Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,

από τότε που πέρασα όλες τις εφαρμογές στη εσωτερική μνήμη SD του τηλεφώνου (2GB) δεν μπορεί να τις κάνει update από το market.

Ενώ βρίσκει το google play ότι κάποιες εφαρμογές χρειάζονται αναβάθμιση, ξεκινάει να τις κατεβάζει, και όταν είναι στην φάση της εγκατάστασης την ακυρώνει βγάζοντας σφάλμα και προχωράει στην επόμενη εφαρμογή (κάνοντας πάλι την ίδια διαδικασία).

Υπάρχει κάποια λύση από το να γυρίσω πάλι όλες μου τις εφαρμογές στη μνήμη του τηλεφώνου?

 

Παιδιά υπάρχει κάτι για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάτι για αυτό?

μενου>ρυθμισεις>εφαρμογες>διαχeiριση εφαρμογων>ολα> βρες το play(market) και κανε εκαθαριση δεδομενων. ε κανε και ενα reboot στο τηλεφωνο και μετα δοκιμασε να μπεις στο play.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρεις κανείς τι είδους handsfree δουλεύουν στο x5; (με search δεν βρήκα κάτι εδω μέσα)

Τα ακουστικά του δεν έχουν καλό ήχο ουτε ένταση και θέλω να δοκιμάσω άλλα.

Απ'όσο ξέρω μέχρι στιγμής έχουν περίεργη καλωδίωση επομένως ότι είναι σχεδιασμένο γενικότερα για android (ή για ipod), δεν λειτουργεί στο Χ5

(δηλαδή δεν λειτουργεί το μικρόφωνο ούτε το κουμπί και σε κάποια παίζει μόνο το ένα απο τα δύο ακουστικά)

το ιδανικό θα ήταν κάποιος αντάπτορας όπως ο κλασσικός των SonyEricsson που έχει μικρόφωνο και υποδοχή για κανονικά ακουστικα.

Δεν έχω βρεί πάντως τίποτα ουτε σε ebay ουτε πουθενά αλλού

 

(για να σας προλάβω, η λύση με A2Dp bluetooth δεν κάνει αφού το bluetooth του Χ5 δεν την παλεύει ιδιαίτερα - ο ήχος κάνει πολλές και εκνευριστικές διακοπές - βέβαια αν κάποιος έχει κάποια σχετική πρόταση ή λύση πάνω στο θέμα ας πε ί:happy: )

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

στην τελική άν ξέρουμε πως είναι η καλωδίωση φτιάχνουμε και πατέντα...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω να σας πω την αληθεια χρησιμοποιω τα handsfree που μου ειχαν μεινει απο το ομνια 2 οταν χαλασε κ δουλευουν πολυ καλα ειναι τυπου ερικσον με βυσμα οπου μπορουν να παρουν οτι ακουστικα θελετε.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρεις κανείς τι είδους handsfree δουλεύουν στο x5;

 

Για ακουστικά χρησιμοποιώ κάποια από ένα Νοκια 5310 XPress Music που έχω και λειτουργούν μια χαρά!

 

Μία φορά δοκίμασα ακουστικά από HTC και η μουσική ακουγόταν λες και είχα βάλει κασέτα την οποία μασούσε!

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά χρησιμοποιώ κάποια από ένα Νοκια 5310 XPress Music που έχω και λειτουργούν μια χαρά!

 

Μία φορά δοκίμασα ακουστικά από HTC και η μουσική ακουγόταν λες και είχα βάλει κασέτα την οποία μασούσε!

 

Ρε φιλε καταλαβε τι ρωταει ο ανθροπως!

Ρωταει με ποια ακουστικα δουλευουν τα παντα,οπως ff στα τραγουδια απαντηση κλησης κ.τ.λ,με nokia ακουστικα αυτα δεν γινονται,καρατσεκαρισμρνο!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θέλω είναι ακουστικα και για μουσική με καλό ήχο

αλλα και για handsfree δηλαδή να λειτουργεί και το μικρόφωνο αλλα και το κουμπί.

