Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ προσωπικά το βάζω σε flight mode λόγω ακτινοβολίας που και σε deep sleep να μπαίνει δυστυχώς την τρώς :(

 

η ακτινοβολια του κινητου οταν δεν λειτουργει (δηλαδη σε κληση ή σε πχ σε μηνυμα) ειναι ελαχιστη ως μηδαμινη , ειδικα αν το εχεις σε αποσταση ανω των 20cm , αφου λειτουργει σαν δεκτης μονο που ουσιαστικα αναγνωριζει την ποιοτητα του σηματος που υπαρχει στον αερα αρα αυτην την τρως ουτως ή αλλως...

σαν πομπος λειτουργει ναι μεν ταυτοχρονα αλλα μονο για δωσει πισω το στιγμα στο δικτυο (σηματοδοσια φανταζομαι) κατι το οποιο οταν δεν μιλας ειναι ελαχιστο ποσο μαλλον οταν εχεις καλο σημα εκει που το αφηνεις τα βραδια...

 

φυσικα αν δεν εχεις καλο σημα ειναι ελαχιστα αυξημενη αυτη η συνολικη ακτινοβολια αλλα κυριως αυτο που επηρεαζει πιο πολυ ειναι η μπαταρια που επειδη προσπαθει να αυξησει την ποιοτητα του πομποδεκτη του τραβαει πιο πολυ ρευμα για να τον ενισχυσει και ετσι εχεις περισσοτερη καταναλωση....

 

με λιγα λογια αν το κανεις να το κανεις για την μπαταρια σου και οχι για την ακτινοβολια η οποια ειναι μαλλον αδυνατο να σε επηρεασει οταν ειναι σε αναμονη και ειδικα το βραδυ που δεν την εχεις και πανω σου...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oκ εδώ είναι: https://rapidshare.com/files/2024635971/Touchpal.zip

Εγκατέστησε πρώτα το touchpal.apk και μετά το greekpack.apk.

 

Ευχαριστώ πολύ και εγώ για το Ελληνικό touchpal. Είχα δοκιμάσει κάποια πακέτα Ελληνικών για το ίδιο πρόγραμμα αλλά δεν τα έβλεπε η βασική εφαρμογή.

 

Μέχρι να ξαναβάλω το δικό σου πακέτο είχα χρησιμοποιήσει με επιτυχία το δωρεάν Greek Keyboard, αλλά όχι όπως το touchpal...

 

PS: Και εγώ σε flight mode το έχω το βράδυ. Καλύτερα καθόλου παρά έστω λίγη ακτινοβολία. Ναι έχει χαμηλό sar και μακάρι να ήταν το κινητό μας η μόνη πηγή Ηλεκτρομαγνητικών πεδίων. Από το τίποτα όμως?!

Με ενοχλεί πάντως το γεγονός ότι τα android δεν μπορούν να ξυπνήσουν για να εκτελέσουν μια απλή λειτουργία όπως το ξυπνητήρι...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι τωρα εχουμε στην 2.3.5:

1) δεν βλεπει την sim ,

2) δεν βλεπει-χανει την sd

3) χανει μετα απο επαννεκινιση τα widgets

4) ακουει στην ανοιχτη ακροαση ο συνομηλητης μας τον εαυτο του

5) χανονται μερικες φορες φωτο και video

6) χανονται ξαφνικα εφαρμογες

7) χαμενες κλησεις και μηνυματα ενω το δυκτιο ειναι φουλ

8) υπερβολικα ευαισθητη οθονη ( atmel)

9) προβλημα με wifi ειδικα με τα free (ενω ειναι συνδεδεμενο δεν κανει ανταλλαγη δεδομενων)

10)...................???

