Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα αρκετα στο XDA αλλά δεν βρήκα κάτι. Άφησα και μια ερώτηση εκεί και περιμένω να δώ αν υπάρχει γνωστή λύση.

Άμα πάρω απάντηση θα σας ενημερώσω και εδω πέρα.

Υπάρχει μια εντολή στο build.prop γι' αυτό, αλλά πρέπει να υπάρχει και υποστήριξη από αλλού για να λειτουργήσει(ίσως από τον kernel ή από κάποιο .sh αρχείο που έχει επίσης δημιουργηθεί, ίσως και τα δύο - δεν ξερω), οπότε από μόνη της δε λειτουργεί στην επίσημη ρομ. Περισσότερες πληροφορίες μόνο κάποιος developer rom θα γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πληκρτο του volume δεν ειναι ευκολη διαδικασια και εως αδυνατη να λειτουργησει στην 2.3. Εναλακτικα θα πρεπει ( με πολυ προσοχη και μονο για οσους ξερουνε πολυ καλα τι κανουνε) να ανοιχτει το αρχειο build.prop στον φακελο system και να αλλαχτει απο false σε true μια επιλογη που κανει ενεργη, το ξεκλειδωμα απο το πληκτρο αφης του μενου. (εγω δεν το εχω πειραξει!)

 

Υπάρχει μια εντολή στο build.prop γι' αυτό, αλλά πρέπει να υπάρχει και υποστήριξη από αλλού για να λειτουργήσει(ίσως από τον kernel ή από κάποιο .sh αρχείο που έχει επίσης δημιουργηθεί, ίσως και τα δύο - δεν ξερω), οπότε από μόνη της δε λειτουργεί στην επίσημη ρομ. Περισσότερες πληροφορίες μόνο κάποιος developer rom θα γνωρίζει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδια. Νωρίτερα είχα ψάξει για πάρα πολύ ώρα μπας και βρώ κάτι στο build.prop σχετικό αλλά δεν είδα κάτι. Τεσπα αφού δεν γίνεται μόνο από αλαγή αυτού του αρχείου αλλά θέλει και άλλα το αφήνω. Θα συνηθίσω να το ανοίγω μόνο από το power. Και πάλι σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω εμένα με βολεψε που δεν ανοίγει από volume γιατί όταν εβαζα κάπου το κινητό στην δουλειά όλο κ κάποιος προσπαθούσε να το ανοίξει να το δει κ το ποιο εύκολο πράγμα ήταν να πατησουν τα πλαϊνά κουμπιά.οπότε το κατάφερνε.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε μήπως κάποιον τρόπο για να ανάβει η οθόνη με τα κουμπιά έντασης στην επίσημη 2.3? Από όταν την πέρασα αυτή η λειτουργία έχει χαθεί και την οθόνη είχα συνηθήσει τόσο καιρό με την 2.2 και τις custom να την ανοίγω πάντα με αυτά.

 

Φίλε μου εγκατέστησε το go locker ή το magic locker και θα λύσεις το πρόβλημα.:) Απλά χάνεις περίπου 5 mb από την μνήμη :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγκατέστησε το go locker ή το magic locker και θα λύσεις το πρόβλημα.:) Απλά χάνεις περίπου 5 mb από την μνήμη :O

 

καλά φοβερό!!!το είχα και πριν την αναβάθμιση,αλλά που να πάει το μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά λίγο help εδω...

Όταν πρωτοαγόρασα το mobile, λόγο του ότι έμπαινε μέσω 3G και με χρέωνε με 1€ την ημέρα (Cosmote), κάποιοι φίλοι μου πρότειναν τι να ρυθμίσω ώστε να μπαίνει μόνο μέσω Wifi και να μην χρεώνομαι, όπως και έκανα.

Τώρα, έκανα πρόγραμμα στο δίκτυο μου ώστε να έχω Internet μέσω 3G. Επίσης έχω κατεβάσει από το market το APNDroid(free) για να απενεργοποιώ το 3G όποτε θέλω.

Το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ τις πρώτες μέρες που δεν είχα πειράξει τις ρυθμίσεις, μέσω 3G το Internet πήγαινε αρκετά καλά, τώρα δεν μπορεί να ανοίξει καμία σελίδα. Επίσης, έχω εγκαταστήσει το 3G Watchdog και φαίνεται ότι κατεβάζει ελάχιστα kb με ρυθμούς χελώνας όταν επιχειρώ να μπω. Στα υπόψιν, έχω δοκιμάσει να συνδεθώ και σε εσωτερικό αλλά και σε εξωτερικό χώρο σε περιοχές των νοτίων προαστίων στην Αθήνα.

Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να ρυθμίσω κάτι ή να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή για να συνδέομαι σωστά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλά φοβερό!!!το είχα και πριν την αναβάθμιση,αλλά που να πάει το μυαλό...

 

Και εγώ πείραμα έκανα και πέτυχε:p Πάντως το go locker φαινεται να ζητάει λιγότερη μνήμη αν και όπου να' ναι και το magic locker αναβαθμίζεται σήμερα λέγοντας ότι χρειάζεται 20% λιγότερη μνήμη. Αναμένουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Διάβασα ολόκληρο αυτό το νήμα, και προβληματίστηκα για το αν θα έπρεπε να κάνω το update.

Τελικά το έκανα, δουλεύουν όλα ρολόι, η οθόνη ανταποκρίνεται άριστα, το wifi βράχος.

 

ΟΜΩΣ έχω ένα πολύ μικρό μεν, αλλά πολύ σημαντικό πρόβλημα.

Έχει προεγκατεστημένο το πληκτρολόγιο Swype χωρίς υποστήριξη ελληνικών, και παρόλο που φαίνεται να με αφήνει να εγκαταστήσω άλλο, εν τέλει δε το εγκαθιστά. Δοκίμασα τρεις εκδόσεις.

Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό; :(

 

PS: Δεν έχω συνδεμένη καν κάποια κάρτα SD, άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Διάβασα ολόκληρο αυτό το νήμα, και προβληματίστηκα για το αν θα έπρεπε να κάνω το update.

Τελικά το έκανα, δουλεύουν όλα ρολόι, η οθόνη ανταποκρίνεται άριστα, το wifi βράχος.

 

ΟΜΩΣ έχω ένα πολύ μικρό μεν, αλλά πολύ σημαντικό πρόβλημα.

Έχει προεγκατεστημένο το πληκτρολόγιο Swype χωρίς υποστήριξη ελληνικών, και παρόλο που φαίνεται να με αφήνει να εγκαταστήσω άλλο, εν τέλει δε το εγκαθιστά. Δοκίμασα τρεις εκδόσεις.

Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό; :(

 

PS: Δεν έχω συνδεμένη καν κάποια κάρτα SD, άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

δες στο modding εχουν ανεβασει τα παιδια κατι ωστε να βγαζει το αρχικο και μετα να βαζεις οποιο θες

βρηκα αυτο απο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγκατέστησε το go locker ή το magic locker και θα λύσεις το πρόβλημα.:) Απλά χάνεις περίπου 5 mb από την μνήμη :O

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε. Κατέβασα το magic locker και δουλεύει άψογα. Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση σε 2.3 έχω την εντύπωση ότι η ένταση του ήχου είναι χαμηλότερη. Το έχει παρατηρήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκέφτομαι πολύ για την αναβάθμιση..Ήθελα απλά να ρωτήσω ειναι εύκολο μετά το downgrade σε 2.2; Το titanumbackup είναι μόνο για root συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ρε!!! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!

Όντως με Go locker ανοίγει η οθόνη μια χαρά με volume buttons

(κάτι που με είχε εκνευρίσει χοντρά γιατι μόνο για να ανοίξεις την οθόνη για να δείς την ώρα με το power button ήθελε ζογκλερικά με το κινητό αφου πατιέται πολύ δύσκολα)

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τελικά έχω παραδώσει τελείως το κινητό στην GO

Go Launcher (ότι καλύτερο υπάρχει)

Go widgets (που δεν χάνονται με reboot - αν και δεν δοκίμασα ακόμα το backup restore του go launcher)

Go Keyboard

Go Locker

 

Το θέμα με τα τυχαία self reboots νομίζω οτι το έλυσα

Κάπου τυχαία είχα διαβάσει για τα πάρα πολλά και τυχαία προβλήματα που μπορεί να προκαλούν τα διάφορα app killers.

Mέχρι και τυχαία reboot.

Επομένος το έβγαλα και 2 μέρες τώρα δεν έχω δεί reboot ακόμα.

Βλέπουμε

 

Τώρα το wifi:

Μόλις άνοιγα το bluetooth αμέσως έσβηνε το wifi.

