Jump to content

Γυαλιά ηλίου


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε ξέρεις, δεν τα χρειάζεσαι :p

 

Βοηθητικά γυαλιά ηλίου για άτομα με μερική αχρωματοψία (δυχρωματοψία)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δε ξέρεις, δεν τα χρειάζεσαι :p

 

Βοηθητικά γυαλιά ηλίου για άτομα με μερική αχρωματοψία (δυχρωματοψία)

 

Μπορεί να μην τα χρειάζομαι εγώ αλλά ξέρω ανθρώπους που μπορεί να τους ενδιαφέρει... Από ότι είδα είναι και τσιμπημένη η τιμή τους. Ελπίζω να κάνουν αυτό που λένε... :rolleyes:

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γνωστό με πρόβλημα, πες του να κάνει το τεστ στη σελίδα τους. Σου λέει τις πιθανότητες να δουλέψει, δε δουλεύει σε όλους δυστυχώς

 

Ήλπιζα να τα έχει κάποιος εδώ μήπως μπορούσα να τα δοκιμάσω από κοντά για να γλυτώσω τη διαδικασία επιστροφής σε περίπτωση που δεν (αν δε δουλεύουν σε εσένα σου γυρίζουν τα χρήματα σου)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γνωστό με πρόβλημα, πες του να κάνει το τεστ στη σελίδα τους. Σου λέει τις πιθανότητες να δουλέψει, δε δουλεύει σε όλους δυστυχώς

 

Ήλπιζα να τα έχει κάποιος εδώ μήπως μπορούσα να τα δοκιμάσω από κοντά για να γλυτώσω τη διαδικασία επιστροφής σε περίπτωση που δεν (αν δε δουλεύουν σε εσένα σου γυρίζουν τα χρήματα σου)

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, το είπα ήδη σε έναν δικό μου που ξέρω οτι έχει το θέμα αυτό... Μακάρι να δουλέψει.

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Αν δε ξέρεις, δεν τα χρειάζεσαι :p

 

Βοηθητικά γυαλιά ηλίου για άτομα με μερική αχρωματοψία (δυχρωματοψία)

η

Aνακαλυψα οτι ειχα και γω δυσχρωματοψια εντελως τυχαια στα 36 μου σε οφθαλμιατρο σε συνδιασμους κοκκινο πρασινο ... .. βεβαια ουδεποτε ειχα καποιο θεμα γενικα με τα γυαλια... μιας και σχεδον ολοι οι οφθαλμιατροι λενε οτι βοηθανε οι μαυροι φακοι.....

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Αυτά σε βοηθάνε με τα χρώματα

 

Ψάξε στο youtube βίντεο να δεις αντιδράσεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά σε βοηθάνε με τα χρώματα

 

Ψάξε στο youtube βίντεο να δεις αντιδράσεις :p

 

όντως οι αντιδράσεις είναι απίστευτες... έπιασα τον εαυτό μου να χαμογελά σε μερικές από αυτές!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει ακούσει κανείς για τα γυαλιά Vaganza?

 

http://arouraios.gr/2016/04/paroxismos-se-oli-tin-europi/

 

Πρώτη φορά τα άκουσα και μιλάνε για παροξυσμό... Μούφα?

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω από τα pull&bear τα hawkers fusion clear blue. (Ή κάποιο άλλο μοντέλο). Αξίζουν τα 30€? Επίσης έχει πάρει κανείς hawkers από τα pull&bear? Τα δίνουν μαζί με το κουτί?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα Pull & Bear αλλά η δική μου εμπειρία δεν είναι καλή... Μπορείς να διαβάσεις παραπάνω...

 

Από κεί και πέρα εάν σου αρέσει το σχέδιο (διότι πράγματι τα σχέδιά τους είναι πολύ όμορφα) και δεν σε ενδιαφέρει η ποιότητα, 30€ για ένα γυαλί που θα αντέξει σύντομο χρονικό διάστημα είναι μία δίκαιη τιμή...