 

 

 

 

 

Συμπληρωστε οσοι εχετε περασει την 2.3.5, να στειλουμε την huawei μπας και τα διωρθωσει

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα official update από το site της εταιρίας σε 2.3 Gingerbread... Το άνοιξα και το βρήκα καταπληκτικό! Όμως, ούτε στο πληκτρολόγιο της Huawei, ούτε στο Android αλλά ούτε στο Swype δεν έχει ελληνικά ως γλώσσα γραφής, άσχετα που έχει στα μενού κλπ! Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Καλησπέρα, μπορείς να στείλεις το link για να καταβασω και εγω την νέα έκδοση ? Δεν την βρίσκω πουθενα. Μιλάμε για official εκδοση πάντα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν λειτουργει η δονηση στα "μαλακα πληκτρα" παρολο που στο μενου φαινεται να την εχω ενεργοποιησει! κατα τα αλλα ειναι ολα ΟΚ (οθονη atmel, wifi κλπ)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι τωρα εχουμε στην 2.3.5:

1) δεν βλεπει την sim ,

2) δεν βλεπει-χανει την sd

3) χανει μετα απο επαννεκινιση τα widgets

4) ακουει στην ανοιχτη ακροαση ο συνομηλητης μας τον εαυτο του

5) χανονται μερικες φορες φωτο και video

6) χανονται ξαφνικα εφαρμογες

7) χαμενες κλησεις και μηνυματα ενω το δυκτιο ειναι φουλ

8) υπερβολικα ευαισθητη οθονη ( atmel)

9) προβλημα με wifi ειδικα με τα free (ενω ειναι συνδεδεμενο δεν κανει ανταλλαγη δεδομενων)

10)...................???

 

 

 

 

 

Συμπληρωστε οσοι εχετε περασει την 2.3.5, να στειλουμε την huawei μπας και τα διωρθωσει

 

10) Δεν γίνεται να βάλεις κλήση σε αναμονή και να ανοίξεις το τηλέφωνο όποιον καλεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς να στείλεις το link για να καταβασω και εγω την νέα έκδοση ? Δεν την βρίσκω πουθενα. Μιλάμε για official εκδοση πάντα.

 

ευχαριστω

 

 

Αυτην εδω πρεπει να ψαχνεις http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDM2NDk= .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατα χαμένα widgets μετα απο restart εχει βρεθεί καμιά λύση;;;

Το θέμα ειναι οτι αν το σβήσεις χειροκίνητα δεν χάνονται, αλλα αν το κάνεις restart ή κλείσει απο μπαταρία εξαφανίζονται ολα!

Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση! Θα την εγκαταστησω σημερα.

Εχει τιποτα ιδιαιτερες οδηγίες για τη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση! Θα την εγκαταστησω σημερα.

Εχει τιποτα ιδιαιτερες οδηγίες για τη εγκατασταση?

Οι οδηγιες που εχει δεν ειναι ιδιαιτερες. Απλά κανε πρωτα επαναφορα, βαλε το φακελο dload σε μια αδεια καρτα, κλεισε το κινητο και πατησε ταυτοχρονα τα πληκρα φωνης και το κουμπι ενεργοποιησης.Τα υπολοιπα τα κανει μονο του.

Εαν θελεις κρατα και backup γιατι εγω που δεν εκανα δεν μου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειναι στην καρτα. Καλη επιτυχια:happy:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το χάσιμο των φωτό, το χάσιμο των εφαρμογών και η μή αναγνώριση της sd είναι το ίδιο και το αυτό bug

δηλ

δεν αναγνωρίζει την κάρτα και έτσι δεν φορτώνει ότι έχουμε εκεί, είτε είναι φωτό είτε εφαρμογή.

 

Εμένα μετά από το φορμάρισμα της κάρτας sd και το checkdisk που της έκανα δουλεύει τέλεια. Αλλά πιστεύω ότι δεν είναι τυχαίο. Η εν λόγω ρομ κάπου χωλαίνει. Το ζήτημα είναι να μην την χαλάει.

 

Με free wifi δεν το δοκίμασα. Mε κανένα δύο κλειδωμένα και με thomson και pirelli router που το δοκίμασα πάει μια χαρά.

