Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση, κάποια στιγμή το κινητό μου έβγαλε ένα πρόβλημα με το market και κάνοντας διαφορα για να το αντιμετωπίσω κατέληξα στο να δουλεύει το market αλλα να μη δουλεύουν το home και το quick search buttons στο κάτω μέρος του κινητού...

Ξέρει κανεις μήπως τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους..

Πως δoυλεύει ρε παιδιά αυτό το Swype..Ενώ κάνω το ark install και μου λέει ότι η εγκατάσταση έγινε,

όταν μπώ στα μηνύματα και διαλέξω μέθοδο εισόδου, μου δίνει μόνο android και touchpal ,τι κάνω λάθος???

Τhank's..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους..

Πως δoυλεύει ρε παιδιά αυτό το Swype..Ενώ κάνω το ark install και μου λέει ότι η εγκατάσταση έγινε,

όταν μπώ στα μηνύματα και διαλέξω μέθοδο εισόδου, μου δίνει μόνο android και touchpal ,τι κάνω λάθος???

Τhank's..

πας ρυθμισεις - γλώσσα και πληκτρολόγιο - τσεκάρεις το κουτάκι στο πεδίο swype - τελειωσες!

ακριβώς απο κάτω εχει τις ρυθμίσεις του swype.( βάζεις δόνηση στο πάτημα του πλήκτρου ,αλλάζεις γλώσσα κλπ )

:)

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους..

Πως δoυλεύει ρε παιδιά αυτό το Swype..Ενώ κάνω το ark install και μου λέει ότι η εγκατάσταση έγινε,

όταν μπώ στα μηνύματα και διαλέξω μέθοδο εισόδου, μου δίνει μόνο android και touchpal ,τι κάνω λάθος???

Τhank's..

 

Πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή Swype και να κάνεις από εκεί ενεργοποίηση. Μετά θα μπορείς να την επιλέξεις όπως και τα άλλα πληκτρολόγια.

 

Να ξέρεις πως όλα σχεδόν τα 3rd party πληκτρολόγια θέλουν αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

πως χρησιμοποιω το κινητο ως 3g modem για το pc - laptop μου?

 

edit: παιζει το tethering στη στοκ ρομ?

αλλος τροπος?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

πως χρησιμοποιω το κινητο ως 3g modem για το pc - laptop μου?

 

edit: παιζει το tethering στη στοκ ρομ?

αλλος τροπος?

 

Barnacle wifi tether στο Market (θέλει root).

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα περίεργο πρόβλημα με το wifi (αν φταίει αυτό βέβαια). Ενώ γενικά δουλεύει κανονικά μερικά apps δεν κατέβαιναν κανονικά και χρειάστηκαν 2-3 προσπάθειες για να κατέβουν τελικά. Αλλά το βασικό πρόβλημα είναι με το ndrive. Μισή ώρα προσπαθεί να κατεβάσει 40ΜΒ. Κατεβάζει ενα αρχείο και μετά το ξανακατεβάζει ξανά και ξανα. Το progress bar προχωράει και μετά ξαναγυρίζει πίσω. Μετά απο άπειρες προσπάθειες μπορεί να το κατεβάσει τελικά και να προχωρήσει. Όλα αυτά μέσα απο το ndrive και οχι απο το market.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, εμένα όποτε διακόπηκε το κατέβασμα του χάρτη, το συνέχισε κανονικά, ακόμα και όταν βγήκα και ξαναμπήκα στην εφαρμογή.

 

είναι αλήθεια πάντως ότι το χάνει το wifi χωρίς προφανή λόγο μερικές φορές. ξανασυνδέεται μόνο του βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

όταν βάζω 12-digit touchpal method δεν έχει ελληνικά...υπάρχει κάποιο greek-pack για το 12digit ? έψαξα στο net αλλά δεν βρήκα κάτι για android.

γενικά που μπορώ να βρω 12digit πληκτρολόγιο με ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, εμένα όποτε διακόπηκε το κατέβασμα του χάρτη, το συνέχισε κανονικά, ακόμα και όταν βγήκα και ξαναμπήκα στην εφαρμογή.

