Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά των iPad - iPad mini στην Ελλάδα


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι καταλαβαίνω, πιστεύεις ότι έχει σημασία η έκδοση για τις πιθανότητες διάθεσης του προϊόντος.

 

Όχι βασικά όταν στο είπα, εγώ δεν είχα ακόμα ακυρώσει την κράτησή μου και επειδή είχα δει πως μένεις Αθήνα, σκέφτηκα μήπως ήθελες να πάρεις το δικό μου. Απλά δεν ήξερα ποιά έκδοση έψαχνες :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω απο 26-3 ενα 32αρι μάυρο ipad 2 και δεν βρίσκω πουθενά!

Οπου και αν εχω ρωτήσει δεν παίρνω σαφή απάντηση σχετικά με την την επόμενη παραλαβή.

Αν εχει υπόψιν του κανείς ας ενημερώσει το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος δεν ασχολούμε άλλο μια χαρά ειναι το 32/3G που έχω και με αυτο θα μείνω ! Είμαστε η μονη χώρα που δεν εχει διαθεσιμότητα .....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την παρασκευη ήταν η τυχερή μου μέρα. Εδώ και εβδομάδες έψαχνα ipad2 και όπου ρώταγα μου έλεγαν μετα το Πάσχα και αν , και λίστες αναμονής με 200 και 500 άτομα και το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα το πάρω. Όμως Κατα τύχη ξύπνησα 7:30 το πρωί και λέω δεν μπαίνω έτσι για πλάκα στο getitnow να ρίξω μια ματιά στα iPad 2, και ήταν όλα εξαντλημενα,και ξαφνικά έβγαλε διαθέσιμο το iPad 2 3G 64gb το μαύρο. Αμέσως έκανα παραγγελεια για μένα 2 κοματια και έναν φίλο μου και μετά είδα ότι υπήρχαν ακόμα διαθέσιμα. Βγαίνω πάω να φτιάξω καφέ και σε 10 λεπτά που ξανά μπήκα να δω είχαν εξαντληθεί. Δεν ξέρω ποσά κοματια έφεραν και ποτέ θα ξανά φέρουν αλλά έγιναν καπνός αμέσως. Δηλαδή 8:30 το πρωί ήταν όλα εξαντλημενα.

Σας γράφω όλη αυτήν την ιστορία απλά για να σας πω να έχετε το νου σας τις πρωινές ώρες κάθε Παρασκευής μεταξύ 7-8 το πρωί να ξυπνατε και να έχετε το νου σας.

Ελπίζω να βοήθησα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγώ χθες το απόγευμα αγόρασα από Media MArkt (πέτρου ράλλη) το ipad 2 64gb 3g λευκό!!

 

Εγώ βρήκα το μαύρο 16άρι WiFi only στο MediaMarkt Αμαρουσίου το απόγευμα της Παρασκευής (15/4). Λίγες ώρες νωρίτερα, είχαν παραλάβει μόνο δύο (και μόνο αυτού του τύπου), και το ένα είχε ήδη πουληθεί.

 

Το "κλου" της υπόθεσης όμως, ήταν ότι επωλείτο υπερτιμημένο κατά 40 ευρώ σε σχέση με την "συνιστώμενη τιμή λιανικής" της αντιπροσωπείας, δηλαδή στα 549 ευρώ! :mad:

 

Η επίσημη εξήγηση ήταν ότι η ίδια η αντιπροσωπεία, μολονότι δεν έχει αυξήσει επίσημα τη συνιστώμενη τιμή, αύξησε την τιμή χονδρικής προς τα συνεργαζόμενα δίκτυα πωλήσεων.

 

Έτσι έχουν τα πράγματα εν Ελλάδι, κύριοι: προσφορά-ζήτηση... :(

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου τηλεφωνησαν απο get it now(το ειχα αγορασει on line πριν απο 10 ημερες.......το ιδιο βραδυ μου τηλεφωνησαν να μου πουν πως τελικα το προιον ηταν ακαταλληλο!)θα το παραλαβω αυριο το πολυ μεθαυριο!