Αφού το άφησα έτσι για λίγο είδα οτι μετά απο λίγο το wifi ξαναανοίγει και συνδέετε, απομένος μάλλων κανένα πρόβλημα κι εκεί.

 

Επίσεις , σάν να κρατάει η μπαταρία περισσότερο με την 2.3

 

Το θέμα με proximity sensor μόνο να λυνόταν και θα είμουν πολύ ευχαριστιμένος.

(Σοβαρά το έχει κανεις άλλος αυτό η το δικό μου δεν την παλεύει;

Όταν μιλάω μου λένε συνεχώς οτι πατάω πλήκτρα άρα το proximity sensor δεν έχει καταλάβει οτι το κινητό είναι κολλημένο στο αυτι....)

 

Σιγά σιγά αρχίζω να συμφιλιώνομαι με την 2.3...

Edited by radical239
Link to comment
Share on other sites

το titanium είναι μόνο για root αλλα στην μαμα rom κανεις root πολύ εύκολα

κατεβάζεις Z4root απο mαrket και πατάς απλά permanent root,

κάνει reboot, κι αυτό ήταν όλλο.

Όταν βάλεις την 2.3 όμως to root είναι λίγο ζόρι. ψάχτο πρώτα (δεν 8υμάμαι για να σου δόσω link - και κάποιος εδω μέσα το γράφει κάπου)

Πάντως μπορείς εύκολα να κάνεις backup με το hi suite που δίνει η Huawei που κάνει και επαφές και μυνήματα και τα πάντα

 

Κάνε και με τα 2 και αν δεν δουλέψει για κάποιο λόγο το ένα θα έχεις τουλάχιστον το άλλο,

έτσι το έκανα κι εγώ και τελικά χρειάστηκε

 

Είναι τελικά όμως τραγικό να μην δίνει η εταιρία ένα ολοκληρομένο tool για κάτι τέτοιο και κάποιος που δεν έχει πολυασχοληθεί να ψάχνει με τις μέρες τα forum απο δω κι απο κεί για να βγάλει άκρη

 

Κανονικά το update θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα χωρίς backup και ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

το titanium είναι μόνο για root αλλα στην μαμα rom κανεις root πολύ εύκολα

κατεβάζεις Z4root απο mαrket και πατάς απλά permanent root,

κάνει reboot, κι αυτό ήταν όλλο.

Όταν βάλεις την 2.3 όμως to root είναι λίγο ζόρι. ψάχτο πρώτα (δεν 8υμάμαι για να σου δόσω link - και κάποιος εδω μέσα το γράφει κάπου)

Πάντως μπορείς εύκολα να κάνεις backup με το hi suite που δίνει η Huawei που κάνει και επαφές και μυνήματα και τα πάντα

 

Κάνε και με τα 2 και αν δεν δουλέψει για κάποιο λόγο το ένα θα έχεις τουλάχιστον το άλλο,

έτσι το έκανα κι εγώ και τελικά χρειάστηκε

 

Είναι τελικά όμως τραγικό να μην δίνει η εταιρία ένα ολοκληρομένο tool για κάτι τέτοιο και κάποιος που δεν έχει πολυασχοληθεί να ψάχνει με τις μέρες τα forum απο δω κι απο κεί για να βγάλει άκρη

 

Κανονικά το update θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα χωρίς backup και ιστορίες.

 

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση. Backup έχω κάνει με το Hi suite αλλά κάποιοι λένε ότι δεν έκανε restore τις εφαρμογές γι'αυτό ρωτάω για το titanium.Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3 το downgrade μετα είναι εύκολο σε 2.2;

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την γνώμη μου για την επίσημη 2,3 σε σχ'εση με την 2,2!

 

Θετικά:

Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Ποιο γρήγορη

Ταχύτερο φόρτωμα στον browser

Βελτιωμένος ήχος στα ακουστικά

Ωραίο UI

Απροβλημάτιστη εγγραφή βίντεο στα 720p

Αρνητικά:

 

Κλείνει για λίγο το Wi-Fi όταν ενεργοποιηθεί το Bluetooth

Τσιρίζει ο ήχος στο ηχείο και είναι χαμηλός πλέον

Είχα μαι επανεκκίνηση καθώς μιλούσα στο τηλέφωνο

 

 

Σχετικά με το ηχείο, μπορούμε να κάνουμε κάτι? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την γνώμη μου για την επίσημη 2,3 σε σχ'εση με την 2,2!