 

είναι αλήθεια πάντως ότι το χάνει το wifi χωρίς προφανή λόγο μερικές φορές. ξανασυνδέεται μόνο του βέβαια.

 

Δε χάνει το wifi. Είναι κανονικά συνδεδεμένο και κατεβάζει συνέχεια το ίδιο αρχείο. Δε μπορω να καταλάβω γιατί...

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει το κινητό αλλά ο σέρβερ του ndrive... Δοκίμασε κάποια άλλη στιγμή ή αφαίρεση την εφαρμογή, σβήσε το φάκελο ndrive από την κάρτα και ξανακατέβασέ το από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση γιατι δε μπορω να καταλαβω και πολλα πραγματα.

Ξερω οτι εχει υπωθει και διαβασα απο την 40+ σελιδα μπας και δω τπτ αλλα δε μπορω να ξαναδιαβασω ολες τις σελιδες.

 

Η εσωτερικη μνημη ρε παιδια , πως εχουμε προσβαση ;Ειχα μια 4αρα καρτα ( και εχω περασει δικα μου αρχεια ) και ορισμενα αρχεια ειναι στην εξωτερικη.Αλλα προσβαση στην εσωτερικη 2αρα δεν ειχα.Την βγαζω την εξωτερικη και ΠΑΛΙ δεν εχω προσβαση.Δλδ να καταλαβω λιγο πως δουλευει το συστημα με την μνημη ;

 

Επισης ερωτηση δευτερη.Πως γυρναμε στις εργοστασιακες ρυθμισεις ; Εννοω να ξαναφορτωσει παλι απο την αρχη το λειτουργικο και να εμφανιστει παλι ο wizard στην αρχη..Σα να το ανοιγω πρωτη φορα δλδ.Για πεστε..

Link to comment
Share on other sites

βρηκες τελικα ;

 

Ναι το ειχαν τελικα... :)

 

Παντως το κινητο ειναι εξαιρετικο αν εξαιρεσουμε καμερα και βιντεο.

 

To NDrive ηταν δοκιμαστικο για ενα χρονο ετσι? Απο τοτε που θα περασεις την εφαρμογη ή απο τοτε που θα την τρεξεις για πρωτη φορα? Ρωταω γιατι δεν μου εδωσαν καποιο φυλλαδιο.

 

Και κατι τελευταιο. Στο δικο μου κινητο μεταξυ καμερας και καλυματος υπαρχει ενα μικρο πλαστικο κομματακι το οποιο εμφανιζεται και στις φωτο που βγαζω. Φανταζομαι πως μπορω ναι το επιστρεψω και να μου δώσουν αλλο μεσα σε 7 Μερες ετσι? Βεβαια καταλαθως εχω αφαιρεσει το μισο screen protector ( το ξανα εβαλα αλλα εβγαλε τις φουσκαλες) λετε να μην το δεχτουνε πισω γι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

το αποκτησα και εγω το κινητακι,πεταει αλλα εχω προβλημα αρκετες φορες για μεγαλο χρονικο διαστημα το touch του κουμπιου button δεν λειτουργει,εχετε και εσεις το ιδιο θεμα η απλα εχει προβλημα και να το παω στη wind?
Link to comment
Share on other sites

το αποκτησα και εγω το κινητακι,πεταει αλλα εχω προβλημα αρκετες φορες για μεγαλο χρονικο διαστημα το touch του κουμπιου button δεν λειτουργει,εχετε και εσεις το ιδιο θεμα η απλα εχει προβλημα και να το παω στη wind?

 

αυτο δε το αντιμετωπισα ποτε μου προσωπικα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά, μέχρι να κυκλοφορήσει και Ελλάδα screen protector και θήκη, πήρα από κατάστημα κινητής, πακέτο με 6 ζελατίνες (διάφορα μεγέθη) και κοβωντάς , με λίγη προσοχή, την ταίριαξα στην οθόνη της συσκευής,μια χαρά...;)

 

Μηπως μπορεις να μας πεις πιο και απο που το πηρες αν γινεται? ;)

 

Ειχε και κανενα πανακι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Όταν μπαίνω με WiFi, συνδέομαι με όποια υπηρεσία θέλω. Έτσι κάνω άνετα browsing, ftp, chat κ. Λπ.

