Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εμφανισε τωρα το ακουλουθο μηνυμα

 

mounted readonly τι ειναι αυτο ?τα παιξε η καρτα μνημης ;

 

μπορουσε να κανει την καρτα μονο read

ξερεις κανεις τι ειναι ;

την εκανα format αναγκαστηκα και εχασα οτι ειχα μεσα ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σκρολαρισμα στις ρυθμισεις παει γρηγορα; γιατι στην 1η 2.3 που ειχα δοκιμασει ειχα lag.

 

το σκρολάρισμα στις ρυθμισεις μια χαρά γρήγορα πήγαινε, αλλά 2 μέρες που την είχα πάνω έχω πιάσει το κινητό σε άσχετες ώρες να είναι κλειστό και να μην ανοίγει ούτε με το power, με αποτέλεσμα να βγάζω μπαταρία για να ξεμπλοκάρει. Ξαναγύρισα σε cyanogen να δοκιμάσω μήπως τραβάρει άλλα ζόρια το κινητό:X.

Πήγα να κάνω restore στην ginger Villain που είχα στρώσει σωστά και μου πέταξε μήνυμα ότι το md5 sum δεν είναι σωστό...όποτε πήγα σε προπροηγούνμενο backup..όλα μαζί τα ρημάδια

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαγκες τελευταια εχω παρατηρησει το κντ μου να τρωει κολληματα και γενικα να μην ρολαρει τοσο καλα.δεν το εχω πειραξει καθολου εχει μαμα ρομ.εφαρμογες εχω καμποσες μοοιρασμενες στο τηλ κ στη καρτα μνημης εσβησα μερικες αλλα παλι τα ιδια καμια συμβουλη εχετε τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το κόπο σου φίλε. Κ εγώ πιστεύω ότι από όλες τις miui που έχω δοκιμάσει αυτήν την θεωρώ την καλύτερη και γρηγορότερη.

 

To led να αναβοσβήνει στις αναπάντητες ή χαμένες κλήσεις το έφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

To led να αναβοσβήνει στις αναπάντητες ή χαμένες κλήσεις το έφτιαξαν?

 

μπα, δεν κάνει τίποτα. Και ένα άλλο πρόγραμμα που έβαλα για ειδοποίηση χαμένων κλήσεων έχει ρύθμιση για ειδοποίηση και με led αλλά και πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε εφαρμογη για το καλιμπραρισμα της μπαταριας, αν καποιος βαριεται να κανει τη διαδικασια που λεει στο πρωτο post.

http://www.appbrain.com/app/battery-calibration/com.nema.batterycalibration

 

Εχει και το καλο οτι επιλεγεις να κανει και μπιπ οταν φορτιστει 100%. Θα τη δοκιμασω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το setCPU έχει 2 τιμές μια & μια max. όταν αλλάζω μια απο αυτές και πατάω Set it αλλάζει προς στιγμήν αλλά μετά απο λίγο αφήνω το κινητό ξαναγυρίζει στο default. Τρέχει κάτι ή δεν κάνω κάτι καλά?

Αν ξέρει κάποιος ποιές είναι οι βέλτιστες τιμές που θα μπορούσαμε να βάλουμε χωρίς προβλήματα κατανάλωσης ιδιαίτερα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με κάποια videos του youtube τα οποία δε τα αναπαράγει, μου εμφανίζει την ένδειξη κάτω "αυτό το video δε μπορεί να παίξει στο κινητό" είτε με Dolpin HD είτε με το προεγκατεστημένο browser.

 

Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό και αν υπάρχει καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με κάποια videos του youtube τα οποία δε τα αναπαράγει, μου εμφανίζει την ένδειξη κάτω "αυτό το video δε μπορεί να παίξει στο κινητό" είτε με Dolpin HD είτε με το προεγκατεστημένο browser.

 

Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό και αν υπάρχει καμία λύση;

 

Δεν υπαρχει λυση...Απλως αυτα τα βιντεο δε μπορει να τα παιξει...Ισως να γινεται μονο αν πας να τα δεις μεσω browser στη σελιδα του youtube...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μέσω της εφαρμογής γίνεται.

Τι fail είναι αυτό, ειδικά όταν μιλάμε για video που έχει απλά ήχο??

 

Δωσε καποιο παραδειγμα video γιατι εγω δεν το συναντησα ποτε ως τωρα.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του browser.Στον default browser της htc,ξε-τσεκάρεις το προβολή κινητού,ενώ στον dolphin σε ρωτάει όταν τον ανοίγεις για πρώτη φορά τι user agent θέλεις και από εκεί πέρα αλλάζει από τις ρυθμίσεις του.Το πρώτο video που δίνεις και δοκιμάζω τώρα,παίζει κανονικά.Εννοείται ότι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το adobe flash player Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά τα δυο πχ δεν παίζουν!

 

bbbb που γίνεται αυτή η ρύθμιση;

 

Δοκίμασα τα links:

1. Στην Youtube εφαρμογή, όπου δεν παίζουν (μου βγάζει error message 'video could not be played on mobile').

2. Στον Opera με mobile view φυσικά απενεργοποιημένο, όπου δεν παίζουν &

3. στον μαμά πλοηγό με mobile view απενεργοποιημένο, όπου παίζουν!!

 

Δεν ξέρω τί γίνεται...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ο uploader ενός video στο youtube έχει επιλογή για το αν θέλει το video του να είναι διαθέσιμο σε κινητές συσκευές.Απενεργοποιώντας το mobile view το youtube νομίζει ότι μπαίνεις από το pc και έτσι δε τρως πόρτα.Αρκεί βέβαια και ο browser να υποστηρίζει σωστά desktop user agent,κάτι που ο opera δεν υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Billys_RR δοκιμασε την και πες μας και θελω να σε ρωτησω αν χρειαζετε να ειναι rom το τηλ ή μπορει και στα "original"???

 

Συνίσταται να γίνεται μετά από αλλαγή κάποιας Rom. Η εφαρμογή αυτή χρειάζεται το κινητό να ναι root, αλλά αν δεν είναι κάποιος ικανοποιημένος με τη μπαταρία, ή με τα mV να είναι σχετικά χαμηλά μετά από φόρτιση, δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις με τη διαδικασία που ξέραμε ήδη.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το Market enabler?το εχω εγκαταστησει και δεν μπορω να καταλαβω πως χρησιμοποιειται...:cry:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το Market enabler?το εχω εγκαταστησει και δεν μπορω να καταλαβω πως χρησιμοποιειται...:cry:

 

Πας στη δευτερη καρτελα στα settings και κρατας πατημενο εναν provider και επιλεγεις fake this provider now και μετα μπαινεις στο μαρκετ :grin:

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το Market enabler?το εχω εγκαταστησει και δεν μπορω να καταλαβω πως χρησιμοποιειται...:cry:

 

[Οδηγός] Market Enabler - Πως να αγοράσετε εφαρμογές από το Android Market

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...