Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιφαση γιατι?

Θελω την σταθεροτητα της μαμα ρομ (την θεωρω σταθερη) αλλα επισης θελω να το ανεβασω λιγο το κινητο..Γι'αυτο μιλησα για overclock..ΔΕΝ θελω "κολληματα" και προτιμω να περιμενω λιγο ακομα μπας και βγει κατι πιο βελτιωμενο σε επισημο..

Παρακολουθω το νημα πολυ καιρο, δεν εριξα μια κλεφτη ματια και εβγαλα βιαστικο συμπερασμα..

Τελος δεν μιλω για σπαστικα μικροπραγματακια οπως αυτα που προανεφερες (αλλωστε και η 2.2 εχει καποια τετοια) αλλα για μηδενισμους του ΙΜΕΙ, προβληματα με αναγνωριση της sd κτλ..Δεν θελω να εχω τετοια θεματα και να παλευω με αυτα...

 

Ούτε εγώ βλέπω καμία αντίφαση και όπως εσύ προτιμώ τη δεδομένη σταθερότητα της 2.2 παρά το ρίσκο. Αν και κάποια στιγμή θα βάλω custom 2.3 λόγω του καλύτερου driver για το adreno στον .35 kernel.

 

Για o/c kernel δες εδώ. Έχει και οδηγίες τι πρέπει να κάνεις για να φτιάξεις το boot.img.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059029

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την γρήγορη εκκίνηση :

Αν είναι τσεκαρισμένη,στο ρυθμίσεις/εφαρμογές,τότε πατώντας το απενεργοποίηση,θέτουμε την συσκευή σε κατάσταση hibernation (ύπνωση).Δεν είμαι σίγουρος για την κατανάλωση μπαταρίας σε αυτήν την κατάσταση,πάντως το

ενδιαφέρον πιστεύω για πολλούς, είναι ότι το ξυπνητήρι θα χτυπήσει κανονικά τότε,

με το τηλ κλειστό (θα ανοίξει-θα χτυπήσει και έχεις την δυνατότητα να ενεργοποιήσεις πάλι το τηλέφωνο).

Link to comment
Share on other sites

παιδες μαλλον αυτο με το wifi που αν εισαι συνδεμενος κ απομακρυνθεις μπουταρει το κινητο μαλλον ισχυει θα το ξανατσεκαρω βεβαια.

ημουν σπιτι συνδεμενος κ φευγω κ μολις παω να το ανοιξω βλεπω οτι μου ζητουσε πιν.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδες μαλλον αυτο με το wifi που αν εισαι συνδεμενος κ απομακρυνθεις μπουταρει το κινητο μαλλον ισχυει θα το ξανατσεκαρω βεβαια.

ημουν σπιτι συνδεμενος κ φευγω κ μολις παω να το ανοιξω βλεπω οτι μου ζητουσε πιν.

 

το διαβαζα και εγω και φοβομουν στην αρχη αλλα τουλαχιστον σε εμενα επειδη το εχω δοκιμασει (κατα τυχη στην αρχη και μετα το ξαναδοκιμασα , οπως και μολις τωρα που ημουν σπιτι,εφυγα,ξαναγυρισα και ειναι οκ χωρις να κανει τιποτα) δεν το κανει ποτε αυτο...

 

αυτο που ανακαλυψα σημαρα το βραδακι ειναι πως εγκατεστησα το viber και ενω δεν ειχα κανενα θεμα μεσα σε 2 ωρες εκανε 4 reboot...

το ειχα αφημενο με το wifi ανοιχτο χωρις ομως να το πειραζω καθολου αυτες τις ωρες και το προσεχα και ετσι το παρατηρησα...

το απεγκατεστησα και δεν το ξαναεκανε απο τοτε...

απλα ειπα να ενημερωσω για το συγκεκριμενο...

 

καλο βραδυ!

 

edit: χμ...τωρα μολις παρατηρησα κατι και θελω να το αναφερω για να ειμαι απολυτα σωστος...γενικα απο τοτε που εβαλα και το viber ημουν με 15% και κατω απο μπαταρια και παρατηρησα εκανε και αλλα 2 reboot την τελευταια ωρα και αφου απεγκατεστησα το viber ενω ειχα το wifi ανοιχτο κατι το οποιο δεν ειχε ξανακανει ποτε... υποθετω (και μολις εχω καταλληλες συνθηκες παλι, ελαχιστη μπαταρια δηλαδη) οτι εχει ενα θεμα προφανως οταν εχεις ελαχιστη μπαταρια και με το wifi ανοιχτο , ομως μονο αφου το εχεις αφησει αρκετη ωρα και οχι οταν το χειριζεσαι...

 

 

feedback συντομα με το καλο λοιπον!

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην 2.3.5 όταν είμαι σε flight mode και πάω να το επαναφέρω δεν μοθ εμφανίζει την εισαγωγή pin όπως στην 2.2.2 και είναι σαν να μην έχω σήμα και αναγκάζομαι να κανω reboot στο κινητό .Ξέρει κανείς τι παίζει;Επίσης όταν πάω να δώ τα uses της μπαταρίας μου λέει ότι όταν το κινητ είναι αδρανές καταναλώνει 45%
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο την official 2.3.5 ποια ρομ μπορω να βαλω να ειναι πιο σφαιρα??σκεφτομαι για overclock
mi8
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και το τσεκαρα σημερα ξανα τελικα πρεπει να φταιει ο συνδυασμος 2 γεγονοτων...

