Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά των iPad - iPad mini στην Ελλάδα


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος θελει iPad 2 16GB WiFi White απο Saturn (Αθηνα), ας μου στειλει αμεσα ενα μηνυμα να του δωσω οδηγιες να παει να το παραλαβει.

Ειναι preorder, αλλα εχω ηδη παραλαβει απο αλλο καταστημα οποτε οποιος ψαχνει αυτη την εκδοση ας μου πει με ενα πμ να τον εξυπηρετησω.

Υ.Γ. Το παρελαβε το μελος Johnchat. Καλοριζικο φιλε μου ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σ´ευχαριστω πολύ και πάλι!

Γράφω από το νέο μου iPad τώρα!!!!

 

Οποιος θελει iPad 2 16GB WiFi White απο Saturn (Αθηνα), ας μου στειλει αμεσα ενα μηνυμα να του δωσω οδηγιες να παει να το παραλαβει.

Ειναι preorder, αλλα εχω ηδη παραλαβει απο αλλο καταστημα οποτε οποιος ψαχνει αυτη την εκδοση ας μου πει με ενα πμ να τον εξυπηρετησω.

Υ.Γ. Το παρελαβε το μελος Johnchat. Καλοριζικο φιλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος στο γραφείο, έκανε το Σάββατο προπαραγγελία με προκαταβολή για ενα iPad 2 στην αλυσίδα καταστημάτων Multirama. Το ίδιο έκανα κι εγώ για δυο iPad σήμερα. Είναι ένας τρόπος να το κλείσεις τουλάχιστον. Πάντως η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι ότι αναμένεται μέσα σε 20 με 30 μέρες, όπως κι επίσης ότι μπορεί να έχουν διαθέσιμα κομμάτια μέσα στο Πάσχα. Γενικά, πιστεύω ότι όποιος καταθέσει προκαταβολή, λογικό είναι να μπει σε σειρά προτεραιότητας. Πάντως, θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα ή κάποια άλλη ενημέρωση επί του θέματος.

 

Σε συνέχεια του παραπάνω ποστ, σήμερα είχαμε ενημέρωση μέσω τηλεφώνου από Multirama. Πρώτα ενημερώθηκε ο συνάδελφος ότι δεν ήρθε η έκδοση του λευκού 16GB 3G και ότι, αν τον ενδιαφέρει, έχουν παραλάβει και ειναι διαθέσιμα μόνο λευκά και μαύρα 64GB 3G όπως και Wifi μοντέλα. Μετά από ένα δεκάλεπτο με κάλεσαν για την αντίστοιχη ενημέρωση, καθώς είχα παραγγείλει ένα λευκό 16GB 3G και ένα μαύρο 64GB 3G iPad 2. Πριν λίγο παρέλαβα το δικό μου (μαύρο 64GB 3G) από το νέο κατάστημα Multirama στη Λ. Βουλιαγμένης (στο ύψος της Αλίμου). Εκεί με ενημέρωσαν στα πολύ γρήγορα, ότι από τη σημερινή παραλαβή έχει φύγει ένα μοντέλο το πρωί, ένα Wifi την ίδια στιγμή που επέλεγα θήκη, και υπάρχουν ακόμη δυο μοντέλα 3G. Πιστεύω ότι θα φύγουν και αυτά σήμερα, αν όχι ήδη. Επόμενη παραλαβή αναμένεται κάπου στο τέλος του μήνα.

 

Τα νεότερα σχετικά με τα παραπάνω είναι πως ακόμη περιμένω για το δεύτερο iPad 2 που εκκρεμεί η διάθεση του, ενώ ο συνάδελφος μου, τελικά, έκανε ακύρωση της δικής του προπαραγγελιας στο Multirama, καθώς τον ενημέρωσαν από την αλυσίδα καταστημάτων Public ότι έχουν διαθέσιμο iPad 2 16GB 3G, αλλά μόνο σε μαύρο χρώμα και όχι σε λευκό. Αύριο θα γίνει η παράδοση στα χεριά του ενώ από τη πλευρά του καταστήματος Multirama δεν υπάρχει καμία νεότερη ενημέρωση για οποιαδήποτε διάθεση iPad 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω και εγώ από το νέο μου ipad!!!!

Πάρελαβα απο το golden - I !!! Δυστυχώς δεν είχε λευκό και πήρα μαύρο 16 gb 3G-wifi!

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω και εγώ από το νέο μου ipad!!!!

Πάρελαβα απο το golden - I !!! Δυστυχώς δεν είχε λευκό και πήρα μαύρο 16 gb 3G-wifi!