Αυτό που μου σπάει καμιά φορά τα νεύρα είναι ότι μετά από boot ή reboot ενώ αναγνωρίζονται τα widget καθυστερεί σε απόκριση εντολών. Δε πιστεύω ότι έχει σχέση με την ίδια την οθόνη (synaptics έχω ), αλλά ο launcher πότε πότε κλατάρει με το boot.

Με ένα restart στρώνουν όλα όμως...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Τωρα παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση σε 2.3.5 στο youtube οταν βλεπεις κατι και κλειδωσεις το κινητο ακουγεται ο ηχος αλλα η οθονη δεν αναβει ή αναβει και δεν ανταποκρινεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην 2.3.5 όταν είμαι σε flight mode και πάω να το επαναφέρω δεν μοθ εμφανίζει την εισαγωγή pin όπως στην 2.2.2 και είναι σαν να μην έχω σήμα και αναγκάζομαι να κανω reboot στο κινητό .Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν έχω, μου το έχει κάνει και εμένα δυο φορές μέχρι τώρα αλλά πρόσεξα πως το έκανε και τις δυο φορές, όταν ενώ ήταν συνδεδεμένο με wifi, απομακρύνθηκα από το ρούτερ ώστε να χάσει το σήμα του. Δεν είμαι σίγουρος βέβαια ότι έχει σχέση απλώς επειδή το τσιπ του wifi είναι γνωστό ότι έχει πρόβλημα, υποψιάζομαι πως αυτό φταίει.

Εν τω μεταξύ στη 2.2.1 στην ίδια περίπτωση (απομάκρυνση από το ρούτερ ώστε να χαθεί το σήμα) σταματούσε να μπαίνει σε deep sleep και ήθελε επανεκκίνηση. Στη 2.3.5 μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με το deep sleep, μόνο αυτά τα δυο restart σε ένα μήνα που την έχω περάσει.

Οπότε για δοκίμασε να κλείνεις το wifi πριν φύγεις απο το σπίτι πχ.

 

Με official rom πάντως δεν μου παρουσίαζε τέτοια συμπεριφορά όπως επίσης και με μερικές custom roms που είχα δοκιμάσει...

To deep sleep το έκανε αλλά σπάνια....όταν το έκανε εντατικά ήταν λόγω εφαρμογών..\

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες που εχει δεν ειναι ιδιαιτερες. Απλά κανε πρωτα επαναφορα, βαλε το φακελο dload σε μια αδεια καρτα, κλεισε το κινητο και πατησε ταυτοχρονα τα πληκρα φωνης και το κουμπι ενεργοποιησης.Τα υπολοιπα τα κανει μονο του.

Εαν θελεις κρατα και backup γιατι εγω που δεν εκανα δεν μου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειναι στην καρτα. Καλη επιτυχια:happy:

 

Ευχαριστω πολυ!

εβαλα την νέα έκδοση και όλα δουλευουν μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλα bugs ρε παιδια. Τουλαχιστον η καμερα γινεται οντως καλυτερη; Αν η καμερα βελτιωνεται, να την κανουμε την αναβαθμιση,αλλιως δεν αξιζει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Πολλα bugs και δεν θελω να παω στην επισημη 2.3 με εκπτωσεις σε διαφορα πραγματα, προτιμω την 2.2.1 που εχω τωρα...

Επισης θελω να κανω overclock το κινητο στα 1000 με 1200, μπορω να βαλω μονο καποιον kernel ή πρεπει να βαλω ολοκληρη custom rom? Το εχω κανει root, και εχω βαλει και το Setcpu τι αλλο θα χρειαστει για να προχωρησω?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Πολλα bugs και δεν θελω να παω στην επισημη 2.3 με εκπτωσεις σε διαφορα πραγματα, προτιμω την 2.2.1 που εχω τωρα...

Επισης θελω να κανω overclock το κινητο στα 1000 με 1200, μπορω να βαλω μονο καποιον kernel ή πρεπει να βαλω ολοκληρη custom rom? Το εχω κανει root, και εχω βαλει και το Setcpu τι αλλο θα χρειαστει για να προχωρησω?

