν είναι καν ελληνικά.... "το κατέχων λογισμικό" δε θα πει τίποτα. Όταν ο επίσημος αντιπρόσωπος σου απαντάει έτσι, καταλαβαίνεις ότι εκτός από άχρηστοι είναι και αμόρφωτοι... τι άλλο να πεις μετά...

Δε βαριέσαι...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, αν βρεις από Samsung ποιάς χώρας είναι το κινητό, θα μπορέσεις να διορθώσεις το CSC. Απλά βάζεις τον κωδικό *#272*IMEI# (όπου ΙΜΕΙ το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου), και μετά διαλέγεις το αντίστοιχο CSC της χώρας (γίνεται factory reset).

 

Έκανα αυτό που είπες φίλε μου. Και στο τέλος πάτησα το κουμπί της κλήσης. Έγραψε εκτέλεση κώδικα ussd και μετά απόρριψη. Δεν έγινε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που είπες φίλε μου. Και στο τέλος πάτησα το κουμπί της κλήσης. Έγραψε εκτέλεση κώδικα ussd και μετά απόρριψη. Δεν έγινε κάτι άλλο.

 

Είσαι rooted;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έκανα αυτό που είπες φίλε μου. Και στο τέλος πάτησα το κουμπί της κλήσης. Έγραψε εκτέλεση κώδικα ussd και μετά απόρριψη. Δεν έγινε κάτι άλλο.

 

Κάτι δεν έκανες σωστά, ξαναδοκίμασε ακριβώς. Δεν χρειάζεται να πατήσεις το πλήκτρο της κλήσης, με το που θα πατήσεις το τελευταίο σύμβολο (#) θα σε πετάξει κατευθείαν στο εν λόγω μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Δεν έχω γίνει rooted. Φοράω αυτή την έκδοση που είχα γράψει πιο πάνω.

 

Οπότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις για την επιλογή εφαρμογή. Όπως σου προτάθηκε παραπάνω ξαναδοκίμασε τον κωδικό, κάτι έχεις κάνει λάθος.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το άλλαξα! Οκ, λάθος είχα σημειώσει το IMEI. Το android market ειναι διαφορετικό, επίσης, στην πολωνία δεν έχουν πάρει 2.3 ε? Παίζει να είναι πιο πίσω από μας!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχει αγοράσει κανείς από το Easy Buy?

Σήμερα μου ήρθε από ebw και είναι και το πρώτο μου android. :) Φοβερό το τηλεφωνάκι, χαώδης η διαφορά με το g900 (uiq3). Αρχικά το είχα παραγγείλει από public στα 319€ που το είχε προσφορά αλλά τελικά δεν το είχαν διαθέσιμο. Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη κανονικά με την ταινία ασφαλείας και η χώρα προέλευσης απ'ότι κατάλαβα από το εγχειρίδιο και το product code είναι Ουγγαρία. Έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο και swype που νόμιζα δε θα είχε. To Kies έγραφε ότι έχω την τελευταία έκδοση άρα περιμένω για την 2.3.3. Τις ρυθμίσεις για mms και internet να φανταστώ τις περνάω χειροκίνητα.

 

Έκδοση βασικού φάσματος

I9000XXJPY

 

Έκδοση Kernel

2.6.32.9 root@DELL105 #1

 

Αριθμός κατασκευής

FROYO.XWJS8

 

CSC:JS5 (XEH)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ από ebw.gr το έχω πάρει στα 330 πριν 1μιση μήνα και αμέσως έκανα εγκατασταση σε 2.3.3! κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα εκτός του ότι δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο και swype:(
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αγόρασα από το ebay μια καλή ζελατίνα για να προστατεύσω την οθόνη αυτού του καταπληκτικού κινητού. Ωστόσο, προσπαθώντας να την περάσω (αφού έκανα κινήσεις για να διώξω και τις φυασλίδες αέρα) διαπίστωσα πως σαν να μετακινήθηκε μια ήδη υπάρχουσα ζελατίνα(?) ελαφρώς και έχει δημιουργηθεί ένα σημείο στην κάτω αριστερή πλευρά όπου σαν να ξεκόλλησε αυτή η προϋπάρχουσα ζελατίνα.

 

Δεν αναφέρομαι στην πολύ χονδροκομένη πλαστική ζελατίνα με τα ενημερωτικά (την οποία ξεκολλάς την πρώτη στιγμή που το αγοράζεις) :)

 

Έχει κανείς άποψη για το θέμα. Υπάρχει όντως κάποια τέτοια ζελατίνα στην οθόνη την οποία μπορεί να μετατόπισα και δεν έπρεπε?

