Jump to content

myphone.gr :: unwired (r)evolution 8 χρόνια μετά...


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγειά και καλή συνέχεια! :)Μου άρεσε το παλαιό ντύσιμο του φόρουμ αλλά μου αρέσει και το καινούργιο. Πάντως όπως είπαν και κάποιοι άλλοι φίλοι το γαλάζιο/μπλέ χρώμα είναι αρκετά έντονο και ίσως κουράζει τα μάτια μετά από λίγη ώρα. Επίσης το εικονίδιο "my" δίπλα από τον τίτλο της κάθε ενότητας-φόρουμ που επαναλαμβάνονται συνεχώς είναι κουραστικό και θα πρότεινα όσον αφορά τις ενότητες του κάθε κατασκευαστή και του κάθε λειτουργικού να υπάρχει το λογότυπό τους αντί για το "my". Πολύ καλή δουλειά γενικά πάντως, μπράβο σε όλους τους συντελεστές και περιμένουμε και τις περαιτέρω βελτιώσεις.:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια!! Μου αρεσει το νεο layout και σε συγκριση με το προηγουμενο το βρισκω ακομα πιο user friendly και για μενα δεν τειθεται θεμα προσαρμογης και συνηθειας!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το νέο look του site.

Δεν βλέπω να έχει αναφερθεί ξανά: είναι δύσκολο (έως αδύνατο) να γίνουν αλλαγές στο profile.

 

http://img508.imageshack.us/img508/7730/profilus.th.jpg

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

θέλω τον πίνακα ελέγχου στην αρχική σελίδα όπως παλιά για να μην κάνω το επιπλέον άχρηστο κλικ στο όνομα μου πάνω δεξιά.

επίσης δε μου άρεσε το κενό που έχει η σελίδα δεξιά και αριστερά, σε αντίθεση με την παλιά που ότι ανάλυση και να είχες απλωνόταν και κάλυπτε όλο το χώρο.

*έκανα ζοομ για να φύγουν τα κενά απο δεξιά και αριστερά (ανάλυση οθόνης 1920χ1080) αλλα τώρα φαίνονται μόνο τα "Ενδιαφέρον Περιεχόμενο" και μισή είδηση, πράγμα που σε αναγκάζει να σκρολάρεις για να δείς 2η και 3η είδηση.

Σε γενικές γραμές είναι λίγο πιο όμορφο απο παλιά αλλα είναι και πιο δύσχρηστο.

Edited by salonicafan_TASO
*
...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο με την πρώτη ματιά! Μπράβο!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! :happy:

 

Καλό θα ήταν να προσθέσετε στο dropdown menu που δημιουργήσατε κάτω από το όνομα κάθε χρήστη, κάποιο link για τα "Υπό Παρακολούθηση Θέματα" που έχει ο καθένας μας.

Με το παρόν layout, πρέπει να μπαίνουμε στον "Πίνακα Ελέγχου" και από εκεί να κάνουμε κι άλλο click για να μπούμε στα "Υπό Παρακολούθηση Θέματα".

Επιπλέον είναι πολύ χρήσιμο με το που μπαίνει κάποιος στη κεντρική σελίδα του myphone, να μπορεί να βλέπει αν έχει υπάρξει κάποιο καινούργιο μήνυμα σε κάποιο από τα θέματα που τον ενδιαφέρουν και παρακολουθεί. Στο το νέο layout έχετε αφαιρέσει αυτή τη πολύ χρήσιμη "ευκολία", στο συγκεκριμένο θέμα, δηλαδή την παρακολούθηση από το καθένα μας των θεμάτων που μας ενδιαφέρουν, το παλιό layout ήταν ΠΟΛΥ ΠΙΟ λειτουργικό, εύχρηστο και "γρήγορο".

Καλός ο μινιμαλισμός και συνήθως οι περισσότεροι συμφωνούμε με μια αφαιρετική προσέγγιση αρκεί το τελικό αποτέλεσμα να είναι πιο εύχρηστο, λειτουργικό, ταχύ κτλ.

Το "less is more" είναι πάντα επιθυμητό αρκεί να μην εκλείπουν/αφαιρούνται ΠΑΡΑΠΑΝΩ από όσα μπορούν/πρέπει να αφαιρεθούν (δηλαδή "vital" κομμάτια) ...

 

Εγώ θα πρόσθετα και την επιλογή "Νέα θέματα"... :!:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

μεγειες, μεγειες και παλι μεγειες!!!!

 

πολυ με αρεσε τουτη η αλλαγη!!!

μπραβο σας παιδια!!!!

