Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως Σταύρο σε έχασα από την αρχή, και κυρίως τα σημεία με bold....

Λίγο πιο αναλυτικά?

Τι πάει π.χ. να πει βάζεις μια καρτοκινητή στη συσκευή στο σπίτι?

Και όλα τα υπόλοιπα με bold.....

 

καλημέρα υπάρχει συσκευή που συνδέεται με το σταθερό τηλέφωνο και παίρνει κάρτα ςημ οπότε πάρεις τηλέφωνο το κινητό νούμερο σε συνδέει με το σταθερό νούμερο! gsm getaway λέγονται!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό αυτό, αλλά ποιός αριθμός θα εμφανίζεται;

Θα εμφανίζεται ο αριθμός του σταθερού σου, αυτό ειν το μόνο αρνητικό, γιατί μπορεί κάποιος να σε καλέσει πίσω και να σε ψάχνει στο σταθερό ενώ εσύ εισ έξω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα μου πεταξε στο facebook την ιντερτελεκομ και μπηκα εχει αλλαξει το site της πιστευα οτι ειχε κλεισει!

χαιρομαι που υπαρχει ακομα!

παντως οι κλησεις απο καρτοκινητη ιντερτελεκομ ειναι 0,16 ευρω το λεπτο! απλα δεν υπαρχει !

βολευει μονο για να κανεις κλησεις ! οχι να σε παιρνουνε διοτι χρεωνεσαι 0,03 ευρω το λεπτο και παλι οικονομικη η τιμη ειναι!

το κοστος sms προς Ελλαδα ειναι 0,19 ευρω!

και το ιντερνετ 0.10 ευρω /mb και εχουνε βαλει και πακετα ιντερνετ

ULTRA DATA 60

 

Ενεργοποίησε το πακέτο ULTRA DATA 60 για να πάρεις 60 MB μόνο με 5€ και να σερφάρεις σε 51 χώρες του κόσμου για 30 ημέρες.

ULTRA DATA 150

 

Ενεργοποίησε το πακέτο ULTRA DATA 150 για να πάρεις 150MB μόνο με 10€ και να σερφάρεις σε 51 χώρες του κόσμου για 30 ημέρες.

ULTRA DATA 450

 

Ενεργοποίησε το πακέτο ULTRA DATA 450 για να πάρεις 450MB μόνο με 25€ και να σερφάρεις σε 51 χώρες του κόσμου για 30 ημέρες.

ULTRA DATA 1000

 

Ενεργοποίησε το πακέτο ULTRA DATA 1000 για να πάρεις 1000MB μόνο με 50€ και να σερφάρεις σε 51 χώρες του κόσμου για 30 ημέρες.

ειναι καλα οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε οποια χωρα θελεις! απο τις 51! τελειο!

δειτε εδω https://www.intertelecom.gr/mobile/rates

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει η εταιρία. Πήρα και σταθερό γεωγραφικό αριθμό VOIP για την εταιρία μου πριν κάνα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει η εταιρία. Πήρα και σταθερό γεωγραφικό αριθμό VOIP για την εταιρία μου πριν κάνα μήνα.

 

τέλειο! πόσο σου κόστισε?

με νέα γραμμή ίντερνετ? ή όχι? με δωρεάν χρόνο ομιλίας ή όχι '?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

τέλειο! πόσο σου κόστισε?

με νέα γραμμή ίντερνετ? ή όχι? με δωρεάν χρόνο ομιλίας ή όχι '?

