Jump to content

ZTE Racer


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με συγχωρειται που δημοσιευσα greeklish,δεν το ειχα διαβασει στους ορους χρησης

στο θεμα μας:

joy 845 or zte racer

δεν εχω βρει αξιοτιμες διαφορες

ποιο εχει πιο καλη αφη;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συζητάμε μόνο για το Racer. :)

Όπως σου είπα και στο pm μπορείς αν θέλεις να ανοίξεις θέμα στην παρακάτω ενότητα:

Επιλογή κινητού

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πωσ μπορουμε να κοψουμε τελικα τα δεδομενα να μην μπαινει ιντερνετ..δεν υπαρχει η επιλογη που αναφερετε.μεε κανενα προγραμμα γινεται??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
δεν ασχολούνται άλλο με αυτή τι συσκευή βλέπω .. κανεις δεν έχει άποψη για rom :)

 

Sniaf έχουμε δουλειές και παιδια!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αλλά για να σε ικανοποιήσω πάρε την τελευταία σταθερή και αξιόπιστη Rom.

http://raceroms.co.uk/phocadownload/Racerboy-ROMS/cm7_2.3.7_ROMS/cm7_2.3.7_Racer_full-248.zip

 

οδηγίες εχω δώσει πιο πάνω. Δεν χρειάζεται εξωτερική εγκατάσταση market ,υπάρχει πλέον μέσα στη rom.

 

Α! και ένα νέο. Βρήκα μπαταρία 2000mAh για το Racer και πλέον ξεχνάω να το φορτίσω. Δεν το πίστευα και δεν έχω τρόπο να μετρήσω την πραγματική της χωρητικότητα, αλλά έχει τρομερή απόδοση.

Edited by pantelista
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει αυτο το κινητο με στοκ εκδοση και ξεχασε το μοτιβο του τι μπορει να κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Α! και ένα νέο. Βρήκα μπαταρία 2000mAh για το Racer και πλέον ξεχνάω να το φορτίσω. Δεν το πίστευα και δεν έχω τρόπο να μετρήσω την πραγματική της χωρητικότητα, αλλά έχει τρομερή απόδοση.

 

Παντελή, επειδή ψάχνω τόσο στο ebay αλλά και στο internet γενικότερα για τέτοια μπαταρία, δε βρίσκω κάποια extended, πέρα από τις εργοστασιακές των 1000mAh.

 

Αν μπορείς σε παρακαλώ πες μου από που την πήρες..

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...μολις μου εδωσαν το συγκεκριμενο κινητο και δεν εχω ιδεα απο αντροιντ!!!!θα μπορουσε καποιος να μου πει πως ας πουμε μπορω να βαλω παιχνιδια ...??? και επισεις πως μπορω να σβησω καποιο μηνυμα χωρις να σβησω ολο το ''νημα'' που λεει????
Link to comment
Share on other sites

Παντελή, επειδή ψάχνω τόσο στο ebay αλλά και στο internet γενικότερα για τέτοια μπαταρία, δε βρίσκω κάποια extended, πέρα από τις εργοστασιακές των 1000mAh.

 

Αν μπορείς σε παρακαλώ πες μου από που την πήρες..

 

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Από ένα περιφερειακο μαγαζακι στη Θεσσαλονίκη περιοχη Νεάπολης.

Αν είσαι από εδω κοντά στείλε μου pm για να σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας...μολις μου εδωσαν το συγκεκριμενο κινητο και δεν εχω ιδεα απο αντροιντ!!!!θα μπορουσε καποιος να μου πει πως ας πουμε μπορω να βαλω παιχνιδια ...??? και επισεις πως μπορω να σβησω καποιο μηνυμα χωρις να σβησω ολο το ''νημα'' που λεει????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το Racer II , έκανα τους φακέλους για τα ringtones και αλλάζει ήχους κλήσεις, ομως με τα mp3 ο Player βγάζει ότι δεν υποστηρίζει αυτό τον τύπο αρχείων. Πρέπει να μπούν τα mp3 σε συγκεκριμένο φάκελο; ή κάτι άλλο ; με τις ταπετσαρίες πως βαζουμε δικιά μας φωτό χωρίς να την κόβει; plz help:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας την ίδια ερώτηση κάποιος μου είπε ότι η Ελληνική είναι ίδια με τη Σέρβικη στοκ rom. Μπορείς να κατεβάσεις από εδώ...

