Jump to content

Τι σιχαίνεστε περισσότερο;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Με τα ποντίκια δεν έχω πρόβλημα,τις κατσαρίδες δεν αντέχω,μιλάμε με πιάνει αηδία νομίζω ότι θα πέσω κάτω τη στιγμή που την βλέπω...Αυτό το πράγμα πάντως μου είναι αδιανόητο,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το παθαίνω με την κατσαρίδα και δεν το παθαίνω και με την ακρίδα ας πούμε...Αφού να φανταστείτε όταν μένω μόνη μου σπίτι ένας από τους φόβους μου είναι μην τυχόν και δω καμία πουθενά γιατί ούτε να την σκοτώσω μπορώ ούτε τίποτα... :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα και γω δεν πλησιαζω κατσαριδα σε αποσταση 3 μετρων.. ασε τις ακριδες.και καλυτερα να μην μιλησω για τις αραχνες αυτες τις μεγαλες η ταραντουλες. μπορει και να λυποθυμησω επιτοπου..
Link to comment
Share on other sites

Ποντίκι έχω δεί μόνο από μακρυά..πάλι καλά.

Γενικά μισώ τις κατσαρίδες,αράχνες,κάμπιες,μέλισσες,ακρίδες και ότι άλλο έντομο υπάρχει.

Μια φορά έπεσε πάνω μου ακρίδα και έπαθα σοκ.:O

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά η κατσαρίδα είναι βρώμικη και λογικό είναι να τη σιχαίνεται κανείς.

Αλλά η ακρίδα γιατί; Mια χαρά είναι; Ειδικά οι μεγάλες οι πράσινες έχουν πλάκα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά η κατσαρίδα είναι βρώμικη και λογικό είναι να τη σιχαίνεται κανείς.

Αλλά η ακρίδα γιατί; Mια χαρά είναι; Ειδικά οι μεγάλες οι πράσινες έχουν πλάκα. :worry:

Γιατί είναι άσχημη,σιχαμένη και πηδάει!

Μπλιαχ!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Πάντως εγώ ίσως να μην φοβάμαι πια τις ακρίδες γιατί όταν ήμουν μικρή έκανα κούνια και ξαφνικά ανέβηκε μία στο μπροστινό μέρος της μπλούζας μου! :wacko: Ε κι εγώ τι να έκανα ή θα έπεφτα από τον πανικό ή έπρεπε να σταματήσω σιγά-σιγά για να κατέβω και να την διώξω!Ε εγώ έκανα το δεύτερο.Μάλλον είναι αυτό που λένε ότι για να ξεπεράσεις έναν φόβο πρέπει να τον αντιμετωπίσεις :lol: Τώρα βέβαια αν πρέπει για να ξεπεράσω το φόβο μου για τις κατσαρίδες να ανέβει καμία πάνω μου όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω :blink: προτιμώ να μείνω με το φόβο :alien:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τις κατσαριδες δεν τις αντεχω!Μπορει και να λιποθυμισω αν δω καμια μπροστα μου!!Ειδικα αυτες τις σιχαμαρες μαυρες,ή τις αλλες που πετανε κιολας! :cry:

ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥ!!!!! :w00t:

 

Αλλα οι ακριδες ειναι γ@μω τα ατομα!! :cool: Σουπερ!!!Μαλιστα τις πιανω κιολας,τις χαιδευω για να φοβιζω την αδερφη μου! :p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

mia pou milame gia to ti sixainomaste ego prosopika de mporo tis sayres kai ta batraxia(an kai exo sfaksei arketa sth pa8ofusiologia) mpliax einai..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το πιο απαισιο ειναι να σε περνει απο πισω ενας μπαμπουρας!!

εκει ανετα πηδας και στον γκρεμο για να σωθεις!