 

Help please!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, κάτω από την χρωματιστή ζελατίνα όταν είναι καινούριο υπάρχει μόνο το γιαλί. Τουλάχιστον το δικό μου έτσι ήταν, και δεν έχω διαβάσει κάτι διαφορετικό. Ο κακοπροαίρετος νους μου παει στην περίπτωση να έπεσες σε μεταχειρισμένο, όπου οι υπάλληλοι πέρασαν την πολύχρωμη ζελατίνα πάνω από το πολύ λεπτό screen protector του προηγούμενου χρήστη χωρίς να προσέξουν ότι υπήρχε, και πούλησαν το κινητό για καινούριο. Πολύ μακρινό σενάριο, αλλά με τα ελληνικά καταστήματα έχουν δει πολλά τα μάτια μας και έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μας.
Link to comment
Share on other sites

δοθηκε η 2,3,3 μολις αναβαθμησα

 

Ειχες ελληνικο firmware JPH και ελληνικο product code?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ελληνικο firmware JPH ελληνικο product code?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Νομιζω οτι βγηκε για βοντα και κοσμοτε ........ για EUR που ειμαι εγω δεν εχει βγαλει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες, όπως ήδη ξέρετε βγήκε η αναβάθμιση 2.3.3 Gingerbread για το Galaxy S!

 

Για να μη δημιουργηθεί σύγχυση, κλειδώνω το θέμα εδώ. Για απορίες και ότι σχετικό με την αναβάθμιση απευθύνεστε στο Samsung Galaxy S αναβάθμιση Gingerbread 2.3.3

 

Φυσικά το θέμα θα ξεκλειδωθεί όταν και αν κριθεί αναγκαίο από την Ομάδα Διαχείρησης ( δηλαδή τον Αλέξανδρο a.k.a. tyxerakias ).

Για οποιεσδήποτε απορίες ή διαφωνίες μη διστάσετε να μου στείλετε μήνυμα.

 

Καλή αναβάθμιση και καλό απόγευμα. :)

 

:lock:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε από ebw και είναι και το πρώτο μου android. :) Φοβερό το τηλεφωνάκι, χαώδης η διαφορά με το g900 (uiq3). Αρχικά το είχα παραγγείλει από public στα 319€ που το είχε προσφορά αλλά τελικά δεν το είχαν διαθέσιμο. Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη κανονικά με την ταινία ασφαλείας και η χώρα προέλευσης απ'ότι κατάλαβα από το εγχειρίδιο και το product code είναι Ουγγαρία. Έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο και swype που νόμιζα δε θα είχε. To Kies έγραφε ότι έχω την τελευταία έκδοση άρα περιμένω για την 2.3.3. Τις ρυθμίσεις για mms και internet να φανταστώ τις περνάω χειροκίνητα.

 

Έκδοση βασικού φάσματος

I9000XXJPY

 

Έκδοση Kernel

2.6.32.9 root@DELL105 #1

 

Αριθμός κατασκευής

FROYO.XWJS8

 

CSC:JS5 (XEH)

 

Ακριβώς τα ίδια με εσένα φίλε... Περιμένω αν θα βγεί ποτέ η 2.3.3 για αυτό το product code..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε από ebw και είναι και το πρώτο μου android. :) Φοβερό το τηλεφωνάκι, χαώδης η διαφορά με το g900 (uiq3). Αρχικά το είχα παραγγείλει από public στα 319€ που το είχε προσφορά αλλά τελικά δεν το είχαν διαθέσιμο. Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη κανονικά με την ταινία ασφαλείας και η χώρα προέλευσης απ'ότι κατάλαβα από το εγχειρίδιο και το product code είναι Ουγγαρία. Έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο και swype που νόμιζα δε θα είχε. To Kies έγραφε ότι έχω την τελευταία έκδοση άρα περιμένω για την 2.3.3. Τις ρυθμίσεις για mms και internet να φανταστώ τις περνάω χειροκίνητα.

 

Έκδοση βασικού φάσματος

I9000XXJPY

 

Έκδοση Kernel

2.6.32.9 root@DELL105 #1

 

Αριθμός κατασκευής

FROYO.XWJS8

 

CSC:JS5 (XEH)

 

Τα ίδια ακριβώς και με μένα.. ε δεν παίζει να έχουν και την συσκευασία και το αυτοκόλητο της εταιρίας ???

Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς και με μένα.. ε δεν παίζει να έχουν και την συσκευασία και το αυτοκόλητο της εταιρίας ???

 

τη συσκευασια την εχουν σιγουρα.με αυτη την αγοραζουν και αυτοι.τωρα για το αυτοκολητο ποσο δυσκολο πιστευεις πως ειναι να φτιαξεις και συ ενα???

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τη συσκευασια την εχουν σιγουρα.με αυτη την αγοραζουν και αυτοι.τωρα για το αυτοκολητο ποσο δυσκολο πιστευεις πως ειναι να φτιαξεις και συ ενα???

Exoυν και αυτοκολλητα, το εχουν αναφερει καποια παιδια παλιοτερα. Το κολπο ειναι καλα οργανωμενο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Exoυν και αυτοκολλητα, το εχουν αναφερει καποια παιδια παλιοτερα. Το κολπο ειναι καλα οργανωμενο.

 

ακριβως αυτο εννουσα και γω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι τόσο απάτη ?? Και μένα στο site έλεγε ότι είχε eclair πάνω αλλά έχει froyo. Πάντως πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται... αλλά άμα παίζει μπορούμε να τους ξεσκεπάσουμε με κάποιο τρόπο ?
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συγγνώμη αν και το δικό μου είναι καινούριο. μπορώ να καταλάβω από περιέργεια αν μια συσκευή είναι παλιά?
keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Galaxy S
  • This topic was unlocked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...