Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες εχω 3 ερωτησεις.

1)εγω ειμαι τωρα με cm7 και franco kernel.μπορει καποιος να μου πει πως γυριζω το κινητο στη ναρχικη του κατασταση ακριβως οπως το πηρα απο την wind? ηξερα πως το κανω χωρις να εχω πειραξει τον kernel,αλλα με τον kernel του franco που εχω βαλει πως το γυριζω στην αρχικη κατασταση?

2)η καινουρια αναβαθμιση που βγηκε δεν μπορει να γινει αν με την stock 2.2 παμε στις ρυθμισεις και κανω απο εκει αυτοματα αναζητηση για νεες ενημερωσεις?

3)με τν cm7 που εχω τωρα στην notification bar μου εχει επιλογες για να ανοιγω wifi,bluetooth κλπ,αυτο με την νεα 2.3 υπαρχει η οχι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν δίνει περισσότερες πληροφορίες, και δεν ξέρουμε τι προκάλεσε το πρόβλημα. Φαίνεται πάντως ότι έχει δημιουργήσει ένα dual boot συστημα στη συσκευή του, μπορεί να οφείλεται και σε αυτό. Όχι βέβαια ότι οι της Huawei είναι επικίνδυνοι. Έχουν αναφερθεί και παλαιότερα τέτοια κρούσματα

Πρώτη φορά νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια να φλασάρω μια custom ρομ απ' ότι μια official. Έχει φέρει επανάσταση αυτή η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα. Αφησα το satio επειδη σταματησαν τις ενημερωσεις του και τωρα με απογοητευει κ η Huawei.

Περιμεναμε τοσο καιρο για μια αναβαθμιση και τελικα τζιφος μας βγηκε, ελπιζω να διορθωθει!

Να ναι καλα οι custom roms!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η αγγλική έκδοση. Το πακέτο είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος, ίσως περιλαμβάνει market κλπ. Τη φλασάρω τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η αγγλική έκδοση. Το πακέτο είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος, ίσως περιλαμβάνει market κλπ. Τη φλασάρω τώρα..

 

Κ εγω τωρα το ειδα, ειναι βεβαια beta 1.0...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip υπάρχουν 2 φάκελοι, step2 & step3.

Αντιγράφεις το φάκελο dload από τον step2 στο ριζικό κατάλογο της κάρτας sd, απενεργοποιείς τη συσκευή και κάνεις εκκίνηση σε bootloader mode(Power, vol+, vol- buttons). H εγκατάσταση ξεκινά αυτόματα. Περιμένεις μέχρι να μπεις σε γραφικό περιβάλλον(εμφανίζεται η οθόνη για προσάρτηση του usb storage). Πατάς στο κουμπι για να προσαρτηθεί(η συσκευή πρέπει να είναι συνδεδεμένη με το καλώδιο) και αντιγράφεις το φάκελο dload από το step3 στο ριζικό κατάλογο της sd πάλι(επικαλύπτεις τον ήδη υπάρχοντα). Κάνεις το ίδιο με πριν(εκκίνηση σε bootloader mode), περιμένεις να τελειώσει το update. Σε αυτό το σημείο, τουλάχιστον σε μένα, δε γίνεται επανεκκίνηση αλλά κολλάει σε αυτή την οθόνη(αφού πρώτα κάνει το update). Εκεί λοιπόν όταν δεις ότι δε γράφει τίποτε άλλο αλλά δείχνει να μην προχωράει παρακάτω, περιμένεις 4-5 λεπτά για σιγουριά, και 1. βγάζεις την μπαταρία ή 2. χρησιμοποιώντας τη γραμμή εντολών κάνεις επανεκκίνηση μέσω του adb με την εντολή adb reboot(σε αυτή την περίπτωση πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το adb κάπου και από τη γραμμή εντολών να αλλάξεις τη διαδρομή στον κατάλογο που είναι το adb.exe και μετά να δώσεις την παραπάνω εντολή, αν φαίνεται μπερδεμένο, κάνε το 1).

Link to comment
Share on other sites

Οποτε προτεινετε να την περασουμε την επισημη η να περιμενουμε ωσπου να κυκλοφορησει ολοκληρωμενη με τα ολα της?

Το market ας πουμε εγκατασταθηκε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε κανα νεο πως τα παει?

