Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα σ'αυτό το thread. Έχει όλες τις εκδόσεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151928

 

 

Δυστυχώς, δεν τις έχει. Υπάρχουν τα links για το mediafire, αλλά τα αρχεία έχουν διαγραφεί.

Στο thread αυτό (post #399), υπάρχει μια αναφορά για την Huawei_FMRadio.apk, ότι δεν βγάζει ήχο (παρ' όλο που δουλεύει, δλδ ανιχνεύει και αποθηκεύει συχνότητες) γιατί λείπουν κάποια libs. Αυτό ακριβώς συμβαίνει και στη συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση...

συγνωμη αν έχει απαντηθεί αλλα το thread έχει γίνει τεράστια πλέον.

 

εχω μια κάρτα SDHC 8gb class 4 (silicon power - μάρκα μ' έκαψες ξέρω)

Και τον τελευταίο καιρό οργιάζει.

μια μου λέει οτι δεν υπάρχει κάρτα, μια οτι είναι άδεια κλπ, και εκεί που μπαίνω πχ στο αυτοκίνητο και δεν ανοίγει ας πούμε το gps πρέπει μισή ώρα να βαζω-βγάζω την κάρτα μπας και την αναγνωρίσει (που σχεδόν ποτέ δεν το κάνει).

 

Μετά απο format me sd formater, στρώνει, αλλα για κανα 2-3 μέρες μετά πάλι τα ίδια.

 

Μάλλων φταίει η ίδια η κάρτα αλλα η ερωτηση μου είναι μήπως τελικά δεν υποστιρίζει το κινητό το SDHC και θέλει SD απλά;;;

Αν ξέρει καποιος ας μου πει please για να ξέρω τι κάρτα θα αγοράσω...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...

συγνωμη αν έχει απαντηθεί αλλα το thread έχει γίνει τεράστια πλέον.

 

εχω μια κάρτα SDHC 8gb class 4 (silicon power - μάρκα μ' έκαψες ξέρω)

Και τον τελευταίο καιρό οργιάζει.

μια μου λέει οτι δεν υπάρχει κάρτα, μια οτι είναι άδεια κλπ, και εκεί που μπαίνω πχ στο αυτοκίνητο και δεν ανοίγει ας πούμε το gps πρέπει μισή ώρα να βαζω-βγάζω την κάρτα μπας και την αναγνωρίσει (που σχεδόν ποτέ δεν το κάνει).

 

Μετά απο format me sd formater, στρώνει, αλλα για κανα 2-3 μέρες μετά πάλι τα ίδια.

 

Μάλλων φταίει η ίδια η κάρτα αλλα η ερωτηση μου είναι μήπως τελικά δεν υποστιρίζει το κινητό το SDHC και θέλει SD απλά;;;

Αν ξέρει καποιος ας μου πει please για να ξέρω τι κάρτα θα αγοράσω...

 

Ευχαριστώ

Υποστιρίζει το κινητό καρτα SDHC.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

thanx

άρα η κάρτα είναι για πέταμα:worry::mad:

 

Με τη μαμά rom δεν πρέπει να σου τα κάνει αυτά.

Με κάποιες μονταρισμενες έχουν αναφερθεί να χάνονται φωτογραφίες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και με τη 2.2.1 μια χαρά χάνονται οι φωτογραφίες (και μόνο αυτές). :wacko:

Στις άλλες rom μπορεί να έχει γενικό πρόβλημα με την SD και να μην τη βλέπει καν. Διαφορετικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα γινεται αυτο οταν αποφασισω να κατεβασω ενα παιχνιδι πχ 400mb απο το κινητο.μολις την ζοριζω με πολυ download χανει αρχεια αργει να τα αποθηκευσει και γενικως μαμιεται ολο το κινητο.για αυτο την εχω παρει με το μαλακο :lol: αμα θελω να κατεβασω πραμα το κανω απο το pc.υπαρχει περιπτωση να ζεσταινονται και να γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την μαμά 2.2.1 ήταν πολύ πολύ σταθερό.

Αλλά την έκανα την αναβάθμιση σε 2.3.5 B 522, όλα πηγαίναν καλά και γρήγορα και τότε αρχίσαν τα όργανα με την αναγνώριση των sd. Την αναγνώριζε κάθε 5 reboot και όπως είναι φυσικό χανόταν οι εφαρμογές που ήταν στην κάρτα.

΄Ετσι, όταν την έβρισκε άφηνα έτσι το κινητό χωρίς να το κλείσω για κανένα μήνα και όλα καλά :rolleyes::p

 

Έπειτα πέρασα στην Aurora ICS 1.14 και μετά στην 2.0. H SD τον χαβά της. Ή κάποιες φορές βλέπει την ίδια την κάρτα αλλά η γκαλερί δεν φορτώνει τις φωτό...

