Jump to content

Υπερβολικη χρεωση μεσω internet


alexandra85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έχω cosmote, ο λογαριασμός χρεώνει κάθε μέρα με αποκορύφωμα 34 ευρώ σε μια μόνο φορά και λέει απλώς BIS .blackberry net (δηλαδή δεν είναι wap όπως ήταν κάποιου άλλου που διάβασα), και όπως μου είπαν χαρακτηριστικά: "η υπηρεσία ββ είναι έξτρα και δεν υπάρχει ενημερωτικό μήνυμα για τα ΜΒ σας, το λέει και στο συμβόλαιό σας" -αυτό είναι το τελευταίο του υπεύθυνου για τις αμφισβητήσεις που ήταν και ο πιο σοβαρός, γιατί μέχρι να φτάσω εκεί μίλησα με 4διαφορετικά άτομα που ο καθένας έλεγε τα δικά του. Τύπου κόψτο λαιμό σου και βγάλε το ίντερνετ αν δε θες να πληρώνεις. Καλά και το κορυφαίο που μου είπε ήταν: για να αποφύγετε τέτοιες καταστάσεις στο μέλλον -επειδή του είπα ότι θα διακόψω- βάλτε το απεριόριστο με 8 ευρώ παραπάνω (τοαπεριόριστο δεν είναι φυσικά απεριόριστο είναι 250ΜΒ), εκεί διατήρησα όλη μου τη ψυχραιμία, -ευτυχώς έκανα και γιόγκα στο παρελθόν χαχα- και αντι να γίνω κόκκινη και να αρχίσω να τσιρίζω του εξήγησα ότι δε χρησιμοποιώ ούτε τα 30ΜΒ εδώ και 3 χρόνια άνθρωπέ μου και δεν θα σου πληρώσω ΠΟΤΕ τα 200 ευρώ, μου ζητάς να σου δίνω και 8 ευρώ το μήνα παραπάνω ενώ δε μπορείς να μου βρεις λύση; Του είπα ότι είναι και ανίκανη εταιρία να επιλύσει απλά προβλήματα. Σκοτίστηκε! Αυτό το data counter ξέρει κανείς πώς το κατεβάζουμε; Ελπίζω τώρα που έχω κλείσει τα data και είμαι με wifi ότι έχει σταματήσει να χρεώνει, τι να πω πια! Το σίγουρο είναι ότι θα αλλάξω τηλέφωνο :( κρίμα και τα αγαπώ τα bb...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Violetat, δεν είσαι η μονη που την έχεις πατήσει. Το εχουν γράψει αρκετα μέλη που είχαν ανάλογο ιστορικό. Για bb μονο vofafone. Cosmote και bb δεν πανε μαζι (ούτε με wind), αφου δεν αναγνωρίζει το bis όπως η Vodafone και για αυτο οι έξτρα χρεώσεις. Επίσης ακόμα και να το έχεις σε wifi αυτο δεν σημαίνει οτι δεν θα χρησιμοποιει bis η συσκευη σου, αντιθετως ακομα μπορει να χρεωνεσαι. Δεν ειναι οτι έχεις κατι λάθος εσυ, απλώς η cosmote δεν αναλαμβάνει το bis σαν την Vodafone και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις bb αν δεν έχεις ενα καλο data plan στο προγραμμα σου (mb στάνταρ). Πάλι καλα που σου είπαν λίγα, γιατι άνετα αν διαβάσεις θα δεις πολυ παραπάνω χρεώσεις απο συμφοριτες που είχαν το ίδιο πρόβλημα με σένα. Πρέπει να αλλάξεις συσκευη ή πάροχο, αν μείνεις στο πάροχο αυτο θα πρέπει να βάλεις αναγκαστικα προγραμμα με Ίντερνετ, αλλα απο την στιγμή που η cosmote δεν αναγνωρίζει το bis και το υπερχρεώνει, για μένα δεν αξίζει να μείνεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αφού έχω κλείσει τα data είναι δυνατόν να με χρεώνει με το wifi? Κοσμοχαλασμός θα γίνει. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να επιβεβαιωσω αυτα που ειπε ο φιλος πιο πανω.εχω ακουσει παρα πολα παραπονα σχετικα με την cosmote και το BIS.εγω ειμαι με vodafone δεν πληρωνω τιποτα παραπανω για να εχω bis απλα το εχω ενεργοποιησει απο το cc μεσα σε 10 δευτερολεπτα ειμαι συνεχεια στο bis με το data ανοιχτο συνεχεια και ακομα οταν πηγαινω εξωτερικο το εχω επισης ανοιχτο.στην πρωτη περιπτωση απο τα 1.5gb που εχω στο προγραμμα καταναλωνω ουτε 100mb στην δευτερη χρεωνομαι ποιο πολυ για sms παρα για το data του bis.εννοειται στο εξωτερικο μονο για email και ελαχιστο σερφαρισμα στο net.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να επιβεβαιωσω αυτα που ειπε ο φιλος πιο πανω.εχω ακουσει παρα πολα παραπονα σχετικα με την cosmote και το BIS.εγω ειμαι με vodafone δεν πληρωνω τιποτα παραπανω για να εχω bis απλα το εχω ενεργοποιησει απο το cc μεσα σε 10 δευτερολεπτα ειμαι συνεχεια στο bis με το data ανοιχτο συνεχεια και ακομα οταν πηγαινω εξωτερικο το εχω επισης ανοιχτο.στην πρωτη περιπτωση απο τα 1.5gb που εχω στο προγραμμα καταναλωνω ουτε 100mb στην δευτερη χρεωνομαι ποιο πολυ για sms παρα για το data του bis.εννοειται στο εξωτερικο μονο για email και ελαχιστο σερφαρισμα στο net.

