Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω και εγώ κάτι... με παλιά κινητά (sony ericsson k310i 750i) μπορώ να κάνω τέτοιου είδους κλήσεις? ή μήπως πρέπει οπωσδήπoτε να έχω smart phones?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω και εγώ κάτι... με παλιά κινητά (sony ericsson k310i 750i) μπορώ να κάνω τέτοιου είδους κλήσεις? ή μήπως πρέπει οπωσδήπoτε να έχω smart phones?

μπορείς απλά να αλλάξεις τον αριθμό των αποθηκευμένων επαφών στο κινητό στη μορφή 69(αριθμός πρόσβασης intertelecom)p(o αριθμός της επαφής σου)#

αυτό δουλεύει από παντού, ακόμα κι απ τα σταθερά. το p είναι η παύση, στα sonye νομιζω μπαίνει πατώντας συνεχόμενα το * μέχρι να εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Το sip σκεψου το σα να κανεις κληση μεσω skype στο pc. Δες εδω

 

οταν καλούμε από άλλο τηλέφωνο ποιο είναι αυτό το pin που πρέπει να βάλουμε? πού το βλέπω?

 

ok σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω. Όσο για το πίν που αναφέρεις το αναφέρει κατά την εγράφη σου στο σίτε και στο μάιλ που σε έρχεται μετά αν θυμάμαι καλά!. Κάτι άκυρο μέσω ίντερνετ στην επιλογή κλήσεις έχουμε ανάλυση κλήσεων χρέωση και διάρκεια . Και συνολική χρέωση πολύ καλό αυτό!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν χρησιμοποιώ την intertelecom (μέσω access number της wind) και μιλάω συνεχόμενα για 3 ώρες, δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος συνδομητής στην Ελλάδα να χρησιμοποιήσει τον αριθμό πρόσβασης wind της intertelecom κατά τη διάρκεια αυτού του 3ώρου; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;; Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΤΟ ACCESS NUMBER ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ?

 

δεν το νομίζω διότι όταν έκανα εγράφη και μετά κοίταξα στο αντίστοιχο πεδίο εδώ ήτανε τα ίδια νούμερα. Μακάρι να μην ισχύει αλλά εγώ που δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο ένα cυ στο ένα ήτανε κατειλημενο και αναγκαστικά να πάρω στο άλλον αριθμό και ευτυχώς αυτός δεν ήτανε κατειλημενος.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δεν το νομίζω διότι όταν έκανα εγράφη και μετά κοίταξα στο αντίστοιχο πεδίο εδώ ήτανε τα ίδια νούμερα. Μακάρι να μην ισχύει αλλά εγώ που δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο ένα cυ στο ένα ήτανε κατειλημενο και αναγκαστικά να πάρω στο άλλον αριθμό και ευτυχώς αυτός δεν ήτανε κατειλημενος.

 

παιδια θα ειναι λογικα κατειλλειμενα εκτος και αν τα εχουν βαλει σε τηλεφωνικα κεντρα αλλα και παλι δεν το υποστηριζουν οι εταιριες κινητης τις πολλες κλησεις πρεπει καποιος να μπει σε αναμονη...

αρα fail για εμενα....:(

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ειναι λογικα κατειλλειμενα εκτος και αν τα εχουν βαλει σε τηλεφωνικα κεντρα αλλα και παλι δεν το υποστηριζουν οι εταιριες κινητης τις πολλες κλησεις πρεπει καποιος να μπει σε αναμονη...

αρα fail για εμενα....:(

 

καθόλου αποτυχία δεν μπορείς να το πεις διότι μπορείς να πάρεις και από άλλο τηλέφωνο . Δεν χάνεις να κανείς εγράφη και να ζητήσεις να σου δώσουν 0,50€ δώρο για το δοκιμάσεις και να το έχεις για ώρα ανάγκης είναι πολύ καλό! Και πολύ καλή η κίνηση της εταιρείας.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καθόλου αποτυχία δεν μπορείς να το πεις διότι μπορείς να πάρεις και από άλλο τηλέφωνο . Δεν χάνεις να κανείς εγράφη και να ζητήσεις να σου δώσουν 0,50€ δώρο για το δοκιμάσεις και να το έχεις για ώρα ανάγκης είναι πολύ καλό! Και πολύ καλή η κίνηση της εταιρείας.

 

το ζητησα αλλα δεν μου το δωσανε....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το ζητησα αλλα δεν μου το δωσανε....