το βρηκα κ εγω οπως κ ο φιλος πιο πανω ενα πρωι που κοιτουσα τις τιμες και ΜΟΝΟ!Αγορασα βεβαια το μαυρο και 3g 64!Aυτο ειχαν αυτο πηρα!

 

Καλη επιτυχια σε ολους του επιδοξους αγοραστες!

 

Υ.Γ τι θηκη αγορασατε?Οσοι πειρατε εχετε να μου προτεινεται κατι καλο?Περιμενω ΠΜ σας!Ευχαριστω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ τι θηκη αγορασατε?Οσοι πειρατε εχετε να μου προτεινεται κατι καλο?Περιμενω ΠΜ σας!Ευχαριστω!

 

Εγώ αγόρασα μια κομψή θήκη σε σχήμα "φακέλου" της Belkin. Είχε φτιαχτεί για το iPad 1, αλλά επειδή είναι "φάκελος" και όχι "θήκη-γάντι" δεν έχει καμία απολύτως διαφορά (δεν είναι "πιο χαλαρό" το iPad 2 μέσα της).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και η Belkin Lether Folio ver ειναι παρα πολυ καλη. Μπορει να σου φανει λιγο "χοντρουλα" αλλα εχει ειναι και σταντ παραληλλα. Την συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον θελει θηκη που να μοιαζει με "βιβλιο"
Link to comment
Share on other sites

Tελειως μη εγκυρες πηγες, μου ανεφεραν μια τελειως ανεπιβεβαιωτη ειδηση, στα ορια της "ραδιο-αρβυλας", οτι ερχονται κοντα στα 2000 κομματια.........Τωρα τι να πω, ελπιζω να ειναι ψεμματα και να μην το παρει κανεις σας :lol:(πλακα κανω)
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός ο αριθμός, αλλά ελπίζω να είναι αλήθεια, διαφορετικά πιστεύω ότι και πάλι θα υπάρξει πρόβλημα διαθεσιμότητας στην χώρα μας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

προβλημα υπαρχει γενικα παιδια!

Φιλος μου ειναι αυτες τις μερες στο Μιλανο και δεν εχει καταφερει να βρει ενα κομματι!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου τηλεφωνησαν απο get it now(το ειχα αγορασει on line πριν απο 10 ημερες.......το ιδιο βραδυ μου τηλεφωνησαν να μου πουν πως τελικα το προιον ηταν ακαταλληλο!)θα το παραλαβω αυριο το πολυ μεθαυριο!

το βρηκα κ εγω οπως κ ο φιλος πιο πανω ενα πρωι που κοιτουσα τις τιμες και ΜΟΝΟ!Αγορασα βεβαια το μαυρο και 3g 64!Aυτο ειχαν αυτο πηρα!

 

Καλη επιτυχια σε ολους του επιδοξους αγοραστες!

 

Υ.Γ τι θηκη αγορασατε?Οσοι πειρατε εχετε να μου προτεινεται κατι καλο?Περιμενω ΠΜ σας!Ευχαριστω!

 

Εγώ πήρα από το Get It Now τη θήκη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Είναι αυτή

 

Είναι καλή μάρκα, έχει πολύ λεπτό σχεδιασμό, ωραία υφή και λειτουργεί άριστα και για να το τοποθετείς όπως δείχνουν οι εικόνες και να δουλεύεις/βλέπεις videο αλλά και προφυλάσει μια χαρά και την οθόνη και το πίσω μέρος του iPad, και κάνει και όσο κάνει και το Smart Cover του iPad (τα χρώματα όχι το μαύρο το δερμάτινο) το οποίο ωραίο μεν αλλά προστατεύει μόνο την οθόνη.