Μία απορία: Πώς έχεις bis χωρίς να πληρώνεις κάτι παραπάνω αφού στο ίδιο το site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8151 αναφέρει ότι υπάρχει χρέωση πακέτου 10,34 ή 13,44 Ευρώ? Ξέρω ανθρώπους με blackberry και cosmote που ποτέ δεν είχαν πρόβλημα. Δεν αμφισβητώ την κοπέλα πάντως ότι έγιναν έτσι όπως τα λέει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τι εννοείτε με το η cosmote δεν αναγνωρίζει το BIS?

 

Από οσο γνωρίζω κανονικό τιμοκατάλογό εχει για BIS.

 

Επίσης, μήπως θα μπορούσαν παλαιοι χρήστες του BB, να δώσουν κάποιες οδηγίες ώστε να αποφεύγονται τζαμπα χρεώσεις ;

Ευχαριστώ

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας ακόμη που έχει καεί από την Cosmote στο πρόσφατο παρελθόν αλλά με 600 ευρώ :cry: Η συμβουλή μου, να αλλάξεις εταιρεία και να πας στην Vodafone. Είναι επιεικώς απαράδεκτοι στην cosmote. Αν το κάνεις θα καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η διαφορά! Θα ξενοιάσεις μια και καλή με το ίντερνετ! Είμαι απολύτως ικανοποιημένος με την Vodafone. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΌ COSMOTE. :mad:
Link to comment
Share on other sites

ενας καλος τρπος ειναι να μην ανοιγεται attachments απο email μεσω του bb.επισης να κατεβαζετε τις εφαρμογες και ενημερωσεις μεσω υπολογιστη.

δεν θελω να κανω διαφημηση για vodafone για τις υπηρεσιες BIS αλλα ειναι εγγυηση.το θεμα με την cosmote και το BIS ειναι οτι default στελνει data μεσω wap με τις αναλογες χρεωσεις.

επισης vodafone δεν χρεωνει extra για την χρηση υπηρεσιας bis.οποτε αν εχεις απεριοριστο ιντερνετ κανεις ενα τηλεφωνο ενεργοποιεις και τελος

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ , ας πουμε οτι δεν θα αλλαξω παροχο λογω του πακετου ομιλίας, τι αλλη λυση υπαρχει να μην μας γδαρει η κοσμοτε;

 

Να απενεργοποιησω τα wap, να απανεργοποιησουμε το BIS, να μην σερφαρουμε;

 

Τελος παντων, εγω ρωταω, αν έχετε καταλήξει οι χρηστες που υπερχρεωθηκατε, που ωφειλεται αυτο; απ τα προηγουμενα ποστ, καταλαβα οτι ναι μεν ολοι εχουν προβλημα με την κοσμοτε αλλα για διαφορετικο λογο.