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και το επομενο μου μοντελο θα ειναι τα Oakley holbrook αλλα τα Prizm και συγκεκριμενα αυτη εδω η εκδοση (Holbrook Prizm Deep Water Polarized) .Αν οχι αυτα με τον μπλε φακο με σκετο μαυρο.Δεν ξερω αν τα εχει κανεις αλλα εχω διαβασει κορυφαιες κριτικες για τα prizm
Link to comment
Share on other sites

δε σε έχω ξεχάσει για τις εντυπώσεις των prizm...απλά με "συνέδεσε" το κατάστημα για καλοκαίρι και λογικά θα έχω νέα για την άφιξη από βδομάδα...:)
Link to comment
Share on other sites

δε σε έχω ξεχάσει για τις εντυπώσεις των prizm...απλά με "συνέδεσε" το κατάστημα για καλοκαίρι και λογικά θα έχω νέα για την άφιξη από βδομάδα...:)

 

ωραια θα περιμενω αν και νομιζω οτι θα τα παρουμε ετσι και αλλιως! χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

http://www.oakley.com/en/mens/sunglasses/prizm-sunglasses/prizm-trade-daily/latch-prizm-daily-polarized-woodgrain-collection/product/W0OO9265PWG/?skuCode=OO9265-12&categoryCode=m0201015

τα παρέλαβα σήμερα! :)

πρώτες εντυπώσεις, είναι πανάλαφρα σε σημείο να ξεχνάς ότι φοράς γυαλιά και έχουν πιο έντονο contrast (το ήξερα αυτό) από τα Holbrook black iridium polarized.

Με ξενίζει λίγο (όχι αρνητικά) η διαφορά στον φακό...είχα πάντα γκρι σκούρο φακό στα γυαλιά μου καθώς είμαι ώρες έξω σε ηλιοφάνεια και η "κοκκινοκαφέ-ροζέ" απόχρωση μου κάνει κάπως...λίγο που τα φόρεσα από το μαγαζί ως το σπίτι, δεν με κούρασαν στο μάτι και νομίζω λογικό είναι μιας και πρόκειται για high end φακούς...

Θα τα δοκιμάσω σε πλήρτη έκταση τις επόμενες μέρες και αν κάτι είναι άξιο λόγου θα επανέλθω! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.oakley.com/en/mens/sunglasses/prizm-sunglasses/prizm-trade-daily/latch-prizm-daily-polarized-woodgrain-collection/product/W0OO9265PWG/?skuCode=OO9265-12&categoryCode=m0201015

τα παρέλαβα σήμερα! :)

πρώτες εντυπώσεις, είναι πανάλαφρα σε σημείο να ξεχνάς ότι φοράς γυαλιά και έχουν πιο έντονο contrast (το ήξερα αυτό) από τα Holbrook black iridium polarized.

Με ξενίζει λίγο (όχι αρνητικά) η διαφορά στον φακό...είχα πάντα γκρι σκούρο φακό στα γυαλιά μου καθώς είμαι ώρες έξω σε ηλιοφάνεια και η "κοκκινοκαφέ-ροζέ" απόχρωση μου κάνει κάπως...λίγο που τα φόρεσα από το μαγαζί ως το σπίτι, δεν με κούρασαν στο μάτι και νομίζω λογικό είναι μιας και πρόκειται για high end φακούς...

Θα τα δοκιμάσω σε πλήρτη έκταση τις επόμενες μέρες και αν κάτι είναι άξιο λόγου θα επανέλθω! :)

 

Καλορίζικα κι καλοφόρετα . Από Ελλάδα τα αγόρασες;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Nικο τα prizm βγαινουν μονο σε αυτο το κοκκινο φακο που λες η και στον γνωστο μας black φακο των holbrook ? Δεν θελω να φυγω απο σκουρο φακο... ειδες τα holbrook prizm deep water polarized ??
Link to comment
Share on other sites

Με είπαν από Oakley.uk πως έχουν polarized φακούς για τα dispatch 90£.σαν λίγο ακριβά δεν τα έχουν;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

chris ευχαριστώ..:) ναι από εδώ Ελλάδα τα πήρα, μετά από παραγγελία και αναμονή 15 ημερών (που γίνανε 25 λόγω καλοκαιρινών διακοπών του καταστήματος :p )

απ'ότι έχω δει σχεδόν όλα τα prizm αυτον τον φακό έχουν , ίσως με εξαίρεση κάτι ποδηλατικά ή αντίστοιχου σπορ...