 

Προτείνεται άνετα! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος στο γραφείο, έκανε το Σάββατο προπαραγγελία με προκαταβολή για ενα iPad 2 στην αλυσίδα καταστημάτων Multirama. Το ίδιο έκανα κι εγώ για δυο iPad σήμερα. Είναι ένας τρόπος να το κλείσεις τουλάχιστον. Πάντως η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι ότι αναμένεται μέσα σε 20 με 30 μέρες, όπως κι επίσης ότι μπορεί να έχουν διαθέσιμα κομμάτια μέσα στο Πάσχα. Γενικά, πιστεύω ότι όποιος καταθέσει προκαταβολή, λογικό είναι να μπει σε σειρά προτεραιότητας. Πάντως, θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα ή κάποια άλλη ενημέρωση επί του θέματος.

 

Σε συνέχεια του παραπάνω ποστ, σήμερα είχαμε ενημέρωση μέσω τηλεφώνου από Multirama. Πρώτα ενημερώθηκε ο συνάδελφος ότι δεν ήρθε η έκδοση του λευκού 16GB 3G και ότι, αν τον ενδιαφέρει, έχουν παραλάβει και ειναι διαθέσιμα μόνο λευκά και μαύρα 64GB 3G όπως και Wifi μοντέλα. Μετά από ένα δεκάλεπτο με κάλεσαν για την αντίστοιχη ενημέρωση, καθώς είχα παραγγείλει ένα λευκό 16GB 3G και ένα μαύρο 64GB 3G iPad 2. Πριν λίγο παρέλαβα το δικό μου (μαύρο 64GB 3G) από το νέο κατάστημα Multirama στη Λ. Βουλιαγμένης (στο ύψος της Αλίμου). Εκεί με ενημέρωσαν στα πολύ γρήγορα, ότι από τη σημερινή παραλαβή έχει φύγει ένα μοντέλο το πρωί, ένα Wifi την ίδια στιγμή που επέλεγα θήκη, και υπάρχουν ακόμη δυο μοντέλα 3G. Πιστεύω ότι θα φύγουν και αυτά σήμερα, αν όχι ήδη. Επόμενη παραλαβή αναμένεται κάπου στο τέλος του μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ότι φέρνουν μόνο τα ακριβά μοντέλα είναι τυχαίο;

 

Εννοειται πως οχι. Μεγαλυτερο περιθωριο κερδους για μια συσκευη που πουλαει σαν ζεστο ψωμι. Εκτιμω οτι κι η ιδια η apple εχει δωσει προτεραιοτητα στα "ακριβα" μοντελα, για ευνοητους λογους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρέλαβα την τετάρτη το απόγευμα από το public . Στην αρχή με είπανε ότι είμαι νούμερο 600 στη λίστα αλλά αφού τους έκανα λίγη μανούρα μου είπαν πως έχουν διαθέσιμο ένα wifi 16αρι μαύρο ή ένα 3g 32αρι. Πήρα το 16αρι αν και δεν το ήθελα σε μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του παραπάνω ποστ, σήμερα είχαμε ενημέρωση μέσω τηλεφώνου από Multirama. Πρώτα ενημερώθηκε ο συνάδελφος ότι δεν ήρθε η έκδοση του λευκού 16GB 3G και ότι, αν τον ενδιαφέρει, έχουν παραλάβει και ειναι διαθέσιμα μόνο λευκά και μαύρα 64GB 3G όπως και Wifi μοντέλα. Μετά από ένα δεκάλεπτο με κάλεσαν για την αντίστοιχη ενημέρωση, καθώς είχα παραγγείλει ένα λευκό 16GB 3G και ένα μαύρο 64GB 3G iPad 2. Πριν λίγο παρέλαβα το δικό μου (μαύρο 64GB 3G) από το νέο κατάστημα Multirama στη Λ. Βουλιαγμένης (στο ύψος της Αλίμου). Εκεί με ενημέρωσαν στα πολύ γρήγορα, ότι από τη σημερινή παραλαβή έχει φύγει ένα μοντέλο το πρωί, ένα Wifi την ίδια στιγμή που επέλεγα θήκη, και υπάρχουν ακόμη δυο μοντέλα 3G. Πιστεύω ότι θα φύγουν και αυτά σήμερα, αν όχι ήδη. Επόμενη παραλαβή αναμένεται κάπου στο τέλος του μήνα.

