Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγω θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω soft reset ρε παιδια? Κολησε τις προαλες και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια

 

Κανεις ρε παιδια; Δεν γινεται με καποιο τροπο softt reset;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υ.Σ. Μήπως, οι φίλοι που το απεγκατέστησαν, αν κατεβάσουν το ndrive απο market δικαιούνται ακόμα την προσφορά βάση του ΙΜΕΙ της συσκευής τους ??

 

Παιδιά το δοκίμασα ,για όσους έκαναν απεγκατάσταση το Npromo και είχαν το "'δώρο " απο Wind , μην πανικοβάλεστε...

Έκανα εγκατάσταση, το ΝDRIVE απο market και δούλεψε κανονικά ,πάτησα τα προιόντα μου και έκανε update χάρτες κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Navigon?

 

Πολύ καλό!!! Αλλά για να μην έχω 2 navi programs και γεμίζω την sd , δουλεύω προς το παρόν

το ¨δωράκι " της Wind που είναι εξίσου καλό και "νόμιμο". :!:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιο πρόβλημα έβγαλε η νέα έκδοση και την απέσυραν προσωρινά, θα ξανανέβει μόλις διορθωθεί... Θα δω και στο site αν λένε κάτι.

 

ε ναι προφανως λογω αυτου που προκαλουσε (μη εναρξη προγραμματος με popup μηνυματος οτι κατι δε παει καλα και κλεισιμο της αμεσως)...

τυχαια το ανακαλυψα και εγω με "εκκαθαριση δεδομενων" μιας και δεν ξεκινουσε και μετα κανονικα update η εφαρμογη μολις ξεκινησε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Σε καμία βδομάδα (ελπίζω) ότι θα έχω το ideos στα χέρια μου. Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα έχω smartphone υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω? Άκουσα κάτι για 13 ώρες φόρτιση μπαταρίας την πρώτη φορά, παίζει τόσο σημαντικό ρόλο ή είναι όπως όλα τα άλλα κινητά? Από προβλήματα υπάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάξω όταν το πάρω για να μην τρέχω μετά?

 

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν υπάρχει εδώ η λογική την πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης. Σε γενικές γραμμές ενδείκνυται να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καθόλου υπερβολές...

 

Όλα τα κινητά ζεσταίνονται όταν γίνεται χρήση ρου 3g.

 

Sent from my Desire using smoke signals.

 

η προηγούμενη εμπειρία μου με ένα HP ipaq μου λέει ότι το ΗΡ δε ζεστάθηκε ποτέ στον ποπό του, όσες ώρες κι αν το ζόριζα. παρόλα αυτά, δεν με ανησυχεί καθόλου η ζέστη του χ5.

Link to comment
Share on other sites

Kaiser, Diamond 2, Desire, HD, iPhone 3gs (λιγότερο) , όλα μου ζεσταινονταν όταν γινόταν συνεχής χρήση του 3g. Νορμάλ είναι, τραβάει αρκετή ενέργεια.

 

Sent from my Desire using smoke signals.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε αμα συμφερει να παρω Huawei x5 και να πουλησω το xperia x8... ειναι καλυτερο ως προς τα χαρακτηριστικα του..?? :confused:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω ίντερνετ από τον υπολογιστή μου? δεν υπάρχει ασύρματο ίντερνετ διαθέσιμο.

 

όσο για τον φίλο πιο πάνω ναι το ideos x5 έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από το x8, αλλά εξαρτάται από το τι θες εσύ από ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω ίντερνετ από τον υπολογιστή μου? δεν υπάρχει ασύρματο ίντερνετ διαθέσιμο.

 

όσο για τον φίλο πιο πάνω ναι το ideos x5 έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από το x8, αλλά εξαρτάται από το τι θες εσύ από ένα κινητό.

 

Επειδη το xperia x8 ειναι πολυ αργο και κανει καποια κολληματα θελω σιγουρα να εχει ενα καλυτερο επεξεργαστη... απο κει και περα θα θελα να μαθω για την ποιοτητα της καμερας του huawei x5... αν δηλαδη βγαζει καλες φωτος... :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το xperia x8 ειναι πολυ αργο και κανει καποια κολληματα θελω σιγουρα να εχει ενα καλυτερο επεξεργαστη... απο κει και περα θα θελα να μαθω για την ποιοτητα της καμερας του huawei x5... αν δηλαδη βγαζει καλες φωτος... :)

 

Απ'ότι έχουν πει τα παιδιά, εγώ δεν το έχω πάρει ακόμη στα χέρια μου για να σου πω προσωπική γνώμη, έχει ένα θέμα με την κάμερα του. Αν και κάποιες φωτογραφίες που είδα μου φάνηκαν σχετικά καλές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορειτε να μου πειτε αμα συμφερει να παρω Huawei x5 και να πουλησω το xperia x8... ειναι καλυτερο ως προς τα χαρακτηριστικα του..?? :confused:

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω ίντερνετ από τον υπολογιστή μου? δεν υπάρχει ασύρματο ίντερνετ διαθέσιμο.

 

όσο για τον φίλο πιο πάνω ναι το ideos x5 έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από το x8, αλλά εξαρτάται από το τι θες εσύ από ένα κινητό.

