Jump to content

Ποια εταιρεία κέρδισε τις εντυπώσεις στο MWC 2011;


energetic
 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία κατά τη γνώμη σας έκλεψε τη παράσταση στο MWC 2011;  

404 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία κατά τη γνώμη σας έκλεψε τη παράσταση στο MWC 2011;



Recommended Posts

Δεν έχει περάσει πολύ καιρός από τη γεμάτο ενδιαφέρον εβδομάδα του Mobile World Congress 2011 που έλαβε χώρα το περασμένο Φεβρουάριο στη Βαρκελώνη της Ισπανίας. Πρόκειται για μια γιορτή γύρω από το χώρο της κινητής τηλεφωνίας, μια εκδήλωση οπού πολλές από τις πιο γνωστές κατασκευάστριες εταιρείες κινητών αλλά πλέον φορητών συσκευών και όχι μόνο, παρουσιάζουν τις καινοτόμες ιδέες τους.

 

Όπως είναι γνωστό, η εξέλιξη της τεχνολογίας έφερε και φέτος στο προσκήνιο τη δημιουργία μιας νέας αγοράς, αυτής των tablet, που συνεχώς κερδίζει έδαφος και γίνονται αγαπητές στο ευρύ κοινό. Πολλές κατασκευάστριες εταιρείες κινητών τηλεφώνων, έχουν ρίξει το βάρος παράλληλα και σε αυτό το κομμάτι της πίτας του ανταγωνισμού, ωστόσο δεν παρέλειψαν να παρουσιάσουν πολλές συσκευές κινητής οι οποίες έχουν μεταμορφωθεί κυριολεκτικά σε smartphones ώστε να καλύψουν και τις πιο απαιτητικές ανάγκες του χρήστη.

 

Με την Apple και τη Nokia μεταξύ άλλων, που δεν έδωσαν το παρών φέτος στο MWC, κάποιες κατασκευάστριες εταιρείες έδωσαν το στίγμα τους με τη παρουσία πολλών νέων συσκευών. Ποιες όμως από αυτές τις εταιρείες, πραγματικά έκλεψαν τις εντυπώσεις και έδωσαν ηχηρή κυριαρχία για το μέλλον στο MWC 2011;

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω η htc με ολα τα καινουρια μοντελα που εβγαλε και ειναι φοβερα ολα:D:D

η samsung μετα για μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χαριτολογώντας θα μπορούσα να πω ότι την παράσταση έκλεψαν οι δυο εταιρείες που απουσίαζαν.

Η ΝΟΚΙΑ σαν πρώτο θέμα συζήτησης λόγω των εξελίξεων στα "μεταγραφικά" :) sorry, στην συνεργασία με την Microsoft ήθελα να πω.:rolleyes:

 

Και η apple γιατί εκθέτες και επισκέπτες στην συντριπτική τους πλειοψηφία κραταγαν ipad και μιλαγαν απο iPhone;).

 

Πιο ολοκληρωμένη παρουσία είχε η Samsung κατα την γνώμη μου τόσο με το Galaxy S II αλλα και με το Galaxy Tab 10.1

Οι Κορεάτες δείχνουν να μπαίνουν γερά στο παιχνίδι με κορυφαιες συσκευές. Έχουν όλα τα πλεονεκτήματα με το μέρος τους, αφού η Samsung ως γνωστόν είναι ενας απο τους μεγαλύτερους κατασκευαστές hardware. Απο αυτούς θα εξαρτηθεί η συνέχεια.

 

Η HTC παρουσίασε και πάλι αρκετές συσκευές χωρίς να εντυπωσιάσει. Απλά συμπλήρωσε κατα κάποιο τροπο μερικές ελειψεις στις ήδη υπάρχουσες και κάλυψε το κενό των 4" ιντσών.

Το πρόβλημα όμως μ' αυτούς κατα την γνώμη μου είναι με τόσες συσκευές να κυκλοφορούν σε όχι τακτικά διαστήματα, δημιουργείται σύγχυση στο κοινό.

Οι τιμές αυτών που είναι ήδη σε κυκλοφορία κατρακυλανε συμπαρασυροντας την αξία μεταπωλησης.

Παρ' όλο που η HTC είχε μεγάλη άνοδο στις πωλήσεις την προηγούμενη χρόνια, δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα συμβεί το ίδιο και φέτος μετα την αντεπίθεση της Samsung αλλα και της motorola και LG.

 

Η motorola είχε ήδη ανακοινώσει τα Atrix και XOOM, δυο συσκευές με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και εντυπωσιακά specs.

 

Η LG παρουσίασε κι αυτή δυο συσκευές που ξέραμε απο πριν. Αρκετά καλές αλλα δεν ξέρω ποια θα είναι η υποδοχή του κοινού καθώς σ' αυτή την κατηγορία δεν είναι και τόσο δημοφιλής.

