Jump to content

Γυαλιά ηλίου


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοβερούς φακούς έχουν τα Vuarnet
Πώς το γνωρίζεις αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσωπικα θεωρω τα Rayban εχουν τους καλυτερους φακους ever...

 

Και εγώ το ίδιο φίλε μου . Μέχρι που μου έπεσαν κάτω τα γυαλιά και γρατζουνιστικαν . Τα πήγα για αλλαγή γυαλιού 1,5 χρόνο που τα είχα αγοράσει και είχε καταργηθεί ....το μοντέλο . Μετά στράφηκα στα oakley και είδα το φως το αληθινό . Η μέρα με την νύχτα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω diesel εδω και 2 χρονια ,πολυ καλος φακος.

το θεμα ειναι οτι τα εχω ταλαιπωρησει αρκετα οποτε σκεφτομαι για αγορα rayban

Link to comment
Share on other sites

Rayban polarized. Το μόνο πρόβλημα οτι δεν βλέπουν την οθόνη του κινητού σε landscape (redmi note 7) (απίστευτο:lol:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το 80% από τις μάρκες: RayBan, Oakley, Chanel, και άλλων οίκων μόδας

κατασκευάζονται στην Ιταλία από τη Luxottica που στην ουσία

έχει το μονοπώλιο στις επώνυμες μάρκες και κρατάει τις τιμές ψηλά.

 

 

Branded Sunglasses - Why Are They So Expensive | Luxottica Monopoly

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η άποψή σας για τα Adidas (λίγο που παρακολούθησα το νήμα δεν είδα κάποιον να τα αναφέρει), αλλά για μένα ήταν (θα εξηγήσω το ήταν) ότι καλύτερο σε (αθλητικό στυλ) γυαλί ηλίου και γενικότερα, έχω φορέσει. Στο <<ήταν>> τώρα, τα είχα αρκετά χρόνια (7- 8 τουλάχιστον), αρκετά ταλαιπωρημένα δε λέω και πρόσφατα μετά από μια καλή πτώση έσπασαν οι φακοί. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όσον αφορά το σχέδιό τους τουλάχιστον ("έδεναν" πλήρως στο πρόσωπο και έμοιαζαν με μάσκα μύγας κάπως) όχι μόνο δεν μπορώ να βρω πανομοιότυπο στυλ αλλά και τα ίδια τα νέα μοντέλα της Adidas διαφέρουν. Τα είχα βολευτεί τόσο πολύ που δεν με συγκινεί κανένα γυαλί πλέον, ακόμα και αντικειμενικά να είναι καλύτερο σε φακούς και (κοκάλινο) σκελετό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Έχασα τα γυαλιά μου και θα ήθελα κάποια οικονομική πρόταση.Βλέπω κάποια ωραία σχεδιάκια από μία μάρκα ονόματι "Polaroid" με μέση τιμή στο 50ρικο.Ποια η γνώμη σας σε σχέση φακού/ποιότητας κατασκευής;Με είπε ένας γνωστός πωλητής ότι είναι Κινέζικα μέτρια.Λογικό εν μέρει αφού δε δούλευε αυτή τη μάρκα.
Link to comment
Share on other sites

Το 80% από τις μάρκες: RayBan, Oakley, Chanel, και άλλων οίκων μόδας

κατασκευάζονται στην Ιταλία από τη Luxottica που στην ουσία

έχει το μονοπώλιο στις επώνυμες μάρκες και κρατάει τις τιμές ψηλά.

 

 

Branded Sunglasses - Why Are They So Expensive | Luxottica Monopoly

Ευτυχώς έχω Oakley πριν την εξαγορα και αλλάζω μόνο φακούς.τα μαουι τζιμ πολύ συνηθισμένα σχέδια έχουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Rayban πριν τη χρεοκοπία και την εξαγορά από τους ιταλούς,

με φακούς Bausch & Lomb, που δεν μπορώ να αλλάξω (γιατί δεν παράγονται πλέον)