 

 

ti akribos enoeis? :wacko: :X na einai sthn plath sou?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Κι εγω τις κατσαριδες δεν τις αντεχω!Μπορει και να λιποθυμισω αν δω καμια μπροστα μου!!Ειδικα αυτες τις σιχαμαρες μαυρες,ή τις αλλες που πετανε κιολας! :cry:

ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥ!!!!! :w00t:

 

Αλλα οι ακριδες ειναι γ@μω τα ατομα!! :cool: Σουπερ!!!Μαλιστα τις πιανω κιολας,τις χαιδευω για να φοβιζω την αδερφη μου! :p

Αχαχα μου θύμισες εμένα που πιάνω τα τζιτζίκια και τα δείχνω σε μία φίλη μου που δεν τα μπορεί γιατί φοβάται μην την λερώσουν (καταλαβαίνεις τί εννοώ) :lol:
Link to comment
Share on other sites

οχι να ειναι στην πλατη. μου εχει τυχει παμπολλες φορες να βλεπω μπαμπουρα χοντρο σαν καστανο και να το βαζω στα ποδια.. ε εκει σε περνει απο πισω και μαλιστα πεταει με την ιδια ταχυτητα που τρεχεις!..
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
οχι να ειναι στην πλατη. μου εχει τυχει παμπολλες φορες να βλεπω μπαμπουρα χοντρο σαν καστανο και να το βαζω στα ποδια.. ε εκει σε περνει απο πισω και μαλιστα πεταει με την ιδια ταχυτητα που τρεχεις!..
Αλήθεια;Καλά δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό!!!Μου έχει τύχει να με κυνηγάει σαν παλαβή μέλισσα,αλλά μπάμπουρας ποτέ!!! :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετράνε οι ακρίδες. Είχε πέσει μια φορά μια μέσα στην coca cola και την έβαλα στο στόμα μου κατά λάθος. Δε μπορώ να πω οτι είχε κι άσχημη γεύση :w00t: :D
Link to comment
Share on other sites

το μονο ζωντανο που σιχαινομαι ειναι τα σκυλια. οι κατσαριδες ειναι ασχημες απλα, τα ποντικια χαριτωμενα!
Link to comment
Share on other sites

Και εγς δεν τις μπορω ουτε τις κατσαριδες αλλα ούτε και τις ακριδες και τα παρεμφερη εντομα. Οταν ημουν μικρη ειχε ανεβει μια ακριδα στο ποδι μου και με ακουσε ολο το χωριο! Σοκ επαθα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε φοβόμουν σχεδόν καθόλου τις κατσαρίδες (για ακρίδες κι άλλα ευγενή έντομα δε το συζητάω καν) μέχρι που είδα ένα ντοκιμαντέρ αφιερωμένο σ' αυτές :X το οποίο ανέλυε με πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό πόσο ανθεκτικές είναι σε κάθε είδος μόλυνσης και πόσο εύκολα μεταφέρουν μικρόβια, βακτήρια και μύκητες στις τροφές μας :shock:

 

Ε, πάει, αυτό ήταν, όποτε τις βλέπω αηδιάζω και τις φοβάμαι σα να 'ναι το πιο βρώμικο πράγμα στον κόσμο :worry:

 

 

 

Με τα ποντίκια έχει φοβία ο πατέρας μου γιατί στο χωριό που μεγάλωσε είχαν τεράστιο πρόβλημα και σχεδόν κάθε σπίτι είχε κι ένα ποντίκι μέσα να τρώει τρόφιμα, πατώματα, ντουλάπια και χαρτί.... Έξω; Παρέλαση έκαναν κάθε βράδυ! Βρωμόζωα. :down:

 

Εγώ πάντως που δεν έχω έρθει ποτέ σε κοντινη επαφή με.. ποντίκια δε τα φοβάμαι σχεδόν καθόλου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τα ποντίκια έχει φοβία ο πατέρας μου γιατί στο χωριό που μεγάλωσε είχαν τεράστιο πρόβλημα και σχεδόν κάθε σπίτι είχε κι ένα ποντίκι μέσα να τρώει τρόφιμα, πατώματα, ντουλάπια και χαρτί.... Έξω; Παρέλαση έκαναν κάθε βράδυ! Βρωμόζωα. :down:

 

Εγώ πάντως που δεν έχω έρθει ποτέ σε κοντινη επαφή με.. ποντίκια δε τα φοβάμαι σχεδόν καθόλου :rolleyes:

Εδώ κάνουν παρέλαση λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου. Περνάω το βράδυ και τα μισοβλέπω να τρέχουν στις άκρες του δρόμου. :w00t: Η χαρά της γάτας είναι εκεί (αν καταφέρει καμία να τα αντιμετωπίσει)

 

Ηράκλειο, Ολυμπιακή Πόλη 2004 σου λέει ύστερα...

