Jump to content

Intertelecom.gr για δρομολόγηση gsm κλήσεων σε voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως κερδίζουνε από τα τέλη τερματισμού; αφού οι κλήσεις είναι στον ίδιο παροχο; πχ από cu σε Cu

 

Για το σκέλος της κλήση από το δικό σου cu προς το cu της εταιρίας δεν κερδίζουν τίποτα. Για το σκέλος της κλήσης (voip) από το cu της εταιρίας προς τον τελικό προορισμού ΕΚΕΙ κερδίζουν.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το σκέλος της κλήση από το δικό σου cu προς το cu της εταιρίας δεν κερδίζουν τίποτα. Για το σκέλος της κλήσης (voip) από το cu της εταιρίας προς τον τελικό προορισμού ΕΚΕΙ κερδίζουν.

 

κατάλαβα τι θέλεις να πεις αλλά πόσο κέρδος να έχουνε;. τεσπα πηγα και έκανα κατάθεση στην πειραιώς και πέρασανε μετά από λίγη ώρα τα €. Πολύ καλή υπηρεσία!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από το VIVA είναι ότι μπαίνεις και από το κινητό σου τηλέφωνο , καλώντας ΚΙΝΗΤΟ με τα δωρεάν λεπτά του πακέτου σου 1500 ή 600 .

Το VIVA μπαίνει μόνο από σταθερό και SIP

Επιπλέον σε εξωτικούς προορισμούς έχει καλύτερες τιμές , από την άλλη το VIVA έχει καλύτερη πιότητα ομιλίας.

επειδή έχω χρησιμοποείσει τη viva παλιότερα, δν θα το λεγα ότι έχει κλτρη ποιότητα, εκτός κι αν τη βελτιώσαν πρόσφατα, αλλά πιστεύω πως η ποιότητα της intertelecom είναι η κλτερη που χω δει, με πολύ μικρή καθυστερηση που δν την καταλαβαίνεις στην πράξη

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ανανεωση μεσω paypal και ο κωδικος ηρθε αμεσα. Τον περασα στο site απευθειας και ολα οκ!

 

Εχω την εντυπωση οτι η ποιοτητα επικοινωνιας οταν καλεις μεσω των αριθμων προσβασης ειναι καλυτερηα απο οτι μεσω sip. Σε συνδεση μεσω sip παρατηρω κολληματα και μεγαλυτερη καθυστερηση. Ισως παιζει ρολο και το router/συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν απαντησε κανεις? Δεν υπαρχει προβλημα που θα καλουν πολλοι χρηστες ταυτοχρονα τους αριθμους που σου δινουν να καλεσεις?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη από όλες την OmniVoice, τρομερή παραμετροποίηση, άψογη ποιότητα και εξυπηρέτηση, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, και από τιμές, απλά σκίζει!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη από όλες την OmniVoice, τρομερή παραμετροποίηση, άψογη ποιότητα και εξυπηρέτηση, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, και από τιμές, απλά σκίζει!!! :)

 

Μπορείς να συνδεθείς μέσω κινητού στην Omnivoice με χαμηλές χρεώσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία αυτή μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και στο σταθερό τηλέφωνο; Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά και υπεραστικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για κλήσεις προς κινητά με τις χρεώσεις της intertelecom;
Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία αυτή μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και στο σταθερό τηλέφωνο; Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά και υπεραστικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για κλήσεις προς κινητά με τις χρεώσεις της intertelecom;

 

Ναι.......

Link to comment
Share on other sites

Με SIP Client, ναι :)

εδώ όμως μιλάμε για δρομολόγηση των κλήσεων καλώντας άλλο τηλέφωνο, χωρίς χρήση ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

εδώ όμως μιλάμε για δρομολόγηση των κλήσεων καλώντας άλλο τηλέφωνο, χωρίς χρήση ίντερνετ

Υπάρχει όμως και η εναλλακτική του Wi-Fi Calling μέσω SIP Client σε πολλές συσκευές, κάτι το οποίο δεν είναι αμελητέο από τη στιγμή που η OmniVoice είναι ο φθηνότερος και ποιο αξιόπιστος VoIP provider στην Ελλάδα, και από τους ελάχιστους σε παγκόσμιο επίπεδο, όσον αφορά τη παραμετροποίηση και τον επαγγελματισμό που προσφέρει και έχει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως και η εναλλακτική του Wi-Fi Calling μέσω SIP Client σε πολλές συσκευές, κάτι το οποίο δεν είναι αμελητέο από τη στιγμή που η OmniVoice είναι ο φθηνότερος και ποιο αξιόπιστος VoIP provider στην Ελλάδα, και από τους ελάχιστους σε παγκόσμιο επίπεδο, όσον αφορά τη παραμετροποίηση και τον επαγγελματισμό που προσφέρει και έχει.