 

Θετικά:

Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Ποιο γρήγορη

Ταχύτερο φόρτωμα στον browser

Βελτιωμένος ήχος στα ακουστικά

Ωραίο UI

Απροβλημάτιστη εγγραφή βίντεο στα 720p

Αρνητικά:

 

Κλείνει για λίγο το Wi-Fi όταν ενεργοποιηθεί το Bluetooth

Τσιρίζει ο ήχος στο ηχείο και είναι χαμηλός πλέον

Είχα μαι επανεκκίνηση καθώς μιλούσα στο τηλέφωνο

 

 

Σχετικά με το ηχείο, μπορούμε να κάνουμε κάτι? :worry:

 

οντως το ειχειο τσιριζει οποιος ξερει κατι ας το πει εγω εχω την miui

Link to comment
Share on other sites

δες στο modding εχουν ανεβασει τα παιδια κατι ωστε να βγαζει το αρχικο και μετα να βαζεις οποιο θες

βρηκα αυτο απο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

 

Στο μεταξύ εψαξα και βρηκα αυτο το λινκ που μου εδωσες (ευχαριστω παντως), ωστοσο με το που κανω τα 2 πρωτα βηματα, στην επανεκκινηση δεν αναβει το κινητο. Κολλαει μετα το HUAWEI σημα και απλα αναβοσβηνει ο φωτισμος...

Με ξαναπερασμα της ROM λειτουργει μια χαρα, αλλα οπως καταλαβαινεις δεν γινεται root.

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το Superoneclick?

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ εψαξα και βρηκα αυτο το λινκ που μου εδωσες (ευχαριστω παντως), ωστοσο με το που κανω τα 2 πρωτα βηματα, στην επανεκκινηση δεν αναβει το κινητο. Κολλαει μετα το HUAWEI σημα και απλα αναβοσβηνει ο φωτισμος...

Με ξαναπερασμα της ROM λειτουργει μια χαρα, αλλα οπως καταλαβαινεις δεν γινεται root.

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το Superoneclick?

 

Λοιπόν επειδή μου έκανε το ίδιο πράγμα περνας τη ROM μετά στο καπάκι root με το Superoneclick και μετά επειδή δεν ανοίγει το κινητό με vol+ και power κανε wipe data και είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

οσοι κατεβασατε την 2.3.5 δοκιμαστε να παρετε καποιον τηλεφωνο, και βαλτε ανοιχτη ακροαση,ρωτηστε αν ακουει τον ευατο του.....εγω δεν μπορεσα να τπ λυσω παντως..+ του οτι ο ηχος ειναι γενικα χαμηλος!

 

σε οσους δεν κανει root στην 2.3 πρεπει να κανετε τα εξης βηματα (σας το κανω copy-pasteΑπο το xda)

1) Dial: *#*#2846579#*#*

2) Go to projectmenu > background settings > log settings > log switch > set Log on

3) Reboot Phone

4) Switch USB Debugging ON (εφαρμογες->αναπτυξη->εντοπισμος σφαλματων)

5) Download SuperOneClick v2.3.3

6) Plug your U8800 into your computer but DO NOT mount SD Card.

7) Run SuperOneClick and press the ROOT Button, and let it do its thing (say yes to install drivers if asked).

8) Your phone should now be Rooted.

9) You can now go back and turn logging off if you want.

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την γνώμη μου για την επίσημη 2,3 σε σχ'εση με την 2,2!

 

Θετικά:

Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Ποιο γρήγορη

Ταχύτερο φόρτωμα στον browser

Βελτιωμένος ήχος στα ακουστικά

Ωραίο UI

Απροβλημάτιστη εγγραφή βίντεο στα 720p

Αρνητικά:

 

 

Κλείνει για λίγο το Wi-Fi όταν ενεργοποιηθεί το Bluetooth

Τσιρίζει ο ήχος στο ηχείο και είναι χαμηλός πλέον

Είχα μαι επανεκκίνηση καθώς μιλούσα στο τηλέφωνο

 

 

Σχετικά με το ηχείο, μπορούμε να κάνουμε κάτι? :worry:

 

θετικα εκτός των πάνω :

- Πολύ γρήγορη σύνδεση wifi και δεν αποσυνδέεται με τίποτα ενώ με την 2.2 πίκρα.

