Jump to content

ZTE Racer


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
υπαρχει καμια θηκη για αυτο το κινητο???και κανενα screen protector...

 

Στο ebay υπάρχουν πολλές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια θηκη για αυτο το κινητο???και κανενα screen protector...

Και στα Saturn βρήσκεις και θήκη και προστασία. Oχι μαμίσια αλλά κάνεις δουλειά σου μια χαρά. Πάρε μαζί σου το κινητό για να δείς σε ποιά ταιριάζει ακριβώς.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και στα Saturn βρήσκεις και θήκη και προστασία. Oχι μαμίσια αλλά κάνεις δουλειά σου μια χαρά. Πάρε μαζί σου το κινητό για να δείς σε ποιά ταιριάζει ακριβώς.

 

Είναι και αυτό μια έσχατη λύση ανάγκης αλλά δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με μια θήκη gel αποκλειστικά για τη συγκεκριμένη συσκευή. Ομοίως και για το screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω ebay αλλα τιποτα...πως λεγεται το κινητο αλιως ???το χ850 ειναι??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να βρω ebay αλλα τιποτα...πως λεγεται το κινητο αλιως ???το χ850 ειναι??

 

Τι ψάχνεις και δεν βρίσκεις;

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=zte%20racer&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτην την συσκευη πωσ τα παει απο μπαταρια κραταει καθολου;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κανεις καμια αξιόπιστη rom να μας την προτείνει ?

 

παιδιά έχω ένα πρόβλημα .. παρακαλώ αν το έχει συναντήσει κανεις ας μου πει ..

 

έβαλα μια custom rom την "4pda 2.3.5 cm7"

το κινητό δούλευε μια χαρά . είχε μέσα ένα menu για upd rom για επιλογή συσκευής και κατι τέτοια , δεν θυμάμαι το όνομα του προγραματος . να μην πολυλογώ μέσα στο πρόγραμμα δήλωσα πως η "συσκευη" είναι η blade από τι στιγμή που έκλεισα το kin ανοίγει κολλάει στο λογότυπο τις ZTE και δεν προχωράει .. δεν μπορώ να διαγράψω τι rom να περάσω αλλη δηλαδή όταν το ανοίγω το κινητό και έχω "πατιμετο" το - να τρέξω στο menu μου βγάζει κάτι λέξεις μονο που αχνοφαίνονται πάνω στην οθόνη .. ψάχνω αλλα δεν βρισκω λύση να επαναφέρω το κινητό με τπτ :( το έχει ξανά πάθει κανεις ? μάλλον για service με βλέπω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα κατα τη διαρκεια κλησης να σβηνει η οθονη και να μην μεμει αναμενει γιατι τρωει πολυ μπαταρια?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

εβαλα να κατεβασω καποιες εφαρμογες απο το market αλλα επειδη δεν ειχα καλο δικτυο με πετουσε εξω με αποτελεσμα να μην καταφερω να τις κατεβασω..απο τοτε εχει κολησει και καθε φορα που παω να κατεβασω οτιδηποτε μου βγαζει τις ιδιες και δεν με αφηνει..τι μπορω να κανω για να καθαρισω ολα τα apps?αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρι8μισεων λετε να λυθει το προβλημμα? θα σβηστουν και οι επαφες?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

εβαλα να κατεβασω καποιες εφαρμογες απο το market αλλα επειδη δεν ειχα καλο δικτυο με πετουσε εξω με αποτελεσμα να μην καταφερω να τις κατεβασω..απο τοτε εχει κολησει και καθε φορα που παω να κατεβασω οτιδηποτε μου βγαζει τις ιδιες και δεν με αφηνει..τι μπορω να κανω για να καθαρισω ολα τα apps?αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρι8μισεων λετε να λυθει το προβλημμα? θα σβηστουν και οι επαφες?

ευχαριστω

 

μπες στο μενου βρεις τις εφαρμογες και πατα απεγκατασταση. και ξανα δοκιμασε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

μπες στο μενου βρεις τις εφαρμογες και πατα απεγκατασταση. και ξανα δοκιμασε.

 

Δεν μπορω να τις βρω απο το μενου..δεν εχει γινει εγκατασταση..εχουν κολλησει στο κατεβασμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να τις βρω απο το μενου..δεν εχει γινει εγκατασταση..εχουν κολλησει στο κατεβασμα..

 

οκ δεν εχω ιδεα να σε βοηθησω παρακατω εγω θα εκανα ενα αντιγραφο ασφαλειας ( αλλα οχι στις εφαρμογες ) και θα του εκανα αναβαθμιση .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

οκ δεν εχω ιδεα να σε βοηθησω παρακατω εγω θα εκανα ενα αντιγραφο ασφαλειας ( αλλα οχι στις εφαρμογες ) και θα του εκανα αναβαθμιση .

 

μπορεις να μου πεις πως θα το κανω αυτο??αν θες βημα βημα..με νοιαζει να μην χασω τις επαφες μου απο την συσκευη..με το αντιγραφο ασφαλειας πως γινετε?και με την αναβαθμιση?

