Jump to content

[Επίσημο] Nokia X1-00 & X1-01


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας. τελικα ποιο απο τα 2 ειναι αυτο με την μεγααααλη μπαταρια και τα mp3? στ τενικα χαρακτηριστηκα,στη αρχη του topic δεν τα ανοιγει.μπορει να μην υπαρχει ακομα.

 

Καλησπέρα. Το X1-01 που έχω, αυτό με τις 2 sim, έχει μπαταρία 1430mAh. Έχει και mp3.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ.. η τιμη ειναι χαμηλη.αξιζει νομιζω. ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

οκ.. η τιμη ειναι χαμηλη.αξιζει νομιζω. ευχαριστω

 

Αλλά δεν έχει bluetooth και καλώδιο usb για τον υπολογιστή. Που σημαίνει ότι, για να περάσεις αρχεία στη microSD, θα πρέπει να βάλεις την κάρτα σε κάποιο άλλο κινητό με bluetooth η καλώδιο και μετά να βάλεις τη κάρτα σου στο X1-01.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεισ να το ρυθμισεισ να καλει 2 συγκεκριμενουσ αριθμουσ απο την μια sim και απο την αλλη sim να καλεις ολους τους αλλους χωρις να σε ρωταει καθε φορα?. οπως γινεται στα android
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα για στρατό και χρειάζομαι βοήθεια, δεν αναγνωρίζει κανένα μουσικό κομμάτι το mp3 player!!! Τι να κάνω ?

Τα έχω χύμα στην microSD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα για στρατό και χρειάζομαι βοήθεια, δεν αναγνωρίζει κανένα μουσικό κομμάτι το mp3 player!!! Τι να κάνω ?

Τα έχω χύμα στην microSD.

 

Είσαι σίγουρος; Γιατί κι εγώ χύμα τα έχω και αναγνωρίζει τα πάντα. Τα κομμάτια τα πέρασα έχοντας τη microsd σε άλλη συσκευή, αλλά Nokia πάλι. Κάνε μια επανεκκίνηση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Γιατί κι εγώ χύμα τα έχω και αναγνωρίζει τα πάντα. Τα κομμάτια τα πέρασα έχοντας τη microsd σε άλλη συσκευή, αλλά Nokia πάλι. Κάνε μια επανεκκίνηση.

 

Ναι είμαι σίγουρος!!! Το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα... Δεν ξέρω, αρχίζει με τρελαίνει :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι σίγουρος!!! Το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα... Δεν ξέρω, αρχίζει με τρελαίνει :angry:

 

Μην αγχώνεσαι. Δεν είναι και πολλά που μπορείς να κάνεις σε μια SD. Είναι παλιά; Της έχει κάνει κάποιο format πρόσφατα;

 

Edit: Επειδή έχει λίγο "ανάποδο" τρόπο λειτουργίας, πήγαινε: Μουσική --> Επιλογές ( το αριστερό πλήκτρο ) --> Επιλογή Αναπαραγωγής --> Όλα τα τραγούδια. Δεν το έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή, αλλά αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η διαδρομή για να ακούσεις τα τραγούδια στην SD.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Δεν είναι και πολλά που μπορείς να κάνεις σε μια SD. Είναι παλιά; Της έχει κάνει κάποιο format πρόσφατα;

 

Edit: Επειδή έχει λίγο "ανάποδο" τρόπο λειτουργίας, πήγαινε: Μουσική --> Επιλογές ( το αριστερό πλήκτρο ) --> Επιλογή Αναπαραγωγής --> Όλα τα τραγούδια. Δεν το έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή, αλλά αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η διαδρομή για να ακούσεις τα τραγούδια στην SD.

 

Ναι την έκανα Format μέσω PC, το ξέρω αλλά μου λέει οτι δεν βρέθηκε κανένα μουσικό αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έκανα Format μέσω PC, το ξέρω αλλά μου λέει οτι δεν βρέθηκε κανένα μουσικό αρχείο.

 

Τι να πω. :worry: Πριν την είχα σε ένα C3-00 και μέσω αυτού πέρασα τα τραγούδια.. Mp3 δεν είναι; ( δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεισ να το ρυθμισεισ να καλει 2 συγκεκριμενουσ αριθμουσ απο την μια sim και απο την αλλη sim να καλεις ολους τους αλλους χωρις να σε ρωταει καθε φορα? οπως γινεται στα android
Link to comment
Share on other sites

mp3 είναι!!! εγω δεν έχω nokia ίσως κάτι να φταίει.

 

Το μόνο που θα έκανα θα ήταν να διαγράψω τα πάντα από την κάρτα, ένα format μέσα στο X1-01 ( αν έχει τέτοια επιλογή, δεν το εχω ψάξει ) και πάλι πέρασμα τα τραγούδια..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα για στρατό και χρειάζομαι βοήθεια, δεν αναγνωρίζει κανένα μουσικό κομμάτι το mp3 player!!! Τι να κάνω ?

Τα έχω χύμα στην microSD.