 

μην πως έχεις και δεύτερο αριθμό που το έχεις ενεργοποιήσει; ή μην πως έχεις πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών και έχεις ζητήσει 0,50€ π.χ. Για κάποιον φιλο σου; νομίζω ότι συνομιλίες ηχογραφούνται ίσως για αυτό . Αυτό μπορώ να σκεφτώ . Επίσης εάν δεν μπορέσουνε να σου δώσουνε 50 λεπτά μπορείς να τα ζητήσεις μέσα από το support που υπάρχει στο σίτε τους. Εάν δεν βγάλεις άκρη πήγαινε και κανε κατάθεση ενός χαμηλού ποσού σε μια τράπεζα που δεν έχει ουρά να περιμένεις και το βλέπεις στην συνέχεια. Καλύτερα να πασ στην πειραιώς διότι ενημερώνονται άμεσα έτσι μου είπανε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

μην πως έχεις και δεύτερο αριθμό που το έχεις ενεργοποιήσει; ή μην πως έχεις πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών και έχεις ζητήσει 0,50€ π.χ. Για κάποιον φιλο σου; νομίζω ότι συνομιλίες ηχογραφούνται ίσως για αυτό . Αυτό μπορώ να σκεφτώ . Επίσης εάν δεν μπορέσουνε να σου δώσουνε 50 λεπτά μπορείς να τα ζητήσεις μέσα από το support που υπάρχει στο σίτε τους. Εάν δεν βγάλεις άκρη πήγαινε και κανε κατάθεση ενός χαμηλού ποσού σε μια τράπεζα που δεν έχει ουρά να περιμένεις και το βλέπεις στην συνέχεια. Καλύτερα να πασ στην πειραιώς διότι ενημερώνονται άμεσα έτσι μου είπανε.

 

εγω εχω την ηλεκτρονικη πληρωμή στην εθνικη δηλ ιντερνετ μπανκινγ και καταθετω ενα ποσο στο λογαριασμο ότι θελω και μιλας στο τσατ που έχουν στο σαιτ τους δηλ την εξυπηρετηση τουσ και μου το πιστωνουν αμεσως...χωρισ προμηθεια ειναιη εθνικη...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

μην πως έχεις και δεύτερο αριθμό που το έχεις ενεργοποιήσει; ή μην πως έχεις πάρει στην εξυπηρέτηση πελατών και έχεις ζητήσει 0,50€ π.χ. Για κάποιον φιλο σου; νομίζω ότι συνομιλίες ηχογραφούνται ίσως για αυτό . Αυτό μπορώ να σκεφτώ . Επίσης εάν δεν μπορέσουνε να σου δώσουνε 50 λεπτά μπορείς να τα ζητήσεις μέσα από το support που υπάρχει στο σίτε τους. Εάν δεν βγάλεις άκρη πήγαινε και κανε κατάθεση ενός χαμηλού ποσού σε μια τράπεζα που δεν έχει ουρά να περιμένεις και το βλέπεις στην συνέχεια. Καλύτερα να πασ στην πειραιώς διότι ενημερώνονται άμεσα έτσι μου είπανε.

 

το ζητησα μεσω του support chat και μου ειπανε οτι θα μου στειλουν μηνυμα στο κινητο, αλλα ακομα αυτο περιμενω..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλό ακούγεται αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει αυτή η υπηρεσία.. Έστειλα μόλις 1,5Ευρώ να δοκιμάσω γιατί έχω 1500' προς vf και σταθερά και τα 1100' λεπτά κάθε μήνα μου είναι άχρηστα.. Ίσως τώρα τα εκμεταλλευτώ προς όφελος μου :)

 

Πότε λέτε να πιστώσουν το 1,5 ευρώ? Ψήνομαι να το δοκιμάσω τώρα το σύστημα και να μην περιμένω μέχρι αύριο..

Link to comment
Share on other sites

το ζητησα μεσω του support chat και μου ειπανε οτι θα μου στειλουν μηνυμα στο κινητο, αλλα ακομα αυτο περιμενω..

 

εμένα τα 50 λεπτά μου τα πέρασανε αμέσως μόλις έκλεισα το τηλέφωνο προς την εξυπηρέτηση πελατών μου ήρθε μύνημα με τον κωδικό και καλέςα τον αριθμό cu μετά 478# και το πέρασα. Μετά μου ξανά ήρθε μύνημα με νέο κωδικό προφανώς από λάθος του συστήματος πηγα να το περάσω και μου έλεγε λάθος κωδικός. Όπως και να έχει πήρα τα 50 λεπτά και τα χρησιμοποίησα για κλήσεις και εχω ακόμα υπόλοιπο πολύ καλή υπηρεσία πολύ καλές οι χρεώσεις . Μπράβο τους!!. Άραγε αυτοί πως κερδίζουνε;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζουνε από τα τέλη τερμάτισμου στο voip σκέλος της κλήσης.

Πρέπει όμως κάποιος να μας απαντήσει τι ισχύει σχετικά με τους κατειλημμένους αριθμούς. Δεν είναι δυνατόν να μπορούν ανά πάσα στιγμή να μιλάνε ΜΟΝΟ καμιά 10αριά χρήστες! (όσα τα access numbers). Κάποια άλλη υλοποίηση πρέπει να έχουν υλοποιήσει. Μπορεί κάποιος να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζουνε από τα τέλη τερμάτισμου στο voip σκέλος της κλήσης.