 

δεν ξερω και πολλα....

 

Σ'ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως θα το κανω αυτο??αν θες βημα βημα..με νοιαζει να μην χασω τις επαφες μου απο την συσκευη..με το αντιγραφο ασφαλειας πως γινετε?και με την αναβαθμιση?

 

δεν ξερω και πολλα....

 

Σ'ευχαριστω παντως

 

δεν εχω ιδεα το πως γινεται στην ζτε εγω στην θεση θα καλουσα τα κεντρικα που βρισκονται στην αγια παρασκευη ( ετσι μου ειχανε πει ) για να μου πουνε πως θα το κανω ..

επισης εδω http://wwwen.zte.com.cn/en/about/global_sales_offices/east_europe/ εχει τα καταστηματα

και στην Ελλαδα λεει οτι ειναι στο μαρουσι

: Greece

ZTE HELLAS TELECOMMUNICATIONS S.A.

2nd floor, 197 Kifissias Ave, 151 24, Maroussi, Athens, Greece

Tel:+30-2-10614 6179

Fax:+30-2-10614 6178

παρε τηλεφωνο και ρωτα..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα το πως γινεται στην ζτε εγω στην θεση θα καλουσα τα κεντρικα που βρισκονται στην αγια παρασκευη ( ετσι μου ειχανε πει ) για να μου πουνε πως θα το κανω ..

επισης εδω http://wwwen.zte.com.cn/en/about/global_sales_offices/east_europe/ εχει τα καταστηματα

και στην Ελλαδα λεει οτι ειναι στο μαρουσι

: Greece

ZTE HELLAS TELECOMMUNICATIONS S.A.

2nd floor, 197 Kifissias Ave, 151 24, Maroussi, Athens, Greece

Tel:+30-2-10614 6179

Fax:+30-2-10614 6178

παρε τηλεφωνο και ρωτα..

 

δεν νομιζω να βγαλω ακρη αλλα σ'ευχαριστω παντως...

να'σαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

οι εφαρμογες που κατεβαζω που αποθηκευονται?που μπορω να το δω?

 

το προηγουμενο προβλημα το ελυσα..αντιγραφο ασφαλειας για τις επαφες και επαναφορα ρυθμισεων

 

thanksss JOHNMEGARYTHMOS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

οι εφαρμογες που κατεβαζω που αποθηκευονται?που μπορω να το δω?

 

το προηγουμενο προβλημα το ελυσα..αντιγραφο ασφαλειας για τις επαφες και επαναφορα ρυθμισεων

 

thanksss JOHNMEGARYTHMOS

 

τιποτα να εισαι καλα. τελικα τους πηρες τηλεφωνο; . οι εφαρμογες για το που αποθηκευονται απο οσο θυμαμαι στα lg android οτι περιλαμβανεται στην καρτα μνημης μπορεις να το βρεις εκει που γραφει quick office ή κατι και μετα office δεν το θυμαμαι καλα το πως το γραφει, επισης μπορεις να συνδεσεις την καρτα μνημης στον υπολογιστη σου και αμα δεν βρεις την συγκεκριμενη εφαρμογη στην καρτα μνημης σημαινει οτι ειναι στο τηλεφωνο , εγω καπως ετσι θα το εψαχνα. οσο για το που αποθηκευονται δεν εχω καταλαβει νομιζω οτι πανε αυτοματα στην καρτα μνημης ( με επιφυλαξη το λεω .).

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι... by default οι εφαρμογές κατεβαίνουν/εγκαθίστανται στην κύρια μνήμη.

 

οκ σε ευχαριστω!!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα zte racer με το android 2.1. Θελω να του περασω μια custom rom (συγκεκριμενα την mooncake 2.3.4) αλλα ειμαι καινουριος στον τομεα και ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω κατι τετοιο. Εχοντας λοιπον ψαξει στο internet εχω βρει οδηγους κλπ αλλα συναντω το εξις προβλημα.Αφου εγκαθιστω κανονικα το rom manager απο το market δεν μπορω να μπω σε recovery mode ωστε να κανω back up την 2.1 που ηδη εχω σε περιπτωση που κατι παει στραβα και να περασω την καινουρια 2.3. Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι... by default οι εφαρμογές κατεβαίνουν/εγκαθίστανται στην κύρια μνήμη.

 

πως μπορω να αποθηκευονται στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να αποθηκευονται στην καρτα?

 

Με το app2sd αλλά μόνο για εφαρμογές που υποστηρίζουν τη μεταφορά και αυτές δεν είναι ιδιαίτερα πολλές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά επειδή έχει τεθεί το ερώτημα και ακόμη δεν έχει απαντηθεί!

Πως γίνεται να αποκλείσουμε την χρήση internet στο ΖΤΕ Racer?

 

(έχει ειπωθεί ότι πάμε από: Ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και εκεί "ξετικάρει" την επιλογή "Ενεργοποίηση δεδομένων")

η οποία όμως δεν υπάρχει πουθενα!

 

Γνωρίζεις κανείς πως και αν γίνεται στο ίδιο το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...