Δεν έχει καμία σχέση η γραμμή ίντερνετ. Είναι αποκλειστικά αριθμός για πρόσβαση μέσω ίντερνετ, VOIP.

https://www.intertelecom.gr/fixed/geografikoi-arithmoi

Δυστυχώς προς το παρόν δεν προσφέρει προπληρωμένα πακέτα χρόνου ομιλίας στο voip, αλλά η χρονοχρέωση είναι πολύ χαμηλή, 0.02€/1' σταθερά, 0.075€/1' κινητά, και το σημαντικότερο, χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η γραμμή ίντερνετ. Είναι αποκλειστικά αριθμός για πρόσβαση μέσω ίντερνετ, VOIP.

https://www.intertelecom.gr/fixed/geografikoi-arithmoi

Δυστυχώς προς το παρόν δεν προσφέρει προπληρωμένα πακέτα χρόνου ομιλίας στο voip, αλλά η χρονοχρέωση είναι πολύ χαμηλή, 0.02€/1' σταθερά, 0.075€/1' κινητά, και το σημαντικότερο, χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο

 

αρα εσυ εχεις αυτο το σταθερο και οπου εχεις ιντερνετ καλεις ; και μπορεις να πεις σε καποιον να σε καλεσει και να μην χρεωθεις εσυ κατι επειδη μπορει να εχει απεριοστα σταθερα;

επισης το κοστος του μη γεωγραφικου αριθμου voip ποσο σου κοστισε;

οσο για το κοστος βολευει πολυ!

απο την αλλη καλυτερα να εχεις χρονο ομιλιας πιο ευκολα ξερεις τι εχεις; παρα χαμηλη χρεωση και να ξεφευγεις!

σου ερχεται λογαριασμος στο σπιτι; ή στο ιντερτελεκομ site βλεπεις το ποσο; και πληρωνεις; παλια νομιζω ητανε προπληρωμενοι οι μη γεωγραφικοι αριθμοι δηλαδη εβαζες καρτα και επαιρνες τηλεφωνο! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

αρα εσυ εχεις αυτο το σταθερο και οπου εχεις ιντερνετ καλεις ; και μπορεις να πεις σε καποιον να σε καλεσει και να μην χρεωθεις εσυ κατι επειδη μπορει να εχει απεριοστα σταθερα;

επισης το κοστος του μη γεωγραφικου αριθμου voip ποσο σου κοστισε;

οσο για το κοστος βολευει πολυ!

απο την αλλη καλυτερα να εχεις χρονο ομιλιας πιο ευκολα ξερεις τι εχεις; παρα χαμηλη χρεωση και να ξεφευγεις!

σου ερχεται λογαριασμος στο σπιτι; ή στο ιντερτελεκομ site βλεπεις το ποσο; και πληρωνεις; παλια νομιζω ητανε προπληρωμενοι οι μη γεωγραφικοι αριθμοι δηλαδη εβαζες καρτα και επαιρνες τηλεφωνο! .

Ακριβώς έτσι είναι , βάζεις χρήματα στο λογαριασμό σου στην intertelecom και κάνεις αγορές και κλήσεις. Σου έδειξα τον τιμοκατάλογο στο προηγούμενο link. Με 15€ το χρόνο έχω σταθερό αριθμό ώστε να με καλούνε πελάτες εκμεταλλευόμενοι τα απεριόριστα προς σταθερά, αλλά και να τους καλώ εγώ με τις χρεώσεις που ανέφερα παραπάνω. Έχω περισσότερες εισερχόμενες γενικά οπότε με εξυπηρετεί. Έχω συνδέσει την υπηρεσία σε εφαρμογή VOIP στον υπολογιστή, αλλά και στο κινητό εάν είμαι έξω, και δέχομαι κλήσεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι , βάζεις χρήματα στο λογαριασμό σου στην intertelecom και κάνεις αγορές και κλήσεις. Σου έδειξα τον τιμοκατάλογο στο προηγούμενο link. Με 15€ το χρόνο έχω σταθερό αριθμό ώστε να με καλούνε πελάτες εκμεταλλευόμενοι τα απεριόριστα προς σταθερά, αλλά και να τους καλώ εγώ με τις χρεώσεις που ανέφερα παραπάνω. Έχω περισσότερες εισερχόμενες γενικά οπότε με εξυπηρετεί. Έχω συνδέσει την υπηρεσία σε εφαρμογή VOIP στον υπολογιστή, αλλά και στο κινητό εάν είμαι έξω, και δέχομαι κλήσεις εκεί.