 

σε αυτα για το omniα και το 5310 δουλεύουν όλλα αυτα που λέω;

Αν είναι να τα παραγγειλω να τελειώνουμε γιατι ψάχνω πολύ καιρό.

Πιστεύω του Νοκια να έχουν καλύτερο ήχο (αφού ειναι express music) σωστά;

 

Ρε φιλε καταλαβε τι ρωταει ο ανθροπως!

Ρωταει με ποια ακουστικα δουλευουν τα παντα,οπως ff στα τραγουδια απαντηση κλησης κ.τ.λ,με nokia ακουστικα αυτα δεν γινονται,καρατσεκαρισμρνο!

ναι αυτό ακριβώς και το ff στην μουσική (mortplayer)

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό ακριβώς και το ff στην μουσική (mortplayer)
Με το SonyEricsson MW600 δουλεύουν κανονικά τα πλήκτρα. Είναι BT βέβαια, δεν ξέρω αν ψάχνεις ενσύρματο τι ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

τα samsung ειναι μονο για κλησεις

δεν καταλαβα οτι θελεις να αλλαζεις κ τραγουδια κτλ.

αλλα απο ηχο τουλαχιστον αν θες να ακους μονο μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θελεις επανω τους αφου εχουν υποδοχη.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Αυτα του S.E neoV δουλευουν τα παντα αλλα δεν βολευουν στα αυτια και δεν εχουν και καλο ηχο,και'γω σε αναζητηση ακουστικων ειμαι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρεις κανείς τι είδους handsfree δουλεύουν στο x5; (με search δεν βρήκα κάτι εδω μέσα)

Τα ακουστικά του δεν έχουν καλό ήχο ουτε ένταση και θέλω να δοκιμάσω άλλα.

Απ'όσο ξέρω μέχρι στιγμής έχουν περίεργη καλωδίωση επομένως ότι είναι σχεδιασμένο γενικότερα για android (ή για ipod), δεν λειτουργεί στο Χ5

(δηλαδή δεν λειτουργεί το μικρόφωνο ούτε το κουμπί και σε κάποια παίζει μόνο το ένα απο τα δύο ακουστικά)

το ιδανικό θα ήταν κάποιος αντάπτορας όπως ο κλασσικός των SonyEricsson που έχει μικρόφωνο και υποδοχή για κανονικά ακουστικα.

Δεν έχω βρεί πάντως τίποτα ουτε σε ebay ουτε πουθενά αλλού

 

(για να σας προλάβω, η λύση με A2Dp bluetooth δεν κάνει αφού το bluetooth του Χ5 δεν την παλεύει ιδιαίτερα - ο ήχος κάνει πολλές και εκνευριστικές διακοπές - βέβαια αν κάποιος έχει κάποια σχετική πρόταση ή λύση πάνω στο θέμα ας πε ί:happy: )

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

στην τελική άν ξέρουμε πως είναι η καλωδίωση φτιάχνουμε και πατέντα...

 

κατ'αρχήν δεν υπάρχει θέμα android,κάθε εταιρία έχει την συνδεσμολογία της.

τα HUAWEI ταιριάζουν με τα τελευταία sonyericsson (ΒΗ610-650 κα),όπου παίζουν

όλα τα κουμπιά κανονικά.Αν θες κάτι καλύτερο και πάλι συμβατό δες τα Jabra chill.

στο market υπάρχουν και αρκετά apps που προσαρμόζεις τα hardware keys

(του handsfree) στις προτιμήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπος ειναι να βρουμε handsfree που να ειναι διαιρουμενα δηλ. το καλοδιο να χωριζει στο κατω κοματι με το μικροφονο χειριστηριο και το πανω με τα ακουστικα για να μπορεσουμε να βαλουμε και ποιοτικοτερα ακουστικα!