Aπέκτησα ραδιόφωνο, καλή ανοιχτή ακρόαση, σωστό ήχο από το μικρόφωνο του κινητού με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, ανέβηκε η ταχύτητα του επεξεργαστή, τέλειο HD 720p video...

 

Αλλά δεν μπορώ να στείλω ΜΜS!!!!@#$@%^$@#%^

 

Το κινητό είναι τώρα ένα ανοιχτό πείραμα που εξελλίσεται. Αν δεν έχεις ορεξη να σηκώσεις τα μανίκια, να φας ώρες να διαβάσεις, να πάθεις και να μάθεις, ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΣ.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέο μέλος του forum, αλλά παρακολουθώ τα του ideos x5 αρκετό καιρό.

Έχω τη συσκευή ~ 10 μήνες, έχω κάνει root και έχω κρατήσει την official rom (2.2.1), γιατί βλέπω ότι ή αλλαγή της έχει ενδεχόμενες παρενέργειες, που δεν θέλω να υποστώ, καθώς γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλ.

Το μόνο που μου λείπει είναι το ραδιόφωνο. Είδα ότι τελικά η συσκευή έχει το σχετικό chip, και ίσως μπορεί να ενεργοποιηθεί.

Κάποια στιγμή εγκατέστησα μια έκδοση του spirit και όντως δούλεψε με κάποια προβλήματα. Ομως, νεότερες εκδόσεις που -κακώς- εγκατέστησα "αυτόματα" δεν δουλεύουν, μάλλον γιατί, όπως λέει ο ίδιος ο κατασκευαστής του προγράμματος, σταμάτησε να ασχολείται. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν αγοράζω το πρόγραμμα.

Χτες, κατέβασα και ένα αρχείο "huawei_FMradio.apk" (από ένα κινέζικο site) αλλά ενώ φαίνεται να λειτουργεί (δλδ βρίσκει και αποθηκεύει συχνότητες) δεν βγαίνει καθόλου ήχος. Ταυτόχρονα, εκ παραδρομής, απεγκατέστησα εντελώς το spirit fm.

Σήμερα, μπαίνω στο market (από το pc) και μου λέει ότι το spirit δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή και άρα δεν μπορώ να το κατεβάσω. Από την αναζήτηση στο market από το τηλ. δεν το βρίσκει καθόλου, ψάχνω στο internet και βρίσκω μόνο εκδόσεις του περασμένου Σεπτέμβρη και Οκτώβρη που δεν δουλεύουν.

Θέλω λοιπόν, αν κάποιος την έχει, να μου πει πως μπορώ να βρω mia έκδοση του spirit του Γενάρη ή αρχές Φλεβάρη του 2012.

Ευχαριστώ!

 

 

τις ανέβασα εδώ:

https://rapidshare.com/files/2661464350/Android_Apps.rar

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ! Θα τις εγκαταστήσω το απόγευμα και θα ενημερώσω αν και πως δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα που να γραψω για αυτο το θεμα και ετσι εγραψα εδω.εχω whats up αλλα κατι παιζει με τα mms.σιγουρα δεν μπορω να στειλω αλλα δεν ξερω αν δεχομαι.ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω.στελνω mms sto 1333 νομιζω αλλα μου λεει η υπηρεσια δεν βρεθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πριν δέκα λεπτά τα έκανα μαντάρα. ... Μου έπεσε με τα μουτρα Η οθόνη δουλεύει κανονικά

Αξίζει να το φτιάξω?

παιδια το τζαμι μπροστα ειναι που εχει παθει ζημια, ξερει κανεις ποσο χρεωνει η wind(για να μην χασω την εγγυηση) ή να παρω απο ebay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=Digitizer+Touch+Screen+For+Huawei+U8800+Ideos+X5 εχει αγορασει καποιος απο εκει και να το βαλει μονος του?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

H wind θα σου πει κανένα 60. Εαν θέλεις στείλε μου το email σου να σου στείλω το pdf που δείχνει πως αποσυναρμολογείς το κινητό για να το επισκευάσεις, είναι αρκετά εύκολο.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανενας τεχνικος ή γνωστης που να γνωριζει τον τυπο του ηχειου?(μεγαφωνου οχι του ακουστικου)

 

παλευω δυο μηνες να τον βρω για να παραγγειλω ενα,εχω βρει 4-5 τυπους που μοιαζουν μονο οπτικα στο ebay,ενας να βοηθησει?

