Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια έκανα κ εγώ το update κ όλα λειτουργουν μια χαρά. Το θέμα μου τώρα ειναι πως το κάνω root στην 2.3.5 ώστε να μπορέσω να κάνω restore τις εφαρμογές απ το titanium backup. Εκτός κ αν υπάρχει άλλος τρόπος..Ευχαριστώ!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

 

ακολουθα ακριβως αυτον τον οδηγο και θα εισαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παδια επειδη ειμαι εκτος μια χαρη γιατι δε μπορω να ψαξω ευκολα απο το κινητο

παρατηρησα οτι χανει το ringtone στο reboot.επειδη κατι θυμαμαι οτι εχει αναφερθει αν μπορει καποιος

να μου πει αν ειχε βρεθει λυση σαυτο.

thanks!

Link to comment
Share on other sites

@nothing απο ευτο το μηνυμα και μετα δεν βρηκα καποια απαντηση στο θεμα, αν ξερει καποιος......

Λοιπον μου συνεβη το εξης παραξενο,

Για καποιο ανεξηγητο λογο (ακομα) το κινητο αλλαξε ηχους κλησης και ηχους στα ξυπνητηρια...Αφου τα εβαλα ξανα οπως τα ειχα ειπα να κανω ενα reboot μηπως και εφαγε καποιο κολλημα...Μετα το reboot παλι αλλαξε ηχους κλησης και ηχους ξυπνητηριων :blink: ..

Να σημειωσω οτι ολοι οι ηχοι που εχω θεσει ειναι στην καρτα sd, οπως επισης και οτι το τηλεφωνο ειναι ακομα με την μαμα 2.2.1, και το μονο που εχω κανει ειναι ενα root..

 

Για πειτε καμια ιδεα τι μπορει να παιζει..

 

ΥΓ. Οταν πηγαινετε στις Ρυθμισεις>Ηχος>Ηχος κλησης, στο μενου που σας βγαζει για επιλογη ηχου ειναι μονο 1.Handcent sms (αν το εχετε εγκατεστημενο) και 2.Android system ?

Γιατι εχω την εντυπωση οτι μεχρι πριν λιγο καιρο μου εβγαζε και 3η επιλογη που εγραφε κατι σαν Music (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) ??

 

ρε παδια επειδη ειμαι εκτος μια χαρη γιατι δε μπορω να ψαξω ευκολα απο το κινητο

παρατηρησα οτι χανει το ringtone στο reboot.επειδη κατι θυμαμαι οτι εχει αναφερθει αν μπορει καποιος

να μου πει αν ειχε βρεθει λυση σαυτο.

thanks!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >Εφαρμογές>Ανάπτυξη>Παραμονή σε κανονική...

Αν το ξετσεκάρεις τότε θα σβήνει η οθόνη κατα τη φόρτιση.

 

Δεν το εχω τσεκαρισμενο ουτως η αλλως, αλλα μαλλον καταλαβες λαθος.

Η οθονη σβηνει οταν φορτιζει το κινητο, απλα ενω μπορει να ειναι σε κατασταση βαθυ υπνου οπως λεγεται,

ξυπναει παλι με αποτελεσμα η μπαταρια μετα την αποσυνδεση της φορτισης να πεφτει παλι.

Δηλαδη οταν το βαλω για φορτιση μπορει να δειχνει το cpu spy οτι δουλευει στο 1% και μετα την φορτιση να δειχνει 30%.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παδια επειδη ειμαι εκτος μια χαρη γιατι δε μπορω να ψαξω ευκολα απο το κινητο

παρατηρησα οτι χανει το ringtone στο reboot.επειδη κατι θυμαμαι οτι εχει αναφερθει αν μπορει καποιος

να μου πει αν ειχε βρεθει λυση σαυτο.

thanks!

 

Τελικα εγκατεστησα το Ringdroid, εθεσα ηχο κλησης απο εκει, και τον ηχο αυτο το προγραμμα τον εγραψε εκει που εχει και τους αλλους "εργοστασιακους" ηχους..Απο τοτε κανενα θεμα δεν ειχα

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγκατεστησα το Ringdroid, εθεσα ηχο κλησης απο εκει, και τον ηχο αυτο το προγραμμα τον εγραψε εκει που εχει και τους αλλους "εργοστασιακους" ηχους..Απο τοτε κανενα θεμα δεν ειχα

 

τελικα η χαζομαρα μου φταιει για αλλη μια φορα...

μια χαρα ηταν απλα μεσω του handcent αλλαζα λαθος ηχο ειδοποιησης μιας

εχει διαφορα.

Λυθηκε λοιπον και δεν εχει θεμα κανενα. thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 2.3.5 πως περνάμε την μπάρα που δείχνει wi fi gps κλπ στην αρχική οθόνη γτ μου την βγάζει επάνω κ πρέπει να την κατεβαζω; Και ένα τελευταίο ένα ελληνικο πληκτρολόγιο έχετε να προτείνετε;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 2.3.5 πως περνάμε την μπάρα που δείχνει wi fi gps κλπ στην αρχική οθόνη γτ μου την βγάζει επάνω κ πρέπει να την κατεβαζω; Και ένα τελευταίο ένα ελληνικο πληκτρολόγιο έχετε να προτείνετε;Ευχαριστώ!