 

Απο το πρόβλημα της διαχυσης φωτός πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το πήρε φίλος μου απο Multirama. Πρώτη φορά έπιανα ένα. Δεν περίμενα να ήταν τόσο καλο! Ανετα αντικαθιστά για την χρήση που το θέλω πχ ένα netbook
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πωπω βλεπω τα μυνυματα οσων το εχουν παραλαβει ηδη και ζηλευω!:rolleyes: Αντε για να δουμε εμενα ποτε θα μου το φερουν... :(
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγώ παιδιά δεν άντεξα!32αρι 3g σε άσπρο.πολύ καλές εντυπώσεις ως τωρα

Με γειά! Και εγώ σήμερα παρέλαβα το ίδιο από Document.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ λευκό 3g 32mb :D

Από το Πλαίσιο .

Ακριβό αλλά αυτή οθόνη και η ανταπόκριση της !!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω σε όλους ότι το νόημα αυτού του θέματος είναι να ενημερωνόμαστε για το αν υπάρχουν ipad 2 ετοιμοπαράδοτα. Γι' αυτό παρακαλώ όσοι αναφέρουν παραλαβές να διευκρινίζουν αν πρόκειται για προπαραγγελίες (κι αν ναι πότε έγιναν αυτές) ή για άμεσες αγορές.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω σε όλους ότι το νόημα αυτού του θέματος είναι να ενημερωνόμαστε για το αν υπάρχουν ipad 2 ετοιμοπαράδοτα. Γι' αυτό παρακαλώ όσοι αναφέρουν παραλαβές να διευκρινίζουν αν πρόκειται για προπαραγγελίες (κι αν ναι πότε έγιναν αυτές) ή για άμεσες αγορές.

 

Προχθες λοιπον με καλεσαν απο παμπλικ θεσσαλονικης για την κρατηση που ειχα κανει!Υπαρχει λοιπον ενα λευκο 3 τζι 32 αρι που δεν το αγορασα γιατι το εχω παρει απο αλλου!Τρεξτε κοσμεεεε!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σήμερα η ίδια κατάσταση επικρατεί ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν φταίει η Apple, ούτε είναι η Ελλάδα η μόνη αδικημένη, έχει προκληθεί έλλειψη iPad 2 σε παγκόσμιο επίπεδο λόγω προβλημάτων των Ιαπώνων προμηθευτών της Apple από τον σεισμό στην Ιαπωνία. Online από την Apple χρειάζονται 1-2 βδομάδες αναμονής, ενώ κανένα αμερικανικό online κατάστημα δεν το έχει άμεσα διαθέσιμο. Στα δε Apple Stores στη Νέα Υόρκη διάβαζα στα φόρουμ της Apple ότι γίνεται το εξής κουφό: στήνονται από τα ξημερώματα Κινέζοι παππούδες και γιαγιάδες και μόλις έρθει η φουρνιά με τα iPad (περί τα 50 κομμάτια συνήθως) τα τσιμπάνε και εικάζεται ότι τα μεταπωλούν σε μεγαλύτερη τιμή ή τα στέλνουν Κίνα. Μάλιστα ένας ταλαίπωρος είχε στηθεί στην ουρά από τις 6 το πρωί με καμιά 40αριά Κινέζους μπροστά του, οι οποίοι αφήναν στη συνέχεια να μπαίνουν στη σειρά και άλλοι γνωστοί τους, οπότε από 40 γίνανε διπλάσιοι και φυσικά δεν μπόρεσε να πάρει iPad.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

... Μάλιστα ένας ταλαίπωρος είχε στηθεί στην ουρά από τις 6 το πρωί με καμιά 40αριά Κινέζους μπροστά του, οι οποίοι αφήναν στη συνέχεια να μπαίνουν στη σειρά και άλλοι γνωστοί τους, οπότε από 40 γίνανε διπλάσιοι και φυσικά δεν μπόρεσε να πάρει iPad.

 

Ας είμαστε ρεαλιστές ... Δεν οφείλεται η έλλειψη σε Κινέζους που μένουν στην Αμερική .... Αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά και είναι αστείο να θεωρούμε ότι αυτά ευθύνονται για την έλλειψη των iPad2 στην Ευρώπη .. Το κόλπο της τεχνητής έλλειψης δεν είναι καινούργιο και σε συνεργασία με την κατασκευή iPhone είναι μία λογική κατάσταση ... Τα περίεργα των Κινέζων δεν είναι ......