 

Ποια bugs λετε? εγω προσωπικα δεν εχω κανενα...

 

το ΜΟΝΟ που παρατηρησα ειναι οτι αν εχεις ενεργοποιημενο το fast boot (αχρηστο πραγμα βασικα) τοτε αν πατησεις power off και μετα το ανοιξεις δεν αναγνωριζει μονο του την sim και πρεπει να πας manual να πατησει το δικτυο σου απο τα δικτυα που ειναι διαθεσιμα...

 

ΑΥΤΟ ειναι το μονο που μαλιστα το παρακαμπτεις αφαιρωντας το αχρηστο πραγμα που λεγεται fast boot...

 

επεξηγηση fast Βoot για αυτους που δεν το ξερουν :

αν ειναι ενεργοποιημενο στις επιλογες τοτε οταν πατας να κλεισει το κινητο (τελειως ομως με το power off στις επιλογες) τοτε κλεινει ακαριαια σχεδον κρατωντας ενα "state" του που ειναι το κινητο και μετα πατωντας το power button ανοιγει κατευθειαν στην κεντρικη σας οθονη και φορτωνει τις ρυθμισεις θεωρητικα πιο γρηγορα....

 

//πρακτικα οσοι το κανουν θα παρατηρησουν οτι ειναι Placebo effect διοτι εκτος απο το bug που ανεφερα πιο πανω επισης φαινεται οτι ανοιγει ακαριαια (μιας και βλεπεις την home screen κατευθειαν) αλλα μεχρι να φορτωθουν ολα τα πραγματα σωστα και να ειναι πληρως λειτουργικο το τηλεφωνο χωρις κολληματακια περναει καμποσος χρονος....

 

το κινητο με την 2.3 εχει την δυνατοτητα οταν πατησετε το power button παρατεταμενα και την επιλογη "restart" :

 

αυτο ουσιαστικα κανει πληρες reboot του κινητου σαν να το κλεινατε τελειως και να το ξανανοιγατε οπως ακριβως κανουν και τα pc (αρκετα χρησιμο για μενα καθως γλυτωνεις πατηματα του power button)....

 

πατωντας το restart δεν υπαρχει αυτο το "bug" με την sim οποτε ολα οκ σαυτη τη περιπτωση....

 

με λιγα λογια με ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ* το fast boot που δεν εχει και καμια πρακτικη σημασια (τουλαχιστον για μενα) δεν εχω βρει καποιο bug μεχρι τωρα...

 

*αν το εχετε απενεργοποιημενο και πατησετε power off το κινητο κλεινει τελειως οπως γινεται και στην 2.2 πχ οποτε οταν πατησετε το power button για να ανοιξει κανει πληρες boot κανονικα χωρις κανενα προβλημα οπως ειπα , ουτε bug.

 

μια μικρη σημειωση για οσους πανε σε 2.3 που μπορει να μην το παραρησαν σε αλλο ποστ ειναι οτι το power button θελει λιγο παραπανω χρονο πατημενο ωστε να δωσει εντολη για να ανοιξει το κινητο...

(καλο αυτο διοτι προηγουμενως αν το ειχες κλειστο σε καμια τσεπη ή καπου αλλου και πιεζοταν λιγο το κουμπι το κινητο εκανε για πλακα boot)

 

 

ps : αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι κανενας δεν θα εχει προβλημα αλλα παρα πολλοι δεν εχουν κανενα bug... (φυσικα τα x5 μας εχουν ολα ξεχωριστη προσωπικοτητα οποτε ολα ειναι θεμα τυχης!!!)

ps2: root πολυ ευκολα

ps3: cwm επισης με τη μια

ps4: ξεκλειδωτο bootloader παλι επισης με τη μια και αμεσα

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Ποια bugs λετε? εγω προσωπικα δεν εχω κανενα...

 

 

Μπορει εσυ να μην εχεις κανενα αλλα διαβαζοντας εδω καταλαβα οτι πολλοι (οι περισσοτεροι) αντιμετωπισαν καποια προβληματα..