οφειλω να ενημερωσω πως εχω δοκιμασει στο google τις αναζητησεις loudspeaker,ringer,speaker,buzzer,ηχειο παντα σε συνδιασμο με ideos x5,huawei,u8800

 

need heeeeeeeeeeeeeelp

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αυτο το λινκ... δεν ξερω αν βγαζεις ακρη εστω και με google translate...

http://item.taobao.com/item.htm?id=13359533669

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αυτο το λινκ... δεν ξερω αν βγαζεις ακρη εστω και με google translate...

http://item.taobao.com/item.htm?id=13359533669

 

ευχαριστω ψηλε αλλα αυτο ειναι το εμπροσθιο ακουστικο

 

το ηχειο του μοιαζει καπως ετσι

http://www.ebay.com/itm/OEM-Blackberry-Torch-9800-Loud-Speaker-Adhesive-Replacement-Part-Fix-Ringer-/280841342622?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416372ce9e

 

κ το ****το ειναι οτι εχω στειλει mail στους πωλητες να ρωτησω την συμβατοτητα κ κανεις δεν μπαινει στον κοπο να απαντησει για ενα αντικειμενο αξιας 5-10 ευρω :/

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

H wind θα σου πει κανένα 60. Εαν θέλεις στείλε μου το email σου να σου στείλω το pdf που δείχνει πως αποσυναρμολογείς το κινητό για να το επισκευάσεις, είναι αρκετά εύκολο.

Σε ευχαριστω :)

 

αν ξερει καποιος, λέω να πάρω μαζί όλη τη φατσα, επίσης αυτός o πωλητής γράφει για να επιλέξω χρώμα καλωδίου, http://www.ebay.co.uk/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-frame-front-cover-For-HUAWEI-Ideos-X5-U8800-/140720801102?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20c39d054e υπαρχει καποια διαφορα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω :)

 

αν ξερει καποιος, λέω να πάρω μαζί όλη τη φατσα, επίσης αυτός o πωλητής γράφει για να επιλέξω χρώμα καλωδίου, http://www.ebay.co.uk/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-frame-front-cover-For-HUAWEI-Ideos-X5-U8800-/140720801102?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20c39d054e υπαρχει καποια διαφορα?

 

Χρησιμοποιεί τζάμι μπροστά αντι για πλαστικό ή κατάλαβα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα τις εγκαταστήσω το απόγευμα και θα ενημερώσω αν και πως δουλεύουν.

Η έκδοση -Γενάρης 2012 του Sririt FM free δουλεύει, αλλά με προβλήματα: ξεκινά, πιάνει σταθμούς, δουλεύει για 1-5 λεπτά και μετά το τηλ. bootάρει μόνο του. Επίσης, ακούγεται πολύ δυνατά από το ένα ακουστικό και λίγο από το άλλο, ενώ δεν δουλεύει το ρυθμιστικό της έντασης της φωνής.

Επαναλαμβάνω ότι έχω κρατήσει τη stock rom (έκδοση 2.2.1) και η συσκευή είναι root.

Δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω όλους τους πιθανούς συνδυασμούς ρυθμίσεων.

Θα το κάνω, αλλά νομίζω ότι μιας και ο κατασκευαστής του προγράμματος δεν υποστηρίζει πια τη συσκευή, δεν έχει και πολύ νόημα.

Αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη λύση (πάντα για stock rom), παρακαλώ ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ψαχνω για programma για διαχειριση των επαφων απο το pc, διοτι απο το κινητο δεν βολευει , δηλαδη κατι σαν phone book manager.

Στην συσκευασια δεν ειχε κατι. Κανονικα θα πρεπει να υπαρχει καποιο προγραμματακι απο το μαρκετ να σου εξαγει τις επαφες και να τις ξαναδιαβαζει, αλλα δεν ξερω κατι συγκεκριμενο.

YΓ Εχω ideos X5, android 2.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ψαχνω για programma για διαχειριση των επαφων απο το pc, διοτι απο το κινητο δεν βολευει , δηλαδη κατι σαν phone book manager.

Στην συσκευασια δεν ειχε κατι. Κανονικα θα πρεπει να υπαρχει καποιο προγραμματακι απο το μαρκετ να σου εξαγει τις επαφες και να τις ξαναδιαβαζει, αλλα δεν ξερω κατι συγκεκριμενο.

YΓ Εχω ideos X5, android 2.3

 

Μέσω GMail; ;-)

Link to comment
Share on other sites

H wind θα σου πει κανένα 60. Εαν θέλεις στείλε μου το email σου να σου στείλω το pdf που δείχνει πως αποσυναρμολογείς το κινητό για να το επισκευάσεις, είναι αρκετά εύκολο.

 

Καλησπέρα! Μπορείς να στείλεις το email και σε εμένα γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείς να στείλεις το email και σε εμένα γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα?

Στειλε μου με π.μ το mail σου να στο στειλω μιας και ειμαι online :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια..οταν μπαινω να δω βιντεο απο το youtube μου το τρεχει κανονικα αλλα οταν πατησω να τρεξει πιο μπροστα μου κρασαρει..αυτο συμβαινει και με τις 3-4 ρομ που εχω αλλαξει.ξερει κανεις τι φταει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...