Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει να προτεινει κανεις τιποτα καλα προστατευτικα για την οθονη,που να καλυπτουν ολη την οθονη ομως ,να μην ειναι λιγο μικροτερα

 

Τσέκαρε το παρακάτω:

PHONE PROTECTION. 6 IN 1 PACK - HUAWEI IDEOS X5 / U8800

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε το παρακάτω:

PHONE PROTECTION. 6 IN 1 PACK - HUAWEI IDEOS X5 / U8800

 

ειναι οπως στην φωτογραφια με το τετραγωνο κοψιμο στο ακουστικο και τους sensores σκεπασμενους?το χεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιδιά λειτουργεί κανονικά...Δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα. Σε ξένο forum το βρήκα και αφού λειτουργεί σε εμένα είπα να το μοιραστώ...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιδιά λειτουργεί κανονικά...Δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα. Σε ξένο forum το βρήκα και αφού λειτουργεί σε εμένα είπα να το μοιραστώ...

Ποια στοκ ομως εχεις ρε φιλε την 2.2.1 την 2.2.2 η την 2.3.5?

Link to comment
Share on other sites

ειναι οπως στην φωτογραφια με το τετραγωνο κοψιμο στο ακουστικο και τους sensores σκεπασμενους?το χεις δοκιμασει?

 

Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω δοκιμάσει - ψάξε στο θέμα αυτό, κάποιος τα είχε πάρει!

 

Είχα όμως δυο ζελατίνες μαζί με την θήκη SIKAI και αυτές ναι, είχαν το "τετράγωνο κόψιμο στο ακουστικό" .

Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη SIKAI που είναι στο λινκ, την έχω αγοράσει εδώ κ μήνες ,μπορώ να πω πως χαλάει την εμφάνιση κ μεγαλώνει αρκετά το τηλέφωνο αλλά έχει τελεία εφαρμογή, σωστές τρύπες κ κάνει το τηλέφωνο ιδιαίτερα ανθεκτικό καθώς το προστατεύει αρκετά.... αυτή είναι σιλικόνη... την ευχαριστιέσαι (σου περνάει από το μυαλό η λαστιχένια θήκη για τα τηλεκοντρόλ που κάναμε τρίπλες...)

 

12€ απο κάποιο eshop

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την μπαταρια?

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-2x1700mah-Battery-USB-Charger-for-AT-T-Impulse-4G-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/180737204799?pt=PDA_Accessories&hash=item2a14c6e23f#ht_844wt_881

 

ψαχνω να βρω μια μπαταρια να διαρκει περισσοτερο απο την κανονικη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και είναι μούφα.μην την πάρεις.μου κράταγε πολύ λιγότερο και από την κανονική

οχχχχχχχχχ! υπαρχει ισως καποια εναλλακτικη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πάνω αλλά κατεβάζοντας την εφαρμογή Huawei Radio λειτουργεί το ραδιόφωνο. Το δοκίμασα με Stock Rom

 

http://115.com/file/belx62o5

 

Το κουμπί για download είναι το δεξιά από το κόκκινο.

 

Σε εμενα (2.2.1) το προγραμμα τρεχει χωρις κολληματα αλλα δεν ανοιγει/παιζει τις συχνοτητες..στην ουσια δεν δουλευει δηλαδη

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την μπαταρια?

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-2x1700mah-Battery-USB-Charger-for-AT-T-Impulse-4G-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/180737204799?pt=PDA_Accessories&hash=item2a14c6e23f#ht_844wt_881

 

ψαχνω να βρω μια μπαταρια να διαρκει περισσοτερο απο την κανονικη!

 

Μερικές σελίδες πίσω κάποιος είχε πάρει αυτό - ρότα τον...

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140618859310&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123

 

Edit:

Να εδώ δες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4004811#post4004811

Edited by iant
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το κινητό!!:D:D Έχετε κάποια θήκη και screen protector να μου προτείνετε?

Η θήκη να μην μεγαλώνει πολύ το κινητό αλλά να το προστατεύει από παντού :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα παο αναβαθμιση σε 2.3 ideos X5δεν υπάρχει εγκατεστημένο το google earth, opote eipa να το κατεβασω απο το χειροκινητα. Ela moy ομως πο λεει οτο το google earth android δεν ειναι διαθεσιμο για την Χωρα σας και Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Wind HUAWEI U8800.. , opote den moy βγαζει καν την επιλογη για ληψη. Tι κουφο ειναι αυτο ρε παιδια?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια βρηκα κατι πολυ ενδιαφερον για το κινητο μας

 

Beats audio

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το κινητό!!:D:D Έχετε κάποια θήκη και screen protector να μου προτείνετε?

Η θήκη να μην μεγαλώνει πολύ το κινητό αλλά να το προστατεύει από παντού :)

 

Καλορίζικο! Και για θήκη, screen protector δες μερικά μηνύματα πίσω ....

Link to comment
Share on other sites

οχχχχχχχχχ! υπαρχει ισως καποια εναλλακτικη προταση?