και τα κρατάω για ιστορικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η άποψή σας για τα Adidas (λίγο που παρακολούθησα το νήμα δεν είδα κάποιον να τα αναφέρει), αλλά για μένα ήταν (θα εξηγήσω το ήταν) ότι καλύτερο σε (αθλητικό στυλ) γυαλί ηλίου και γενικότερα, έχω φορέσει. Στο <<ήταν>> τώρα, τα είχα αρκετά χρόνια (7- 8 τουλάχιστον), αρκετά ταλαιπωρημένα δε λέω και πρόσφατα μετά από μια καλή πτώση έσπασαν οι φακοί. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όσον αφορά το σχέδιό τους τουλάχιστον ("έδεναν" πλήρως στο πρόσωπο και έμοιαζαν με μάσκα μύγας κάπως) όχι μόνο δεν μπορώ να βρω πανομοιότυπο στυλ αλλά και τα ίδια τα νέα μοντέλα της Adidas διαφέρουν. Τα είχα βολευτεί τόσο πολύ που δεν με συγκινεί κανένα γυαλί πλέον, ακόμα και αντικειμενικά να είναι καλύτερο σε φακούς και (κοκάλινο) σκελετό.
Κάτι αντίστοιχα Adidas (σε σχέση με το σχέδιο με τα προηγούμενα Adidas γυαλιά μου) αλλά σε καινούρια μοντέλα είναι σε αυτά τα δύο μοντέλα -->> https://www.skroutz.gr/s/17693363/Adidas-Tycane-S-A192-6057.html, https://www.skroutz.gr/s/18382192/Adidas-Tycane-L-A191-50-6060.html. Ανεξάρτητα από τα γούστα θεωρείτε ότι ποιοτικά αξίζουν τα χρήματά τους;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η άποψή σας για τα Adidas (λίγο που παρακολούθησα το νήμα δεν είδα κάποιον να τα αναφέρει), αλλά για μένα ήταν (θα εξηγήσω το ήταν) ότι καλύτερο σε (αθλητικό στυλ) γυαλί ηλίου και γενικότερα, έχω φορέσει. Στο <<ήταν>> τώρα, τα είχα αρκετά χρόνια (7- 8 τουλάχιστον), αρκετά ταλαιπωρημένα δε λέω και πρόσφατα μετά από μια καλή πτώση έσπασαν οι φακοί. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όσον αφορά το σχέδιό τους τουλάχιστον ("έδεναν" πλήρως στο πρόσωπο και έμοιαζαν με μάσκα μύγας κάπως) όχι μόνο δεν μπορώ να βρω πανομοιότυπο στυλ αλλά και τα ίδια τα νέα μοντέλα της Adidas διαφέρουν. Τα είχα βολευτεί τόσο πολύ που δεν με συγκινεί κανένα γυαλί πλέον, ακόμα και αντικειμενικά να είναι καλύτερο σε φακούς και (κοκάλινο) σκελετό.

τα adidas χρησιμοποιουν φακους της γωνστης αυστριακης Silhouette,πολυ καλοι δλδ. και ελαφριοι γιαυτο σου αρεσουν.στα καταστηματα ρουχων της adidas εχει καποια ζευγαρια casual πολυ καλα διπλα στα αθλητικα .αν σας αρεσουν, να ξερετε οτι φτιαχνονται απο αυτην την εταιρεια και ειναι πολυ καλα οποτε μην φοβηθειτε να τα αγορασετε !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που πραγματικά δεν γνώριζα.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου πέρασε από το μυαλό να κοιτάξω κατευθείαν σε κατάστημα Adidas μήπως βρω κάποιο μοντέλο που να με συγκινήσει και όχι στα οπτικά που δύσκολα να βρεις να δοκιμάσεις. Στην καλύτερη με παραγγελία για συγκεκριμένα με αγορά χωρίς δυνατότητα δοκιμής.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις την μαρκα γυαλιων που φοραει ο τυπος στο 46.15? π αργυροπουλος εννοω.

https://www.tvopen.gr/watch/11856/celebritytravel7csthnpatagoniametondhmhtrhargyropoylomerosae28099

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2000 τα πρώτα Oakley five δεν εχω αγοράσει πότε αλλη μάρκα γυαλιων και δέν το μετανιωσα αλλα τωρα 4 χρόνια είμαι με holbrook ομως η αλήθεια είναι οτι τα έχω ψιλοβαρεθεί μαλιστα εχω και 2 ζευγάρια (χρυσα/ασημι) polarized και σκέφτομαι να πάω σε rayban wayfarer φέτος. Με τους πολαριζέ φακούς καποιος που τα είχε έχει αξίζουν ?

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φιλαράκι ωραίος μπραβο!!Αν και δεν είναι Polarized..είναι άψογα!Αλήθεια είναι πολλά τα πλεονεκτήματα του πολαριζέ φακού;Πάντως όταν οδηγώ και εισερχομαι σε κάποιο σκοτεινό σχετικά σημείο πρέπει να τα βγαζω!Επίσης τι λέει Γενικά και απο φακό η μάρκα ZeroRh+ ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σχετικά με γυαλιά ηλίου σε στιλ "wayfarer", έχετε υπόψη κάποια άλλα μοντέλα/μάρκες προτεινόμενα εναλλακτικά των κλασσικών Ray-Ban; Έχω δει στο internet τα Oakley Frogskins, αλλά δεν γνωρίζω περαιτέρω διαφορές και γενικά τι χρειάζεται να έχω υπόψη ώστε να καταστεί μία επιλογή πάνω σε αυτά.

Υπάρχει κάποιος επίσημος εισαγωγέας/αντιπρόσωπος στην Αθήνα ή στην Ελλάδα γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...