 

Θα ήθελα μια οσο το δυνατόν ξεκαθαρη απαντηση, μιας και δεν ειναι καιρος για τζάμπα χρεωσεις, λαθη και καβγαδες.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία: Πώς έχεις bis χωρίς να πληρώνεις κάτι παραπάνω αφού στο ίδιο το site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8151 αναφέρει ότι υπάρχει χρέωση πακέτου 10,34 ή 13,44 Ευρώ? Ξέρω ανθρώπους με blackberry και cosmote που ποτέ δεν είχαν πρόβλημα. Δεν αμφισβητώ την κοπέλα πάντως ότι έγιναν έτσι όπως τα λέει...

 

Εκτός από αυτά τα πακέτα που είναι σχεδιασμένα μόνο για Blackberry και δεν μπορεί να τα επιλέξει κάποιος που χρησιμοποιεί άλλη συσκευή, οποιοσδήποτε έχει πρόγραμμα με ενσωματωμένο όγκο δεδομένων μπορεί να ζητήσει ενεργοποίηση BIS και να χρησιμοποιεί κανονικά τον όγκο.

Link to comment
Share on other sites

O dalton114 το εξήγησε συνοπτικα. Δεν τίθεται θέμα δυσφήμισης κιόλας, αλλα ειναι χιλιοειπωμενο οτι στην κόσμοτε με bb κάποια στιγμη θα κανεις λογαριασμό φουσκωμένο. Απλα δεν αξίζει η κόσμοτε για τις υπηρεσίες των bb.

 

Ξέρω απο φίλους που εχουν κρατήσει παλια bb και εχουν Vodafone οτι κάνουν χρήση ενός μέρους υπηρεσιών πχ Facebook χωρίς χρεώσεις γιατι τους το προσφέρει η Vodafone κανονικα και τσάμπα επειδη αντιλαμβάνεται την χρήση των bb σωστα και την ανάγκη των υπηρεσιών τους (bis). Αν πανε να χρησιμοποιήσουν κατι παραπάνω τους ζητά ενεργοποίηση data (που δεν εχουν! Μιλάω για άτομα με κάρτες!).

 

Έχω πολυ καιρο να ασχοληθω με bb αλλα εχει αναφερθει τα ιδια παρα πολλές φορές και έχουν γράψει περιπτώσεις παιδιά με μεγαλες χρεώσεις. Δείτε σελίδα 3 την περιπτωση με τα 1800ευρω χρέωση απο κόσμοτε. Επισης δεν ξερω πως λειτουργεί τελευταία η κατάσταση με τα bb και την ανάγκη της υπηρεσίας Bis ενώ είσαι σε wifi (χρεώσεις μέσω wifi?). Πιστεύω οτι τα τελευταία bb δεν εχουν θέμα, αλλα για παλιότερα μοντέλα δεν ξέρω τι ισχύει τώρα.

 

Το συμπέρασμα ειναι οτι μονο η Vodafone μετράει σωστα την χρήση δεδομένων με τα bb ώστε να μην υπερχρεωνεται το data στον λογαριασμό σου, οι άλλοι δεν το κάνουν. Ούτε η wind τα υποστηρίζει καλα, ενώ παλιότερα και αυτη μου φαίνεται οτι τα μετράνε σωστα στην αρχη (δεν είμαι σίγουρος).

 

Kanalioti, δεν μπορείς να το κανεις αυτο, να τα κλεισεις ολα, γιατι τοτε θα χάσεις το λόγο ύπαρξης του bb σου. Για αυτο σου λέω τραβα Vodafone γιατι θα είσαι καλύτερα και δεν θα έχεις υπερχρεώσεις στα mb σου. Δεν έχω λόγο να στο πω, κόσμοτε έχω και είμαι αρκετα ευχαριστημένος, αλλα εδώ η κόσμοτε γδερνει τους κατόχους bb κανονικότατα. Αν δείτε τις χρεώσεις των kb που εχει για τις έξτρα χρεώσεις θα καταλάβετε οτι άνετα μπορείς να φτάσεις παρα πολλα στον λογαριασμό σου παραπάνω.