 

Εγώ που το έψαχνα πριν καιρό δεν είχα βρει κάτι.Τώρα δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορειτε να μου δωσετε λινκ να παραγγειλω μπαταρια,φορτιστη αυτοκινητου και μια 8αρα η 16αρα καρτα μνημης.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ics και ειναι απιστευτη εχει και ραδιοφωνο αλλα στ ακουστικα ισα ισα που ακουγεται επεισης οταν καρφωνω τα ακουστικα δεν βλεπω καποιο σημαδι οτι μπηκαν η κατι αλλο στη status bar.το χει ψαξει κανενας?
mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ics και ειναι απιστευτη εχει και ραδιοφωνο αλλα στ ακουστικα ισα ισα που ακουγεται επεισης οταν καρφωνω τα ακουστικα δεν βλεπω καποιο σημαδι οτι μπηκαν η κατι αλλο στη status bar.το χει ψαξει κανενας?

 

Στην aurora 1.13 λείπαν αρχικά 2 αρχεία που έπρεπε χειροκίνητα να τα βάλεις σε ένα φάκελο του συστήματος.

Στην 1.14 διορθώθηκε

Έχω την 2.0 και δουλεύει μια χαρά με ωραίο ήχο και καλή λήψη.

 

Σε λίγο θα περαστεί την επόμενη έκδοση της aurora η αναβαθμισμένη έκδοση του ραδιοφώνου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1492957&page=228

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Στην aurora 1.13 λείπαν αρχικά 2 αρχεία που έπρεπε χειροκίνητα να τα βάλεις σε ένα φάκελο του συστήματος.

Στην 1.14 διορθώθηκε

Έχω την 2.0 και δουλεύει μια χαρά με ωραίο ήχο και καλή λήψη.

 

Σε λίγο θα περαστεί την επόμενη έκδοση της aurora η αναβαθμισμένη έκδοση του ραδιοφώνου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1492957&page=228

 

οταν καρφωνεις το hands free σου δειχνει κατι??το δικο του hands free δουλευεις??ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

οταν καρφωνεις το hands free σου δειχνει κατι??το δικο του hands free δουλευεις??ευχαριστω

 

κανονικά ακουστικά για mp3 player χρησιμοποιώ. Κάπου έχω χάσει το μαμά hands free.

Aν δεν βρεί ακουστικά ή κάτι παρόμοιο το πρόγραμμα σε ενημερώνει να τα βάλεις.

 

Ποιά έκδοση aurora έχεις?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

πλεον η ics ειναι στα8ερη και λειτουργεικοτατη?αξιζει να την βαλουμε απο μπαταρια πως παει?ας μας πει καποιος που την εχει καιρο τα υπερ και τα κατα
Link to comment
Share on other sites

Για την aurora 2.0

Πολλά υποσχόμενη σταθερή και γρήγορη γενικώς γενικώς για καθημερινή χρήση.

Είναι ήδη rooted, είναι σταθερά χρονισμένο στα 1ghz και ανεβαίνει χαλαρά με ένα με τα δωρεάν no frills ή το cpu master αλλά:

 

Η μαμά κάμερα είναι σε πολλούς προβληματική. Είτε κάνει fc όταν την ανοίγεις, είτε κρασάρει κατά την εγγραφή 720p βίντεο και μετά ο launcher και γενικώς το τηλέφωνο ψιλοτρελαίνεται για κανένα δίλεπτο και σπαταλάει καμιά 20-30 % μπαταρία.

Η διάρκεια της μπαταρίας κατά τα άλλα είναι αποδεκτή.

 

Δυστυχώς μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι δεν λειτουργεί σωστά το lgcamera να μας λύσει τα χέρια όπως στην επίσημη 2.3.5

 

Πότε πότε χάνει την sd και πρέπει να την βγάλει κανείς και να την ξαναβάλει. Σπαστικό. Άλλες φορές η sd φαίνεται μέσα από τον ES αλλά η συλλογή δεν βλέπει εικόνες. Δυστυχώς αυτό το κόλλημα με την sd το είχα και στην επίσημη 2.3.5 (522)

Επίσης κάποιοι έχουν αναφέρει χαμηλές ταχύτητες στο wifi.

 

Το ραδιόφωνο πάντως τέλεια προσθήκη!

Η ποιότητα κλήσεων πολύ καλή και δουλεύει άψογα και η ανοιχτή ακρόαση με ή χωρίς απλά ακουστικά (όχι hands free) ή στο αυτοκίνητο.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την τελευταία βετα, εχω ομως μια απορία , μετα μπορούμε να σβήσουμε τον φακελο dload αφοβα;;;;

Γιατι ειχα την προηγούμενη 2.3.5 και η αδερφή μου πως τα κατάφερε και οταν άναψε το κιν πάτησε και το + και μπήκε σε install mode !!

Όποτε για να αποφύγω παρόμοια συμβάντα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την τελευταία βετα, εχω ομως μια απορία , μετα μπορούμε να σβήσουμε τον φακελο dload αφοβα;;;;

Γιατι ειχα την προηγούμενη 2.3.5 και η αδερφή μου πως τα κατάφερε και οταν άναψε το κιν πάτησε και το + και μπήκε σε install mode !!

Όποτε για να αποφύγω παρόμοια συμβάντα!

 

ναι, σβήνεις μετά τον φάκελο dload.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...