 

στο κινητο ποσα mb κοστιζει η ωρα με δεδομενα κινητης τηλεφωνιας; το εχεις ψαξει; δεν πρεπει να ειναι και παρα πολλα , ειναι καθαρη η επικοινωνια ; .

Οταν παιρνεις τηλεφωνο μεσω voip φαινεται κανονικα το σταθερο σου ; ή αποκρυψη;

γενικα ειναι δυσκολο να σεταρεις ενα υπολογιστη και ενα κινητο για αυτην την voip γραμμη; .

του χρονου που θα πρεπει να πληρωσεις το παγιο θα σου ερθει με email ειδοποιηση; ;ή λογαριασμος στο σπιτι; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο ποσα mb κοστιζει η ωρα με δεδομενα κινητης τηλεφωνιας; το εχεις ψαξει; δεν πρεπει να ειναι και παρα πολλα , ειναι καθαρη η επικοινωνια ; .

Οταν παιρνεις τηλεφωνο μεσω voip φαινεται κανονικα το σταθερο σου ; ή αποκρυψη;

γενικα ειναι δυσκολο να σεταρεις ενα υπολογιστη και ενα κινητο για αυτην την voip γραμμη; .

του χρονου που θα πρεπει να πληρωσεις το παγιο θα σου ερθει με email ειδοποιηση; ;ή λογαριασμος στο σπιτι; .

Η κατανάλωση δεδομένων είναι ψίχουλα, με codec τον GSM. Ποιότητα άριστη μέχρι στιγμής.

Όταν καλείς φαίνεται το νούμερο το σταθερό. Μπορείς να συνδέσεις γενικά αριθμούς στην υπηρεσία και να φαίνεται αυτός που επιλέγεις.

Το σετάρισμα είναι όπως κάθε υπηρεσίας VOIP, 2-3 βήματα κι είναι έτοιμο.

Όπως σου πα και πριν κι ειπες και μονος σου, πληρώνεις απ το υπόλοιπο στην intertelecom, όχι με λογαριασμό ανά χρόνο ή μήνα. Σαν καρτοκινητό

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση δεδομένων είναι ψίχουλα, με codec τον GSM. Ποιότητα άριστη μέχρι στιγμής.

Όταν καλείς φαίνεται το νούμερο το σταθερό. Μπορείς να συνδέσεις γενικά αριθμούς στην υπηρεσία και να φαίνεται αυτός που επιλέγεις.

Το σετάρισμα είναι όπως κάθε υπηρεσίας VOIP, 2-3 βήματα κι είναι έτοιμο.

Όπως σου πα και πριν κι ειπες και μονος σου, πληρώνεις απ το υπόλοιπο στην intertelecom, όχι με λογαριασμό ανά χρόνο ή μήνα. Σαν καρτοκινητό

 

δηλαδή τα 15 ευρώ θα πρέπει να τα βάλεις στην κάρτα σου? επίσης. πως θα σε ενημερώνει η εταιρεία ότι θα πρέπει να πληρώσεις ξανά τα 15 ευρώ '?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα 15 ευρώ θα πρέπει να τα βάλεις στην κάρτα σου? επίσης. πως θα σε ενημερώνει η εταιρεία ότι θα πρέπει να πληρώσεις ξανά τα 15 ευρώ '?

Γιατί μπερδεύεσαι τόσο. Φτιάξε ένα λογαριασμό και δες πώς είναι, είναι πολύ απλό.

Έχεις έναν πιστωτικό λογαριασμό στην εταιρία, στον οποίον προσθέτεις χρήματα μέσω τραπεζικής κάρτας, κατάθεσης, paypal ή paysafe, και με το υπόλοιπο που χεις κει, κάνεις κλήσεις, ή αγορά αριθμού κλπ. Προφανώς για τη λήξη και ανανέωση του αριθμού σε ενημερώνει με email :p

57d27a4932aca.png 57d27a4933f51.png 57d27a493a683.png 57d27a493cf21.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
δειτε εδω https://www.intertelecom.gr/fixed/bundles , και αναμενεται πακετο με απεριοριστα σταθερα και κινητα να βγει , θα το δειτε στο λινκ .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δειτε εδω https://www.intertelecom.gr/?utm_source=sendinblue&utm_campaign=VoIP_DID_Numbers&utm_medium=email

και πακετο με απεριοριστα στην Ελλαδα με 13 ευρω/30 μερες!!