Πρέπει όμως κάποιος να μας απαντήσει τι ισχύει σχετικά με τους κατειλημμένους αριθμούς. Δεν είναι δυνατόν να μπορούν ανά πάσα στιγμή να μιλάνε ΜΟΝΟ καμιά 10αριά χρήστες! (όσα τα access numbers). Κάποια άλλη υλοποίηση πρέπει να έχουν υλοποιήσει. Μπορεί κάποιος να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα;

 

Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο ανησυχητικό το θέμα. Σίγουρα υπάρχουν τα τεχνικά μέσα ώστε να μπορούν να καλέσουν πολλοί μαζί στον ίδιο αριθμό... π.χ. μπορεί να προωθούν τις κλήσεις σε δικoύς τους voip servers οι οποίοι να μπορούν να εξυπηρετήσουν πολλούς χρήστες ταυτόχρονα. Οπότε οι αριθμοί που καλούμε να είναι πάντα διαθέσιμοι (εκτός αν κάνουν κάποια αναβάθμιση ή αν οι server τους είναι full)

 

Υποθετικά πάντα όλα αυτά :)

Edited by nhariton
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο ανησυχητικό το θέμα. Σίγουρα υπάρχουν τα τεχνικά μέσα ώστε να μπορούν να καλέσουν πολλοί μαζί στον ίδιο αριθμό... π.χ. μπορεί να προωθούν τις κλήσεις σε δικoύς τους voip servers οι οποίοι να μπορούν να εξυπηρετήσουν πολλούς χρήστες ταυτόχρονα. Οπότε οι αριθμοί που καλούμε να είναι πάντα διαθέσιμοι (εκτός αν κάνουν κάποια αναβάθμιση ή αν οι server τους είναι full)

 

Υποθετικά πάντα όλα αυτά :)

 

K

Καλές οι υποθέσεις ,αλλά όπως είπαμε ,πολλές φορές οι αριθμοί είναι κατειλημμένοι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το πρωί μου έβαλαν τα λεφτά που κατέθεσα και έκανα καμιά 5-6 κλήσεις.. Η ποιότητα ήταν άψογη, το νούμερο μου φαίνοταν κανονικά και οι χρεώσεις όπως τις λένε.. Απλά επειδή το χρησιμοποιώ από iphone έχω μία καθυστέρηση 12-15 δευτερολέπτων μέχρι να ανοίξει η γραμμή..

 

Τέλος, κατειλλημένο δεν ήταν όσο φορές δοκίμασα.. Ελπίζω να μην είμαι τόσο γκαντέμης και να μην μπορώ να καλέσω σε 3 νούμερα ταυτόχρονα (2 vodafone και 1 σταθερό)...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, ούτε εγώ έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα με κατειλλημένους αριθμούς κλπ. Αν αυξηθούν τόσο οι πελάτες τους κι υπάρξει πρόβλημα κάτι θα κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζουνε από τα τέλη τερμάτισμου στο voip σκέλος της κλήσης.

Πρέπει όμως κάποιος να μας απαντήσει τι ισχύει σχετικά με τους κατειλημμένους αριθμούς. Δεν είναι δυνατόν να μπορούν ανά πάσα στιγμή να μιλάνε ΜΟΝΟ καμιά 10αριά χρήστες! (όσα τα access numbers). Κάποια άλλη υλοποίηση πρέπει να έχουν υλοποιήσει. Μπορεί κάποιος να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα;

 

πως κερδίζουνε από τα τέλη τερματισμού; αφού οι κλήσεις είναι στον ίδιο παροχο; πχ από cu σε Cu

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτά που καταθέτουμε μέσω paypal είναι τα έξοδα για να τις voip κλήσεις(που φαντάζομαι γι αυτούς είναι μηδαμινά) + το κέρδος.

Πρόσθεσε όλα τα ποσά που καταθέτουμε όλοι μας και θα βγει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εδω και καλα τι γινεται? Καλεις τον αριθμο τους και αυτος σε πρροωθει στο VOIP Getaway? Αμα καλει ολοι η Ελλαδα αυτους τους αριθμους δεν θα ναι συνεχως κατειλλημενοι? Ή καταλαβαινω κατι λαθος στην διαδικασια?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από το VIVA είναι ότι μπαίνεις και από το κινητό σου τηλέφωνο , καλώντας ΚΙΝΗΤΟ με τα δωρεάν λεπτά του πακέτου σου 1500 ή 600 .

Το VIVA μπαίνει μόνο από σταθερό και SIP

Επιπλέον σε εξωτικούς προορισμούς έχει καλύτερες τιμές , από την άλλη το VIVA έχει καλύτερη πιότητα ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...