Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά... πρώτη φόρτιση της μπαταρίας κάνατε και αν ναι, πόσο προτείνετε?

 

Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν ισχύει εδώ η λογική των πολύωρων φορτίσεων. Και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν ισχύει εδώ η λογική των πολύωρων φορτίσεων. Και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

 

Τέλεια. Για το 10% δεν το γνώριζα και θα το έχω υπόψιν μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mobo Player.

 

Τελικά έβαλα το RockPlayer Lite - παίζει τα μερικά βιντεάκια που δεν έπαιζε το Mobo Player!

Πάντα μιλάμε για την Free έκδοση.

 

Υ.Γ. Η κάμερα όντως δεν είναι και ότι καλύτερο ...

Χάλια φλας.

Χάλια βίντεο και φωτογραφίες αν δεν έχεις αρκετό φως ή έχεις λίγο κόντρα δυνατό φως!

Αν δεν είχε την 5 μέγα κάμερα άλλα 2 τότε θα ήμουν ευχαριστημένος με την ποιότητα των φώτο και βίντεο!

Edited by iant
Link to comment
Share on other sites

Με χρήση wi-fi επι 4ωρου η μπαταρία τελειώνει....:!::!::!::!::!:έχει πρόβλημα η μπαταρία ή είναι σε όλους έτσι;:confused::confused::confused:
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητάκι έφτασε και τα σπάει :D. Πείτε μου όμως κάτι. Θέλω να μπαίνω intenet μόνο από wifi και όχι από το δίκτυό μου. Πώς στο καλό γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Με χρήση wi-fi επι 4ωρου η μπαταρία τελειώνει....:!::!::!::!::!:έχει πρόβλημα η μπαταρία ή είναι σε όλους έτσι;:confused:

 

Εμένα δεν μου έχει κάνει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα! Διάβασα όμως ότι μετά από 3 φορές φόρτισης στρώνει η μπαταρία!

 

παιδιά το κινητάκι έφτασε και τα σπάει :D. Πείτε μου όμως κάτι. Θέλω να μπαίνω intenet μόνο από wifi και όχι από το δίκτυό μου. Πώς στο καλό γίνεται?

 

Με γεια! :)

Πατάς το κουμπάκι με τις 4 οριζόντιες γραμμούλες, το δεύτερο από αριστερά, πας ρυθμίσεις,"Ασύρματο και δίκτυα", "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας", απενεργοποιείς τα πάντα και ενεργοποιείς το "Χρήση μόνο δικτύων 2G"!

 

Νομίζω αυτό είναι μόνο! Αν ξέχασα κάτι ας το συμπληρώσει κάποιος άλλος!

Edited by christy89
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το RockPlayer Lite - παίζει τα μερικά βιντεάκια που δεν έπαιζε το Mobo Player!

Πάντα μιλάμε για την Free έκδοση.

 

Υ.Γ. Η κάμερα όντως δεν είναι και ότι καλύτερο ...

Χάλια φλας.

Χάλια βίντεο και φωτογραφίες αν δεν έχεις αρκετό φως ή έχεις λίγο κόντρα δυνατό φως!

Αν δεν είχε την 5 μέγα κάμερα άλλα 2 τότε θα ήμουν ευχαριστημένος με την ποιότητα των φώτο και βίντεο!

ενταξει δικαιολογω οτι το βιντεο ειναι χαλια το βραδυ αφου στα περισσοτερα κινητα ετσι ειναι αλλα τα πολλα κοληματα των βιντεο που τραβας ελεος δν τα χω ξαναδει(μηπως φταιει μονο το δικο? γιατι καθε 7-10 sec κολλαει και το βιντεο)

Edited by darkn2ck
Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω για τη βοήθεια με τα mms, πηρα τη wind τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα μου στειλουν τις ρυθμισεις με email, οποτε περιμενω

 

επισης, υπαρχει και στα ελληνικα οδηγος χρησης του κινητου απο την εταιρεια το κατεβασα, σας το ανεβασα εδω:

http://www.megaupload.com/?d=PYDSUKME

 