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις τους είναι τόσο παράλογες που με έχουν κάνει πλέον να πιστεύω πως το διατηρούν έτσι επίτηδες για να τα παίρνουν από τους ανυποψίαστους. Όταν στην cosmote ξεπεράσεις τα md του BIS προγράμματός σου, σε χρεώνουν οι αθεοφοβοι 4,5 ευρώ κάθε extra mb!!!! Στην Vodafone αν ξεπεράσεις τα mb του BIS προγράμματός σου, η χρέωση είναι 3 ευρώ κάθε 100mb και έχεις και ειδοποίηση στο 80% του BIS προγράμματός σου:wacko:! Αν σε όλα τα παραπάνω προσθέσεις το ότι η cosmote δεν σε προειδοποιεί στα 80% του BIS προγράμματός σου, εεε... Σε βάζει σε άσχημες σκέψεις!! Από μακριά και αγαπημένοι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Εντάξει δεν υπάρχει λοιπόν πηγαίντε στο options<device<device and status info και πληκτρολογείστε επιτόπου buyr και εμφανίζεται τι???? BUYERS REMORSE<data usage για να δείτε τη χρήση των data σας. Επειδή είμαι και κοπέλα δεν μου το επιτρέπει η αγωγή μου να αρχίσω να κατεβάζω όλες τις βρισιές που ξέρω αλλά καταλαβαίνετε περί τίνος πρόκειται!!!!! ακου remorse η τυψη του αγοραστή δηλαδή. ΡΕ εντάξει τι να σας πω ότι μου λέει exceeded 1GB (μου το λέει σε χιλιάδες ΚΒ). Θα πάθω συγκοπή Σας το λέω για να ξέρετε οι υπόλοιποι χρήστες πως να δείτε τα data σας αν έχετε κοσμοτε. Με φίλη με ββ 9900 βονταφον συγκρίναμε και αυτή έχει 1,025,377 ΚΒ ενώ εμένα λέει exceeded 1,048,576 mpla mplampla θα πάθω συγκοπή αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Εντάξει δεν υπάρχει λοιπόν πηγαίντε στο options<device<device and status info και πληκτρολογείστε επιτόπου buyr και εμφανίζεται τι???? BUYERS REMORSE<data usage για να δείτε τη χρήση των data σας. Επειδή είμαι και κοπέλα δεν μου το επιτρέπει η αγωγή μου να αρχίσω να κατεβάζω όλες τις βρισιές που ξέρω αλλά καταλαβαίνετε περί τίνος πρόκειται!!!!! ακου remorse η τυψη του αγοραστή δηλαδή. ΡΕ εντάξει τι να σας πω ότι μου λέει exceeded 1GB (μου το λέει σε χιλιάδες ΚΒ). Θα πάθω συγκοπή Σας το λέω για να ξέρετε οι υπόλοιποι χρήστες πως να δείτε τα data σας αν έχετε κοσμοτε. Με φίλη με ββ 9900 βονταφον συγκρίναμε και αυτή έχει 1,025,377 ΚΒ ενώ εμένα λέει exceeded 1,048,576 mpla mplampla θα πάθω συγκοπή αλήθεια.

 

 

και μενα λεει και εχω vodafone και δεν ειχα ποτε προβλημα με χρεωσεις. φανταζομαι οτι αυτο μετραει απο την αρχη που πηρες το κινητο και οχι για το μηνα που τρεχει

