Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω εαν εχει ξανα αναφερθει , αλλα βγηκε modded flashplayer 10.1 που να παιζει στον επεξεργαστη του blade.... Αν και ειναι αργο ... (Λογικο ειναι ... )

Nα και το link απο modaco

http://android.modaco.com/topic/343130-adobe-flash-player-for-armv6/page__hl__flash

 

 

:offtopic:

 

http://img84.imageshack.us/img84/6995/screenshot1312444670008.png

Θα το καψω το ρημαδι !

 

Εξήγησε όμως και για μας τους άσχετους τί είναι αυτό το πράμα που βγήκε...

 

Ως προς την εικόνα. είχα κάνει κι εγώ το αντίστοιχο τεστ και μου έβγαλε 500κατι.

Που οφείλεται η διαφορά?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξήγησε όμως και για μας τους άσχετους τί είναι αυτό το πράμα που βγήκε...

 

Ως προς την εικόνα. είχα κάνει κι εγώ το αντίστοιχο τεστ και μου έβγαλε 500κατι.

Που οφείλεται η διαφορά?

 

Η υψηλη βαθμολογια στο quadrant πιστευω οτι οφειλεται στην γρηγορη Cyanogemod7 Nightly 151 (2.3.5 Android ) , καθως και στο χρονισμο του επεξεργαστη στα 806ΜHz με Performance Governor ...

 

Προσπαθουσα μια ολοκληρη μερα μεχρι να καταφερω να φτασω το blade μου στα 806MHz ,και σε καμια περιπτωση δεν ειναι σταθερο για καθημερινη χρηση.... Απλα ηθελα να το φερω στα ορια του , και μεχρι στιγμης πιστευω οτι το εχω φερει ....

 

EDIT: Σιγουρα , το σκορ ειναι ενδεικτικο και δεν σημαινει οτι αυτη ειναι η πραγματικη του ταχυτητα- δυνατοτητες .

Απλα εμεις -οι Android users - τεσταρουμε με βαση διαφορα προγραμματα το κινητο ....

 

Απο την αλλη , φοβαμαι να μην υπαρχει καποιο bug οπως παλαιοτερα και δειχνει οτι ναναι σκορ , αλλα το αποκλειω μιας και στο προηγουμενο σταδιο ειμουν 1200 περιπου ,αρα 200 διαφορα δεν ειναι τεραστια ...!

Edited by stalek
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν εχει ξανα αναφερθει , αλλα βγηκε modded flashplayer 10.1 που να παιζει στον επεξεργαστη του blade.... Αν και ειναι αργο ... (Λογικο ειναι ... )

Nα και το link απο modaco

http://android.modaco.com/topic/343130-adobe-flash-player-for-armv6/page__hl__flash

 

Τι ακριβώς είναι αυτό που λες?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογια flash εχει εφαρμογη σε παρα πολλα πραγματα...

Ενδεικτικα να σου πω , το banner με την διαφημιση που βλεπεις στο πανω μερος του site ειναι flash .

Μερικες σελιδες , χρησιμοποιουν εξ΄ολοκληρου το flash (Για παραδειγμα αυτο εδω το site http://www.wechoosethemoon.org/ )

Επισης , τα βιντεο στο youtube ειναι flash ...

 

Η αληθεια ειναι οτι το flash γενικα στα κινητα ειναι λιγο πολυ αχρηστο...

Ποσο μαλλον στο δικο μας , μιας και δεν υποστηριζει την επισημη εκδοση , και αυτη ειναι "πειραγμενη" ...

Η μικρη επεξεργαστικη ισχυς του κινητου μας , κανει την περιηγηση σε flash sites etc , αργη , κουραστικη , εως και ανεφικτη πολλες φορες ...

Απλα πιστευω οτι δεν ειναι κακο να υπαρχει ...

Εγω προσωπικα το εχω εγκαταστησει .

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη , φοβαμαι να μην υπαρχει καποιο bug οπως παλαιοτερα και δειχνει οτι ναναι σκορ , αλλα το αποκλειω μιας και στο προηγουμενο σταδιο ειμουν 1200 περιπου ,αρα 200 διαφορα δεν ειναι τεραστια ...!

Το αν τα 200 είναι τεράστια διαφορά ή όχι δεν έχει και τόση μεγάλη σημασία, όταν το σημείο εκκίνησης (1200) είναι πέρα για πέρα πλασματικό:p

Link to comment
Share on other sites

Υπ'οψην , προηγουμενο σταδιο εννοω τα 768Mhz ...