 

μπαταρια κατω απο 30% και αφημενο το wifi στο on οταν ειναι σε deep sleep προκαλει reboot στο κινητο....

 

το ειχα ανοιξει απο το πρωι με 50% περιπου και το αφησα ανοιχτο συνεχως , μπηκε σε deep sleep , εφυγα απο το σπιτι , γυρισα ξανασυνδεθηκε στο wifi μου και μετα απο καμια ωρα εκανε reboot...

παρατηρησα λοιπον οτι μολις ανοιξε ειχε πεσει λιγο κατω απο 30% που βγαζει και το μηνυμα να μπει σε power save mode αν θες...

 

οποτε πρεπει να υπαρχει καποια δυσλειτουργια σαυτο το συνδυασμο γεγονοτων λογω του οτι υπαρχει αυτη η επιλογη για power save mode...

θα το ψαξω και αλλο φυσικα και να δω αν μπορω να το απενεργοποιησω αυτο και να κανω ξανα δοκιμες και θα ξαναενημερωσω...

 

καλο μεσημερι!

Link to comment
Share on other sites

Με τον καινούργιο kernel δεν κάνει σπασίματα πλέον. Το μόνο θέμα είναι με τα reboot και την ένταση του ήχου.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση σε 2.3.5 ειναι αυτη ακριβως που περιγραφεται στο παρακατω blog?

 

http://s-tavros.blogspot.com/2012/01/235-huawei-ideos-x5-video.html

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση σε 2.3.5 ειναι αυτη ακριβως που περιγραφεται στο παρακατω blog?

 

http://s-tavros.blogspot.com/2012/01/235-huawei-ideos-x5-video.html

 

Ναι, την εκανα και εγω με τον ιδιο τροπο και εμεινα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεοτερο απο την huawei για το εαν θα βγει καποια ακομα πιο βελτιωμενη εκδοση ή αυτη του Δεκεμβριου ηταν η τελικη? Τοτε λεγατε οτι ηταν κατι σαν beta2
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία επίσιμη 2.3.5 και έχασα από την dock bar την συντόμευση του Internet. DΔεν μπορώ να το επαναφέρω με τίποτα. Γενικά, πώς βάζουμε-βγάζουμε συντομέυσεις σε αυτήν την dock bar?
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποιο προγραμμα για backup ΚΑΙ restore των sms?

 

το ενσωματωμένο (στην 2.3)ALL BACKUP δεν σου κάνει?Λειτουργεί άψογα.

Αν είσαι root και θέλεις περισσότερα,υπάρχει φυσικά το Titanium.

 

Έχω την τελευταία επίσιμη 2.3.5 και έχασα από την dock bar την συντόμευση του Internet. DΔεν μπορώ να το επαναφέρω με τίποτα. Γενικά, πώς βάζουμε-βγάζουμε συντομέυσεις σε αυτήν την dock bar?

 

τι εννοείς συντόμευση του Internet?Αν εννοείς το widget ελέγχου,πάνε

ρυθμίσεις/προβολή/ρυθμίσεις ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία επίσιμη 2.3.5 και έχασα από την dock bar την συντόμευση του Internet. DΔεν μπορώ να το επαναφέρω με τίποτα. Γενικά, πώς βάζουμε-βγάζουμε συντομέυσεις σε αυτήν την dock bar?

με παρατεταμενο πατημα δοκημασες?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε πάλι εμένα.

δεν θυμάμαι πόση μπαταρία είχα όμως.

κάτι άλλο τώρα όταν είστε στο ίντερνετ 3g έχει τυχη να μην μπορουν να σας καλεσουν

επίσης από σήμα πως τα πατεεγω χαλια

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε πάλι εμένα.

δεν θυμάμαι πόση μπαταρία είχα όμως.

κάτι άλλο τώρα όταν είστε στο ίντερνετ 3g έχει τυχη να μην μπορουν να σας καλεσουν

επίσης από σήμα πως τα πατεεγω χαλια

 

αν το έχεις στο 3G το σήμα σου θα είναι πάντα πιο χάλια,μια και το δίκτυο είναι

μικρότερο,και η μπαταρία θα σου κρατά λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

με παρατεταμενο πατημα δοκημασες?

 

Οκ φίλε, ήθελε λίγο προσπάθεια παραπάνω.... Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

την εβγαλαν την 2.3 απο το site της huawei

 

τώρα που αποφάσισα να κάνω ξανά την αναβάθμιση την έβγαλαν...:confused:

ξέρετε τί παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ τώρα ξανά ασχολήθηκα με το κινητό να ρωτήσω κάτι.. Του έκανα το official update στην 2.3 κτλ αλλά βλέπω μεγάλα προβλήματα στην οθόνη αφής.. Είχε από καιρό ένα θέμα στο δεξί κομμάτι της οθόνης αλλά τώρα σαν να είναι πιο γενικευμένο το πρόβλημα.. Και το δεξί κομμάτι ουσιαστικά δεν δουλεύει πλέον και αλλάζω 10 γλώσσες μέχρι να βρω το 0 ας πούμε..

 

Η ερώτηση είναι: Αν το πάω στο κατάστημα wind που το αγόρασα, θα το δεχτούν εντός εγγύησης με το official update? Δεν έχω κάνει ούτε root, ούτε τέτοια πράματα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...