Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ξεκλείδωμα μπορείς να χρησιμοποιείς τα πλήκτρα της έντασης. Έτσι το πλήκτρο του κλειδώματος θα χαλάσει στον διπλάσιο χρόνο :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kitsis_6, ξεκλειδώνει και με τα πλαϊνά κουμπιά (ρύθμισης ήχου).

 

Ρε παιδιά, για πείτε λίγο, πως το συνδέω με τον υπολογιστή, μέσω usb να το βλέπει το myPhoneExlorer;

Βγάζει no device connected to usb. Συμφωνούν και τα windows 7 64.

Είδα ένα σχετικό post πιο πριν, με ένα link σε γερμανικό forum. Κάτι σε αγγλικά;

Ψάχνοντας λίγο στο net είδα ότι πρέπει να εγκαταστήσω τους drivers του. Που τους βρίσκω, πως τους εγκαθιστώ;

Thanks in advance! :)

 

Επίσης, για τους χάρτες, αν δεν το βγάζει στο σημείο που αναφέρουν οι οδηγίες(της wind) να το ξεχάσω;

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω ενα προβλημα.οταν με καλουν κολλαει μερικες φορες το πληκτρο απαντησης και δεν μπορω να απαντησω.τι να κανω

 

Είσαι με official rom; κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πες μας αν το πρόβλημα συνεχιστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει το mobo player για ταινίες!Σήμερα που πέρασα μια ταινία ο ήχος με την εικόνα ήταν αλλού για αλλού.Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτα τα 2;Στο pc πάντως μια χαρά παίζει.Τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Athanaso το applanet το εγκαθιστουμε κανονικα η εχει καποιο χου η δουλεια?

 

Αυτό δεν έχει και σπασμένες εφαρμογές; Δεν μας επιτρέπεται οποιαδήποτε τέτοια συζήτηση δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου το κινητό και μου φαίνεται μετά από 5 ώρες ενασχόλησης πολύ καλό. Δεν βρήκα ακόμα ψεγάδι! Το μόνο που δεν κατάφερα ήταν το GPS. Κατέβασα το ndrive (δεν βρήκα τίποτα npromo). Αλλά όταν δοκιμάζω να κατεβάσω τους ελληνικούς χάρτες, πατώντας αγορά μου ζητάει πληρωμή με πιστωτική ή να βάλω το serial που έχω. Ξέρει κανείς τι έχει γίνει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για πείτε λίγο, πως το συνδέω με τον υπολογιστή, μέσω usb να το βλέπει το myPhoneExlorer;

Βγάζει no device connected to usb. Συμφωνούν και τα windows 7 64.

Είδα ένα σχετικό post πιο πριν, με ένα link σε γερμανικό forum. Κάτι σε αγγλικά;

Ψάχνοντας λίγο στο net είδα ότι πρέπει να εγκαταστήσω τους drivers του. Που τους βρίσκω, πως τους εγκαθιστώ;

 

Έχοντας συνδέσει το καλώδιο ,θα πας από έναρξη, στον πίνακα ελέγχου-διαχείριση συσκευών,στο android phone θα έχει ερωτηματικό ,δεξί κλικ-ενημέρωση προγράμματος οδήγησης-αναζήτηση προγράμματος οδήγησης στον υπολογιστή μου,(όχι αυτόματη) πάμε εκεί που βλέπει το τηλέφωνο (εμένα το βλέπει σαν μονάδα cd),πατάμε το drivers και επόμενο. Θα βρει αυτόματα τους drivers και θα κάνει εγκατάσταση .Μετά δοκίμασε το myPhoneExlorer.

Υ.Σ . Έχω μια αμφιβολία αν κάνουν οι drivers για windows 64αρια, δοκίμασε και πές μας..;)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το καλώδιο ,θα πας από έναρξη, στον πίνακα ελέγχου-διαχείριση συσκευών,στο android phone θα έχει ερωτηματικό ,δεξί κλικ-ενημέρωση προγράμματος οδήγησης-αναζήτηση προγράμματος οδήγησης στον υπολογιστή μου,(όχι αυτόματη) πάμε εκεί που βλέπει το τηλέφωνο (εμένα το βλέπει σαν μονάδα cd),πατάμε το drivers και επόμενο. Θα βρει αυτόματα τους drivers και θα κάνει εγκατάσταση .Μετά δοκίμασε το myPhoneExlorer.