θηκη πηρα την παρακατω, ηρθε σε κανα 2 εβδομαδες και ειναι εξαιρετικη (για τα δικα μου δεδομενα) λεπτη (οσο ειναι δυνατον τελοσπαντων), ελαστικη, ανθεκτικη (πω, πω, ουτε εγω να την πουλουσα ρε ;) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120725410016&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

για καποιον που ρωτουσε πώς στελνεις κενο μηνυμα με το handcent sms:

για να στειλεις κενο μηνυμα με το handcent , απλα πατας ενα space και το στελνει σαν κανονικο κενο μηνυμα εκει που θελεις

 

το κακο της υποθεσης είναι οτι οταν ερχεται καποιο μηνυμα, το βγαζουν και το προγραμμα των μηνυματων που εχει το κινητο, αλλα και το handcent. και να το κλεισεις το handcent απο τις εφαρμογες, αυτο παλι ενεργοποιειται μονο του. καμια ιδεα πώς να το απενεργοποιούμε και να το ενεργοποιούμε μονο οταν εμεις το θελουμε; (γιατι παιρνεις το ιδιο μηνυμα 2 φορες ταυτοχρονα)

Edited by kostasdl
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιήσει τις αναφορές για τα sms από τις ρυθμίσεις, αλλά αναφορά δεν έρχεται.

 

Τι φταίει;

 

η αναφορα παραδοσης εμφανιζεται στην οθονη αλλα δεν παραμενει εκει -οπως πχ στα sony ericsson-

επισης δεν κανει κ καποιον ηχο για να την ακουσεις.

εγω στελνω sms και περιμενω να δω το "μηνυμα παραδοθηκε στο 69******"

αλλιως, αν για καποιο λογο δεν παραδοθει αμεσως, παταω πανω στο μηνυμα που εστειλα->προβολη αναφορας:confused:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω για τη βοήθεια με τα mms, πηρα τη wind τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα μου στειλουν τις ρυθμισεις με email, οποτε περιμενω

 

επισης, υπαρχει και στα ελληνικα οδηγος χρησης του κινητου απο την εταιρεια το κατεβασα, σας το ανεβασα εδω:

http://www.megaupload.com/?d=PYDSUKME

 

θηκη πηρα την παρακατω, ηρθε σε κανα 2 εβδομαδες και ειναι εξαιρετικη (για τα δικα μου δεδομενα) λεπτη (οσο ειναι δυνατον τελοσπαντων), ελαστικη, ανθεκτικη (πω, πω, ουτε εγω να την πουλουσα ρε ;) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120725410016&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

για καποιον που ρωτουσε πώς στελνεις κενο μηνυμα με το handcent sms:

για να στειλεις κενο μηνυμα με το handcent , απλα πατας ενα space και το στελνει σαν κανονικο κενο μηνυμα εκει που θελεις

 

το κακο της υποθεσης είναι οτι οταν ερχεται καποιο μηνυμα, το βγαζουν και το προγραμμα των μηνυματων που εχει το κινητο, αλλα και το handcent. και να το κλεισεις το handcent απο τις εφαρμογες, αυτο παλι ενεργοποιειται μονο του. καμια ιδεα πώς να το απενεργοποιούμε και να το ενεργοποιούμε μονο οταν εμεις το θελουμε; (γιατι παιρνεις το ιδιο μηνυμα 2 φορες ταυτοχρονα)

 

 

το handcent σε μενα με ενα space μονο δε μπορει να στειλει...

οσο και αν το δοκιμασα...

 

edit : κουλο ομως...??? τωρα το ξαναδοκιμασα απο περιεργεια (γιατι λεω λες με καμια αναβαθμιση να αλλαξε) μιας και το ειπες και οντως εστειλε...τι να πω...οκ οποτε αυτο...