 

ναι, υπάρχει τρόπος, αρκεί να έχεις windows 7 (δε θυμάμαι αν παίζει σε vista). θα ψάξω τον τρόπο για να τον θυμηθώ και θα επανέλθω. θύμισέ το μου σε παρακαλώ με ένα πμ γιατί έχω πήξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο ενα νοκια 5800 στο ideos x5?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Link to comment
Share on other sites

ναι, υπάρχει τρόπος, αρκεί να έχεις windows 7 (δε θυμάμαι αν παίζει σε vista). θα ψάξω τον τρόπο για να τον θυμηθώ και θα επανέλθω. θύμισέ το μου σε παρακαλώ με ένα πμ γιατί έχω πήξει...

 

Ο τρόπος είναι μέσω της εφαρμογής Connectify η οποία προυποθέτει λειτουργικό Windows 7 και ασύρματη κάρτα δικτύου.

Μέσω της θύρας ethernet μοιράζει την σύνδεση στην ασύρματη κάρτα δικτύου δημιουργώντας ένα hot spot.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους!

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο ενα νοκια 5800 στο ideos x5?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

Έχεις δοκιμάσει να τις στείλεις με bluetooth (όλες μαζί);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο ενα νοκια 5800 στο ideos x5?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

λοιπον επειδη ειχα 5800 να σου πω την πιο απλη διαδικασια για μενα...

παιρνεις backup απο το 5800 με το pc suite και ετσι δημιουργειται ενα αρχειο .nbu μετα θα κατεβασεις ενα προγραμμα το nbu explorer (εγω ειχα βρει το 2.2) και με αυτο θα ανοιξεις το .nbu που εχεις...

ετσι θα δεις τα διαφορα του backup σε κατηγοριες και θα υπαρχει και ενα μενου που λεει "contacts" οπου και εκει υπαρχουν ολες οι επαφες σε μορφη .vcf (αυτη ειναι η μορφη που δεχεται το android)...

 

απο εκει θα κανεις ενα copy ολες τις επαφες καπου και μετα μπορεις να τις περασεις στο κινητο σε ενα φακελο στην sd και θα τις εισαγεις απο το προγραμμα επαφες του android στις επιλογες καπου που λεει "εισαγωγη απο sd" ή κατι τετοιο....

 

αυτο ολο ειναι πολυ γρηγορο απλα οταν το διαβαζεις φαινεται καπως χρονοβορο...

εμενα μου εκανε σωστη τη δουλεια και γρηγορα!

 

//ολα αυτα γιατι το nokia δε κανει extract τις εφαρμογες σε .vcf αλλα σε .csv

 

Έχεις δοκιμάσει να τις στείλεις με bluetooth (όλες μαζί);

 

με bluetooth δεν ειχα δοκιμασει... lol

για καποιο λογο δεν το ειχα σκεφτει τοτε και δεν ξερω αν οντως κανει δουλεια...

τσεκαρε το κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο ενα νοκια 5800 στο ideos x5?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Επιλέγεις όλες τις επαφές στο νόκια και τις κάνεις backup στην κάρτα μνήμης. Μετά την βάζεις στο X5, του λες να ψάξει την κάρτα για επαφές και τις σηκώνει όλες, ακριβώς όπως τις είχες. Ακόμα και τις φωτογραφίες (αν είχες βάλει για συγκεκριμένους ανθρώπους) αναγνωρίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση. Βγάζω στην οθόνη το ημερολόγιο ως "γραφικά" αλλά αντι να εμφανίζει όλο το μήνα εμφανίζει μόνο ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις.. Κάνω κάτι λάθος;
"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση. Βγάζω στην οθόνη το ημερολόγιο ως "γραφικά" αλλά αντι να εμφανίζει όλο το μήνα εμφανίζει μόνο ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις.. Κάνω κάτι λάθος;
Στην επιφάνεια εργασίας όντως αυτό γράφει, αλλά μόλις το κλικάρεις, βγάζει εβδομάδα ή μήνα, όπως το έχεις ρυθμίσει.
Link to comment
Share on other sites

Στην επιφάνεια εργασίας όντως αυτό γράφει, αλλά μόλις το κλικάρεις, βγάζει εβδομάδα ή μήνα, όπως το έχεις ρυθμίσει.

Ναι αυτό το γνωρίζω αλλά σε άλλα android μπορεί να εμφανίζει όλο το μήνα!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην είναι η ίδια εφαρμογή. δεν υπάρχουν "άλλα android"... ένα είναι, όσες συσκευές τρέχουν το 2.2 είναι ίδιες. (σαν λογισμικό εννοώ)

αν κάποιος κατασκευαστής "πείραξε" το γραφικό περιβάλλον, όπως ας πούμε η ΗΤC, δεν σημαίνει ότι έφτιαξε άλλο λειτουργικό...

 

Εκτός αν είδες πχ το android 2.3 και έχει αυτό που λες, οπότε υπομονή μερικούς μήνες ή ψάξε το μήπως και βρεις το ημερολόγιο σαν πακέτο και το βάλεις μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και τον ranger_aragon αλλά και τον lambrosbouk. με την πρώτη ευκαιρία θα το χρησιμοποιήσω και αν έχω πρόβλημα θα σας ενοχλήσω ξανά. να ρωτήσω κάτι ακόμα όμως. επειδή το κινητό κλειδώνει και ξεκλειδώνει από το κουμπί εκκίνησης και σκέφτομαι πως όταν πατάς το ίδιο κουμπί πολλές φορές έχει παραπάνω πιθανότητες να χαλάσει, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κλειδώνω και να το ξεκλειδώνω? σκέφτηκα να έχω την οθόνη επί μονίμου βάσεως ανοιχτή και να την κλειδώνω μόνο όταν θέλω εγώ, αλλά έτσι δεν θα κρατάει πολύ η μπαταρία μου. έχετε καμία άλλη λύση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...