Jump to content

ZTE Racer


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το ήξερα.. ευχαριστώ για την ενημέρωση.. :)

τελικά τρόπος να έχει κανείς το κεφάλι του ήσυχο σχετικά με το ίντερνετ;; γιατί η επιλογή "χρήση δεδομένων πακέτων" που έχει το samsung μου, είδα ότι σε εκείνη δεν υπάρχει..

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote στέλνεις ένα μήνυμα και το διακόπτουν

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μια άλλη απορία παιδιά .. κανε επίσημο site η κάποιο πρόγραμμα για update για το κινητό όπως τις nokia η τις s.e δεν υπάρχει ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε!!! ξερει κανεις ??????

 

καλησπέρα . θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανεις να μπορούμε να κάνουμε upd τα κινητά zte και συγκεκριμένα το zte racer . με την αγορά του κινητού δεν υπήρχε κανένα cd η κανένα επίσημο site που να σου δίνει ένα πρόγραμμα όπως η άλλες εταιρίες . γνωρίζει τιποτα κανεις ;

 

συγχωρέστε με ένα έκανα το θέμα σε λάθος topic

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα . θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανεις να μπορούμε να κάνουμε upd τα κινητά zte και συγκεκριμένα το zte racer . με την αγορά του κινητού δεν υπήρχε κανένα cd η κανένα επίσημο site που να σου δίνει ένα πρόγραμμα όπως η άλλες εταιρίες . γνωρίζει τιποτα κανεις ;

 

συγχωρέστε με ένα έκανα το θέμα σε λάθος topic

 

το ψάχνω κ εγώ,δεν έχω βρεί κάτι στο site της ZTE,θα ψάξω κ γενικά στο διαδίκτυο

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πως μπορώ να κάνω απεγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων από το ΖΤΕ Racer; παρακαλώ βήμα βήμα αν γίνεται, μια και δεν βρήκα άκρη.(πχ Μενού>προγράμματ α>κλπ>κλπ>κλπ)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς να μου πως μπορώ να κάνω απεγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων από το ΖΤΕ Racer; παρακαλώ βήμα βήμα αν γίνεται, μια και δεν βρήκα άκρη.(πχ Μενού>προγράμματ α>κλπ>κλπ>κλπ)

 

Προγραμμάτων που προϋπήρχαν στη rom; Χρειάζεται να είσαι root και να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά, πχ. Titanium Backup, AntTek App Manager κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Είναι για γερά νεύρα δουλειά. Νόμιζα πως θα γινόταν όπως στα pc, απλά απεγκατάσταση. Σε ευχαριστώ πάντως

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία για να το κάνεις... ένα πρόγραμμα χρησιμοποιείς και μάλιστα είναι και πολύ απλό. Το μόνο θέμα είναι ότι χρειάζεται να κάνεις root τη συσκευή σου για τέτοια πειράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
/Παιδια πως μπορω να στιλω τραγουδια σε αλλη συσκεβη μεσο μπλουτουθ????

 

Χρησιμοποιείς κάποιον file explorer για να βρεις το τραγούδι σου (πχ. ES File Explorer) και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επιλέγεις αποστολή / bluetooth κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μετά από τόσο καιρό και δεν έχει ακουστεί κανένα νέο για την 2.2 μάλλον θα μείνουμε κολλημένη στην 2.1 εμείς :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά από τόσο καιρό και δεν έχει ακουστεί κανένα νέο για την 2.2 μάλλον θα μείνουμε κολλημένη στην 2.1 εμείς :blink:

 

Περάστε μια Custom Rom και μην σκάτε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κανένα οδηγός μήπως στο forum που μπορούμε να βρούμε οδηγίες για Custom Rom ???

 

Για αρχή πρέπει να βάλεις το clockworkmod... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308516

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Έχω τη συσκευή 15-20 ημέρες και τις τελευταίες 2 μέρες μου κάνει 2-3 φορές τη μέρα επανεκίνηση. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί το κάνει; Ευχαριστώ.
ΑΕΚ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε χωρίς πληροφορίες. Συνιστώ να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και παρακολούθησε το χωρίς να το στήσεις με εφαρμογές. Αν το ξανακάνει... ίσως χρειαστεί service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το ZTE Racer μου...

ΔΕΝ λειτουργεί η κάμερα και κανένα άλλο app κάμερας που έχω. Δηλαδή πατάω να ξεκινήσει η εφαρμογή και φορτώνει φορτώνει και μετά μου λεεί ότι η εφαρμογή κάμερα δεν λειτουργεί!!!

Επίσης και η εφαρμογή color flashlight μου κάνει ακριβώς τα ίδια με πιο πάνω...

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και κάνα δίμηνο πριν με άλλες εφαρμογές αλλά το έλυσα ως εξής: η τελευταία αναβάθμιση του google maps είχε κάποιο σφάλμα. Έτσι το απεγκατέστησα και εγκατέστησα μια λίγο παλαιότερη και όλα OK!!!

Έτσι υποπτεύομαι ότι κάποια αναβάθμιση εφαρμογής που έκανα τελευταία δημιουργεί το πρόβλημα. Αν κάποιος έχει λύση για το πρόβλημά μου ή έχει καμιά ιδέα ας γράψει το συντομότερο πλίίίίίίίίίζζζζζζζζ!!!!!!!!!!!!!!!

Το να κάνω πάντως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν το σκέφτομαι καν!

Αφού όταν ξαναεγκαταστήσω τις εφαρμογές που έχω και τώρα ενδεχομένως να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μία είναι η λύση και είναι αυτό που δεν θέλεις να κάνεις... επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...