Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να κανω το κινητο root αλλα το unrevoked μου εμφανιζει το μηνυμα

failed to get root .is your firmware too new ?

 

επισης σημερα για τριτη φορα μου εβγαλε το μηνυμα sdcard read only .και το εβγαλε μολις ανοιξα astro explorer .παιζει να φταιει αυτος ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω το κινητο root αλλα το unrevoked μου εμφανιζει το μηνυμα

failed to get root .is your firmware too new ?

 

επισης σημερα για τριτη φορα μου εβγαλε το μηνυμα sdcard read only .και το εβγαλε μολις ανοιξα astro explorer .παιζει να φταιει αυτος ;

 

Σιγουρα περασες σωστα το usb driver για το hboot αφαιροντας και το htc sync;;;;;;

Για ριξε και μια ματια στο video εδω για τη διαδικασια...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια!!!!! Μη διαβάζεις τι γράφουν εδώ τα παιδιά!! Αυτά είναι....ψιλά γράμματα! Δεν έχουν σχέση με αυτό που σκέφτηκες. ΚΑΙ θες να περάσεις και τη συγκεκριμένη.....όλες από το clock τις περνάς...άλλωστε γι' αυτό έκανες το root.....γιατί δεν αρχίζεις από μια πιο εύκολη;

 

μα οτι και να προσπαθησω να κανω μου βγαζει error cant mount και κατι τετοιες βλακειες.ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει τη μετονομασία και μπαίνω στο hboot. Δεν γίνεται όμως κάτι..

στο pc σου βλεπεις τις καταληξεις των αρχειων; γιατι αν δεν τις βλεπεις και το μετονομασες, μπορει τωρα να εχει ονομαστει PB99IMG.zip.zip

λεω μια περιπτωση :)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα περασες σωστα το usb driver για το hboot αφαιροντας και το htc sync;;;;;;

Για ριξε και μια ματια στο video εδω για τη διαδικασια...

 

εχω περασει τον driver για to bootloader και εκανα απεγκατασταση το htc sync .στην προσθαφαιρεση εχω μονο (windows 7 x64)

 

htc driver installer

htc bmp usb driver

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

στο pc σου βλεπεις τις καταληξεις των αρχειων; γιατι αν δεν τις βλεπεις και το μετονομασες, μπορει τωρα να εχει ονομαστει PB99IMG.zip.zip

λεω μια περιπτωση :)

Όντως, τσέκαρέ το. Είναι συνηθισμένο λάθος αν στο pc έχεις επιλέξει να μη φαίνονται τα file extensions. Κανονικά, εκκινώντας σε recovery θα βρει το PB99IMG.zip και θα σε ρωτήσει μόνο του αν θέλεις να κάνεις update πατώντας volume up (αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξαφνηκα το gps σταματησε να κλειδωνει δορυφορους , ουτε εναν , καμμια ιδεα ??

 

Μήπως (κατά λάθος) ενδεχομένως να είναι απενεργοποιημένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια.Θελω να μου προτινετε μια sense rom, οχι HD, με τα λιγοτερα θεματα, τη καλυτερη μπαταρια, για καθημερινη χρηση, για να τη περασω στον κολλητο.

Αν ειναι να αρχισετε τις αντιπαραθεσεις και να με μπερδεψετε, αναφερετε μονο τη πιο δημοφιλη...:p

Εχω καιρο να δω τι γινεται στους xda...

 

edit: Μη μου πειτε σαν δημοφιλη RCMic-LeeDroid γιατι νομιζω λογω DHD την εχουν παραμελησει λιγο τη συσκευη.

 

Φίλε μου Elthis γιατί δεν του βάζεις την Starburst??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Elthis γιατί δεν του βάζεις την Starburst??

 

Συμφωνώ κ εγώ.. από της μη hd είναι η καλύτερη πιστεύω.. κ από μπαταρία πετάει.. εγώ που όλη μέρα έστελνα μηνύματα κ ίντερνετ μου κρατούσε 18 ώρες άνετα..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδατε στο xda ανέβηκε ήδη μια test gb sense rom for bravo...έχουν φτιάξει ήδη τα πρώτα flashable zip και αυτοι που έχουν κάνει δοκιμές λένε τα καλύτερα...

Swyped from my starburst Desire

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ.. από της μη hd είναι η καλύτερη πιστεύω.. κ από μπαταρία πετάει.. εγώ που όλη μέρα έστελνα μηνύματα κ ίντερνετ μου κρατούσε 18 ώρες άνετα..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δεν ξέρω.Εγώ με την starburst είχα πολλά θέματα όπως το βίντεο ,και λίγο χειρότερη μπαταρία από τη μαμα ρομ.

Με ικανοποίησε απόλυτα η insertcoin -αλλά κράσαρε το SPB Shell3d-και η aurax από τις απλές.