 

Καλορίζικο! Και ΄γω το 64άρι 3G σε μαύρο έχω.

Για τσέκαρε τώρα και στο δικό σου iPad 2, να μας πεις αν γίνεται αυτό που είπαμε, όταν ακουμπάς περιφεριακά το αλουμίνιο, γύρω απο την υποδοχή φόρτισης, ηχείο, πλήκτρα έντασης, νιώθεις μια ταλάντωση (που και που);

 

Αναμένουμε και ευχαριστώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Και ΄γω το 64άρι 3G σε μαύρο έχω.

Για τσέκαρε τώρα και στο δικό σου iPad 2, να μας πεις αν γίνεται αυτό που είπαμε, όταν ακουμπάς περιφεριακά το αλουμίνιο, γύρω απο την υποδοχή φόρτισης, ηχείο, πλήκτρα έντασης, νιώθεις μια ταλάντωση (που και που);

 

Αναμένουμε και ευχαριστώ ξανά.

Εγω περιμενω ακομη το δευτερο iPad 2, αλλα ακομη τιποτα. Εχουν μονο 64αρια στο Multirama, αλλα 16αρια δεν υπαρχει ιχνος εκει. Οσο σχετικα με αυτο που ρωτησες περι φορτισης για τη ταξη των πραγματων το απαντησα εδω και βλεπω οτι το διαβασες ηδη. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραλαμβανω απο Κωτσοβολο την Παρασκευη.

 

Ειναι μαυρο 16GB & 3G .

 

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ εχω θηκες, sim cutters μονο iPad δεν εχω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω ακομη το δευτερο iPad 2, αλλα ακομη τιποτα. Εχουν μονο 64αρια στο Multirama, αλλα 16αρια δεν υπαρχει ιχνος εκει. Οσο σχετικα με αυτο που ρωτησες περι φορτισης για τη ταξη των πραγματων το απαντησα εδω και βλεπω οτι το διαβασες ηδη. :)

 

Θελω να το δοκιμασεις για να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη.

Thanks για την απαντηση, αλλα απαντας εμπειρικα... θελουμε να το δοκιμασεις και στο δικο σου iPad 2. Ας δοκιμασουν και αλλοι χρηστες που το εχουν για να μας απαντησουν για το συγκεκριμενο φαινομενο οταν φορτιζει αν νιωθουν μια ταλαντωση στο μεταλλικο σημειο γυρω απο την συσκευη, κοντα στη θυρα φορτισης, στο ηχειο, στα πληκτρα εντασης κλπ Αναμενουμε και αλλες απαντησεις χρηστων!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραλαμβανω απο Κωτσοβολο την Παρασκευη.

 

Ειναι μαυρο 16GB & 3G .

 

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ εχω θηκες, sim cutters μονο iPad δεν εχω.

 

Με το Καλό φίλε μου,αν επιτρέπεται πότε το παρηγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το δοκιμασεις για να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη.

Thanks για την απαντηση, αλλα απαντας εμπειρικα... θελουμε να το δοκιμασεις και στο δικο σου iPad 2. Ας δοκιμασουν και αλλοι χρηστες που το εχουν για να μας απαντησουν για το συγκεκριμενο φαινομενο οταν φορτιζει αν νιωθουν μια ταλαντωση στο μεταλλικο σημειο γυρω απο την συσκευη, κοντα στη θυρα φορτισης, στο ηχειο, στα πληκτρα εντασης κλπ Αναμενουμε και αλλες απαντησεις χρηστων!

 

Μη κολλάς έτσι. Μου το κάνει και μένα το iPad 2, το MacBook pro, το iMac και παλαιότερα το iPhone 1. Δεν είναι κάποιο πρόβλημα στο μηχάνημα σου.

Συγγνώμη και για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...