 

Όταν όμως συνδέομαι μέσω του δικτύου της cosmote, κάνω με άνεση ΜΟΝΟ browsing. Δε μπορώ να συνδεθώ με skype, mercury msn messenger, twitter, RSS κλπ.

 

Υπάρχει κάποια ρυθμιση στο Χ5, που να επιτρέπει ή να μπλοκάρει υπηρεσίες ή πιστεύετε ότι είναι θέμα δικτύου; σημειωνω ότι έχω πρόσβαση σε δίκτυο 3g και άνω.

 

Ρυθμισεις - Ασυρματο και δικτυα - Δικτυα κιν.τηλ. - Ονομα σημειου προσβασης - internet.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο θεμα με το wi-fi?

 

η συσκευη φαινεται να αποσυνδεεται σε ασχετες στιγμες, σε σημεια που το σημα ειναι πολυ καλο! :X

 

κανεις δεν εχει παρατηρησει αυτο που αναφερω?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μας πεις πιο και απο που το πηρες αν γινεται? ;)

Ειχε και κανενα πανακι?

Πανάκι όχι δεν είχε ,χρησιμοποιησα αυτο που έχω για τα γιαλια μου. Δυστυχως πέταξα τη συσκευασία,δεν το πήρα απο καταστημα εταιρίας κινητής, αλλά απο ένα μαγαζι με κινητα και ανταλλαγές στη Νέα Ιωνία ,περνουσα απο 'κει και ειπα να ρωτήσω (νομίζω πως έχει κατι παρόμοιο ο Γερμανός ή αλλιώς πιστευω θα τα βρειτε σε μικρά μαγαζιά με κινητά και εξεσουαρ).

 

 

Παιδιά το swype δεν εχει ελληνικά;

Δινει το link με το ελληνικο swype, στη 45 σελ. ο φίλος papatsonis

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά η ποιότητα κλήσης από μένα -κανένα παράπονο δεν άκουσα από συνομιλητές μου...

Επίσης πρέπει να πω ότι το ηχείο είναι πολύ καλό, καθαρό, αρκετά δυνατό και με λίγο μπάσο μάλιστα.

 

Για όποιον προέρχεται από τον κόσμο των Windows Mobile (όπως εγώ) και θέλει απευθείας να κάνει sync επαφές κλπ στο gmail του, οπότε και να περαστούν και στο Ideos X5, απλώς ακολουθήστε αυτό το link:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138636&topic=14299

 

Και το γράφω αυτό γιατί ψιλοπαιδεύτηκα με άλλες λύσεις σήμερα το πρωί μέχρι να βρω αυτή την οριστική!

 

Οκ το έκανα. Και μετα πως τις περναμε στο ideos???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση γιατι δε μπορω να καταλαβω και πολλα πραγματα.

Ξερω οτι εχει υπωθει και διαβασα απο την 40+ σελιδα μπας και δω τπτ αλλα δε μπορω να ξαναδιαβασω ολες τις σελιδες.

 

Η εσωτερικη μνημη ρε παιδια , πως εχουμε προσβαση ;Ειχα μια 4αρα καρτα ( και εχω περασει δικα μου αρχεια ) και ορισμενα αρχεια ειναι στην εξωτερικη.Αλλα προσβαση στην εσωτερικη 2αρα δεν ειχα.Την βγαζω την εξωτερικη και ΠΑΛΙ δεν εχω προσβαση.Δλδ να καταλαβω λιγο πως δουλευει το συστημα με την μνημη ;

 

Επισης ερωτηση δευτερη.Πως γυρναμε στις εργοστασιακες ρυθμισεις ; Εννοω να ξαναφορτωσει παλι απο την αρχη το λειτουργικο και να εμφανιστει παλι ο wizard στην αρχη..Σα να το ανοιγω πρωτη φορα δλδ.Για πεστε..

 

κανεις ; :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...