Οποτε θεωρω οτι εγω προσωπικα δεν ρισκαρω να βαλω την επισημη, και μετα να μπω σε μια διαδικασια να τρωω τα νυχια μου για να το επαναφερω ή να μαθω να ζω με καποια απο τα κολληματα που θα του μεινουν...Αυτα τα καναμε παλια, δοκιμαζαμε τα παντα στο PC, GPS, κτλ και μετα τρωγαμε μερονυχτα για το επανφερουμε...no thanks...θα περιμενω για κατι καλυτερο και σταθεροτερο..

 

Η ερωτηση για το overclocking εξακολουθει να ισχυει..

Τι κανουμε? Μπορω με την μαμα ρομ να βαλω μονο καποιον αλλον kernel? Και αν ναι ποιον (σταθερο) ??

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει εσυ να μην εχεις κανενα αλλα διαβαζοντας εδω καταλαβα οτι πολλοι (οι περισσοτεροι) αντιμετωπισαν καποια προβληματα..

Οποτε θεωρω οτι εγω προσωπικα δεν ρισκαρω να βαλω την επισημη, και μετα να μπω σε μια διαδικασια να τρωω τα νυχια μου για να το επαναφερω ή να μαθω να ζω με καποια απο τα κολληματα που θα του μεινουν...Αυτα τα καναμε παλια, δοκιμαζαμε τα παντα στο PC, GPS, κτλ και μετα τρωγαμε μερονυχτα για το επανφερουμε...no thanks...θα περιμενω για κατι καλυτερο και σταθεροτερο..

 

Η ερωτηση για το overclocking εξακολουθει να ισχυει..

Τι κανουμε? Μπορω με την μαμα ρομ να βαλω μονο καποιον αλλον kernel? Και αν ναι ποιον (σταθερο) ??

 

πιστεύω να αντιλαμβάνεσαι την αντίφαση ανάμεσα στις δύο παραγράφους σου.

 

Τελικά είναι κουραστικό να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια ανά διαστήματα επειδή οι περισσότεροι ρίχνουν μια βιαστική ματιά στα forum κι ό,τι καταλάβουν.

Είναι δεδομένο ότι οι περισσότεροι που έκαναν την αναβάθμιση (δες και πωλήσεις του X5),δεν είχαν προβλήματα και δεν επανέρχονται.Όπως και είναι λογικό τα περισσότερα post να αφορούν προβλήματα.

Μετά την αναβάθμιση έχεις ένα ΑΛΛΟ τηλέφωνο,βελτιωμένο δραματικά σε πολλούς

και σημαντικούς τομείς.Και ΠΙΘΑΝΟΝ να έχεις κάποια δευτερεύοντα μικροπροβλήματα.Εγώ έχω μόνο τα χαμένα widgets μετά από restart,και τίποτα άλλο(και τα έχω δοκιμάσει όλα)

Ναι,έχει κι άλλες μικρές αδυναμίες,(είχε και η 2.2.1),μερικές αναφέρει ο dancer_69 πιο πάνω,που δυστυχώς η HUAWEI δεν έλυσε ακόμη,αλλά δεν νομίζω οτι αλλάζει πολύ η συνολική εικόνα.

Κι αν βρείτε thread συσκευής μετά από αναβάθμιση που να μην κατακλύζεται από προβλήματα,

πες τε το και σε μένα.

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω να αντιλαμβάνεσαι την αντίφαση ανάμεσα στις δύο παραγράφους σου.

 

Τελικά είναι κουραστικό να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια ανά διαστήματα επειδή οι περισσότεροι ρίχνουν μια βιαστική ματιά στα forum κι ό,τι καταλάβουν.

Είναι δεδομένο ότι οι περισσότεροι που έκαναν την αναβάθμιση (δες και πωλήσεις

του X5),δεν είχαν προβλήματα και δεν επανέρχονται.Όπως και είναι λογικό τα περισσότερα post να αφορούν προβλήματα.