 

οσο για τα μυνηματα πηγαινε στο μενου βρες την εφαρμογη των μηνυματων την default μπαινεις πατας ρυθμισεις και στο "ρυθμισεις ειδοποιησεων" ξετικαρεις το "ειδοποιησεις" ...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

παίδες μια βοήθεια παρακαλώ...πως μπορούμε να μεταφέρουμε στον υπολογιστή τις φοτο που βγάζουμε?μου βγάζει τα πάντα από την κάρτα μνήμης αλλά όχι φοτο και βίντεο...
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση , ενώ μου βγάζει το όνομα της επαφής όταν κάποιος με καλεί παρόλα αυτά όταν πάω στις επαφές δεν μου δείχνει καμία επαφή... σαν να μην υπάρχουν...ξέρει κανείς τι γίνεται?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με το Android Assistant στο Tools-->SystemInfo βλέπω το παρακάτω:

Memory Info

Total Mem 362200 kB

Free Mem 29304 kB

Inactive 126764 kB

 

Δεν πρέπει να έχουμε 512 ΜΒ; Τι πάει να πει Inactive; Γιατί Free μόνο τόσα;

Λογικά δεν πρέπει το Free να είναι 29304+126764;

 

Edit:

Βρήκα τι είναι ...

Making sense of inactive RAM

Inactive RAM

This is the amount that has recently been used but is no longer required. It may have been used by a recently quit process, or by an active one that no longer needs it, and is not required for use. This RAM is essentially free RAM, with the exception that OS X has kept track of what has recently been loaded into it.

Edited by iant
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση , ενώ μου βγάζει το όνομα της επαφής όταν κάποιος με καλεί παρόλα αυτά όταν πάω στις επαφές δεν μου δείχνει καμία επαφή... σαν να μην υπάρχουν...ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

Όταν είσαι στις επαφές, πάτα το κουμπί των ρυθμίσεων (με τις 4 γραμμούλες) και διάλεξε "επιλογές προβολής". Μετά κοίτα εκεί που λέει "επιλογή επαφών προς προβολή" από τους διάφορους λογαριασμούς (google, facebook κτλ) και διάλεξε αυτές που θέλεις να εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα έκατσα και και έπαιξα πάνω στο κινητό. Με λίγα λόγια είναι καταπληκτικό :). Ταχύτατο στο internet, τρομερά εύχρηστο όπου εξοικειώθηκα πολύ γρήγορα (δεν το περίμενα). Υπάρχουν όμως χρήσεις που ψάχνομαι ακόμα πως θα γίνουν αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό θα τα λύσω όλα. Παρατήρησα όμως τα εξής πράγματα που σε μερικά χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

 

1) Δεν μπόρεσα να βρω (αν το κάνει κιόλας) πως ένα ξυπνητήρι θα είναι επαναλήψημο (κάθε 5λεπτά πχ μέχρι να το κλείσεις)

2) Δεν μπόρεσα να βρω ένα σύντομο τρόπο να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας (%)

3) Σε πολλές ρυθμίσεις που η φράση είναι πολλών χαρακτήρων και εκτείνεται έξω από την οθόνη (πχ σε επιλογές τύπου button) δεν σκρολάρει το κείμενο και δεν ξέρεις τι λέει όλο το κείμενο. Αυτό διορθώνεται?

4) Θα μπορούσαν να δίνουν ευκολία στο χρήστη να ομαδοποιήσει τις εφαρμογές κατά σειρά ή ομάδες ή τέλος πάντων όπως ο καθένας θα επιθυμούσε και όχι να υπάρχει αυτό το χάος χύμα εφαρμογών. Υπάρχει κάποιος τρόπος που να διορθώνεται αυτό ή ζούμε με αυτό?

5) Παρατήρησα (κάπου μέσα στο κινητό) πως ότι εφαρμογή ανοίγω μένει στο backround. Υπάρχει τρόπος να κλείνω τις εφαρμογές όταν τελειώνω μαζί τους (πχ πως πατάμε το Χ στα προγράμματα του PC για να κλείσουν) ή το ότι μένουν στο παρασκήνιο είναι νορμάλ και δεν πειράζει?

6) Ήθελα να περάσω τις επαφές από το Samsung. Χρησιμοποίησα ένα λογισμικό της Samsung που τις τράβηξα στο PC. Από ότι κατάλαβα πρέπει να της περάσω στο gmail μου και μετά να συγχρονίσω το Χ5 με το gmail (διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος). Η εισαγωγή επαφών του gmail γίνεται μόνο μέσω CSV ή vCard. Το πρόβλημα είναι ότι με CSV περνιούνται άλλα αντί άλλων και με vCard πρέπει να τις περνάω μία-μία :blink:. Δεν υπάρχει πιο απλός και εύκολος τρόπος?

7) Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται απρόσκοπτα άκρη-άκρη στις γωνίες τις(εκτός και αν είναι θέμα συνήθειας). Φαντάζομαι ότι αυτό οφείλεται στο ότι η οθόνη είναι λίγο πιο χαμηλά από το πλαστικό που ακουμπάνε τα δάκτυλα και στις γωνίες θέλει μεγαλύτερη πιεση (λόγο μικρότερης ακαμψίας του πλαστικού κοντά στις ακμές).

8) Χρεώθηκα 1€ (πολιτική cosmote 1€ για όλη την μέρα έτσι και μπεις έστω και για δευτερόλεπτα). Μετά απότις υποδέιξεις της φίλης christy89 μερικά posts πιο πάνω, μάλλον το έχω σετάρει σωστά (από ότι δείχνει και το 3G Watchdog) και τώρα δεν κατεβάζω τίποτα, παρα μόνο με wifi.

 

Ότι βοήθεια είναι καλοδεχούμενη.

Υ.Γ. Sorry για το σεντόνι

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα έκατσα και και έπαιξα πάνω στο κινητό. Με λίγα λόγια είναι καταπληκτικό :). Ταχύτατο στο internet, τρομερά εύχρηστο όπου εξοικειώθηκα πολύ γρήγορα (δεν το περίμενα). Υπάρχουν όμως χρήσεις που ψάχνομαι ακόμα πως θα γίνουν αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό θα τα λύσω όλα. Παρατήρησα όμως τα εξής πράγματα που σε μερικά χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

 

1) Δεν μπόρεσα να βρω (αν το κάνει κιόλας) πως ένα ξυπνητήρι θα είναι επαναλήψημο (κάθε 5λεπτά πχ μέχρι να το κλείσεις)

2) Δεν μπόρεσα να βρω ένα σύντομο τρόπο να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας (%)

3) Σε πολλές ρυθμίσεις που η φράση είναι πολλών χαρακτήρων και εκτείνεται έξω από την οθόνη (πχ σε επιλογές τύπου button) δεν σκρολάρει το κείμενο και δεν ξέρεις τι λέει όλο το κείμενο. Αυτό διορθώνεται?

4) Θα μπορούσαν να δίνουν ευκολία στο χρήστη να ομαδοποιήσει τις εφαρμογές κατά σειρά ή ομάδες ή τέλος πάντων όπως ο καθένας θα επιθυμούσε και όχι να υπάρχει αυτό το χάος χύμα εφαρμογών. Υπάρχει κάποιος τρόπος που να διορθώνεται αυτό ή ζούμε με αυτό?

5) Παρατήρησα (κάπου μέσα στο κινητό) πως ότι εφαρμογή ανοίγω μένει στο backround. Υπάρχει τρόπος να κλείνω τις εφαρμογές όταν τελειώνω μαζί τους (πχ πως πατάμε το Χ στα προγράμματα του PC για να κλείσουν) ή το ότι μένουν στο παρασκήνιο είναι νορμάλ και δεν πειράζει?

6) Ήθελα να περάσω τις επαφές από το Samsung. Χρησιμοποίησα ένα λογισμικό της Samsung που τις τράβηξα στο PC. Από ότι κατάλαβα πρέπει να της περάσω στο gmail μου και μετά να συγχρονίσω το Χ5 με το gmail (διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος). Η εισαγωγή επαφών του gmail γίνεται μόνο μέσω CSV ή vCard. Το πρόβλημα είναι ότι με CSV περνιούνται άλλα αντί άλλων και με vCard πρέπει να τις περνάω μία-μία :blink:. Δεν υπάρχει πιο απλός και εύκολος τρόπος?

7) Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται απρόσκοπτα άκρη-άκρη στις γωνίες τις(εκτός και αν είναι θέμα συνήθειας). Φαντάζομαι ότι αυτό οφείλεται στο ότι η οθόνη είναι λίγο πιο χαμηλά από το πλαστικό που ακουμπάνε τα δάκτυλα και στις γωνίες θέλει μεγαλύτερη πιεση (λόγο μικρότερης ακαμψίας του πλαστικού κοντά στις ακμές).