Mηπως ξερεις εαν τα sοny eric. MH-500 ειναι συμβατα !

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με νοκια ακουστικα ακουω απο το 5530 xpress music. Ολα ακουγονται τελεια.
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με νοκια ακουστικα ακουω απο το 5530 xpress music. Ολα ακουγονται τελεια.

Ρε παιδια καταλαβετε τελος παντων τι λεμε,ολα τα ακουστικα ακουγονται,σκοπος ειναι να δουλευει το κουμπακι για να απανταμε και να χειριζομαστε το τηλ.!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς να προτείνει κανέναν ΚΑΛΟ screen protector;Ευχαριστώ!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004UBK1HC/ref=ox_sc_act_title_8?ie=UTF8&m=A3CBMCHG6JSM73

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καταλαβετε τελος παντων τι λεμε,ολα τα ακουστικα ακουγονται,σκοπος ειναι να δουλευει το κουμπακι για να απανταμε και να χειριζομαστε το τηλ.!!!!!!!!!!!

 

 

Οπως ειπα και πιο πριν, ΔΕΝ ακουγονται ΟΛΑ τα ακουστικα. Σε καποια απο HTC που δοκιμασα, ο ηχος ηταν χειροτερος απο μασημενης κασέτας. Στα ακουστικα απο Nokia 5310 μπορεις να απαντησεις το τηλεφωνο απο ενα κουμπακι που εχει στο ακουστικο και να πας στο επομενο τραγουδι. Ως εκει ομως.

 

ΥΓ: Valsam, δεν ειναι αναγκη να τρελαινεσαι με το παραμικρο, κουβεντα κανουμε εδω μεσα. Παντα υπαρχει ενας πιο κόσμιος τρόπος να απευθυνεσαι σε καποιον που δεν τον γνωριζεις και δεν σε γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καταλαβετε τελος παντων τι λεμε,ολα τα ακουστικα ακουγονται,σκοπος ειναι να δουλευει το κουμπακι για να απανταμε και να χειριζομαστε το τηλ.!!!!!!!!!!!

 

Εμένα προσωπικα με ενδιαφέρει να ακούω. Αν δεν ειναι ψειρα το ακουστικο, ακουω τα παντα τριγυρω μου, οποτε με αυτα ειμαι ικανοποιημενη.

Δεν μπορω να δω απο το handsfree ποιος με καλει, δεν μ ενδιαφερει αν μπορω με το κουμπι του να απαντησω σε κληση η όχι(το οποιο το κανω ετσι κι αλλως βεβαια), ουτε να αλλαξω τραγουδι στη λιστα αναπαραγωγης.

Δεν φωνάζω καταρχας, τι αρπαζεσαι? Συζητηση γινεται εδω μεσα. Μοιραζομαστε εμπειριες και προβληματα.

Ο φιλος που το ξεκινησε,αν δεν καλω λαθος. αναφερθηκε αποκλειστικα στο αν ακουγεται ήχος απο καποιο αλλο handsfree περαν του huawei.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα αυτο μου φανηκε οτι ρωτησε.ουτε για ff κ μουσικη

τεσπα εμεις να βοηθησουμε θελουμε κ γιαυτο λεμε τι εχουμε δοκιμασει.

τα σαμσουνγκ τα εχω δοκιμασει παρα πολυ κ μαλιστα επαιδη τα ειχα για να μιλαω με εναν φιλο μου οταν παιζουμε

φιφα ειχα συνδεσει επανω τους κατι ηχεια της πλακας 12ετιας απο τον πρωτο υπολογιστη που ειχα κ ο ηχος ηταν καμπανα.

δεν ξερω ποσο μπορει να εχουν η εαν αλλαζουν τα τραγουδια(δεν τα εχω μαζι μου να το τσεκαρω) αλλα για κανονικη χρηση hands free ειναι αψογα.