 

να πω και γω με τη σειρα μου ομως ενα παραπονακι.... τα νεα μυνηματα και τα υπο παρακολουθηση που ηταν αριστερα, πρεπει να ξαναπροσθεθουν! βολευαν αφανταστα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιο ομορφο,πιο συγχρονιο,πιο απλο αρα σιγουρα καλυτερο. Αρκετα καλη δουλεια. Το μονο που με ξενιζει καπως ειναι η οργανωση του home page,καλυτερο απο πριν ναι μεν αλλα δεν ξερω ακομα αν θα μπορουσε και ετσι να ναι διαφορετικα οργανωμενο και καπως καλυτερα. Οπως και να χει,μπραβο για την αλλαγη ! Για καποιους,σαν εμενα που μαι μελος απ'το 2004,ηταν χρησιμη μια ανανεωση :)
Link to comment
Share on other sites

...γιατί δε με κρατάει loged in? Κάθε φορά πρέπει να κάνω login ενώ πριν δε χρειαζόταν..

 

ναι γιατι by default δεν ειναι επιλεγμενη η επιλογη να σε κραταει μεσα οπως γινοταν με το παλιο layout. πρεπει εσυ να την επιλεγεις καθε φορα που κανεις login για να σε θυμαται μεχρι να κανεις logout. αλλιως κανει αυτοματα session timeout εαν εισαι αρκετη ωρα idle

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά για το νεο και μοντέρνο λουκ.

 

Πόσα έχουν αλλάξει από το gsm.eos.gr !

 

Πάμε μπροστά δυνατά !

 

Μπράβο !

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και απο μενα! Πολυ καλη δουλεια, πολυ καλη εμφανιση και πολυ πιο ευχρηστο!

 

Μπραβο σας! :clap:

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι by default δεν ειναι επιλεγμενη η επιλογη να σε κραταει μεσα οπως γινοταν με το παλιο layout. πρεπει εσυ να την επιλεγεις καθε φορα που κανεις login για να σε θυμαται μεχρι να κανεις logout. αλλιως κανει αυτοματα session timeout εαν εισαι αρκετη ωρα idle

 

Δεν βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή.

Εγώ δεν κάνω ποτέ logout στον δικό μου υπολογιστή. Όποτε πατούσα το link του myphone ήμουν logged in. Μετά την αναβάθμιση όμως, αν κλείσω το παράθυρο (χωρίς να πατήσω "έξοδος" στο myphone) με κάνει logout αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή.

Εγώ δεν κάνω ποτέ logout στον δικό μου υπολογιστή. Όποτε πατούσα το link του myphone ήμουν logged in. Μετά την αναβάθμιση όμως, αν κλείσω το παράθυρο (χωρίς να πατήσω "έξοδος" στο myphone) με κάνει logout αυτόματα.

 

οταν πατας login διπλα υπαρχει ενα κουτακι που λεει απομνημονευση ;)

 

το κουτακι αυτο ηταν τσεκαρισμενο απο τη μανα του. τωρα πρεπει εσυ να το τσεκαρεις καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

οταν πατας login διπλα υπαρχει ενα κουτακι που λεει απομνημονευση ;)

 

το κουτακι αυτο ηταν τσεκαρισμενο απο τη μανα του. τωρα πρεπει εσυ να το τσεκαρεις καθε φορα

 

Α! Ναι.. φυσικά και το τσεκάρω αυτό, αλλα δεν αλλάζει τίποτα.

Τώρα για παράδειγμα, είδα το email που με ειδοποιούσε για την απάντηση σου, πάτησα το link, με έστειλε σε αυτό το θέμα αλλα ασχέτως που είχα τσεκάρει πριν το κουτάκι "απομνημόνευση", έπρεπε να κάνω πάλι login για να απαντήσω.

Σε άλλα fora δεν έχω αυτό το πρόβλημα, ούτε εδώ το είχα πριν την αναβάθμιση. :(

Link to comment
Share on other sites

Α! Ναι.. φυσικά και το τσεκάρω αυτό, αλλα δεν αλλάζει τίποτα.

Τώρα για παράδειγμα, είδα το email που με ειδοποιούσε για την απάντηση σου, πάτησα το link, με έστειλε σε αυτό το θέμα αλλα ασχέτως που είχα τσεκάρει πριν το κουτάκι "απομνημόνευση", έπρεπε να κάνω πάλι login για να απαντήσω.

Σε άλλα fora δεν έχω αυτό το πρόβλημα, ούτε εδώ το είχα πριν την αναβάθμιση. :(

 

Προσπάθησε να καθαρίσεις την cache σου και ξαναπροσπάθησε, αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει το νέο λούκ! Μ αρέσει που σε κάνει να εστιάζεις στο περιεχόμενο.

Ελπίζω με το νέο λούκ να ήρθαν και νέοι, ξεκολλημένοι κανόνες :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το νέο look!! Το site έγινε πιστεύω πολύ πιο μοντέρνο. Στο μάτι είναι απλό και τα ποστ φαίνονται πιο καθαρά τώρα. Μου πήρε βέβαια λιγάκι να βρω τα θέματα που παρακολουθώ καθώς έφυγαν από την πρώτη σελίδα αλλά σε γενικές γραμμές η βελτίωση είναι πολύ καλή!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...