Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε μηπως να μου πειτε στις ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουντε αν πρεπει να απενεργοποιησω καποια πραγματα απο κει? Εχω απενεργοποιημενο το σημα 3g αλλα σε μια περιπτωση που το χρειαστω τι θα επρεπε να κλεισω απο εκει?

Επισης αλλη μια απορια, περασα καποια βιντεο που ειχα στην προηγουμενη συσκευη μου τα οποια ηταν σε μορφη mp4 αλλα δε μπορουσε να τα αναπαραγει, πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενη μορφη τα βιντεο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα πρεπει να εχεις καποιον player οπως mobo player η mx video player. την υπολοιπη ερωτηση σου δεν την καταλαβα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε μηπως να μου πειτε στις ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουντε αν πρεπει να απενεργοποιησω καποια πραγματα απο κει? Εχω απενεργοποιημενο το σημα 3g αλλα σε μια περιπτωση που το χρειαστω τι θα επρεπε να κλεισω απο εκει?

Επισης αλλη μια απορια, περασα καποια βιντεο που ειχα στην προηγουμενη συσκευη μου τα οποια ηταν σε μορφη mp4 αλλα δε μπορουσε να τα αναπαραγει, πρεπει να ειναι σε συγκεκριμενη μορφη τα βιντεο?

 

για νασαι σιγουρος θα πας στις ρυθμισεις>λογιαριασμοι&συγχρονισμος και θα ξετικαρεις και τα 2 και καμια εφαρμογη δε θα παει να κανει μονη της update...

επισης για σιγουρια γενικα μην επιλεγεις να εχουν την αυτοματη ενημερωση ενεργοποιημενη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλημα με την Oxygen (110817), δεν μπορώ να έχω ελληνικό ΚΑΙ αγγλικο keyboard μαζί. Δεν υπάρχει το option του ελληνικού keyboard στις ρυθμίσεις. Πώς το λύσατε ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες το βραδυ προσπαθησα να συνδεθω με το ρουτερ του σπιτιου μου

fritz 7140 κ δεν μπορεσε να συνδεθει ενω σε ενα thomson στην γειτονια ελευθερο

συνδεθηκα αερας.λετε να παιζει τιποτα;στο φριτζ εχω wpa2 κ εκεινη την ωρα ειχα λαπτοπ κ ps3 συνδεμενα κανονικα

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τον φορτιστή (χωρίς gps) και αποδείχθηκε ανεπαρκής.

Ήταν συνδεδεμένο το κινητό επί 50 λεπτά περίπου, και φορτίστηκε μόνο κατά 10%.

Το χειρότερο όμως, είναι, πως ο φορτιστής ζεμάταγε και μύριζε άσχημα :blink:

Η θερμοκρασια της μπαταριας ποσο ηταν, ξερεις? Το τηλεφωνο το εβλεπε ο ηλιος?

Το εβαλα και εγω με δωδεκα ωρες πλοηγηση συνεχομενες απο 19:30 εως 08:00 το πρωι.. χιλια διακοσια χιλιομετρα με a-gps και ηταν μονιμα στο 100%, κατα την επιστροφη της διαδρομης το τηλεφωνο το εβλεπε ο ηλιος απο 10:00 πρωι και η θερμοκρασια εφτασε στους 55 βαθμους(οταν το καταλαβα), οπου ειχε σταματησει τη φορτηση με 79% μπαταρια, ε το κατεβασα για να μην κανει κανενα μπαμ...

 

Και μια ερωτηση (κανω αντιγραφη-επικολληση δικης μου ερωτησης απο αλλο θεμα).

Εχει βάλει κάνεις το igo 8.4.3.179971 ? Στο δικό μου δεν έχω απόκριση στα 'πλήκτρα', ούτε ρυθμίσεις ούτε προορισμό ούτε έξοδος, δεν κανει τίποτα μονο το home να πάω στην αρχική οθόνη.

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κ απο μενα!!νεος κατοχος κ εγω !περιμενα την wind να μ το φερει πανω απο 40 μερες!

εχω ενα θεμα με το wi-fi!το βαζω να συνδεθει με του σπιτιου μ κ δεν συνδεεται απλα γραφει ληψη διευθυνσης IP!!οποιος ξερει ασ μ δωσει τα φωτα του γτ μου εχει σπασει τα νευρα!

κ επισης ηθελα να ρωτησω αν εχει μεσα χαρτεσ?αν ναι πωσ τους ενεργοποιω!!!

