Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως 8α γινει να παρω 50λεπτα να το δοκιμασω??

Τους εστειλα μειλ στο ινφο αλλα με εγραψαν...

 

εγώ μίλησα με εκπρόσωπο τους online και σε 5 λεπτά ήρθε με μήνυμα στο κινητό μου ο κωδικός για τα 0,5€.

φαντάζομαι ανέφερες και το όνομα χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πηρα τηλ. και μου εδωσαν 0,5.

Και κατι αλλο θελω να ρωτησω,αυτο που λετε οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις πχ τα δωρεαν λεπτα της γουιντ σε βοντα η κοσμοτε,πως γινεται??Η δεν καταλαβα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Μισο ευρω ειναι 5 λεπτα οχι 50, αφου εχει χρεωσει 10 λεπτα ανα λεπτο ομιλιας..

 

Εκτος και αν λετε κατι αλλο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με τα 5λεπτα,αλλο ρωταω.

Αν εχεις πχ 600λεπτα προς f2g μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μεσω της εταιριας αυτης σε αλλους παροχους??Να παρεις βονταφον ασ πουμε?H καμια σχεση??

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με τα 5λεπτα,αλλο ρωταω.

Αν εχεις πχ 600λεπτα προς f2g μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μεσω της εταιριας αυτης σε αλλους παροχους??Να παρεις βονταφον ασ πουμε?H καμια σχεση??

 

ναι.

αν για παράδειγμα θέλεις να μιλήσεις 10 λεπτά σε σταθερό ας πούμε, χρεώνεσαι 1€ στην intertelecom (10*0.1) και 10 λεπτά απο τα 600.

 

δηλαδή καλείς το σταθερό μέσω εκτροπής από νούμερο f2g

άρα εφόσον καλείς f2g χρεώνεσαι από τα 600 και συγχρόνως για την εκτροπή χρεώνεσαι 0,1€ ανά λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

ναι.

αν για παράδειγμα θέλεις να μιλήσεις 10 λεπτά σε σταθερό ας πούμε, χρεώνεσαι 1€ στην intertelecom (10*0.1) και 10 λεπτά απο τα 600.

 

δηλαδή καλείς το σταθερό μέσω εκτροπής από νούμερο f2g

άρα εφόσον καλείς f2g χρεώνεσαι από τα 600 και συγχρόνως για την εκτροπή χρεώνεσαι 0,1€ ανά λεπτό.

 

Τα σταθερα δεν ειπαμε οτι εχουν χρεωσει 2 λεπτα? :worry:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα σταθερα δεν ειπαμε οτι εχουν χρεωσει 2 λεπτα?

 

ναι συγνώμη έχεις δίκιο.

0,1€ είναι τα κινητά ελλάδας

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Και αν δεν εχω λεπτα παλι 10λ. το λεπτο χρεωνομαι?

 

αν δεν έχεις τα δωρεάν 600 εννοείται ότι δε θα χρησιμοποιήσεις αυτή την πατέντα (τουλάχιστον για κλήσεις ελλάδας) διότι θα χρεώνεσαι και στην Intertelecom αλλά θα χρεώνεσαι συγχρόνως και προς f2g (άρα θα τραβάει λεφτά από την κάρτα σου)

 

με λίγα λόγια βολεύει όταν έχουμε πολύ χρόνο δωρεάν προς κάποιον προορισμό (σταθερά, κοσμοτε........) και δε μας απασχολεί να τον χαλάσουμε

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κανεις , καποια εφαρμογη και ποια ειναι η καλυτερη , απο το market, για να κανω sip την συσκευη μου (x10 mini) , κ να μπορω να κανω κλησεις μεσω wifi...χωρις να παιρνω το νουμερο που μας δινει η εταιρεια...!!