Υ.Σ . Έχω μια αμφιβολία αν κάνουν οι drivers για windows 64αρια, δοκίμασε και πές μας..;)

Και να τικάρει το "εφαρμογές>>ανάπτυξη>>εντοπισμός σφαλμάτων"

Link to comment
Share on other sites

Το ndrive καλό είναι. Με το GPS όμως έχει γενικό πρόβλημα το Χ5. Πότε το βλέπουν οι εφαρμογές, πότε οχι, πότε βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει θέση και πότε λειτουργεί κανονικά. Συνήθως με ενα reboot στρώνει, αλλά δε γίνεται να θέλει reboot κάθε φορά που θες να ανοίξεις μια εφαρμογή με GPS. Το συζήτησα και με ενα φίλο σήμερα που έχει και το Χ5 και μου είπε οτι και άλλες συσκευές με android που έχει κάνουν παρόμοια κόλπα. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Περίεργα τα ακούω αυτά με το gps, στο δικό μου κλειδώνει ακαριαία, εκτός της πρώτης χρήσης που μου έβγαλε την ψυχή σε σημείο που πίστευα ότι χάλασε. ΜΟΝΟ την πρώτη φορά. Το Νοκια Ν79 ήθελε σημαντικά περισσότερο χρόνο, κάθε φορά που άνοιγε ακόμα και με το agps.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μηπως εχει καταφερει κανεις τα λειτουργησει FM RADIO οχι μεσω internet ομως το απλο??
Link to comment
Share on other sites

ναι, για την ώρα δεν υπάρχει στο λογισμικό κάτι, δεν ξέρω αν με το Cyanogenmod 6 ή 7 καταφέρουν να λειτουργήσουν και το ραδιόφωνο. Αλλά πήρα τα SonyEricsson MW600 bluetooth ακουστικά που έχουν ράδιο επάνω, οπότε δεν μου λείπει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Περίεργα τα ακούω αυτά με το gps, στο δικό μου κλειδώνει ακαριαία, εκτός της πρώτης χρήσης που μου έβγαλε την ψυχή σε σημείο που πίστευα ότι χάλασε. ΜΟΝΟ την πρώτη φορά. Το Νοκια Ν79 ήθελε σημαντικά περισσότερο χρόνο, κάθε φορά που άνοιγε ακόμα και με το agps.

 

Το gps θα ζοριστεί να κλειδώσει αν δεν έχει "φρέσκα" agps δεδομένα.

 

Εγώ όσο δεν είχα ενεργοποιήσει ποτέ το agps, κλείδωνε μόνο σε ανοικτό χώρο με ανοικτό ορίζοντα. Πριν μια βδομάδα χρησιμοποίησα μια φορά το agps, και από τότε κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και χωρίς να έχω ενεργοποιημένο το agps, ακόμα και κάτω από υπόστεγο.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος είναι μέσω της εφαρμογής Connectify η οποία προυποθέτει λειτουργικό Windows 7 και ασύρματη κάρτα δικτύου.

Μέσω της θύρας ethernet μοιράζει την σύνδεση στην ασύρματη κάρτα δικτύου δημιουργώντας ένα hot spot.

 

ναι, το connectify είναι, δε θυμόμουν το όνομα της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας συνδέσει το καλώδιο ,θα πας από έναρξη, στον πίνακα ελέγχου-διαχείριση συσκευών,στο android phone θα έχει ερωτηματικό ,δεξί κλικ-ενημέρωση προγράμματος οδήγησης-αναζήτηση προγράμματος οδήγησης στον υπολογιστή μου,(όχι αυτόματη) πάμε εκεί που βλέπει το τηλέφωνο (εμένα το βλέπει σαν μονάδα cd),πατάμε το drivers και επόμενο. Θα βρει αυτόματα τους drivers και θα κάνει εγκατάσταση .Μετά δοκίμασε το myPhoneExlorer.

Υ.Σ . Έχω μια αμφιβολία αν κάνουν οι drivers για windows 64αρια, δοκίμασε και πές μας..;)

 

Ναι, αυτό ήθελα να κάνω και εγώ, αλλά δεν υπήρχε android phone στο device manager.

(Με δυσκόλεψες και λίγο που τα έγραψες στα ελληνικά :P! )

Το κυρίως πρόβλημα ήταν αυτό που έλυσε:

 

Και να τικάρει το "εφαρμογές>>ανάπτυξη>>εντοπισμός σφαλμάτων"

 

Και... magic. Όλα δούλεψαν μετά ρολόι. Πήρε τους drivers κανονικά, και συνδέθηκε και στο myPhoneExlorer.

