Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας το αγορασα και εγω εχθες το πρωτο μου με ανδροιδ συστημα,αν μπορει καποιος να μου δωσει μια γρηγορη απαντηση για το πως θα μπορω να αποθηκευο τισ εφαρμογες στην sdcard hη στην internal 2g γιατι δεν το βρισκω.την συσκευη την εχω κανει ειδη rooot!ευχαριστω εκ των προταιρων!!!

 

Πας ρυθμίσεις>εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών επιλέγεις την εφαρμογή που θες μετακ.στη κάρτα sd

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Για να κανω update σε μια εφαρμογη που ειναι στην sd, την μεταφερω πρωτα στη μνημη του κινητου, γιατι αλλιως μου βγαζει fail.

Υπαρχει καποια ρυθμιση για να το αποφευγω αυτο?:confused:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

είδες πουθενά να γράφει ότι είναι για το U8800?

πιστεύω είναι γνήσια αλλά δεν είναι για το δικό μας.

αν δεν λέει για το U8800 να μην κάνεις ''πειράματα!'' (πολύ καλή τιμή πάντως!)

 

Αν παρατηρήσεις το μοντέλο της μπαταρίας είναι το ίδιο (HB4F1) με αυτό του ideos x5… Λογικά η Huawei έχει και σε προηγούμενα μοντέλα την ίδια μπαταρία απλώς ο συγκεκριμένος πωλητής έχει παραλείψει να γράψει ότι είναι συμβατή και με το x5… αυτή έστω είναι η γνώμη μ

 

 

Δν βλέπω να λέει κάπου original και είναι αρκετά πιο ακριβή αν παρατηρήσεις έχει και 12 sold μόνο…

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι σε όλη τη παρέα:)

Aπο την πρώτη μέρα είχα ξετρελαθεί με τις δυνατότητες της συσκευής...

Αλλά ρε παιδιά, τελικά δεν έχει κανένας πρόβλημα , με την περιστροφή της οθόνης ΄???

Πολλές φορές κάνει 15'' και 20'' για να γυρίσει ,πολύ σπαστικό:angry: άλλες φορές γυρνάει σε χρόνο

dt..; Ισως να υπάρχει και κάποια αναφορά στο Xda ,αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι και τα καλύτερα...

'Εκανα Hard reset ,αλλά πάλι τα ίδια..

Να τονίσω, πως με προγράμματα που τσεκάρουν το acceselometer (AcMeter & AndroSensor),

στις μετρήσεις πάει σφαίρα , όπως και σε παιχνίδια όπως το Asphalt 5 , ή στην πυξίδα και άλλα, δουλεύει άψογα.

Άν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας βοηθήσει please..

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι σε όλη τη παρέα:)

Aπο την πρώτη μέρα είχα ξετρελαθεί με τις δυνατότητες της συσκευής...

Αλλά ρε παιδιά, τελικά δεν έχει κανένας πρόβλημα , με την περιστροφή της οθόνης ΄???

Πολλές φορές κάνει 15'' και 20'' για να γυρίσει ,πολύ σπαστικό:angry: άλλες φορές γυρνάει σε χρόνο

dt..; Ισως να υπάρχει και κάποια αναφορά στο Xda ,αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι και τα καλύτερα...

'Εκανα Hard reset ,αλλά πάλι τα ίδια..

Να τονίσω, πως με προγράμματα που τσεκάρουν το acceselometer (AcMeter & AndroSensor),

στις μετρήσεις πάει σφαίρα , όπως και σε παιχνίδια όπως το Asphalt 5 , ή στην πυξίδα και άλλα, δουλεύει άψογα.

Άν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας βοηθήσει please..

 

Το Χ5 είναι λιγάκι αργό στην περιστροφή της οθόνης αλλά αυτή η καθυστέρηση δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τα 3sec ...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα του x5 ειναι software θεμα. πιστευω οτι οταν παρει cm7 θα ειναι ολα οκ!

 

επισης τα 15'' και 20'' που λες ειναι ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, συνηθως ειναι αμεσως η μετα απο 2 sec οταν ταχα καθυστερεί. ισως ειναι προβλημα της συσκευης. αν εχεις ακομα doa αλλαξε το, αν οχι τοτε βαλε custom firmware μπας και φτιαξει!

 

πχ το καλυτερο μεχρι τωρα: http://bbs.goapk.com/thread-2295322-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειχα ενα ατυχηματακι...επειδη ειμαι κουλος μου επεσε και εσπασε μπροστα κατω δεξια η προσοψη.