Κατα τα αλλα θεωρώ ότι η έκθεση θα έπρεπε να γίνεται αργότερα αφού οι περισσότερες συσκευές κυκλοφορούν προς το τέλος του δεύτερου τριμήνου.

Αποτέλεσμα πολλοί κατασκευαστές δεν είναι έτοιμοι και πιθανώς δεν θέλουν να αποκαλύψουν τόσο νωρίς λεπτομεριες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson - Xperia Play :happy: Ωραία τα διπύρηνα και τα 3D, αλλά προσωπικά δε με συγκινούν. Να έρθουν βέβαια όλα και βλέπουμε και τότε.
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ενα κινητο ή tablet της htc που ειναι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο.....καλο ειναι να αιτιολογεις την αποψη σου.....

 

εμενα προσωπικα μου αρεσει το flyer και το incredible..;)

και αμα ειχα δυο επιλογες θα εβαζα και samsung...θεωρω οτι τα πηγαν εξισου καλα..:)

ξεχορισε πιστευω το samsung galaxy 2 και το νεο tablet

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χαριτολογώντας θα μπορούσα να πω ότι την παράσταση έκλεψαν οι δυο εταιρείες που απουσίαζαν.

Η ΝΟΚΙΑ σαν πρώτο θέμα συζήτησης λόγω των εξελίξεων στα "μεταγραφικά" :) sorry, στην συνεργασία με την Microsoft ήθελα να πω.:rolleyes:

 

Και η apple γιατί εκθέτες και επισκέπτες στην συντριπτική τους πλειοψηφία κραταγαν ipad και μιλαγαν απο iPhone;).

 

Πιο ολοκληρωμένη παρουσία είχε η Samsung κατα την γνώμη μου τόσο με το Galaxy S II αλλα και με το Galaxy Tab 10.1

Οι Κορεάτες δείχνουν να μπαίνουν γερά στο παιχνίδι με κορυφαιες συσκευές. Έχουν όλα τα πλεονεκτήματα με το μέρος τους, αφού η Samsung ως γνωστόν είναι ενας απο τους μεγαλύτερους κατασκευαστές hardware. Απο αυτούς θα εξαρτηθεί η συνέχεια.

 

Η HTC παρουσίασε και πάλι αρκετές συσκευές χωρίς να εντυπωσιάσει. Απλά συμπλήρωσε κατα κάποιο τροπο μερικές ελειψεις στις ήδη υπάρχουσες και κάλυψε το κενό των 4" ιντσών.

Το πρόβλημα όμως μ' αυτούς κατα την γνώμη μου είναι με τόσες συσκευές να κυκλοφορούν σε όχι τακτικά διαστήματα, δημιουργείται σύγχυση στο κοινό.

Οι τιμές αυτών που είναι ήδη σε κυκλοφορία κατρακυλανε συμπαρασυροντας την αξία μεταπωλησης.

Παρ' όλο που η HTC είχε μεγάλη άνοδο στις πωλήσεις την προηγούμενη χρόνια, δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα συμβεί το ίδιο και φέτος μετα την αντεπίθεση της Samsung αλλα και της motorola και LG.

 

Η motorola είχε ήδη ανακοινώσει τα Atrix και XOOM, δυο συσκευές με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και εντυπωσιακά specs.

 

Η LG παρουσίασε κι αυτή δυο συσκευές που ξέραμε απο πριν. Αρκετά καλές αλλα δεν ξέρω ποια θα είναι η υποδοχή του κοινού καθώς σ' αυτή την κατηγορία δεν είναι και τόσο δημοφιλής.

Κατα τα αλλα θεωρώ ότι η έκθεση θα έπρεπε να γίνεται αργότερα αφού οι περισσότερες συσκευές κυκλοφορούν προς το τέλος του δεύτερου τριμήνου.

Αποτέλεσμα πολλοί κατασκευαστές δεν είναι έτοιμοι και πιθανώς δεν θέλουν να αποκαλύψουν τόσο νωρίς λεπτομεριες.

 

Συμφωνώ σε όλα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα μου αρεσει το flyer και το incredible..;)

και αμα ειχα δυο επιλογες θα εβαζα και samsung...θεωρω οτι τα πηγαν εξισου καλα..:)

ξεχορισε πιστευω το samsung galaxy 2 και το νεο tablet

 

Είναι πολλαπλών επιλογών η δημοσκόπηση αυτή...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

SonyEricsson με το Play αλλά και τα νέα μοντέλα της. Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι βελτιώσεις και επίσης δεν νομίζω πως ακόμα τα 2core είναι ώριμα αρκετά.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Samsung + Motorola απο εμενα. Εχω αυτή την στιγμη HTC Desire και με στεναχωρει που δεν θα συνεχισει η HTC με ενα τοσο καλο κινητο οσο ηταν το Desire οταν βγηκε για την συγκεκριμενη χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Oι ειδικοι λένε για Samsung και SE. http://integrasco.com/index.php?menuid=2&articleid=75 Eμεις ομως μπορουμε να αμπελοφιλοσοφουμε οσο θελουμε :p

 

Υπάρχει και αναλυτική παρουσιαση με μετρησιμα στοιχεια για τους απιστους

Edited by energetic
Μπορείς να κάνεις τροποποίηση αντί να ποστάρεις συνεχή μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πρώτα η lg γιατί έβγαλε πολύ δυνατές συσκευές και οι 2 από αυτές έχουν 3D οθόνης,διπύρυνους επεξεργαστές και dual-channel μνήμη ραμ...

