Jump to content

myphone.gr :: unwired (r)evolution 8 χρόνια μετά...


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μπηκα στο σαιτ και μου επεσε η γλωσα στο πατωμα πολυ ωραιο μεσα στην εξελιξη :frog::frog:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο σας! Πολύ καλή η ανανέωση! Συνεχίστε δυναμικά έτσι όπως μας έχετε συνηθίσει μέχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Όταν απο το Unwired Μπήκαμε στην εποχή του Myphone ολοι ξέραμε οτι κάποιοι ετοιμάζουν μεγάλα πράγματα, ξέραμε οτι εδώ θα είμαστε μια παρέα μεγάλη, πολύ μεγάλη με κοινά ενδιαφέροντα και κοινές προσπάθειες για λύσεις σε προβλήματα.

Δεν νομίζω όμως κανείς να περίμενε τότε ότι θα περνάνε τα χρονιά και κάποιοι (παλι) θα έδιναν τον εαυτό τους για κάνουν οτι είναι δυνατόν οχι μόνο να μην χάσουμε φίλους απο την παρέα αλλα και να αυξηθούμε θεαματικά.

σήμερα είμαι σίγουρος (βλέποντας τις αλλαγές) ότι τα πράγματα έχουν μέλλον... πολυ μέλλον, είμαι σίγουρος ότι και τα εγγόνια μου θα είναι εδώ σε λίγα χρόνια και μιλάμε μαζί για θέματα τεχνολογίας και όχι μόνο.

 

ΜΠΡΑΒΟ, πάντα τετοια, πραγματικά αισθάνομαι περήφανος που είμαι μέλος στην κοινότητα αυτή. και είμαι σίγουρος οτι οι εκπλήξεις δεν σταματάνε εδώ.

 

φιλικά

alfa

Link to comment
Share on other sites

δάκρυα μου έρχονται στα μάτια. φταίει ίσως που εμείς είμαστε από αυτούς που ξεκινήσαμε και στο unwired. είμασταν κάποτε news editors, βγαίναμε για πίτσες και μακαρονάδες ώρες ακατάλληλες και αλλάζαμε τα κινητά σα να ήταν πάνες βρέφους...

 

ένα μεγάλο μπράβο σε όλη την ομάδα αλλά και σε αυτούς που για τον α-β λόγο δεν είναι πια εδώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο το νεο περιβαλλον μας :). μπραβο παιδια για την καλη δουλεια. πρεπει ομως να το συνηθισουμε τωρα. Σωστη και η παρατηρηση για τη συνενωση.
Link to comment
Share on other sites

Ως γραφίστας και web designer, μπορώ να πω ότι η αλλαγή που κάνατε είναι καλοδεχούμενη και άκρως επιτυχημένη.

Προ πάντων βρίσκεται σε συμφωνία με το πάντα προσεγμένο και σοβαρό περιεχόμενο σας.

Συνεχίστε έτσι χωρίς κραυγές και εύκολους εντυπωσιασμούς!

Σας αξίζουν πολλά μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αβολο! Ηταν το πρωτο πραγμα που εψαξα και με ενοχλησε στο νεο look. Το δευτερο ειναι τα πιο εντονα χρωματα που θα με ενοχλουν στην πολυωρη αναγνωση και αυτο αρχισε απο τα 5 πρωτα λεπτα που κανω περιήγηση...

Nαι... κοκκινα τα quotes ?

Κριμα μου αρεσε η λειτουργικοτητα του παλιου forum .

Εβλεπες πολλα Posts χωρις να σκρολαρεις συνεχεια.Και γενικα τα φοντα βοηθουσαν την ευκολη αναγνωση

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αβολο! Ηταν το πρωτο πραγμα που εψαξα και με ενοχλησε στο νεο look. Το δευτερο ειναι τα πιο εντονα χρωματα που θα με ενοχλουν στην πολυωρη αναγνωση και αυτο αρχισε απο τα 5 πρωτα λεπτα που κανω περιήγηση...

Nαι... κοκκινα τα quotes ?

Κριμα μου αρεσε η λειτουργικοτητα του παλιου forum . Που ειναι το wide OεΟ ?

Εβλεπες πολλα Posts χωρις να σκρολαρεις συνεχεια.Και τα φοντα βοηθουσαν την ευκολη αναγνωση.