 

-Εχει συμβει σε κανεναν καποιο παρομοιο ατυχηματακι?

-Υποθετω πως πρεπει να το παω στη wind?

-Φανταζομαι πως φτιαχνεται (θελω να ελπιζω)...γνωριζει κανεις στο περιπου το κοστος και το χρονο που θα

πρεπει να το κρατησουν?

-Τα επισκευαζει η ιδια η wind ή υπαρχει service της huawei και τα στελνει εκει?

 

ευχαριστω!

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα του x5 ειναι software θεμα. πιστευω οτι οταν παρει cm7 θα ειναι ολα οκ!

 

επισης τα 15'' και 20'' που λες ειναι ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, συνηθως ειναι αμεσως η μετα απο 2 sec οταν ταχα καθυστερεί. ισως ειναι προβλημα της συσκευης. αν εχεις ακομα doa αλλαξε το, αν οχι τοτε βαλε custom firmware μπας και φτιαξει!

 

πχ το καλυτερο μεχρι τωρα: http://bbs.goapk.com/thread-2295322-1-1.html

Και πως την κανουμε download?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειχα ενα ατυχηματακι...επειδη ειμαι κουλος μου επεσε και εσπασε μπροστα κατω δεξια η προσοψη.

 

-Εχει συμβει σε κανεναν καποιο παρομοιο ατυχηματακι?

-Υποθετω πως πρεπει να το παω στη wind?

-Φανταζομαι πως φτιαχνεται (θελω να ελπιζω)...γνωριζει κανεις στο περιπου το κοστος και το χρονο που θα

πρεπει να το κρατησουν?

-Τα επισκευαζει η ιδια η wind ή υπαρχει service της huawei και τα στελνει εκει?

 

ευχαριστω!

 

Σε κάτι αντίστοιχο που είχα πάθει σε ένα παλιότερο blade που είχα και είχε σπάσει το μπροστινό γυαλί η επισκευή στοίχισε περίπου 60€

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι αντίστοιχο που είχα πάθει σε ένα παλιότερο blade που είχα και είχε σπάσει το μπροστινό γυαλί η επισκευή στοίχισε περίπου 60€

 

H wind ανελαβε την επισκευη? Και ποσο περιπου το κρατησαν?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

αγόρασα προχτες και γω το IDEOS και έχω ένα θεματάκι, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό γιατί?

 

Το έβαλα να χτυπήσει την Κυριακή το πρωί και δεν χτύπησε και έβγαλε ενα μήνυμα Reboot Android... πατάω οκ αλλα από τοτε δεν χτυπάει δεν κάνει τίποτα (όταν είναι ανοιχτό χτυπάει μια χαρά).

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα δεν έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

αγόρασα προχτες και γω το IDEOS και έχω ένα θεματάκι, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό γιατί?

 

Το έβαλα να χτυπήσει την Κυριακή το πρωί και δεν χτύπησε και έβγαλε ενα μήνυμα Reboot Android... πατάω οκ αλλα από τοτε δεν χτυπάει δεν κάνει τίποτα (όταν είναι ανοιχτό χτυπάει μια χαρά).

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα δεν έφτιαξε!

 

Κανένα android κινητό δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

αγόρασα προχτες και γω το IDEOS και έχω ένα θεματάκι, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό γιατί?

 

Το έβαλα να χτυπήσει την Κυριακή το πρωί και δεν χτύπησε και έβγαλε ενα μήνυμα Reboot Android... πατάω οκ αλλα από τοτε δεν χτυπάει δεν κάνει τίποτα (όταν είναι ανοιχτό χτυπάει μια χαρά).

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα δεν έφτιαξε!

 

Σε καμια συσκευη με android λειτουργικο δεν λειτουργει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστη η συσκευη.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος τα SMS να βλέπω ανά φάκελο - εισερχόμενα, εξερχόμενα κτλ και όχι χύμα σε μια λίστα;
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια συσκευη με android λειτουργικο δεν λειτουργει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστη η συσκευη.

 

Και είναι λογικά αυτό? Υπάρχει καμια λύση??

Link to comment
Share on other sites

Και είναι λογικά αυτό? Υπάρχει καμια λύση??

 

Γενικοτερα ειναι απορια πολλων καινουριων χρηστων του android...επισης πλεον τα κινητα ειναι μικρα pc. Το PC σου για παραδειγμα ανοιγει απο μονο του?!

Σιγουρα θα ηταν βολικο παντως να λειτουργει αλλα....