- GPS κλειδώνει πιο γρήγορα και χωρίς ανάγκη σύνδεσης Internet.

 

Όσο για το ΒΤ το έχω πάντα ενεργό και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το WIFI

Επανεκκινήσεις είχα 3 σε μία ημέρα αλλά πλέον είμαι στην τέταρτη μέρα χωρίς reboot.

Η μπαταρία ενώ είχε σαλέψει εντελώς με απότομες βυθίσεις στις ενδείξεις 40 ξαφνικά 20 μετά 35 κλπ πάει καλύτερα και διαρκεί περισσότερο.

 

Μέχρι στιγμής άκρως ικανοποιημένος. Το μόνο πρόβλημα τα sms 70 χαρακτήρων αλλά προφανώς με ένα άλλο πρόγραμμα θα έχει 160.

Τέλος προτείνω go launcher και go locker με theme LockFX White απλά τέλειο:p

Link to comment
Share on other sites

βασικο για να γινει το root:απενεργοποιηστε την επιλογη γρηγορη επανεκκινηση απο το μενου εφαρμογες και καλου κακου καντο την διαδικασια με το νουμερο (1) Dial: *#*#2846579#*#*

2) Go to projectmenu > background settings > log settings > log switch > set Log on

3) Reboot Phone) δυο φορες (καπου το ειδα να το συστηνουν νομιζω με την μεθοδο του doomlord για root)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταφερα να κανω τη διαδικασια και να διαγραψω καποια apps.

Ομως ειδικα για το Swype (και καποια άλλα), δεν υπαρχει το αντιστοιχο .apk στο /system/app, αντιθέτως βρισκονται στο /cust/hw/default/app.

 

Το πρόβλημα τωρα ειναι οτι από το root explorer αλλά και απο το remount, δεν μπορει να κανει mount με read/write permisions το /cust ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ακόμα και από το Android SDK για Windows, δινοντας την εντολη mount -o remount, rw /cust δεν με αφηνει να το κανω mount, permission denied λεει (ενώ όλους τους αλλους φακελους τους κανει mount κανονικα).

Από το titanium backup δυστυχως επισης δε με αφηνει να το απεγκαταστησω, "apk not found" λεει.

 

Δε θελω να γυρισω στο 2.2 μονο και μονο επειδη το swype δε θελει να φυγει για να βαλω το δικο μου :( :( :(

 

PS: Το cust.img που δινει στο λινκ, δεν κανει τιποτα. Και τελειως να αφαιρεθει το αρχειο cust.img από τη διαδρομη, ολες οι εφαρμογες εξακολουθουν να υπαρχουν, αφου βρισκονται στο /cust. :(

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να φορτωθεί το cust.img ως rw. Υπάρχει η λύση της προσάρτισής του ως loop device σε κάποιο linux σύστημα, η διαγραφή των εφαρμογών από εκεί, και τέλος η αντιγραφή του παραμετροποιημένου cust.img στο φάκελο ./cust_backup/image.

 

Πρόσφατα βρέθηκε άλλη μια λύση όπου δεν χρειάζονται τα παραπάνω.

* διαγραφή όλων των αρχείων/φακέλων(που είναι symbolic links προς το /cust/*) που βρίσκονται στο φάκελο /data/cust:

busybox rm -f /data/cust/*

 

* έπειτα αντιγραφή όλων των αρχείων/φακέλων που βρίσκονται στο φάκελο /cust στο φάκελο /data/cust:

busybox cp -r /cust/hw/default /data/cust

 

* τέλος διαγραφή του αρχείου cust.img

busybox mount -o remount,rw /.cust_backup

rm /.cust_backup/image/cust.img

 

* επανεκκίνηση

Τα παραπάνω μπορούν να γίνουν και από κάποιον file manager που δίνει root πρόσβαση, σε συνδυασμό με την εφαρμογή remount για την προσάρτηση ώς εγγράψιμων φακέλων όπου χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να γυρισω στο 2.2 μονο και μονο επειδη το swype δε θελει να φυγει για να βαλω το δικο μου :( :( :(

. :(

 

όλα αυτά για ένα ελληνικό πληκτρολόγιο ή έχασα κάτι???:confused:

υπάρχουν ένα σωρό καλύτερα στο market,και με λίγο ψάξιμο υπάρχει και το

swype με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...