Link to comment
Share on other sites

ναι ακόμη κι αυτό να είναι εγώ το καινουριο μου ββ το χω από τον Αύγουστο και τους άλλους μήνες δεν είχα υπερβεί ποτέ τα 100ΜΒ του προγράμματος, και πριν είχα ββ αλλά άλλη συσκευή παλιότερη και πράγματι τότε δεν είχα ποτέ πρόβλημα. τι να πω πια αλήθεια δε ξέρω τι να κάνω. να αλλάξω συσκευή, εταιρία, να μείνω χωρίς κινητό και να επικοινωνώ ίσως με σηματα καπνου. χαλια.
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε εταιρια ....εχουν περασει απο τα χερια μου bb9700.bb9780...bb9900..bb9790..bb9320 και τωρα bb9930..Ποτε δεν ειχα προβλημα.δηλ αν ειχα το bb9930 (4G και αγορασμενο απο αμερικη-sprint branded) τι θα επρεπε να με χρεωσει η cosmote.και παλι δεν εχω τιποτα με cosmote εχουν οι γονεις μου και η αδελφη μου και ειναι πολυ ευχαριστημενοι ...για να εξηγουμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας ακόμη που έχει καεί από την Cosmote στο πρόσφατο παρελθόν αλλά με 600 ευρώ :cry: Η συμβουλή μου, να αλλάξεις εταιρεία και να πας στην Vodafone. Είναι επιεικώς απαράδεκτοι στην cosmote. Αν το κάνεις θα καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι η διαφορά! Θα ξενοιάσεις μια και καλή με το ίντερνετ! Είμαι απολύτως ικανοποιημένος με την Vodafone. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΌ COSMOTE. :mad:

 

Τελικά τα χρήματα τα πλήρωσες; Τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία: Πώς έχεις bis χωρίς να πληρώνεις κάτι παραπάνω αφού στο ίδιο το site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8151 αναφέρει ότι υπάρχει χρέωση πακέτου 10,34 ή 13,44 Ευρώ? Ξέρω ανθρώπους με blackberry και cosmote που ποτέ δεν είχαν πρόβλημα. Δεν αμφισβητώ την κοπέλα πάντως ότι έγιναν έτσι όπως τα λέει...

 

φιλε μου μην μπερδευεις την υπηρεσια και την ενεργοποιηση του bis με πακετα data branded για κατοχους blackberry.στην vodafone αν εχεις unlimited προγραμμα μαζι με Internet η υπηρεσια bis ενεργοποιειται δωρεαν και ατελως και το bis τραβαει απο τα mb του προγραμματος.δεν υπαρχει μηνιαιο παγιο χρησης.το λινκ που εδωσες ειναι πακετα data για χρηστες bb που δεν εχουν στο προγραμμα τους interteτ και το bis τραβαει mb απο το συγκεκριμενο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην μπερδευεις την υπηρεσια και την ενεργοποιηση του bis με πακετα data branded για κατοχους blackberry.στην vodafone αν εχεις unlimited προγραμμα μαζι με Internet η υπηρεσια bis ενεργοποιειται δωρεαν και ατελως και το bis τραβαει απο τα mb του προγραμματος.δεν υπαρχει μηνιαιο παγιο χρησης.το λινκ που εδωσες ειναι πακετα data για χρηστες bb που δεν εχουν στο προγραμμα τους interteτ και το bis τραβαει mb απο το συγκεκριμενο πακετο.

Από τα λίγα που ξέρω περί blackberry μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες! Σίγουρα δεν έχεις απλά "pay as you go" στο ιντερνετ του blackberry σου? Μου φαίνεται αδιανόητο στη μία εταιρία να μπορεί να πάρει τα mb του προγράμματος απεριόριστα και στην άλλη όχι. Γιατί ως γνωστόν τα προγράμματα των 2 εταιριών είναι καρμπόν σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

σιγουροτατος...δεν εχω χρεωθει τιποτα για το BIS παρα μονο οταν ειμαι εξωτερικο.εχω unlimited 60 με 1.5gb data....για να καταναλωσω 1,5gb στο bb πρεπει να κατεβαζω και να κατεβαζω και να κατεβαζω...γι αυτο λεω οτι η vodafone ειναι οτι πρεπει για blackberry.

και μια λεπτομερεια οταν η κοπελα μου πηρε λογω εξτρα επιδοτησης iphone πηρε και προγραμμα data.οταν ειπαμε στην vodafone οτι θελουμε ενεργοποιηση του bis σε συσκευη bb στον λογαριασμο αλλαξε ο τιτλος του προγραμματος data εγινε surf and mail.οταν πηγε σε unlimited εγινε οτι εγινε με unlimited.γλυτωνω ετσι 10κατι ευρω τον μηνα..ευκολα χωρις κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα χρήματα τα πλήρωσες; Τι έγινε;

 