Έβαλα και oxygen 2.3,ταχύτατη, αλλά μερικά πράγματα δεν έπαιζαν όπως βίντεο κ.λ.π -οπως είχε επισημάνει και ο φίλος Jastonas-

Τώρα είμαι με την Oxygen 2.2.1 με την οποία παίζουν όλα και είναι επίσης ταχύτατη και το spb shell βέβαια .Η αλήθεια είναι πως αν μάθεις στην ταχύτητα των aosp μετά σου φαίνεται ότι το sense σέρνεται αλλά να επισημάνω πως το μόνο που μου λείπει είναι το ρολόι με τα εφέ του καιρού της HTC.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως (κατά λάθος) ενδεχομένως να είναι απενεργοποιημένο;

Ενεργοποιημενο ειναι , αλλα δε κλειδωνει τιποτα ( στο gps test ολα μηδεν) σκεφτομαι να κανω επαναφορα , μηπως το κομπλαρει καποια εφαρμογη , αλλα βαριεμαι να τα ξαναπερναω -ξαναβρισκω ολα απο την αρχη :( Υπαρχει καποια αλλη λυση ? Λετε να μην γλυτωσω το σερβις ?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο ειναι , αλλα δε κλειδωνει τιποτα ( στο gps test ολα μηδεν) σκεφτομαι να κανω επαναφορα , μηπως το κομπλαρει καποια εφαρμογη , αλλα βαριεμαι να τα ξαναπερναω -ξαναβρισκω ολα απο την αρχη :( Υπαρχει καποια αλλη λυση ? Λετε να μην γλυτωσω το σερβις ?

 

Για κατεβασε απο μαρκετ το fasterfix και δοκιμασε....Φοβαμαι μηπως ομως ειναι προβλημα του gps προγραμματος που εχεις...Εχεις δοκιμασει με αλλο;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για κατεβασε απο μαρκετ το fasterfix και δοκιμασε....Φοβαμαι μηπως ομως ειναι προβλημα του gps προγραμματος που εχεις...Εχεις δοκιμασει με αλλο;

4 εχω δοκιμασει,

edit

ξαφνηκα επανηλθε,ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

4 εχω δοκιμασει,

edit

ξαφνηκα επανηλθε,ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

οκ λοιπον...Μια χαρα...Παντως το fasterfix βοηθαει αρκετα στο ''κλειδωμα'' των δορυφορων.

Επισης κοιταξε μηπως πρεπει να αλλαξεις radio...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζουμε το kernel???????

 

θα φλασαρω την insertcoin hd 2.01 λεει για εναν νεο kernel... να το περασω???

27.03 UPDATE - new kernel

http://baadnewz.lcdc.sk/Desire_HD_Ba...oin-110327.zip

 

Τον flashαρεις οπως τη rom μεσω recovery χωρις τα wipe ομως...;)

 

edit: Οχι και τα 2 μαζι, δηλ rom-kernel...Πρωτα τη rom-reboot-recovery-flash kernel.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

στο pc σου βλεπεις τις καταληξεις των αρχειων; γιατι αν δεν τις βλεπεις και το μετονομασες, μπορει τωρα να εχει ονομαστει PB99IMG.zip.zip

λεω μια περιπτωση :)

 

Το μετονομάζεις σε PB99IMG.zip, το βάζεις στο root της sd κάρτας και εκκινείς το κινητό σε HBOOT mode (VolDown+POWER).

 

Θα κατεβάσεις το zip που έχει στο alpharev και θα το κάνεις rename, όχι το img. Για κάθε hboot έχει ένα img και ένα zip.

 

Τελικά βρέθηκέ λύση κατεβάζοντας το hboot της cm7. Με το που έκανα τη μετονομασία και μπήκα σε fastboot το είδε κανονικά. Το αντίστοιχο της oxygen που δοκίμαζα χθές δεν το έβρισκε παρόλο που είχα κάνει τη μετονομασία και με κατάληξη και χωρίς.

 

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους jar76, tsiftsism και nikoskat για τη βοήθεια και τις συμβουλές τους.

 

Με την ευκαιρία δοκίμασα την Hiapk (χωράει ακριβώς στο hboot της cm) και μου φαίνεται ότι είναι η πιο γρήγορη 2.3 που έχω δοκιμάσει ξεπερνώντας oxygen & cm7. Μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κανένα αρνητικό (εξαιρώντας τα κινέζικα στο πρώτο boot και την έλλειψη ελληνικού πληκτρολογίου που όμως διορθώνονται).

Edited by icatalan81
Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.04.15 εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω wind τι ρυθμισεις βαζω στα APNs ?:)

 

εχω βαλει την gingerbread sense αλλα τα apns τα ρυθμιζουμε μονοι μας

 

ok το βρηκα αυτες ειναι οι ρυθμισεις

 

Operator: - Wind

GPRS APN: - gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

Username: - {blank}

Password: - {blank}

MCC=202

MNC=10

APN type=default

DNS: - 212.152.79.19, 212.152.79.20

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

τις καινουργιες sense τις δοκιμασατε; τι λενε; με τρωει λιγο να φλασαρω..καιρο εχω :p
Link to comment
Share on other sites

τις καινουργιες sense τις δοκιμασατε; τι λενε; με τρωει λιγο να φλασαρω..καιρο εχω :p

 

Η δοκιμή αρχίζει με κάτι παραδοσιακά αξιόπιστο…

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1038195

LeeDrOiD V3.0 GB

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...