 

Πειτε και το λινκ για την αγγλικη

Edited by Lakis85
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

προβλημα,

ειμαι αρκετη ωρα στο στεπ 3 ....

εβαλα τα αρχεια, αλλα τωρα στην οθονη δεν κανει τιποτα ουτε γεμισε η μπαρα.

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip υπάρχουν 2 φάκελοι, step2 & step3.

Αντιγράφεις το φάκελο dload από τον step2 στο ριζικό κατάλογο της κάρτας sd, απενεργοποιείς τη συσκευή και κάνεις εκκίνηση σε bootloader mode(Power, vol+, vol- buttons). H εγκατάσταση ξεκινά αυτόματα. Περιμένεις μέχρι να μπεις σε γραφικό περιβάλλον(εμφανίζεται η οθόνη για προσάρτηση του usb storage). Πατάς στο κουμπι για να προσαρτηθεί(η συσκευή πρέπει να είναι συνδεδεμένη με το καλώδιο) και αντιγράφεις το φάκελο dload από το step3 στο ριζικό κατάλογο της sd πάλι(επικαλύπτεις τον ήδη υπάρχοντα). Κάνεις το ίδιο με πριν(εκκίνηση σε bootloader mode), περιμένεις να τελειώσει το update. Σε αυτό το σημείο, τουλάχιστον σε μένα, δε γίνεται επανεκκίνηση αλλά κολλάει σε αυτή την οθόνη(αφού πρώτα κάνει το update). Εκεί λοιπόν όταν δεις ότι δε γράφει τίποτε άλλο αλλά δείχνει να μην προχωράει παρακάτω, περιμένεις 4-5 λεπτά για σιγουριά, και 1. βγάζεις την μπαταρία ή 2. χρησιμοποιώντας τη γραμμή εντολών κάνεις επανεκκίνηση μέσω του adb με την εντολή adb reboot(σε αυτή την περίπτωση πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το adb κάπου και από τη γραμμή εντολών να αλλάξεις τη διαδρομή στον κατάλογο που είναι το adb.exe και μετά να δώσεις την παραπάνω εντολή, αν φαίνεται μπερδεμένο, κάνε το 1).

Ευχαριστω. μολις το εκανα. παιδια οι βελτιωσεις ειναι αρκετες. για μενα η μεγαλυτερη βελτιωση ειναι στην ληψη βιντεο πλεον τραβαει 720p στα 30fps και οχι στα 22-23 fps οπως πριν. την διαφορα θα την προσεξετε αν περασετε το βιντεο που τραβηξατε στο pc

Link to comment
Share on other sites

Με τις επαφές και τα προγράμματα τι γίνετε; σβήνονται φαντάζομαι, αν έχουν μεταφερθεί στην sd? με το Titanium backup μπορούμε να τις επαναφέρουμε; ή όχι λόγω άλλης ρομ; με το μάρκετ θα εγκατασταθούν όλα όταν συγχρονίσει με το gmail? Με το Deep sleep είδε καμία αλλαγή κάνεις; Thanks.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tί είχες Γιάννη τί είχα πάντα.

Φοβερή υποστήριξη...

 

Αν δεν σταθεροποιηθεί η κατάσταση και σιγούρευτω ότι αξίζει μένω στην στοκ 2.2.1

 

Όταν λέτε για βελτίωση στο βίντεο εννοείτε με την μαμά εφαρμογή ή με το lgcamera?

Και για σταθερό framerate ή μεταβλητό τύπου "όταν θυμάμαι χαίρομαι"? Καμιά βελτίωσει στα codec του audio? Γιατί εκεί πάσχει πολύ...

 

Αν δεν μας κάτσει σωστή αναβάθμιση του ideos, σε έξι μήνες θα είναι παρελθόν και θα πάω ίσως για το xperia neo V ή σε κάτι ανώτερο μεταχειρισμένο... Κάτι που θα είμαι σίγουρος ότι θα αναβαθμίζεται τακτικά.

Έχω αρχίσει να φορτώνω άσχημα με το android και την έλλειψη σοβαρής δέσμευσης αναβαθμίσεων από όλες τις κατασκευάστριες εταιρίες.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έκαναν 6μήνες+ για να βγάλουν την 2.3, η οποία δουλεύει σωστά φαντάζομαι στο Out of box του pro, ωστόσο βέβαια έχει βγεί επισήμως και η 4.0 και τώρα τι;; είναι beta αυτή που είδαν και έπαθαν να βγάλουν, για να μας πουν οτι δε φέρουν ευθύνη για προβλήματα?!?!?!?!?! απαράδεκτοι!!!!!