Αρα προφανως αφορα και κινητα στην Ελλαδα και σταθερα ;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω https://www.intertelecom.gr/?utm_source=sendinblue&utm_campaign=VoIP_DID_Numbers&utm_medium=email

και πακετο με απεριοριστα στην Ελλαδα με 13 ευρω/30 μερες!!

Αρα προφανως αφορα και κινητα στην Ελλαδα και σταθερα ;

 

Το πακέτο ομιλίας TALK TO GREECE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ σου προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ λεπτά ομιλίας μόνο με 13€ για να μιλάς με όλα τα σταθερά και κινητά δίκτυα στην Ελλάδα για 30 ημέρες

 

Το πακέτο θα είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση έως τις 31/12/2016

 

*Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 1500'

Προσφορά για λίγο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για λίγο είναι;

 

Οντως εως 31/12 γραφει .. τι να πω δεν ξερω εαν θα παρει παραταση .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Εκανα λογαριασμο σταθερου ενεργοποιηθηκε αλλα οταν με καλουν, δεν λαμβανω τις κλησεις. Χτυπαει αλλα δεν τις λαμβανω. Οταν με καλουν απο τηλεφωνο intertelecom δουλευει κανονικα. Τι φαση; Εχω μηδενικο υπολοιπο. Εχει εξοδα εισερχομενης κλησης;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει έξοδα εισερχομένων. Με ποιο τρόπο λειτουργείς το voip ; Εγώ σε συγγενή μου το έβαλα σε κινητό android και το δουλεύει με το zoiper. Τον πρώτο μήνα μάλιστα είχε μηδενικό υπόλοιπο, μόνο για εισερχόμενες.

Μήπως το έβαλες σε δύο συσκευές; Όταν το δοκιμάσαμε σε δύο συσκευές παράλληλα, χτυπούσε μόνο στη μια.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα. Ψάχνω λύση για οικονομικό σταθερό και έπεσα πάνω στην intertelecom. Σύνδεση ίντερνετ δεν υπάρχει αλλά είδα ότι η inter δίνει sim. Το θέμα μου είναι ότι δεν βρίσκω αν μπορώ να κάνω φορητότητα το σταθερό μου εκεί ή υποχρεωτικά ο αριθμός σταθερού θα είναι από αυτους. Μήπως ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο πράγμα ο αριθμός σταθερού που δίνει (voip, που απαιτεί internet εκτός αν το θέλεις για τηλεφωνητή ή fax) και άλλο η κάρτα SIM. Η κάρτα SIM είναι για να την χρησιμοποιείς σε gps trackers ή για περιαγωγή στο εξωτερικό και αποτελείται από ένα αγγλικό νούμερο και ενα δικό τους σταθερό στον οποίον προωθούνται ουσιαστικά οι κλήσεις.

Εάν θες να διατηρήσεις λοιπόν έναν αριθμό σταθερού των οποίον έχεις ναι μπορείς να κάνεις φορητότητα στην υπηρεσία voip της intertelecom.Το κόστος είναι 15 ευρώ το οποίο περιλαμβάνει τα πάγια ενός χρόνου, δεν χρεώνουν ουσιαστικά τίποτα για τη φορητότητα.

και τον χρησιμοποιεις είτε ως τηλεφωνητή είτε για φαξ ή εάν έχεις ίντερνετ για να λαμβάνεις κλήσεις σε αυτόν σε κινητό ή σε συσκευή voip. Σε αυτη την περίπτωση δεν ανακατεύεσαι με τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...