Είναι σε fat32 η κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεισ να το ρυθμισεισ να καλει 2 συγκεκριμενουσ αριθμουσ απο την μια sim και απο την αλλη sim να καλεις ολους τους αλλους χωρις να σε ρωταει καθε φορα? οπως γινεται στα android

Ναι γίνεται φίλε μου, ανέτρεξε στο εγχειρίδιο χρήσης, το γράφει μέσα επίσης έχει και οδηγίες πως να το κάνεις...

Είναι σε fat32 η κάρτα μνήμης?

Ναι σε Fat32 είναι με 4096 bytes Allocated Unit Size...

Το μόνο που θα έκανα θα ήταν να διαγράψω τα πάντα από την κάρτα, ένα format μέσα στο X1-01 ( αν έχει τέτοια επιλογή, δεν το εχω ψάξει ) και πάλι πέρασμα τα τραγούδια..

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή, έφτασα σε σημείο να πάω στην Nokia εδώ, και μου είπαν ότι είναι πολύ απλό τηλέφωνο και δεν μπορούν να δουν τι φταίει, αναγνωρίζεται κανονικά σε Smartphones που δοκίμασε εκεί ο υπάλληλος... Σήμερα θα πάω να αγοράσω μια άλλη και αν δω οτι υπάρχει πρόβλημα πάλι τότε θα πάρω τον Κοτσόβολο και θα τους αρχίσω στα κ@ντήλι@!!! :mad:

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή, έφτασα σε σημείο να πάω στην Nokia εδώ, και μου είπαν ότι είναι πολύ απλό τηλέφωνο και δεν μπορούν να δουν τι φταίει, αναγνωρίζεται κανονικά σε Smartphones που δοκίμασε εκεί ο υπάλληλος... Σήμερα θα πάω να αγοράσω μια άλλη και αν δω οτι υπάρχει πρόβλημα πάλι τότε θα πάρω τον Κοτσόβολο και θα τους αρχίσω στα κ@ντήλι@!!! :mad:

 

Κι εγώ από Κωτσόβολο το πήρα. Πάντως πολύ περίεργο. Πάντως, το κινητό που την είχα πριν δεν ήταν smartphone. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά στην περίπτωσή σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από Κωτσόβολο το πήρα. Πάντως πολύ περίεργο. Πάντως, το κινητό που την είχα πριν δεν ήταν smartphone. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά στην περίπτωσή σου.

 

Τελικά έφταιγε η κάρτα μνήμης...

Λογικά από τα πολλά φορμαρίσματα που έτρωγε τόσο καιρό μέσα από samrtphone & pc ίσως να τα έφτυσε!!! :O

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας :happy:

 

Έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό και ομολογώ οτι δεν μου λείπει το smartphone,

είμαι 1 βδομάδα αποφόρτιση και η μπαταρία έφτασε στο μισό, μαζί με μουσική, κλήσεις και κανα 2 μηνυματάκια.

Πραγματικά πολύ ευχαριστημένος!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά;;;Έχω το Nokia x2 το οποίο μου αρέσει περισσότερο από 2-3 κινητά που υπάρχουν στο σπίτι αλλά δεν είναι dual sim.Λογικά το Χ1-01 και το Χ2-02 είναι περίπου ίδιο με το Χ2.Υπάρχει κάποια διαφορά σε κουμπιά μενού κλπ στο 01 και 02 σε σχέση με το Χ2;;Και 2ον ξέρω ότι το 01 εχει φοβερή μπαταρία αλλά διάβασα στο skroutz πρόβλημα με την ποιότητα του ήχου!Ισχύει;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
γεια σας. μολις απεκτηαα το κινητο. πως βαζω τραγουδια mp3? δεν ειμαι πολυ μεσα στη τεχνολογια.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις στον υπολογιστή μια micro sd με card reader, περνάς οτι mp3 θέλεις και στη συνέχεια βάζεις την κάρτα και πάλι στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις στον υπολογιστή μια micro sd με card reader, περνάς οτι mp3 θέλεις και στη συνέχεια βάζεις την κάρτα και πάλι στο κινητό.

 

ευχαριστω να σαι καλα.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους!

Sorry που ανασύρω το θέμα!

Με ενδιαφέρει το κινητό για χρήση στο στρατό κ από ότι έχω διαβάσει είναι καλύτερο σε θέμα μπαταρίας από τα Nokia 101 και 107 που κυκλοφορούν τώρα!

Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω αυτή τη στιγμή στην αγορά (σε φυσιολογική τιμή);

(Εκτός αν ενδιαφέρεται κανείς να το πουλήσει... :p)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Sorry που ανασύρω το θέμα!

Με ενδιαφέρει το κινητό για χρήση στο στρατό κ από ότι έχω διαβάσει είναι καλύτερο σε θέμα μπαταρίας από τα Nokia 101 και 107 που κυκλοφορούν τώρα!

Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω αυτή τη στιγμή στην αγορά (σε φυσιολογική τιμή);

(Εκτός αν ενδιαφέρεται κανείς να το πουλήσει... :p)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...

 

Είναι καλύτερο. Με αυτό έβγαλα κι εγώ το στρατό και το έχω σαν 2ο ακόμα και τώρα

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=nokia+x1-01

 

Μας δουλεύει το vnp μου φαίνεται.. 50 ευρώ το πήρα, πέρσι την άνοιξη...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...