Ας μας πουν κύριοι δώσατε 200€ για μια συσκευή η οποία με αντίστοιχα specs σε άλλη μάρκα θα έκανε 400+ αυτό είναι δουλεύει (που όντως δουλεύει σωστά σε γενικές γραμμές, εγώ δεν έχω παράπονα) αφήστε τις αναβαθμίσεις δεν ασχολούμαστε, μπαίνουμε μέσα!

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και άλλα φθηνά πλέον με αντίστοιχα χαρακτηριστικά...

Αν δεν ξυπνήσουν οι κινέζοι τους βλέπω με ελαφρά πηδηματάκια να την κάνουν..

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και άλλα φθηνά πλέον με αντίστοιχα χαρακτηριστικά...

Αν δεν ξυπνήσουν οι κινέζοι τους βλέπω με ελαφρά πηδηματάκια να την κάνουν..

 

Χλωμό... προ καιρού που έψαχνα για ένα φίλο στην ελληνική αγορά τουλάχιστον με 200€ δεν βρίσκεις κινητό με τέτοια ανάλυση επεξεργαστή και γενικότερα όλα τα specs (flash, camera, κτλ κτλ)

 

Τώρα που γράφω μόλις ολοκλήρσα την αναβάθμιση και βλέπω το logo με το κοχυλάκι να κάνει κυμματακια...ααα ζητάει pin! τα λέμε αργοτερότερα!!!

 

1Η 1Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ..Εξαιρετικό!!!!!!!! έχει και power controls στο slide menu!!!!! έχει και swype...!!!!!! έχει και ωραίο Interface1!!!!

 

Έχει και t9 στο dialer!!!! πάει ο dialer one και τα quick settijngs!!!!!!

Edited by Rising
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip υπάρχουν 2 φάκελοι, step2 & step3.

Αντιγράφεις το φάκελο dload από τον step2 στο ριζικό κατάλογο της κάρτας sd, απενεργοποιείς τη συσκευή και κάνεις εκκίνηση σε bootloader mode(Power, vol+, vol- buttons). H εγκατάσταση ξεκινά αυτόματα. Περιμένεις μέχρι να μπεις σε γραφικό περιβάλλον(εμφανίζεται η οθόνη για προσάρτηση του usb storage). Πατάς στο κουμπι για να προσαρτηθεί(η συσκευή πρέπει να είναι συνδεδεμένη με το καλώδιο) και αντιγράφεις το φάκελο dload από το step3 στο ριζικό κατάλογο της sd πάλι(επικαλύπτεις τον ήδη υπάρχοντα). Κάνεις το ίδιο με πριν(εκκίνηση σε bootloader mode), περιμένεις να τελειώσει το update. Σε αυτό το σημείο, τουλάχιστον σε μένα, δε γίνεται επανεκκίνηση αλλά κολλάει σε αυτή την οθόνη(αφού πρώτα κάνει το update). Εκεί λοιπόν όταν δεις ότι δε γράφει τίποτε άλλο αλλά δείχνει να μην προχωράει παρακάτω, περιμένεις 4-5 λεπτά για σιγουριά, και 1. βγάζεις την μπαταρία ή 2. χρησιμοποιώντας τη γραμμή εντολών κάνεις επανεκκίνηση μέσω του adb με την εντολή adb reboot(σε αυτή την περίπτωση πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το adb κάπου και από τη γραμμή εντολών να αλλάξεις τη διαδρομή στον κατάλογο που είναι το adb.exe και μετά να δώσεις την παραπάνω εντολή, αν φαίνεται μπερδεμένο, κάνε το 1).