 

Κοινώς, από windows ξέρω, από android τίποτα.

Αυτό τι κόλπο είναι; Γιατί δεν επιτρέπει στην συσκευή να αναγνωριστεί άμεσα από τα Win και θέλει τέτοιο κόλπο;

Φιλοσοφική ερώτηση πλέον, αλλά μου κάνει εντύπωση.

 

Ευχαριστώ και τους δύο για τη βοήθεια σας.

 

Επίσης, για το ndrive, θα γίνει χαμός. Πήρα τηλέφωνο στο support που δίνει πάνω το φυλλάδιο, το όποιο είναι support για το ndrive και ουδεμία σχέση έχει με τη Wind και μου είπε ότι το ΙΜΕΙ μου δεν έχει χάρτες.

Παίρνω στο κατάστημα, μου λένε ααα, δεν ξέρουμε εμείς πάρε εξυπηρέτηση πελατών. Παίρνω εκεί και ούτε που ήξεραν γιατί πράγμα μιλούσα. Πάει πάλι το μπαλάκι στο κατάστημα. Αυτοί τελικά άνοιξαν ticket με τα κεντρικά... και αναμένω νεότερα.

Και δεν ξέρω ποιόν να κρεμάσω και τι θα γίνει. Και δεν το αφήνω. Κάποιος είπε ότι από τη Huawei ξεκινάει το πρόβλημα, αλλά τι να πουν κιόλας, φταίει η εταιρία μας;

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εξακολουθώ να δυσκολεύομαι να συνδέσω το Χ5 με τον myphone explorer via bluetooth... ελάχιστες φορές αναγνωρίζει τη συσκευή. τις υπόλοιπες δεν... τουλάχιστο συνδέομαι άμεσα με access point συνδεδεμένο στο internet. όταν όμως προσπαθώ να το συνδέσω με acceess point με ad-hoc δίκτυο, αρνείται! ακόμη και με static ip!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...έχω πειστεί για το κινητό από θέμα δυνατοτήτων..θα είναι προφανώς το 1ο μου ανδροειδές..εκεί που έχω μπερδευτεί είναι με την κάμερα...επειδή μ'ενδιαφέρει αρκετά : είναι αξιόλογη σε ποιότητα?τραβάει ικανοποιητικό video? σας ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πεις καποιο μετρο συγκρισης για να σου πουμε αναλογα...

ή εστω καποιος που ειχε τα αντιστοιχα κινητα...

 

πχ εγω απο την εμπειρια λεω οτι παροτι ειναι 5mp δε λεει και πολλα... (απο 5800xm ειναι καλυτερο παντως)

μερα ειναι κυριλε οι φωτογραφιες αλλα τη νυχτα παντα τις μπλεδιζει... (προσπαθει να τις φωτισει παραπανω ακομα και σε συνθηκες δωματιου με λιγο φωτισμο δεν αφηνει τα φυσικα χρωματα να αποτυπωθουν παροτι οταν λοκαρει με το led αναμμενο τα δειχνει ολα φυσικα... μετα κλεινει το led και στη τελικη ληψη που αναβει αποτομα το led εκει τα χανει ολα...)

 

μπορει βεβαια να θελει καποιο πειραγμα απο ρυθμισεις ή κατι αλλο αλλα αυτο εχω δει μεχρι τωρα...

αν κανεις εχει να προτεινει κατι ευχαριστως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...έχω πειστεί για το κινητό από θέμα δυνατοτήτων..θα είναι προφανώς το 1ο μου ανδροειδές..εκεί που έχω μπερδευτεί είναι με την κάμερα...επειδή μ'ενδιαφέρει αρκετά : είναι αξιόλογη σε ποιότητα?τραβάει ικανοποιητικό video? σας ευχαριστώ...

 

Αν πας λίγες σελίδες πιο πίσω θα δεις κάποιες φωτογραφίες και νομίζω και κάποια βίντεο που τράβηξε κάποιος. Εμένα η φωτογραφία που είδα καλή μου φάνηκε αλλά είναι ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει το mobo player για ταινίες!Σήμερα που πέρασα μια ταινία ο ήχος με την εικόνα ήταν αλλού για αλλού.Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτα τα 2;Στο pc πάντως μια χαρά παίζει.Τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...