Link to comment
Share on other sites

Αιδιαζω και μονο στην ιδεα της ιπταμενης κατσαριδας!!! :w00t:

 

περσι το καλοκαιρι θυμαμαι, στις 02:00+ την νυχτα , ψαχναμε με φακο μεσα στην απολυτη ερημια και το σκοταδι, στα χωραφια, περτες και ξυλα, για να ξεκολησουμε απο τις λασπες το αυτοκινητο μου, μια και ο καλος μου φιλος ειχε την φαινη ιδεα για να αποφυγουμε την κινηση της επιστροφης να κοψουμε δρομο... :angry:

 

Περιτο να σας πω οτι οση ωρα περπατουσαμε μεσα στα τσαλια,και τα αγριοχορτα του μισου+ μετρου ξεπεταγοντουσαν με μεγαλη ταχυτητα, διαφορα ζουζουνια, ιπταμενα και μη, απο κουνουπια μεχρι οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε, αγνωστου προελευσεως!! :cry: Οταν ο φιλος μου βρηκε μια πετρα, και τελικα την ξεκολησε, ριχνοντας το φως πανω ειδα οτι περπατουσανε δεκαδες μυρμιγκια, και μαυρα σκουλικακια!!! :wacko:

 

..Δεν θα συνεχισω την περιγραφη, απλα σας λεω οτι οταν εφτασα σπιτι, εκανα μπανιο πανω απο μιση ωρα, γιατι η φαγουρα που μας ειχε πιασει δεν ειχε προηγουμενο!! :lol:

 

Γιαυτο προσοχη!! :!: οταν βρισκεστε στις ερημιες (ειδικα τη νυχτα!!) και σηκωνετε ξυλα απο το εδαφος η πετρες εχετε το νου σας! και προπαντος μην τα πιανατε με γυμνα χερια...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ποντικια!!! Δεν τα φοβαμαι, απλως αιδιαζω με τον θορυβο που κανει η γυμνη ουρα τους οταν την χτυπανε περα δωθε!

 

Η κατσαριδες κανουν ωραιο κρατς οταν τις πατας :w00t: Δεν μου τι λεει κανενα εντομο εμενα. Οι ακριδες οι αγαπημενες μου, ειδικα οταν καιγονται... :rolleyes:

 

Συμπαθω παραπολυ τις αραχνες. Εχω 5-6 μεσα στο σπιτι και εξαφανιζουν μυγες, κουνουπια, κατσαριδες και οτι αλλο τολμησει να μπει μεσα. Βεβαια διαβασα οτι κατα μεσο ορο τον χρονο τρωμε 10 αραχνες στον υπνο μας...Γι αυτο μαλλον ξυπναω πάντα χορτατος :w00t: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ποντικια!!! Δεν τα φοβαμαι, απλως αιδιαζω με τον θορυβο που κανει η γυμνη ουρα τους οταν την χτυπανε περα δωθε!

 

Η κατσαριδες κανουν ωραιο κρατς οταν τις πατας :w00t: Δεν μου τι λεει κανενα εντομο εμενα. Οι ακριδες οι αγαπημενες μου, ειδικα οταν καιγονται... :rolleyes:

 

Συμπαθω παραπολυ τις αραχνες. Εχω 5-6 μεσα στο σπιτι και εξαφανιζουν μυγες, κουνουπια, κατσαριδες και οτι αλλο τολμησει να μπει μεσα. Βεβαια διαβασα οτι κατα μεσο ορο τον χρονο τρωμε 10 αραχνες στον υπνο μας...Γι αυτο μαλλον ξυπναω πάντα χορτατος :w00t: :lol:

Μπλιαααααχ! Εισαι σίγουρος γι'αυτο το τελευταιο???? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...