 

Παντως εαν υπαρχει προβλημα , θα το δειχνει απο την αρχη μιας και με 600mhz συχνοτητα και ουσιαστικα "Απειραχτο" το τηλεφωνο βγαζει 800 σκορ ...

Το κατα ποσο ειναι "αληθηνο" ομως ... :worry:

 

Απο κει και περα , με ενεργοποιημενο το HW Acceleration , O/C @ 806 MHz , και "σκοτωμενες" ολες τις διεργασιες μου βγαζει το σκορ που ανεφερα 1475 ...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ευχαριστήσω όλους σας για τις απαντήσεις που έχω πάρει από το forum, θα ήθελα να θέσω μερικά ακόμη ερωτήματα:

 

1) Υπάρχουν 3 ξέμπαρκες εφαρμογές που δεν θυμάμαι αν τις έχω εγκαταστήσει εγώ, αλλά δεν μου δίνουν την δυνατότητα απεγκατάστασης. Αυτές είναι Fcctest - Sdlog - Street View. Πως τις διώχνω? Γιατί εμφανίζονται στη διαχείρηση εφαρμογών αν και δεν υπάρουν σαν εφαρμογές στο τηλέφωνο?

 

2) Γιατί ορισμένες εφαρμογές μικρές σαν το GPS Walk and run ή μεγάλες σαν το iGO δεν δίνουν τη δυνατότητα μετακίνησης στην SD Card για εξοικονόμηση μνήμης?

 

3) Υπάρχει τρόπος να είμαι σίγουρος ότι τη στιγμή που φωτογραφίζω και έχω ενεργό το geotagging την ίδια στιγμή έχει προλάβει να βρεί το gps στίγμα μου ώστε να το περάσει στη φωτογραφία?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια που προσφέρετε τόσο σε ψαγμένους χρήστες όσο και για τους newbies σαν εμένα :)

 

ΖΤΕ gen 1 με την official 2.2 froyo από το site της μαμάς WIND και 256 MB μνήμης μέχρι να βρώ το θάρος να ξεκλειδώσω τα 512

Edited by skynetos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Είναι system apps και γιαυτό δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις. Δεν υπάρχει και λόγος εξάλλου.

 

2) Γιατί πρέπει να υποστηρίζουν οι ίδιες οι εφαρμογές τη δυνατότητα για μεταφορά στην κάρτα μνήμης και αυτές που αναφέρεις δεν το υποστηρίζουν. Γενικά δεν είναι και πολλές εφαρμογές με αυτή τη δυνατότητα.

 

3) Δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις athanaso77.

Είναι κάποιες φορές που οι αναπάντητες ερωτήσεις σε στοιχειώνουν μέχρι να καταλάβεις τι γίνεται.

 

1) Αφού είναι εφαρμογές συστήματος δεν με πειράζει να μείνουν

 

2) Αφού είναι χαρακτηριστικό των εφαρμογών να μην μεταφέρονται στην SDcard, και όσο έχω ακόμη μνήμη δεν με πειράζει να μείνουν.

 

3) Το φοβόμουν ότι θα ήτα δύσκολο. 'Εγατέστησα το GPS Walh and Run που αναγκάζει το GPS να έχει συνέχεια θέση για να κάνει καταγραφή της διαδρομής και έχω έμμεσα ανοιχτό και ενεργό το GPS και το χρησιμοποιώ όταν το χρειάζομαι πραγματικά ακόμη κα αν ξεζουμίζει την μπαταρία.

 

Και πάλι ευχαριστώ:)

G

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το Blade...

 

1. πως ενεργοποιώ τις ταχείες κλήσεις ;

2. πως στέλνω σμς με κεφαλαία, για να έχουν 160 χαρακτήρες ;

 

αντε βρε παλληκάρια, πρέπει να τα λύσω αυτά πρίν περάσει βδομάδα από την απόκτηση του :)

 

Για το 2: Εγκατάστησε το Handcent SMS.

Link to comment
Share on other sites

έχω στο Μπλειντάκι μου την SSRls5 σε gen-1,

και λέω να δοκιμάσω να πάω σε Gsf b19.

 

δεν θέλω να χάσω προγράμματα, ρυθμίσεις, επαφές, κτλ. κτλ.

 

με titanium backup θα τα επαναφέρω μετά??? πρέπει να κάνω wipe αναγκαστικά...???

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το Blade...