 

Παιδιά, υπάρχει τρόπος τα SMS να βλέπω ανά φάκελο - εισερχόμενα, εξερχόμενα κτλ και όχι χύμα σε μια λίστα;

 

go sms εφαρμογή απο το μαρκετ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Και είναι λογικά αυτό? Υπάρχει καμια λύση??

 

Όπως στο pc σου δεν τρέχει τίποτα όταν είναι κλειστό έτσι και στο android. Απλά τα feature phones όταν τα έκλεινες δεν έκλειναν πραγματικά. Είχαν ενα κομμάτι του λειτουργικού να τρέχει και αυτό ενεργοποιούσε τη τηλέφωνο όταν ήταν ώρα να χτυπήσει το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

go sms εφαρμογή απο το μαρκετ

 

Έχω βάλει το Go SMS Pro και από ότι κατάλαβα εγώ δημιουργώ φακέλους και εγώ βάζω μηνύματα εκεί!

Όχι αυτόματα να μπαίνουν στον αντίστοιχο (Inbox, Send)...

Link to comment
Share on other sites

Ὑπάρχει ἐφαρμογή για να μπορώ να πραγματοποιώ ἠχητική κλήση στα ἘΛΛΗΝΙΚΑ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο σημείο που να βλέπω αν το GPS έχει συνδεθεί με δορυφόρο ή όχι. Πολλές φορές έχω δοκιμάσει να βρω στίγμα μέσω google maps ή άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούν GPS (mapdroid, mytrack, cardioTrainer) και δεν βρίσκει ποτέ στίγμα. Κάνω κάτι λάθος? Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Και είναι λογικά αυτό? Υπάρχει καμια λύση??

 

η μονη λυση ειναι να το θετεις σε λειτουργια πτησης... ετσι θα κοιμασαι ...ησυχος τα βραδια

και το πρωι θα σε ξυπναει το ξυπνητηρι του. ;)

Edited by VangelisG

OnePlus One Sandstone Black 64 GB+Tempered Glass Screen Protector+Flip Cover

ROM: Calkulin's OnePlus One v3.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει γιατι κολλαει καποιες φορες τοσο πολυ το βιντεο και αν το αντιμετωπιζει αυτο κανεις αλλος??εχω ανεβασει και ενα στο youtube για να δειτε τι εννοω.ευχαριστω και θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας:)

http://www.youtube.com/watch?v=tUCxmD-3EVI

 

εχεις εξωτερική SD? αν ναι δοκίμασε να γράψεις στην εσωτερική SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο σημείο που να βλέπω αν το GPS έχει συνδεθεί με δορυφόρο ή όχι. Πολλές φορές έχω δοκιμάσει να βρω στίγμα μέσω google maps ή άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούν GPS (mapdroid, mytrack, cardioTrainer) και δεν βρίσκει ποτέ στίγμα. Κάνω κάτι λάθος? Τι προτείνετε?

 

GPS Test απο το market

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηγα πισω εγω για σερβις:(

 

το κουμπακι ον / οφφ την εχει ακουσει , θελει αρκετη δυναμη για να πιασει.

βεβαια δε μεσολαβησε η wind εννοειται γιατι μου ειπαν 20ΜΕΡΕΣ περιπου.αν ειναι δυνατον.

Πηγα στο επισημο σερβις ( http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php ) και σε 1-2 μερες θα ειναι ετοιμο..

ε μα......αλλο 20 , αλλο 2

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα του x5 ειναι software θεμα. πιστευω οτι οταν παρει cm7 θα ειναι ολα οκ!

επισης τα 15'' και 20'' που λες ειναι ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, συνηθως ειναι αμεσως η μετα απο 2 sec οταν ταχα καθυστερεί. ισως ειναι προβλημα της συσκευης. αν εχεις ακομα doa αλλαξε το, αν οχι τοτε βαλε custom firmware μπας και φτιαξει!

 

Το Χ5 είναι λιγάκι αργό στην περιστροφή της οθόνης αλλά αυτή η καθυστέρηση δεν

ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τα 3sec ...

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

Δεν τίθεται θέμα doa ,το έχω πάνω από μήνα.

Ανέβασα και 2 βιντεάκια στο Youtube , για να καταλάβετε καλύτερα το πρόβλημα ,στο πρώτο κάνει να γυρίσει 50" και στο δεύτερο 10''.

 

 

 

Αν βρει κάποιος λύση στο πρόβλημα ,έστω από κάποιο site κάθε βοήθεια δεκτή ...Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...