Τελικά ναι δυστυχώς τα πλήρωσα. Στο Βόλο τα κεντρικά καταστήματα της cosmote και Vodafone είναι στον ίδιο δρόμο και μάλιστα το ένα ακριβώς δίπλα στο άλλο! Πλήρωσα τον λογαριασμό στην cosmote και μετά πήγα δίπλα στην Vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας. Μετά με πήρανε τηλέφωνο από την Cosmote για να με ρωτήσουν ποιος είναι ο λόγος για τον οποίο φεύγω από την εταιρεία τους, τους τα είπα όλα για τις εξωφρενικές χρεώσεις αλλά και για την τεράστια διαφορά της Vodafone και δεν είχαν ούτε ένα επιχείρημα για να υπερασπίσουν τα δικά τους προγράμματα. Το μόνο που μου έλεγαν είναι το ότι πλέον με την Vodafone δεν θα μπορώ να μιλώ απεριόριστα με τους αριθμούς cosmote.:wacko: Είναι για γέλια οι άνθρωποι.

Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρόνια πάει γαμήλιο ταξίδι ο κουμπάρος μου στις Μαλδιβες.

Εκεί αγόρασε μια τοπική τηλεφωνική τηλεκαρτα και του έκαναν αναπάντητη οι συγγενείς για να τους παίρνει πίσω.

Έρχεται ένας λογαριασμός 600 ευρώ που ήταν γεμάτος με χρεώσεις τηλεφωνιτη και κλήσεις των 1-2 δευτερολέπτων με χρέωση γύρω στα 7 ευρώ έκαστη.

Έκανε αμφισβήτηση κλπ και όλα έπεσαν στο κενό.

Τα πληρώνει και μετά από 2 μήνες έληγε το συμβόλαιο του.

Τότε προς μεγάλη έκπληξη μαθαίνει ότι το ποσό της επιδότησης για ανανέωση είναι 600 ευρώ !!!!!

Τελικά τα πήρε σε έκπτωση λογαριασμού κι επειδή είχε μικρό συμβόλαιο όλοι οι λογαριασμοί ήταν πιστωτικοί.

Με απλά λόγια τον τσεκουροσαν, δεν αναγνώρισαν επισήμως το λάθος τους, αλλά του επέστρεψαν τα χρήματα λίγους μήνες μετά ως επιδότηση.

Βέβαια όπως είπα και πριν αυτό έγινε πριν 3 χρόνια

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, έχε καταντήσει αηδία με τους παροχους στην Ελλαδα και τις χρεώσεις. Συνεχώς παράπονα ακούω και κυριως για χρήστες που χρησιμοποιουν υπηρεσιες internet.

 

Τι να πω, θα καταλήξουμε να παραμουμε κινητα των 20 ευρω που δεν κανουν τίποτα, δεν σερφαρεις, δεν εχεις ηλ. ταχυδρομείο, δεν δεν δεν, μονο τηλεφωνο ραδιοφωνο και φακος:p, σαν φαντάροι!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι δυστυχώς τα πλήρωσα. Στο Βόλο τα κεντρικά καταστήματα της cosmote και Vodafone είναι στον ίδιο δρόμο και μάλιστα το ένα ακριβώς δίπλα στο άλλο! Πλήρωσα τον λογαριασμό στην cosmote και μετά πήγα δίπλα στην Vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας. Μετά με πήρανε τηλέφωνο από την Cosmote για να με ρωτήσουν ποιος είναι ο λόγος για τον οποίο φεύγω από την εταιρεία τους, τους τα είπα όλα για τις εξωφρενικές χρεώσεις αλλά και για την τεράστια διαφορά της Vodafone και δεν είχαν ούτε ένα επιχείρημα για να υπερασπίσουν τα δικά τους προγράμματα. Το μόνο που μου έλεγαν είναι το ότι πλέον με την Vodafone δεν θα μπορώ να μιλώ απεριόριστα με τους αριθμούς cosmote.:wacko: Είναι για γέλια οι άνθρωποι.

 

Τι να πω, εγώ δε πρόκειται να τα πληρώσω και ακόμη περισσότερο αν έρθει και καινούριος φουσκωμένος λογαριασμός που τότε αλήθεια θα προτιμήσω να τα δώσω σε δικηγόρο και να τους πάω και δικαστικά για ψυχική οδύνη! Και τώρα είσαι εντάξει και εσύ με τη vodafone ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...