 

1. πως ενεργοποιώ τις ταχείες κλήσεις ;

 

 

στο dialer πατάς παρατεταμένα πάνω στην επαφή που θέλεις και σου βγάζει μενού όπου έχει και την ταχεία κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάει από SS RLS5 σε GSF B14 και το Titanium Backup μου είχε κρατήσει SMS, επαφές, μηνύματα, εφαρμογές, όλες τις ρυθμίσεις και τα save από παιχνίδια.

 

Χρειάζεται να κάνεις wipe...μετά από GSF σε GSF δε χρειάζεται να κάνεις wipe...χθες πέρασα από Β17-->Β18 και πριν από λίγο Β18-->Β19.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μην μπλεκονται οι επαφες που ειχα στην sim και τις μετεφερα στο τηλεφωνο με τις επαφες που υπαρχουν στο google account? κανοντας επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ειναι σαν να το ανοιξα για πρωτη φορα ή χρειαζεται να κανω και τιποτα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

 

Χρειάζεται να κάνεις wipe...μετά από GSF σε GSF δε χρειάζεται να κάνεις wipe...χθες πέρασα από Β17-->Β18 και πριν από λίγο Β18-->Β19.

 

wipe πριν ή μετά τη μετατροπή σε gen2 ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω την SSRLS5 με αυτό το partition (blade_wbaw_v5_gen2_firmware).

θέλω να περάσω στην GSF b19, πρέπει να αλλάξω το partition με αυτό? (Gen1-to-Gen2-TPT-v8-custom)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που έχεις περάσει είναι πακέτο με TPT με ROM που κάνει και το κινητό Gen2.

 

Αν είναι όντως έτσι το μόνο που έχεις να κάνεις είναι wipe και να flashάρεις την GSF μέσω ClockWorkMod.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μολις έβαλα την cm7 152 και δεν μπορω να ρυθμισω το λογαριασμο μου στο gmail.

κανω αυτα :

λογαριασμοί και συγχρονισμός -> προσθηκη λογαριασμού -> βαζω διευθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου petridis.stergios@gmail.com και password -> εδω εχει τρια πεδια. α) τομεας διαδικτυου\ονομα χρηστη "\petridis.stergios" β) κωδικος προσβασης "************" γ)διακομιστης "gmail.com" . το πλαισιο "χρηση ασφαλους συνδεσης (SSL)" ειναι ενεργοποιημενο και το απο κάτω όχι. Μεχρι εδω φτανω. Οταν παταω "επομενο" μου πεταει παραθυρο "Η ρυθμιση δεν μπορεσε να ολοκληρωθει δεν ηταν δυνατο το ανοιγμα συνδεσης με τον διακομιστη"

Δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με την SS

 

γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????????????? :help::help::help:

 

Τι να κάνωωωωωωωωωω???????

 

Pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeease

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις το Google apps (gapps)

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολύ.

 

Ολα αυτα

BooksPhone.apk = Google Books

- CarHomeGoogle.apk & CarHomeLauncher.apk = Car Home

- Gmail.apk = Gmail

- GoogleDocs.apk = Google Docs

- GoogleGoggles.apk = Google Goggles

- GooglePlus.apk = Google+

- Maps.apk = Google Maps

- SkyMap.apk = Google Sky Map

- Street.apk = Street View on Google Maps

- Translate.apk = Google Translate

- googlevoice.apk = Google Voice

- VoiceSearch.apk = Voice Search

- YouTube.apk = YouTube

η καποιο συγκεκριμενα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστας οποια χρειάζεσαι.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω custom rom από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό και πριν από λίγο καιρό άρχισε να μου χαλάει σιγά σιγά το ηχείο του ακουστικού σε σημείο που πλέον δυσκολεύεσαι να ακούσεις τον άλλο όταν μιλάς.οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω το κινητό στο service.

στο κινητό έχω πειράξει τα partition(είχα περάσει την CM7 μέσω tpt και μετά έβαλα την swedish spring κρατώντας τα ίδια partition).το θέμα είναι τώρα τι κάνω?πως περνάω την εργοστασιακή rom?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσω ένα θέμα πάω από το clockwork και κάνω install zip from sd card?

 

Κι αν τελικά δεν μου αρέσει είμαι καταδικασμένος να το υποστώ εκτός αν έχω προνοήσει να κάνω nandroid back up ή υπάρχει τρόπος απεγκατάστασης και επαναφοράς στο παλιό θέμα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...