Μετά την αναβάθμιση έχεις ένα ΑΛΛΟ τηλέφωνο,βελτιωμένο δραματικά σε πολλούς

και σημαντικούς τομείς.Και ΠΙΘΑΝΟΝ να έχεις κάποια δευτερεύοντα μικροπροβλήματα.Εγώ έχω μόνο τα χαμένα widgets μετά από restart,και τίποτα άλλο(και τα έχω δοκιμάσει όλα)

Ναι,έχει κι άλλες μικρές αδυναμίες,(είχε και η 2.2.1),μερικές αναφέρει ο dancer_69

πιο πάνω,που δυστυχώς η HUAWEI δεν έλυσε ακόμη,αλλά δεν νομίζω οτι αλλάζει

πολύ η συνολική εικόνα.

 

Προσωπικά δεν το μετάνιωσα καθόλου. Απεναντίας το κινητό βελτιώθηκε πάρα πολύ. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω να αντιλαμβάνεσαι την αντίφαση ανάμεσα στις δύο παραγράφους σου.

 

.

 

Αντιφαση γιατι?

Θελω την σταθεροτητα της μαμα ρομ (την θεωρω σταθερη) αλλα επισης θελω να το ανεβασω λιγο το κινητο..Γι'αυτο μιλησα για overclock..ΔΕΝ θελω "κολληματα" και προτιμω να περιμενω λιγο ακομα μπας και βγει κατι πιο βελτιωμενο σε επισημο..

Παρακολουθω το νημα πολυ καιρο, δεν εριξα μια κλεφτη ματια και εβγαλα βιαστικο συμπερασμα..

Τελος δεν μιλω για σπαστικα μικροπραγματακια οπως αυτα που προανεφερες (αλλωστε και η 2.2 εχει καποια τετοια) αλλα για μηδενισμους του ΙΜΕΙ, προβληματα με αναγνωριση της sd κτλ..Δεν θελω να εχω τετοια θεματα και να παλευω με αυτα...

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αντιφαση γιατι?

Θελω την σταθεροτητα της μαμα ρομ (την θεωρω σταθερη) αλλα επισης θελω να το ανεβασω λιγο το κινητο..Γι'αυτο μιλησα για overclock..ΔΕΝ θελω "κολληματα" και προτιμω να περιμενω λιγο ακομα μπας και βγει κατι πιο βελτιωμενο σε επισημο..

Παρακολουθω το νημα πολυ καιρο, δεν εριξα μια κλεφτη ματια και εβγαλα βιαστικο συμπερασμα..

Τελος δεν μιλω για σπαστικα μικροπραγματακια οπως αυτα που προανεφερες (αλλωστε και η 2.2 εχει καποια τετοια) αλλα για μηδενισμους του ΙΜΕΙ, προβληματα με αναγνωριση της sd κτλ..Δεν θελω να εχω τετοια θεματα και να παλευω με αυτα...

 

1.για μαμα ρομ μιλάμε και στην περίπτωση της 2.3 και μάλιστα σταθερότερη.

2.πραγματικά πιστεύω ότι κανείς - προερχόμενος από stock 2.2 (όπως τονίζει η

HUAWEI στις οδηγίες),δεν έχασε το IMEI του.Πολλοί ακολούθησαν εν γνώση τους

άλλους δρόμους,και πολλά προβλήματα προέκυψαν από προσπάθειες για root

(ειδικά τον πρώτο καιρό).

3.κολλήματα??? θα αστειεύεσαι,τώρα είναι που πετάει.

4.σχετικά με τα προβλήματα με την κάρτα που κάποιοι αναφέρουν,φοβάμαι οτι αρκετοί δεν τις φορμάρουν σωστά,υπάρχουν και ειδικά εργαλεία(SDFormatter),

μιας και συνήθως έτσι διορθώνονται.Επίσης είναι πιθανόν κάποιοι να'χουν πρόβλημα

με το file system.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...