8) Χρεώθηκα 1€ (πολιτική cosmote 1€ για όλη την μέρα έτσι και μπεις έστω και για δευτερόλεπτα). Μετά απότις υποδέιξεις της φίλης christy89 μερικά posts πιο πάνω, μάλλον το έχω σετάρει σωστά (από ότι δείχνει και το 3G Watchdog) και τώρα δεν κατεβάζω τίποτα, παρα μόνο με wifi.

 

Ότι βοήθεια είναι καλοδεχούμενη.

Υ.Γ. Sorry για το σεντόνι

 

1) Λοιπόν όπως είσαι στο ξυπνητήρι, εκεί που προσθέτεις αφυπνίσεις πατάς το κουμπάκι για τις ρυθμίσεις, αυτό με τις 4 οριζόντιες γραμμούλες, Ρυθμίσεις, Διάρκεια αναβολής αφύπνισης και επιλέγεις τα 5 λεπτά!

 

2) Για να βλέπεις το ποσοστό της μπαταρίας έχεις 2 επιλογές (τουλάχιστον αυτές βρήκα μέχρι τώρα)! Η βάζεις εφαρμογή που σου δείχνει κατευθείαν στην αρχική σελίδα το ποσοστό ή από την αρχική σελίδα πας στις ρυθμίσεις (ξέρεις το κουμπάκι που είπαμε και πριν), Ρυθμίσεις, Σχετικά με το τηλέφωνο, Κατάσταση και βλέπεις το επίπεδο της μπαταρίας!

 

3) Μου το κάνει κι εμένα αυτό! Άμα μπορείς δες αν και στις Ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, Χρήση μπαταρίας στην ετοιμότητα κυψέλης το κείμενο πέφτει πάνω στο ποσοστό/ώρα και στο δικό σου!

 

4) Αν εννοείς στο μενού, δεν νομίζω ότι αλλάζει αλλά μπορείς να βγάλεις κάποιες εφαρμογές στις οθόνες που έχεις μπροστά και να τις χρησιμοποιείς από εκεί!

 

5) Υπάρχουν εφαρμογές για να τις κλείνεις, αλλιώς μπορείς να πας πάλι στο κουμπάκι με τις 4 γραμμούλες, ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, Εκτελείται και να κάνεις Αναγκαστική διακοπή. Όμως κάποια παιδιά εδώ μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να τις κλείνεις, όταν χρειάζεται μνήμη τις κλείνει μόνο του. Ουσιαστικά πιο πολύ για την μπαταρία είναι το θέμα.

 

6) Επειδή εγώ δεν ήθελα να περάσω τις επαφές μου στο gmail, τις πέρασα με το χέρι στο ideos! Αν και σκέφτομαι να τις συγχρονίσω τώρα για να τις έχω σε περίπτωση που χρειαστεί!

 

7) Σε μένα δεν φαίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο! Όταν πάω πχ να δω τις ειδοποιήσεις από τις γωνίες τις ανοίγει κανονικά, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο!

 

8) Άμα το 3g watchdog δεν σου δείχνει τίποτε μάλλον σωστά το έχεις! Για αυτόν τον λόγο έβαλα στην αρχή μια κάρτα που δεν έχει καθόλου χρήματα μέσα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

3) Μου το κάνει κι εμένα αυτό! Άμα μπορείς δες αν και στις Ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, Χρήση μπαταρίας στην ετοιμότητα κυψέλης το κείμενο πέφτει πάνω στο ποσοστό/ώρα και στο δικό σου!

 

4) Αν εννοείς στο μενού, δεν νομίζω ότι αλλάζει αλλά μπορείς να βγάλεις κάποιες εφαρμογές στις οθόνες που έχεις μπροστά και να τις χρησιμοποιείς από εκεί!

 

6) Επειδή εγώ δεν ήθελα να περάσω τις επαφές μου στο gmail, τις πέρασα με το χέρι στο ideos! Αν και σκέφτομαι να τις συγχρονίσω τώρα για να τις έχω σε περίπτωση που χρειαστεί!

 

7) Σε μένα δεν φαίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο! Όταν πάω πχ να δω τις ειδοποιήσεις από τις γωνίες τις ανοίγει κανονικά, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο!