http://raceroms.co.uk/index.php/stock-roms

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω zte 2.1 ξέρει κανείς πώς ενεργοποιώ το gps ? το έβαλα να φορτώνει και με wifi άφησα ένα μισάωρο περίπου αλλά τίποτα…..:( plz αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ….
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω zte 2.1 ξέρει κανείς πώς ενεργοποιώ το gps ? το έβαλα να φορτώνει και με wifi άφησα ένα μισάωρο περίπου αλλά τίποτα…..:( plz αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ….

 

Να σου πω την αλήθεια από τη μέρα που έπεσε στα χέρια μου το κινητό έβαλα 2.3 , αλλά για δοκίμασε Μενού - Ρυθμίσεις - Τοποθεσία και ασφάλεια - Χρήση δορυφόρων GPS.

Edited by pantelista
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι την πρώτη φορά αργεί να πιάσει δορυφόρους. Χρειάζεται να βλέπει ανοικτό ουρανό. Αν είσαι σε μπαλκονι, βγαλε και το χέρι έξω για να είσαι σιγουρος. Κανε υπομονή μέχρι και πέντε λεπτά... Edited by pantelista
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το wifi με το gps..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση το wifi με το gps..

Απ' ότι κατάλαβα άφησε το wifi ανοικτό για υποβοηθήση (A-GPS).

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα άφησε το wifi ανοικτό για υποβοηθήση (A-GPS).

Και με ποιο τροπο βοηθαει το wifi οταν εισαι εν κινησει ; η μονη βοηθεια ειναι απο το δικτυο που ανηκεις και ειναι με χρεωση...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι του είναι ο άνθρωπος και προσπαθεί να πάρει δεδομένα υποβοήθησης από το wifi!:)

Τέλος πάντων, εγώ προσωπικά κλειδώνω χωρίς wifi , χωρίς data σε περίπου ένα λεπτό. Την πρώτη φορά όντως όποιο πρόγραμμα και να χρησιμοποιήσα χρειάστηκε κοντά πεντάλεπτο σε ανοιχτό αίθριο για να κλειδώσει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προτείνετε κάνα καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης που να ταιριάζει στο κινητό μού?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Το επόμενο βήμα είναι να εγκαταστήσετε το recovery.

 

Λήψη http://android.podtwo.com/recoverymanager/RecoveryManager_v0.36b.zip

 

και επίσης

 

http://www.mediafire.com/?2fhj41ljjbvy7i1

 

ξεζιπάρετε το Recovery Manager και τοποθετήστε το αρχείο .APK μαζί με το.IMG αρχείο στην SD κάρτας σας. Εγκαταστήστε το Recovery Manager, στη συνέχεια πιέστε την επιλογή recovery και μετα πατήστε install recovery.

 

Εκανα install το Recovery Manager ομως δε μπαινει σε ClockWork Recovery Mod (CWM) και κρασαρει οταν παω απο το μενου να ανοιξω το recovery μου βγαζει μηνυμα για αναγκαστικο κλεισιμο

υπαρχει κατι αλλο παρομοιο π μπορω να χρησιμοποιήσω ισως?

:worry:

 

Εκανα install το Recovery Manager ομως δε μπαινει σε ClockWork Recovery Mod (CWM) και κρασαρει οταν παω απο το μενου να ανοιξω το recovery μου βγαζει μηνυμα για αναγκαστικο κλεισιμο

υπαρχει κατι αλλο παρομοιο π μπορω να χρησιμοποιήσω ισως?

:worry:

 

ενταξει το ελυσα, το αρχειο img ηταν διαφορετικη εκδοση, my bad :happy:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξέρει κανείς αν μπορώ να αναπτύξω εφαρμογές (να κάνω publish/deploy) στο zte racer είτε Flash εφαρμογές είτε Java;

Προσπάθησα με Flash Pro CS5.5/Adobe AIR με καλώδιο άλλα δε τα κατάφερα.

Edited by giannosfor
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Racer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...