Και γενικα δεν αρεσουν τα παιχνιδιαρικα look στυλ engadget.

Μπορεί το παλιό forum να χρειαζόταν κάποιο flash content , αλλά ο παλιός είναι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα κάποια στιγμή τα ξημερώματα το μύνημα για τις εργασίες συντήρησης, δε φανταζόμουν ότι ήταν στην πραγματικότητα εργασίες ανακαίνισης.

Καλοδεχούμενες οι αλλαγές. Μ' αρέσει που τόσα χρόνια μετά, ο MsK έχει ακόμα την όρεξη και το κουράγιο να ψάχνει τρόπους για να κάνει το myphone καλύτερο.

Όπως κάθε αρχή, κι αυτή θα είναι δύσκολη μέχρι να συνηθίσουμε τη νέα εμφάνιση.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προσθέσετε στο dropdown menu που δημιουργήσατε κάτω από το όνομα κάθε χρήστη, κάποιο link για τα "Υπό Παρακολούθηση Θέματα" που έχει ο καθένας μας.

Με το παρόν layout, πρέπει να μπαίνουμε στον "Πίνακα Ελέγχου" και από εκεί να κάνουμε κι άλλο click για να μπούμε στα "Υπό Παρακολούθηση Θέματα".

Επιπλέον είναι πολύ χρήσιμο με το που μπαίνει κάποιος στη κεντρική σελίδα του myphone, να μπορεί να βλέπει αν έχει υπάρξει κάποιο καινούργιο μήνυμα σε κάποιο από τα θέματα που τον ενδιαφέρουν και παρακολουθεί. Στο το νέο layout έχετε αφαιρέσει αυτή τη πολύ χρήσιμη "ευκολία", στο συγκεκριμένο θέμα, δηλαδή την παρακολούθηση από το καθένα μας των θεμάτων που μας ενδιαφέρουν, το παλιό layout ήταν ΠΟΛΥ ΠΙΟ λειτουργικό, εύχρηστο και "γρήγορο".

Καλός ο μινιμαλισμός και συνήθως οι περισσότεροι συμφωνούμε με μια αφαιρετική προσέγγιση αρκεί το τελικό αποτέλεσμα να είναι πιο εύχρηστο, λειτουργικό, ταχύ κτλ.

Το "less is more" είναι πάντα επιθυμητό αρκεί να μην εκλείπουν/αφαιρούνται ΠΑΡΑΠΑΝΩ από όσα μπορούν/πρέπει να αφαιρεθούν (δηλαδή "vital" κομμάτια) ...

Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη με το καινουργιο look !

πραγματικα χρειαζοταν να γινει μια αλλαγη.

το μονο που θα ηθελα να δω απο το site θα ηταν μια mobile εκδοση για τα smartphones πιστευω οτι θα ειναι πολυ χρησιμη για οσους επισκεπτονται το site απο το κινητο τους και πλεον ειναι πολλοι αυτοι !

Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη με το καινουργιο look !

πραγματικα χρειαζοταν να γινει μια αλλαγη.

το μονο που θα ηθελα να δω απο το site θα ηταν μια mobile εκδοση για τα smartphones πιστευω οτι θα ειναι πολυ χρησιμη για οσους επισκεπτονται το site απο το κινητο τους και πλεον ειναι πολλοι αυτοι !

 

αρκει να ειναι για ολες τις πλατφορμες :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αρκει να ειναι για ολες τις πλατφορμες :rolleyes:

 

εγω αναφερομαι σε mobile εκδοση του site οχι για δημιουργια εφαρμογης ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Αλλά ρε παιδιά, καμία mobile έκδοση θα δούμε ποτέ; Νομίζω είναι απαραίτητη για σελίδα τεχνολογίας...
Link to comment
Share on other sites

μπραβο παιδια..φοβερη δουλεια...μου αρεσουν τα χροματα και η σελιδα...και τα plugins που εχετε βαλει...φοβεροι:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Holy moly! Νέο look! Με γειά μας!

 

Είναι πολύ ωραίο, μοντέρνο και τρομερή έκπληξη όταν το πρωτοβλέπεις χωρίς να το περιμένεις ;)

 

Μπράβο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...