 

8) Άμα το 3g watchdog δεν σου δείχνει τίποτε μάλλον σωστά το έχεις! Για αυτόν τον λόγο έβαλα στην αρχή μια κάρτα που δεν έχει καθόλου χρήματα μέσα!:happy:

 

Thanks man για την βοήθεια. Λοιπόν...

3) όχι σε εμένα φαίνεται κανονικά

4) το θέμα είναι να οργάνωνες καλύτερα και το μενού. Κρίμα πάντως

6) έχω αρχίσει και περνάω τις vCard μια-μια στο gmail. Πωπω είναι και πολλές......

7) Το παρατήρησα όταν θέλω να μετακινήσω ένα εικονίδιο από μία οθόνη σε άλλη που πρέπει να το σύρεις κάτω δεξιά-αριστερά όπου χρειάζεται να επιμείνω λίγο παραπάνω και όταν έχω στο market σε landscape και θέλω να πατήσω το search πάνω δεξιά θέλει κάποιοες φορές κάτι παραπάνω από "χάδι" (ίσως να το πατήσω και δεύτερη φορά).

8) Ναι. Πλέον σε κάθε εφαρμογή που θέλει internet (πχ googlemaps) μου λέει ότι δεν βρίσκει δίκτυο (κάτι τέτοιο τέλος πάντων)

Link to comment
Share on other sites

Thanks man για την βοήθεια. Λοιπόν...

 

 

:blink::lol::lol::lol:

 

3) όχι σε εμένα φαίνεται κανονικά

 

 

Εμένα όταν μπαίνω μέσα να δω τις λεπτομέρειες χρήσης πέφτει το ένα πάνω στο άλλο!

:worry:

 

7) Το παρατήρησα όταν θέλω να μετακινήσω ένα εικονίδιο από μία οθόνη σε άλλη που πρέπει να το σύρεις κάτω δεξιά-αριστερά όπου χρειάζεται να επιμείνω λίγο παραπάνω και όταν έχω στο market σε landscape και θέλω να πατήσω το search πάνω δεξιά θέλει κάποιοες φορές κάτι παραπάνω από "χάδι" (ίσως να το πατήσω και δεύτερη φορά).

 

Δεν πρέπει να το βάζεις πάνω στις τελίτσες, αλλά ακόμη πιο δεξια/αριστερά! Πάνω στις τελίτσες ούτε σε μένα πιάνει!

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στις επαφές, πάτα το κουμπί των ρυθμίσεων (με τις 4 γραμμούλες) και διάλεξε "επιλογές προβολής". Μετά κοίτα εκεί που λέει "επιλογή επαφών προς προβολή" από τους διάφορους λογαριασμούς (google, facebook κτλ) και διάλεξε αυτές που θέλεις να εμφανίζονται.

 

Το έκανα και δεν μου εμφάνιζε τίποτε μετά έκανα ένα αντίγραφο στην sd και απο εκεί τις πέρασα απ' το pc στο google mail και μετά στο τηλέφωνο επέλεξα απο λογαριασμό google και τότε τις εμφάνισε....

Edited by qwerty_zkz

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα περίεργο και θέλω την βοήθειά σας,

Απο εχθές χωρίς να πειράξω κάποια ρύθμιση είτε στο τηλέφωνο είτε στο pc όταν συνδέομαι απ' το τηλέφωνο στο ασύρματο του σπιτιού ,σαν να "πέφτει" το ppp και δεν έχω internet ούτε στο τηλέφωνο ούτε στο pc, το router δείχνει να λειτουργεί κανονικά όμως.

Κανείς καμιά ιδέα?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα περίεργο και θέλω την βοήθειά σας,

Απο εχθές χωρίς να πειράξω κάποια ρύθμιση είτε στο τηλέφωνο είτε στο pc όταν συνδέομαι απ' το τηλέφωνο στο ασύρματο του σπιτιού ,σαν να "πέφτει" το ppp και δεν έχω internet ούτε στο τηλέφωνο ούτε στο pc, το router δείχνει να λειτουργεί κανονικά όμως.

Κανείς καμιά ιδέα?

 

Δες πριν μερικές σελίδες! Είπαν κάποια παιδιά ότι συμβαίνει κάτι παρόμοιο, λόγω ασυμβατότητας νομιζω!

Κάποιος νομίζω το έλυσε με επανεκκίνηση του ρουτερ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...