 

Εσύ κάνεις καθαρή διαφήμιση για την εταιρία σου...Εδώ συζητάμε οι απλοί χρήστες και τώρα μας ενδιαφέρει η δρομολόγηση μέσω τηλεφωνου και voip της intertelecom...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Απλα voip εχει η omnivoice?

Tι τιμες εχει?

Γιατι για κινητα σε Ελλαδα εγω βρισκω και με 1 ή 2 cents ανα λεπτο για κλησεις προς ολα τα ελληνικα κινητα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει η OmniVoice με την Intertelecom;

εδώ δε μιλαμε για χρήση μέσω wifi.

εκτός αν και η OmniVoice παρέχει ίδιες υπηρεσίες με την Intertelecom και δεν το γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα σας παρακαλέσω πάρα πολύ να μην χρησιμοποιείται αυτό το thread για διαφήμιση εταιριών (και μάλιστα με τρόπο τόσο προφανή). Εδώ μιλάμε για μια πρωτοποριακή υπηρεσία που ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ: την voip τηλεφωνία μέσα από gsm δίκτυο! Την υπηρεσία IT Mobile της intertelecom (που δρομολογεί από gsm σε gsm και μετά σε voip ΔΕΝ την προσφέρει ΟΥΤΕ η viva, ούτε η omnivoice. Όταν την προσφέρουν... το συζητάμε.

 

Με την intertelecom (αφού όλοι έχουμε ένα καρτοκινητό στην τσέπη μας πλέον) παρακάμπτεις:

- οποιοδήποτε πρόγραμμα,

- οποιουδήποτε παρόχου

- που έχει οποιεσδήποτε χρεώσεις

- από οπουδήποτε, χωρίς να χρειάζεσαι internet

- με εξαιρετική και γρήγορη ποιότητα της κλήσης

χρησιμοποιώντας το δίκτυο του παρόχου!

 

Φοβάμαι πολύ πόσο θα αντέξει η εταιρία πριν την "κλείσουν".

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα στην Ομόνοια θα βρείτε δεκάδες Κάρτες τηλεφωνίας που κάνουν ακριβώς το ίδιο , δίνουν δηλαδή επιπλέον ένα χαρτάκι με δεκάδες αριθμούς πρόσβασης από όλα τα δίκτυα.

Η διαφορά της Intertelecom είναι ότι κάνει τό ίδιο με πωλήσεις στο Internet και όχι στην Ομόνοια .

Φαντάζομαι ότι σύντομα πολλοί πάροχοι θα κάνουν ακριβώς το ίδιο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα σας παρακαλέσω πάρα πολύ να μην χρησιμοποιείται αυτό το thread για διαφήμιση εταιριών (και μάλιστα με τρόπο τόσο προφανή). Εδώ μιλάμε για μια πρωτοποριακή υπηρεσία που ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ: την voip τηλεφωνία μέσα από gsm δίκτυο! Την υπηρεσία IT Mobile της intertelecom (που δρομολογεί από gsm σε gsm και μετά σε voip ΔΕΝ την προσφέρει ΟΥΤΕ η viva, ούτε η omnivoice. Όταν την προσφέρουν... το συζητάμε.

 

Με την intertelecom (αφού όλοι έχουμε ένα καρτοκινητό στην τσέπη μας πλέον) παρακάμπτεις:

- οποιοδήποτε πρόγραμμα,

- οποιουδήποτε παρόχου

- που έχει οποιεσδήποτε χρεώσεις

- από οπουδήποτε, χωρίς να χρειάζεσαι internet

- με εξαιρετική και γρήγορη ποιότητα της κλήσης

χρησιμοποιώντας το δίκτυο του παρόχου!

 

Φοβάμαι πολύ πόσο θα αντέξει η εταιρία πριν την "κλείσουν".