Από εκει και πέρα η motorola με το atrix και τα περιφεριακά του...

Η samsung δεν έκανε και ιδιαίτερη εντύπωση μιας και εδώ και καιρό γνωρίζαμε για το galaxy II...

Η se έδωσε μια αρκετά καλή εντύπωση και λόγο του ειδηκού φακού στην κάμερα αλλά κυρίως λόγο του xperia play...

Η htc δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο και πρωτοποριακό κατά την γνώμη μου...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τι σου αρεσε (αναφερομαι για την htc) και αλλο τι αντικειμενικα ξεχωρισε....;)

ενταξει ξεχωρισε η samsung sony ericcson ιδιεταιρως για το arc και η htc

παντως πολυ εντυπωση εκανε το galaxy s 2 που αρεσε σε πολλους

 

Είναι πολλαπλών επιλογών η δημοσκόπηση αυτή...

 

συγνωμη δεν το ειχα προσεξει...:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια ερωτηση σε οσους ψήφισαν samsung.Στο Galaxy S II τι σας εντυπωσιασε ακριβως?? σχεδον ολα τα χαρακτηριστηκα του τα περιμεναμε....Οκ για το tab δεν λεω κατι...Προσωπικα θ αγορασω το GSII αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει κατι που δεν περιμενα...:) Η Motorola, η LG & Se εδωσαν κατι διαφορετικο... φιλικα παντα Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου Motorola παιδιά.

 

Διπύρηνο κινητό παρουσίασε και αρκετά αξιόλογο μάλιστα,

Ταμπλετάκι με honeycomb,

και την όλη φάση με το Webtop που αν μη τι άλλο είναι αρκετά πρωτότυπο. :D

 

Τώρα βέβαια οτι όλοι γλυκοκοιτάζαν το Galaxy SII, συζητούσαν για τη Micronokia και σκεφτόντουσαν για την έλευση του iPad 2 μάλλον είναι ένα άλλο θέμα :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα η Αcer.ειδικα το acer iconia smart μου φανηκε απιστευτη συσκευη

(και για οσους λετε για την samsung θα πω ενα πραγμα.SUPER AMOLED.σ αυτες τις συσκευες τον πιο σημαντικο ρολο τον παιζουν οι οθονες και η samsung σ αυτον τον τομεα ειναι πολλα χρονια μπροστα απο τις υπολοιπες εταιριες)

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

η htc ξεχωρισε οχι τοσο για τα κινητα καθεαυτω αλλα για καινοτομιες πρωτογνωρες για την εταιρεια οπως εμπροσθια καμερα για βιντεοκληση αλλα και ενα ταμπλετ μετα απο αρκετο καιρο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήραν μέρος η Apple και η Νοkia ?? Καλά είναι δυνατόν;

 

Γιατί να μην είναι?

Συνηθίζεται εταιρείες αυτού του μεγέθους να παρουσιάζουν τα νέα προϊόντα τους σε δικές τους εκδηλώσεις.

Και δεν μιλώ μόνο στον χώρο την τεχνολογίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έκανε αρκετά αισθητή την παρουσίαση της φέτος, καθώς παρουσίασε τον διάδοχο του επιτυχημένου Galaxy S που αρκετοί περίμεναν να δουν πώς και πώς εδώ και καιρό. Γενικά, η Κορεάτικη εταιρία ανακοίνωσε αρκετές νέες της προτάσεις και έκλεψε τις εντυπώσεις αρκετών.

Μετέπειτα ακολουθεί η HTC που απλώς μεγάλωσε την γκάμα της και τίποτα παραπάνω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο αναμφισβήτητος νικητής είναι η nvidia. Το πρώτο tegra δεν είχε ακουστεί σχεδόν καθόλου. Μόνο το zune ουσιαστικά το χρησιμοποίησε. Το tegra-2 όμως πρόλαβε TI και qualcomm και έκλεψε την παράσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο αναμφισβήτητος νικητής είναι η nvidia.

 

Μόνο που οι πρώτες δοκιμές δείχνουν ότι ο αντίστοιχος διπύρηνος OMAP είναι γρηγορότερος. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η σαμμυ σιγουρα με το καταπληκτικο S2 και η μοτο τοσο με το ξοομ που κατα την γνωμη μιυ ειναι το καλυτερο ταβλετ στα ανδροειδη απο ολα που παρουσιαστηκαν.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...