ευχαριστω!

επισης παιδια δεν μ παιζει ολα τα βιντεο!πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα??

κ ενα τελευταιο,δεν καταλαβαινω πως κλεινει ο browser k οι εφαρμογες!παταμε καποιο κουμπι σαν τερματισμος??

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

επισηε αν μπορει καποιος που πηρε μαλακη θηκη να μου πει αν

το πισω μερος της θηκης γλυστραει ειναι δηλ. γυαλιστερο

θελω να μπαινει ευκολα στην τσεπη κ οχι να κολλαει λογω τριβης

 

Πηρα αυτη...http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-soft-Case-cover-screen-protector-/270750619540?pt=PDA_Accessories&hash=item3f09fe9794 με 8,5€ (εκανε 8 μερες να ερθει) και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλη. Ειναι σαν ματ και ανετα μπαινοβγαινει στην τσεπη. Προυποθεση βεβαια ειναι να εχεις ΜΕΓΑΛΗ τσεπη γιατι το κινητο δεν ειναι και το πιο μικρο του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

[quote=kommatias_3;3751

 

εχω ενα θεμα με το wi-fi!το βαζω να συνδεθει με του σπιτιου μ κ δεν συνδεεται απλα γραφει ληψη διευθυνσης IP!!οποιος ξερει ασ μ δωσει τα φωτα του γτ μου εχει σπασει τα νευρα!

ς??[Υ/QUOTE]

 

Δοκίμασε να ρίξεις το τείχος προστασιας στα windows.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες το βραδυ προσπαθησα να συνδεθω με το ρουτερ του σπιτιου μου

fritz 7140 κ δεν μπορεσε να συνδεθει ενω σε ενα thomson στην γειτονια ελευθερο

συνδεθηκα αερας.λετε να παιζει τιποτα;στο φριτζ εχω wpa2 κ εκεινη την ωρα ειχα λαπτοπ κ ps3 συνδεμενα κανονικα

 

έχω το ίδιο modem και συνδέομαι πάντα ταχύτατα.

να υποθέσω οτι τσέκαρες το "Allow new WLAN devices"

Link to comment
Share on other sites

please παιδια οποιος μπορει ας μ απαντησει σε 2-3 πραγματακια!!το ξερω οτι εχουν απαντηθει τα περισσοτερα απλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολεσ τις σελιδες!

1)πως κλεινουμε τις εφαρμογες κ πως κλεινουμε τον browser?

2)που βλεπουμε τους μετρητες των κλησεων,μυνηματων κ MB?

3)εχει χαρτες μεσα το κινητο κ αν ναι πως ενεργοποιουνται?

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)πως κλεινουμε τις εφαρμογες κ πως κλεινουμε τον browser?

2)που βλεπουμε τους μετρητες των κλησεων,μυνηματων κ MB?

3)εχει χαρτες μεσα το κινητο κ αν ναι πως ενεργοποιουνται?

 

1) https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.taskmanager&feature=search_result

2) https://market.android.com/details?id=com.carl.tcpro&feature=search_result

3) Θα χρειαστεί να βάλεις κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν τα οποία όμως δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται η οποιουδήποτε είδους διακίνηση τους στο παρόν forum. Περισσότερα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.taskmanager&feature=search_result

2) https://market.android.com/details?id=com.carl.tcpro&feature=search_result

3) Θα χρειαστεί να βάλεις κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν τα οποία όμως δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται η οποιουδήποτε είδους διακίνηση τους στο παρόν forum. Περισσότερα εδώ.

 

σ ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!

παντως ειναι τραγικο να μην εχει μετρητες το τηλεφωνο απο μονο του!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σ ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση!

παντως ειναι τραγικο να μην εχει μετρητες το τηλεφωνο απο μονο του!!

 

Όλη η δύναμη του Android είναι το market του. Είναι στην ουσία η προέκτασή του μέσα από την οποία ο καθένας προσαρμόζει τη συσκευή στα μέτρα του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλη η δύναμη του Android είναι το market του. Είναι στην ουσία η προέκτασή του μέσα από την οποία ο καθένας προσαρμόζει τη συσκευή στα μέτρα του.

 

να μεταφερω επισης τι μου βγαζει στο android system info

internal memory

590.56 free 408.11

ram

353mb free 201mb

κ εντυπωση μ εχει κανει το total cpu load οπου ειναι συνεχεια μεταξυ 60-90%.τι σημαινει αυτο?