το τι ακουστικα θα βαλεις επανω ειναι θεμα δικο σου.τα δικα του ειναι ψειρες

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω είναι να δουλεύουν τα ακουστικά όπως προβλέπεται κανονικότατα!

και απάντηση κλήσεων και FF και τα πάντα! Ποιόσ ο λόγος να έχεις κάτι που δουλεύει στο 50%;

Και βέβαια να έχουν καλό ήχο!

Ενοείται οτι μπορείς να βάλεις ότι ακουστικά θέλεις αλλα αν για να αλλάξεις κομμάτι πρέπει να βγάζεις κινητό, να ξεκλειδώνεις οθόνη, να αλλάζεις κομμάτι, να ξανακλειδώνεις κι όλλα αυτά με ένα κουμπί που θέλει μπράτσα για να πατηθεί το χάσαμε το παιχνίδι:mad: - κι αντε στο σπίτι όλλα καλά και άνετα αλλα πάνω στο ποδήλατο;;;:cry:

 

Αν είσαι έξω στον δρόμο δεν ακούς απολύτως τίποτα με τα ακουστικά που ήρθαν στο κουτί, κι όταν ακούς ο ήχος είναι χάλια!

Το χειρότερο της υπόθεσης είναι οτι πουθενά δεν μπορώ να βρώ ούτε καν τα δικά του ακουστικά, το έψαξα κάποτε όταν παραλίγο να μου κοπούν.

κατ'αρχήν δεν υπάρχει θέμα android,κάθε εταιρία έχει την συνδεσμολογία της.

τα HUAWEI ταιριάζουν με τα τελευταία sonyericsson (ΒΗ610-650 κα),όπου παίζουν

όλα τα κουμπιά κανονικά.Αν θες κάτι καλύτερο και πάλι συμβατό δες τα Jabra chill.

στο market υπάρχουν και αρκετά apps που προσαρμόζεις τα hardware keys

(του handsfree) στις προτιμήσεις σου.

Πίστευα οτι είναι του android το θέμα.

Αφου η κάθε εταιρία εχει δικιά της συνδεσμολογία τοτε τρέχα γύρευε τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση μπορούμε απο κάπου να μάθουμε την συνδεσμολογία;

Μπορείς να μου πείς ποιές είναι αυτές οι εφαρμογές;

Αν σίγουρα ταιριάζουν τα τελευταία SE ή τα Jabra Chill, τότε να τα δοκιμάσω μην ψάχνω άλλο, με έχει εκνευρίσει πολύ το θέμα:mad:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κ εγω κανω αρκετο ποδηλατο(κουρσα) αλλα για αυτην δουλεια εχω mp3 player καθως θελω κ ραδιοφωνο μερικες φορες κανενα αγωνα κτλ.

βεβαια ποτε δεν βαζω πολυ δυνατα την μουσικη καθως ειναι πολυ επικινδυνο

να μην εχεις κ ακουστικη επαφη οταν κυφλοφορεις γενικοτερα ακομα κ πεζος.

θα τσεκαρω ενα bluetooth motorοla που εχω με ενσωματομενο ραδιοφωνο αν μπορει να αλλαξει τραγουδι.

με το κινητο συνδεεται αψογα παντως.

για μουσικη τι προγραμμα χρησιμοποιεις;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κ εγω κανω αρκετο ποδηλατο(κουρσα) αλλα για αυτην δουλεια εχω mp3 player καθως θελω κ ραδιοφωνο μερικες φορες κανενα αγωνα κτλ.

βεβαια ποτε δεν βαζω πολυ δυνατα την μουσικη καθως ειναι πολυ επικινδυνο

να μην εχεις κ ακουστικη επαφη οταν κυφλοφορεις γενικοτερα ακομα κ πεζος.

θα τσεκαρω ενα bluetooth motorοla που εχω μΝε ενσωματομενο ραδιοφωνο αν μπορει να αλλαξει τραγουδι.