σήμερα τα ευχαριστήθηκα...ήμουν από το πρωί έξω και μετά την πρώτη αίσθηση του διαφορετικού φακού , είναι πραγματικά πολύ ξεκούραστα στο μάτι..:)

τα Deep water τα είδα στο λινκ που έδωσες και είναι σούπερ...σε μαγαζί δεν τα βρίσκεις έυκολα, καθώς κανείς πλέον δεν κρατάει στοκ γυαλιά και όλα έρχονται μετά από παραγγελία στην luxotica...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

Επειδή και εγώ ψάχνομαι για γυαλιά ηλίου γιατί αυτα που έχω είναι γρατζουνισμένα και ενοχλούν .Πάντα έπαιρνα ray-ban . Πιστεύετε οτι τα oakley ειναι καλυτερα; Υπαρχουν με μπλε φακούς ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

Επειδή και εγώ ψάχνομαι για γυαλιά ηλίου γιατί αυτα που έχω είναι γρατζουνισμένα και ενοχλούν .Πάντα έπαιρνα ray-ban . Πιστεύετε οτι τα oakley ειναι καλυτερα; Υπαρχουν με μπλε φακούς ;

 

 

Τα oakley είναι αλή φάση σε σχέση με rayban και πιστεύω είναι ανώτερα και σε φακους αλλά κυρίως σε ποιότητα κατασκευής.

 

Εννοείται οτι υπαρχουν με μπλε φακούς

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω οικονομικα ηλια μεχρι 120€

θελω τυπου wayfarer λιγο πιο μεγαλα/τετραγωνα ομως

 

καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω οικονομικα ηλια μεχρι 120€

θελω τυπου wayfarer λιγο πιο μεγαλα/τετραγωνα ομως

 

καμια προταση;

 

Oakley holbrook polarized prizm τελος.Απο αλλο πλανητη. Η τιμη ειναι ομως στα 170 ευρω...

 

Δοκιμασε τα holbrook polarized αυτα πλεον μετα απο 2 χρονια ειναι στα 120 ευρω περιπου.Φακος τουμπανο!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω οικονομικα ηλια μεχρι 120€

θελω τυπου wayfarer λιγο πιο μεγαλα/τετραγωνα ομως

 

καμια προταση;

 

Μέσω ίντερνετ? ή γενικώς? Μόλις πήρα με 95€ από ίντερνετ...

 

Προχτές παρέλαβα τα νέα μου γυαλιά Urban Owl με φακούς HD και έχω πάθει πλάκα με τον φακό... Τους έχει δοκιμάσει κανείς άλλος? Είναι από Ελλάδα. :cool:

 

Πήρα το YOLO - Light Tortoise

https://www.urbanowl.eu/collection?product_id=277&poip_ov=1319

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Oakley holbrook polarized prizm τελος.Απο αλλο πλανητη. Η τιμη ειναι ομως στα 170 ευρω...

 

Δοκιμασε τα holbrook polarized αυτα πλεον μετα απο 2 χρονια ειναι στα 120 ευρω περιπου.Φακος τουμπανο!

Βρήκα στο skroutz Oakley Holbrook prizm daily polarised. Στα 143,99.. Αυτά είναι ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προτιμω κατάστημα στη Θεσσαλονίκη για να χρησιμοποιησω το ικα, αλλα και απο αλλού(ιντερνετ ελλαδα/εξωτερικο) να ειναι δε με πειράζει.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προτιμω κατάστημα στη Θεσσαλονίκη για να χρησιμοποιησω το ικα, αλλα και απο αλλού(ιντερνετ ελλαδα/εξωτερικο) να ειναι δε με πειράζει.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Θεσσαλονίκη ποιος έχει Oakley να δικιμάσουμε ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...