 

Πες τα!! +100

 

Εγω 2 μερες τωρα το δοκιμαζω και με εχει βολεψει παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα στην Ομόνοια θα βρείτε δεκάδες Κάρτες τηλεφωνίας που κάνουν ακριβώς το ίδιο , δίνουν δηλαδή επιπλέον ένα χαρτάκι με δεκάδες αριθμούς πρόσβασης από όλα τα δίκτυα.

Η διαφορά της Intertelecom είναι ότι κάνει τό ίδιο με πωλήσεις στο Internet και όχι στην Ομόνοια .

Φαντάζομαι ότι σύντομα πολλοί πάροχοι θα κάνουν ακριβώς το ίδιο .

 

Βασίλειε, υπάρχουν αυτές οι κάρτες που λες που να λειτουργούν ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ τηλέφωνα; Δεν λέω για κάρτες που παίρνεις ένα access number από το ΣΤΑΘΕΡΟ σου.. Μιλάω για κινητό.

 

Και επιπλέον, αυτές οι κάρτες μεταφέρουν τον αριθμό σου κανονικά στον τελικό αποδέκτη της κλήσης (προσφέρουν αναγνώριση κλήσης) ή βγάζουν line-error, unknown, not available στην οθόνη του αποδέκτη;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μάλλον ο Vasileios τα έχει μπλέξει ή πολλοί δεν έχουν καταλάβει ακόμα για τη πράγμα μιλάμε.

 

εγώ όταν ανέφερα την υπηρεσία σε 1-2 γνωστούς, με κοιτούσαν με περίεργο ύφος και μου λέγανε καλά καλά.... και μιλάμε για άτομα που πάντα μένουν χωρίς κάρτα.

 

πάντως πολύ φοβάμαι ότι δε θα κρατήσει για πολύ. μακάρι να πέσω έξω.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν τα έχει μπλέξει ο Vasileios , Μάλλον θα έχετε χρόνια να αγοράσετεε κάρτα από την Ομόνοια.

Οι κάρτες αυτές λειτουργούν με πρόσβαση από κινητό , αλλά επειδή δεν τις δοκίμασα , δεν γνωρίζω αν έχουν αναγνώριση στον αριθμό μας

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω αγοράσει ποτέ κάρτα από ομόνοια. δεν ξέρω καν τι παίζει.

πάντως θα ήθελα να μάθω για τι κάρτες πρόκειται.

εννοείς στυλ χρονοκάρτας που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις από κινητό; κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ο Vasileios τα έχει μπλέξει ή πολλοί δεν έχουν καταλάβει ακόμα για τη πράγμα μιλάμε.

 

εγώ όταν ανέφερα την υπηρεσία σε 1-2 γνωστούς, με κοιτούσαν με περίεργο ύφος και μου λέγανε καλά καλά.... και μιλάμε για άτομα που πάντα μένουν χωρίς κάρτα.

 

πάντως πολύ φοβάμαι ότι δε θα κρατήσει για πολύ. μακάρι να πέσω έξω.

 

Καθόλου δεν τα έχει μπλέξει ο Vasileios , Μάλλον θα έχετε χρόνια να αγοράσετεε κάρτα από την Ομόνοια.

Οι κάρτες αυτές λειτουργούν με πρόσβαση από κινητό , αλλά επειδή δεν τις δοκίμασα , δεν γνωρίζω αν έχουν αναγνώριση στον αριθμό μας

 

αισιοδοξια να εχουμε και ολα καλα θα πανε εγω πιστευω οτι θα κρατησει για παρα πολυ. οσο για τις καρτες απο την ομονοια θελω να μαθω περισσοτερα για αυτες οποιος γνωριζει ας μου πει και εχει καποιο λινκ ακομα καλυτερα. ευχαριστω πολυ

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις καθαρή διαφήμιση για την εταιρία σου...Εδώ συζητάμε οι απλοί χρήστες και τώρα μας ενδιαφέρει η δρομολόγηση μέσω τηλεφωνου και voip της intertelecom...

ΔΕΝ είναι εταιρεία μου, ούτε εργάζομαι σε αυτή, ούτε έχω κάποια επαγγελματική σχέση μαζί της, εξηγιόμαστε για να μην παρεξηγιόμαστε. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις καθαρή διαφήμιση για την εταιρία σου...Εδώ συζητάμε οι απλοί χρήστες και τώρα μας ενδιαφέρει η δρομολόγηση μέσω τηλεφωνου και voip της intertelecom...

 

Τι άλλο θα ακούσουμε...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...