με το κινητο συνδεεται αψογα παντως.

για μουσικη τι προγραμμα χρησιμοποιεις;

 

ενοειται πως πρεπει να εχεις και ακουστικη επαφη με τον δρομο αλλα οταν ακουω μουσικη θελω να εχω καλη ποιοτητα ανεξαρτητος της εντασης (ειμαι πολυ ψειρας με τον ηχο...)

τωρα βεβαια αν μπεις σε κανα λεοφορειο

πχ η σε πολυ θορυβοδη δρομο την θες και την ενταση αλοιος δεν ακους τιποτα....

 

δεν μου αρεσει η ιδεα να κουβαλαω 2 συσκευες αφου μια μου κανει ολλες τις δουλειες, πατας ενα κουμπι και αλλαζεις κομματι, πατας το κουμπι και απαντας κληση ειδικα αν εισαι πανω στο ποδηλατο...

το bluetooth ειναι πολυ καλη ιδεα αειδικα αν εχει και ραδιοφωνο) αλλα σε εμενα δεν δουλευει σωστα, ετσι και δεν συνδεθει με την πρωτη σωστα δεν προκειται ποτε να συνδεθει ακομα και μετα απο απανοτα restart του ideos -πολλοι εχουν αυτο προβλημα και σε αλλες συσκευες, (αυτο μαλλων ειναι θεμα android στο bluetooth - κανει συνεχεις διακοπες σε a2dp).

ραδιοδωνο ετσι κι αλοιος δεν με πολυενδιαφερει (αν και ειμαι ραδιοφωνατζης :) ).

 

ακουω μουσικη οπου κι αν ειμαι απο αρκετα μεγαλη συλογη στο κινητο και οσο ακουω ετοιμαζω και την επομενη εκπομπη μου (νοερα) οποτε ειναι συμαντικη για μενα η μουσικη κι ας μου ξεζουμιζει την μπαταρια...

 

χρησιμοποιω το mort player που ειναι το

μοναδικο που με βολεψε προς το παρων (θελω να εχω φακελους)

 

ps. ΟΥΦ! ιδρωσα να το γραψω ολλο αυτο στο Ideos :D

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

οντως εχεις δικιο ειδικα με τα ρεσταρτ εχει ενα θεμα το κινητο μας αν κ σε εμενα οχι τοσο αλλα τωρα τελευταια εχει αυξηθει το φαινομενο με ενα 90% να οφειλεται στο wifi.

ισως να εχει ενα γενικοτερο θεμα με τις ασυρματες συνδεσεις τι να πω.

αν δεν με εχεις προλαβει παιρνωντας καποιο θα δοκιμασω το σαμσουνγκ μολις μπορω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα παιδια!εχω 2 προβληματακια με την 2.3.5 εδω κ πολυ καιρο αλλα δεν εχω βρει λυση!

1)WI-FI συνδεεται σε οποιο θελει ενω με την 2.2.1 εμπαινα παντου!το πιο εκνευριστικο ειναι οτι πλεον δεν συνδεεται με αυτο του σπιτιου μου!δοκιμασα διαφορες ρυθμισεις αλλα ακρη δεν βρηκα!

2)το αλλο προβλημα ειναι οτι κλεινει μονο τοθ το κινητο οποτε θελει κ αλλοτε ανοιγει και μενει εκει που ζηταει το pin και αλλοτε δεν ανοιγει καθολου...αν το παρω χαμπαρι το ανοιγω αλλιως μενω για ωρες με κλειστο το κινητο..

οποιος μπορει ασ προτεινει καμμια λυση!!!

 

επισης ωλεπω οτι εχει περασει πολυ σκονη μεσα στην οθονη...μπορω να το παω σε καποιο σερβις να μου την καθαρισουν απο μεσα?η υπαρχει περιπτωση να το κανω και μονος μου?

 

ευχαριστω!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...