 

προσθήκη/γραφικο στοιχείο/έλεγχος ισχύος

 

δες το multiling με το Language greek plugin

Link to comment
Share on other sites

Αυριο κλεινουμε 2 εβδομαδες στο "service" της Wind, και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Τι να κανω;

 

Στο φυλλαδιο που μου εδωσαν λεει οτι εαν δεν ειμαι συνδομητης ή εταιρικος πελατης, πρεπει να περασω απο το καταστημα για να δω τι γινεται με το κινητο. Μονο που αν παω εκει, δεν αποφευγω τον εκνευρισμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενα απο τα συν της 2.3.5 ειναι η ομαδοποίηση εφαρμογών, δυστυχώς όμως οταν κάποια από αυτές ενημερώνεται «χάνει» την θέση της στην ομάδα! Δεν κάνω εγω κατι σωστά ; υπάρχει λύση; θενξ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενα απο τα συν της 2.3.5 ειναι η ομαδοποίηση εφαρμογών, δυστυχώς όμως οταν κάποια από αυτές ενημερώνεται «χάνει» την θέση της στην ομάδα! Δεν κάνω εγω κατι σωστά ; υπάρχει λύση; θενξ

 

Θα ήθελα να το μάθω κ εγω αυτό!

 

προσθήκη/γραφικο στοιχείο/έλεγχος ισχύος

 

δες το multiling με το Language greek plugin

 

 

Ok ευχαριστώ πολύ!Κάπου είχε αναφέρει ένας φίλος για το ξεκλείδωμα του κινητού απ' το vol up/down και όχι απ το power button αλλά δεν το βρίσω με τπτ.Έχεις καμια ιδέα;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα τα ακουστικά για το κινητό που είχε και δεν βρίσκω να τα αγοράσω από πουθενά αυθεντικά,γνωρίζει κάποιος κανένα καλό ακουστικό,δοκιμασμένο στο κινητό μας για να μην διαλέξω στην τύχη και μου βγει σκάρτο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει λιγα screenshot αρχικη οθονη και apps να δουμε οσοι δεν εχουμε 2.3.5?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Εκανα κ εγω την αναβαθμιση στο 1ο κινητο (φιλου) κ ολα πηγαν τελεια, παντως νομιζω οτι δεν χρειαζεται το backup του imei, στην τελικη εκδοση της 2.3.5

Επισης παρολο που η οθονη του ειναι atmel λειτουργει αψογα, καμια διαφορα με την 2.2

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναπώ, ο μηδενισμός δεν είναι πρόβλημα μόνο της 2.3, είναι γενικότερο. Απλά με την αναβάθμιση σε 2.3 έχουν αναφερθεί οι περισσότερες περιπτώσεις. Σε μένα μηδενίστηκε μια φορά και με αυτή τη ρομ, και όχι κατά την αναβάθμιση, αλλά μια εβδομάδα αργότερα και χωρίς να έχει γίνει κάποια άλλη αλλαγή ή προσθήκη που να το δικαιολογεί. Επίσης έχει αναφερθεί σε φόρουμς παλαιότερα ότι πρόκειται πιθανότατα για bug του bootloader(το οποίο προφανώς και δε διορθώθηκε στη 2.3).

Από τη στιγμή λοιπόν που υπάρχει αυτό το πρόβλημα, φυσικά και είναι απαραίτητο να υπάρχει ένα αντίγραφο ασφαλείας, ακόμη και αν δεν προχωρήσει κάποιος σε αναβάθμιση. Και αυτό γιατί αν μηδενιστεί, αυτός είναι και ο μόνος τρόπος(τουλάχιστον νόμιμος) επαναφοράς του.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα!!!

Δεν το ηξερα αυτο!! Κατα τυχη λοιπον πηρα την σωστη αποφαση...:D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν...

Έκανα την αναβάθμιση, όλα πήγαν καλά. Για την ιστορία (και αυτούς που το παζαρεύουν..), έχω atmel... Όντως, λίγο ευαίσθητη, αλλά συνηθίζεται...

Στο διαταύτα. Είμαι με την stock εννοείται. Έχει κάπου και δεν το βλέπω, τις επιλογές που είχα με την cm7, πρώτον να η μπαταρία να δίχνει ποσοστό και δεύτερον , η μπάρα επάνω που δείχνει gps, wi-fi κτλ, να βάλω-βγάλω εγώ ό,τι θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποια αρχεια μπορουν να διαγραφουν απο την sd μετα την αναβαθμιση....? Ο φακελος dload ισως, η καποιος αλλος (για να μην μαζευεται σαβουρα στην μνημη)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή η μπαταρία κρατάει περισσότερο με την αναβάθμιση;

 

Δεν είναι ιδέα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...