ακουσα για το fring...? ξερει κανεις? και αν ειναι ευκολο να μου πει και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο software...!! ευχαριστω...!! καλο πασχα σε ολους...!!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα δίνουν την δυνατότητα να ελέγχουμε σε ποιο δίκτυο ανήκει κάθε αριθμός κινητού, ωστόσο κοστίζει 4 ευρωλεπτά ο κάθε έλεγχος
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω μου ηρθε και εμενα μαιλ . γινεται μεσω του σιτε υπαρχει ξεχωριστη επιλογη . πολυ καλο! . ακομα και οτι μας χρεωνει 0,04€ δεν ειναι τιποτα. στην vodafone το μυνημα εχει 0,09€ που ειναι η μοναδικη που παρεχει την δυνατοτητα να μαθαινεις τι δικτυο ειναι ο αριθμοσ που θελεις . αρα και παλι συμφερει. επισης δοκιμασα εναν αριθμο που ητανε κιου και ειναι στην wind ( f2g ) και μου εβγαλε ABSENT SUBSCRIBER . και δεν με χρεωσε τιποτα. το καλο ειναι οτι εχει και αναλυση για το τι σε χρεωνει και τι οχι. η πιο ωραια εταιρεια που εχω χρησιμοποιησει ποτε. πιο τελεια δεν το περιμενα. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα δίνουν την δυνατότητα να ελέγχουμε σε ποιο δίκτυο ανήκει κάθε αριθμός κινητού, ωστόσο κοστίζει 4 ευρωλεπτά ο κάθε έλεγχος

 

Παιδιά λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω. Καλή χρυσή η εταιρία, αλλά γιατί να μην προσφέρει την υπηρεσία ελέγχου φορητότητας δωρεάν στους χρήστες/μέλη της;;; Πρέπει να επιβάλει χαράτσι 0.04cents ανά αριθμό; ΓΙΑΤΙ; Η υπηρεσία αυτή (με χρέωση υπήρχε ήδη από τη vodafone, το γνωστό 1292).

 

Το πραγματικά πρωτοποριακό ήταν αυτό που έκανε η On telecom που έδινε search engine στο οποίο μπορούσες να ελέγξεις real time 1000 αριθμούς δωρεάν. Αυτή την κουτσουρεμένη "version" της intertelecom που την πληρώνεις ΔΕΝ ΤΗΝ γουστάρω.

 

Θέλω αυτήν την υπηρεσία, αλλά τη θέλω ΔΩΡΕΑΝ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει δωρεάν αυτή η υπηρεσία .

Σου έστειλα PM

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει δωρεάν αυτή η υπηρεσία .

Σου έστειλα PM

 

βασιλη ενδιαφερομαι και εγω για την δωρεαν υπηρεσια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για windows mobile, που να μπορείς να του βάζεις το νούμερο που δίνει η εταιρία και να έχει πρόσβαση στον κατάλογο του κινητού ώστε να επιλέγεις ποιον θέλεις να πάρεις?

Για να μπορείς να παίρνεις απευθείας τηλέφωνο χωρίς να χρειαζεται να γράφεις εσύ τον αριθμό που θέλεις να πάρεις κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για windows mobile, που να μπορείς να του βάζεις το νούμερο που δίνει η εταιρία και να έχει πρόσβαση στον κατάλογο του κινητού ώστε να επιλέγεις ποιον θέλεις να πάρεις?

Για να μπορείς να παίρνεις απευθείας τηλέφωνο χωρίς να χρειαζεται να γράφεις εσύ τον αριθμό που θέλεις να πάρεις κάθε φορά

http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=66

ναι, με την java εφαρμογή

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

την java εφαρμογή την εβαλα. Αφενός μου κολλαει και δεν πατιεται το call αφετερου πρεπει να γραψεις εσυ το τηλεφωνο και δεν μπορεις να μπεις στον καταλογο του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμαςω και εγω με εψησε καλη φαση μιας λαι ειμαιι στο απεριοριστο 25 της κοσμοτε και δεν μ φτανει ο χρονος προς τους υπολοιπους εκτος κοσμοτε

 

Όταν καλώ κάποιον αριθμό πρόσβασης ακούγεται το μήνυμα "Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό PIN και πατήστε το πλήκτρο με τη # διόρθωσα το κινητό μου με +30 μπροστά. πρέπει να βάλω μονάδεσ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμαςω και εγω με εψησε καλη φαση μιας λαι ειμαιι στο απεριοριστο 25 της κοσμοτε και δεν μ φτανει ο χρονος προς τους υπολοιπους εκτος κοσμοτε

 

Όταν καλώ κάποιον αριθμό πρόσβασης ακούγεται το μήνυμα "Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό PIN και πατήστε το πλήκτρο με τη # διόρθωσα το κινητό μου με +30 μπροστά. πρέπει να βάλω μονάδεσ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με το live chat της intertelecom. Θα σε βοηθήσουν να λύσεις κάθε σου πρόβλημα. Δεν ξέρω γιατί σου ζητάει pin. Κανονικά η αναγνώρισή σου ως πελάτη γίνεται αυτόματα με βάση των αριθμό σου (το caller id).

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...