 

Στις οδηγίες του U8800V100R001C00B517G001(Beta1.0)(Overseas Normal)(Gingerbread) (στο pdf που κάνανε με google translate) λέει ότι η αναβάθμιση είναι για κινητά που είναι σε έκδοση 2.2.2, εγώ είμαι στην 2.2.1 που είχε το κινητό όταν το πήρα από τη Wind. Πρέπει να έχω την 2.2.2 πριν βάλω την 2.3.5 ή δεν έχει σημασία; Αν πρέπει να βάλω τη 2.2.2 πού βρίσκεται αυτή; Ευχαριστώ για τις οδηγίες σου dancer_69 :)

 

Επίσης μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι αυτό είναι το zip με την αναβάθμιση, έχω μπερδευτεί με μερικούς που λένε ότι υπάρχει κάπου και μια κινέζικη εκτός από την "κανονική"

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες του U8800V100R001C00B517G001(Beta1.0)(Overseas Normal)(Gingerbread) (στο pdf που κάνανε με google translate) λέει ότι η αναβάθμιση είναι για κινητά που είναι σε έκδοση 2.2.2, εγώ είμαι στην 2.2.1 που είχε το κινητό όταν το πήρα από τη Wind. Πρέπει να έχω την 2.2.2 πριν βάλω την 2.3.5 ή δεν έχει σημασία; Αν πρέπει να βάλω τη 2.2.2 πού βρίσκεται αυτή; Ευχαριστώ για τις οδηγίες σου dancer_69 :)

 

Επίσης μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι αυτό είναι το zip με την αναβάθμιση, έχω μπερδευτεί με μερικούς που λένε ότι υπάρχει κάπου και μια κινέζικη εκτός από την "κανονική"

 

Δεν πιστεύω οτι θα έχεις πρόβλημα.... άλλωστε δεν πρέπει να ασχολείται και πολύ πολύ με το τι είχες πριν αφου και εγώ που είχα την 2.2.2 έχασα όλα τα apps :)

Παιδιά βάλτε τη το κινητό τα ΣΠΑΕΙ!!!!!!!! χαλάλι ο χρόνος που περιμέναμε και πέρνω πίσω το κράξιμο που τους έριξα σε μήνυμα πιο πάνω. Τι CM7 και ιστορίες για αγρίους.

Θα επανέλθω σε μερικες ώρες για τα περαιτέρω :)

(To swype δεν έχει ελληνικά...)

Edited by Rising
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσουμε την καινούρια και μετά θέλουμε να γυρίσουμε στην παλιότερη ή να βάλουμε κάποια custom μπορούμε ή έχει κάποιο θέμα?

Εννοώ το CWM δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω οτι θα έχεις πρόβλημα.... άλλωστε δεν πρέπει να ασχολείται και πολύ πολύ με το τι είχες πριν αφου και εγώ που είχα την 2.2.2 έχασα όλα τα apps :)

Παιδιά βάλτε τη το κινητό τα ΣΠΑΕΙ!!!!!!!! χαλάλι ο χρόνος που περιμέναμε και πέρνω πίσω το κράξιμο που τους έριξα σε μήνυμα πιο πάνω. Τι CM7 και ιστορίες για αγρίους.

Θα επανέλθω σε μερικες ώρες για τα περαιτέρω :)

(To swype δεν έχει ελληνικά...)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση... αλλά προκύπτουν 2 ερωτήσεις

Α)Πού βρίσκεται η 2.2.2 έτσι ώστε να την βάλω (αν αποφασίσω να κάνω την αναβάθμιση). Καταλαβαίνεις ότι μια απάντηση από κάποιον που είχε τη 2.2.1 και πήγαν όλα καλά θα με καθησύχαζε περισσότερο...

Β)Ο λόγος που ίσως χρειάζεται η 2.2.2 πριν την 2.3.5 είναι μάλλον για να είναι περασμένο καινούργιο firmware στο hardware του Ideos πριν την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει καποιος ορεξη να ανεβασει κανενα Screenshot να παρουμε και εμεις λιγο ματι :lol:

Υ.Γ. Analyzer σε ευχαριστω :)(ξερεις εσυ!).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει καποιος ορεξη να ανεβασει κανενα Screenshot να παρουμε και εμεις λιγο ματι :lol:

Υ.Γ. Analyzer σε ευχαριστω :)(ξερεις εσυ!).

 

Βιντεο σου κανει;

http://www.youtube.com/watch?v=cngozP7H0l0&feature=player_embedded

 

Edit

Οντως τα σπαει, αλλα τοσα χρονια με CM...Δεν μπορω να το αποχωριστω ευκολα..

Φαντασου CM9 με τα καινουρια drivers που ηρθαν με αυτη την αναβαθμιση! Εκει να δεις πως τα σπαει!

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...