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πού είπα ότι οφείλεται στους Κινέζους η δική μας έλλειψη; Προφανώς και όχι. Κάθε Apple Store, κάθε χώρα κλπ έχει συγκεκριμένο allocation μονάδων, το οποίο δεν επηρεάζεται (πολύ) από άλλες περιοχές. Ακόμα και στη Νέα Υόρκη ipad βρίσκονται αρκεί να πάει κάποιος σε Apple Store προαστίων και γενικά στην Αμερική υπάρχουν κομμάτια (λίγα αλλά υπάρχουν) αν κάποιος πάει σε κατάστημα αυτοπροσώπως. Δεν υπάρχουν ακόμα ετοιμοπαράδοτα για παραγγελίες online και γενικά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν είμαστε οι μοναδικοί που αντιμετωπίζουν έλλειψη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα βελτιωθεί κάπως η κατάσταση ή μπα ?????

Σκεφτόμουν να αγοράσω ένα λευκό 64Gb 3G τον Ιούνιο ...

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα σχετικά με τα παραπάνω είναι πως ακόμη περιμένω για το δεύτερο iPad 2 που εκκρεμεί η διάθεση του, ενώ ο συνάδελφος μου, τελικά, έκανε ακύρωση της δικής του προπαραγγελιας στο Multirama, καθώς τον ενημέρωσαν από την αλυσίδα καταστημάτων Public ότι έχουν διαθέσιμο iPad 2 16GB 3G, αλλά μόνο σε μαύρο χρώμα και όχι σε λευκό. Αύριο θα γίνει η παράδοση στα χεριά του ενώ από τη πλευρά του καταστήματος Multirama δεν υπάρχει καμία νεότερη ενημέρωση για οποιαδήποτε διάθεση iPad 2.

 

Τέλος πια η υπομονή, με πήραν τηλέφωνο από Multirama και ανέφεραν ότι έχουν 16GB 3G σε μαύρο και όχι σε λευκό. Οπότε, τελικά το πήρα και το δεύτερο. Τους είπα να με ενημερώσουν για ένα φιλαράκι, έτσι κι έχουν τίποτε άλλο διαθέσιμο. ;)

 

Με λίγα λόγια, πολύ περιορισμένη η διάθεση του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν με έπαιρναν και μου λεγαν με λίγα λόγια "μαύρο και αν το θες" εγώ θα τους έβριζα πάντως ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αν με έπαιρναν και μου λεγαν με λίγα λόγια "μαύρο και αν το θες" εγώ θα τους έβριζα πάντως ...

 

Τότε ας γίνω πιο ξεκάθαρος προς αποφυγή παρεξηγήσεων χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το οποιοδήποτε κατάστημα. Ο υπεύθυνος με πήρε τηλέφωνο επειδή έχω κάνει προ-παραγγελία και είμαι στην αναμονή πάνω από μήνα. Το πρώτο το πήρα μέσα σε μια βδομάδα πριν το Πάσχα, ενώ για το δεύτερο βρέθηκα σε περισσότερη αναμονή. Από την αρχή έχουν ξεκαθαρίσει ότι δεν γνωρίζουν τι τους φέρνει το τμήμα διανομής της Apple, οπότε με ενημέρωσαν, ευγενέστατα, αν με ενδιαφέρει σε μαύρο ή αν θέλω να περιμένω κι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα για τη διαθεσιμότητα του iPad 2 στο 2011, καθώς αναλυτές εκτιμούν ότι έκρηξη που έγινε πρόσφατα στο εργοστάσιο της Foxconn στην Κίνα, θα επηρεάσει αρνητικά τον όγκο παραγωγής της Apple. Στο σχετικό άρθρο αναφέρεται ότι το εν λόγω εργοστάσιο αναμενόταν να συνεισφέρει σημαντικά στην παραγωγή iPad 2 για το δεύτερο εξάμηνο του 2011. Στο ίδιο άρθρο άλλος αναλυτής εκτιμά ότι σημαντικότερη επίπτωση για τη διαθεσιμότητα του iPad 2 θα έχει η χαμηλότερη του αναμενόμενου παραγωγή οθονών IPS κατά το πρώτο τέταρτο του '11.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

ήμουν και εγώ ένας από τους ταλαίπωρους που στήθηκα στις 6 το πρωί πίσω από 15 κινέζους και 3 ευρωπαίους μάλλον για να πάρω εισιτήριο για το ipad 2 , no att , μόνο verizon και wifi , στην εβδομάδα που ήμουν εκεί . και αυτά στο soho γιατί στα άλλα τρία μόνο verizon παιδιά .
iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω μια απορια εχω κανει προπαραγελια ενα ipad2 16-wifi only(madstore) απο την μεγαλη τεταρτη και ακομη τιποτα.Ειναι φυσιολογικο?Μπορω να κανω κατι?Υπαρχει πουθενα αμεσα διαθεσιμο?

Aμα ακυρωσω την παραγγελια θα μου δωσουν τα λεφτα μου πισω?

Συγνωμη αμα σας κουρασα με τις ερωτησεις μου! Οποιαδηποτε απαντηση ειναι καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...