μηπως εχει σχεση αυτο με το οτι δεν παιζει τα βιντεακια απο youtube σε HQ αναλυση?

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα πρωτη φορα χρησιμοποιω android!!:confused:

πως διαολο κλεινουν επιτελους αυτες οι εφαρμογες????????με το task manager κ παλι μου τρωει mb!!!!!!!

τοσο πολυπλοκο αυτο το android!!!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο μάρκετ πολλοί διαχειριστές εργασιών γι'αυτό το σκοπό.

Στην ουσία δε χρειάζονται όμως, μιας και το android δεν είναι windows mobile, και όποτε χρειάζεται μνήμη κλείνει αυτόματα εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο τις δυο εφαρμογες μου προτεινετε να για back up? MyBackup Pro η Titanium Backup?

Υποθετω ειναι για επαφες εφαρμογες κ ρυθμισεις,ε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το titanium κάνει backup τα πάντα. Επίσης έχει ενα σωρό άλλες λειτουργίες (freeze, δημιουργία update.zip, σύνδεση/αποσύνδεση με market, insert ανανεωμένων εφαρμογών στη ROM, encryption, dropbox κλπ). Δεν υπάρχει καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καποιες εφαρμογες που κατεβαζουν δεδομενα απο μονες τους μεσω 3g όπως πχ το gmail. μπορω με καποιο τροπο να δω ποιες ειναι οι εφαρμογες αυτες και να τις μπλοκαρω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε το κινητό μόνοι μας και να το πάμε στο service για να μην είμαστε αναγκασμένοι να περιμένουμε 10-15 εργάσιμες μέρες? Από τη Wind που το πήγα τώρα μου είπαν ότι δεν μπορώ να πάω κατευθείαν μόνος μου στο service της, πρέπει να το στείλουν αυτοί. Δεν μπορώ δηλαδή να έρθω σε επαφή με το service της wind, αλλά μου είπαν πως αν ξέρω το εξουσιοδοτημένο service που στέλνει τα κινητά η wind, τότε μπορώ να το πάω προσωπικά. Ξέρω ότι εξουσιοδοτημένο service είναι η arvato (http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php), αλλά πώς είναι η διαδικασία? Παίρνουμε το κινητό με τα συνοδευτικά χαρτιά, πάμε εκεί και απλά το παραδίδουμε? Βασικά εμένα θέλει αντικατάσταση η συσκευή (λόγω καμένου πίξελ), είναι αυτοί αρμόδιοι να το ελέγξουν και να δώσουν το οκ για αντικατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο modem και συνδέομαι πάντα ταχύτατα.

να υποθέσω οτι τσέκαρες το "Allow new WLAN devices"

 

βρε λες;; θα το κοιταξω παλι πριν που προσπαθησα παλι δεν εμπαινε

ενω στο τομσον κανονικοτατα.εντωμεταξυ μετα την προσπαθεια να συνδεθω μου

ψιλοκολλουσε το ρουτερ κ δεν μπορουσε ν συνδεθει ουτε το λαπτοπ τυχαιο αυτο;;

 

υ.γ. κανονικα επιλεγμενο το ειχα

τι μπορει να φταει τι να κανω λαθος

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχουν καποιες εφαρμογες που κατεβαζουν δεδομενα απο μονες τους μεσω 3g όπως πχ το gmail. μπορω με καποιο τροπο να δω ποιες ειναι οι εφαρμογες αυτες και να τις μπλοκαρω;

 

Μήπως να απενεργοποιείς το internet μέσω του παρόχου σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να απενεργοποιείς το internet μέσω του παρόχου σου;

 

δηλαδη θα πρεπει να ανοιγουμε κ να κλεινουμε το 3g καθε φορα που το χρειαζομαστε?:mad:

εμενα σημερα μ εμφανισε mms χωρις να εχω τπτ ανοικτο!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη θα πρεπει να ανοιγουμε κ να κλεινουμε το 3g καθε φορα που το χρειαζομαστε?:mad:

εμενα σημερα μ εμφανισε mms χωρις να εχω τπτ ανοικτο!!

 

1. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις.

 

2. Να σε ενημερώσω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα και εγώ αυτό το κινητό την παρασκευή αλλά χθες παρατήρησα ότι πάνω αριστερά αναβοσβήνει ένα κόκκινο φωτάκι.Όχι το notification led αλλά το άλλο που είναι στα αριστερά στο πρώτο κυκλάκι. Είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...