Jump to content

Γυαλιά ηλίου


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει βγάλει η Oakley, γυαλιά με μεγαλύτερο φακό από τα πρώτα dispatch, λέω να τα αλλάξω αλλά μάλλον δεν θα το κάνω.Θα πάρω άλλους φακούς
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει βγάλει η Oakley, γυαλιά με μεγαλύτερο φακό από τα πρώτα dispatch, λέω να τα αλλάξω αλλά μάλλον δεν θα το κάνω.Θα πάρω άλλους φακούς

 

Από που μπορεί να αγοράσει κανείς σκέτους φακούς; Ενδιαφέρομαι να αλλάξω φακούς στα Holbrook μου αλλά δεν ξέρω που να δω. Σίγουρα υπάρχουν στο eBay αλλά δεν ξέρω ποιος είναι αξιόπιστος και ποιος όχι.

Edited by htrul18
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορεί να αγοράσει κανείς σκότους φακούς; Ενδιαφέρομαι να αλλάξω φακούς στα Holbrook μου αλλά δεν ξέρω που να δω. Σίγουρα υπάρχουν στο eBay αλλά δεν ξέρω ποιος είναι αξιόπιστος και ποιος όχι.

Φίλε το σκότους φακούς τι είναι ακριβώς; υπάρχει ένα μαγαζί να ρωτήσεις αλλιώς από Αγγλία

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ιδιο ψαχνω και γω ... φακους για της γυναικας μου ειναι το μοντελο Garage Rock και εγω εχω τα Hollbrook polarized ... H γυναικα μου τον ενα φακο τον εκανε αχρηστο.Λες και τον ετριψε με συρματακι οποτε ψαχνω και γω να αλλαξω τους φακους της αν βρω αλλα δεν ξερω τιμες κτλ κτλ.Στην Αθηνα εχω βρει το oakley auth dealer που ειναι το eyeshop.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το σκότους φακούς τι είναι ακριβώς; υπάρχει ένα μαγαζί να ρωτήσεις αλλιώς από Αγγλία

 

Χαχαχα σκέτους εννοούσα! :p

Δίνει το eye-shop τη δυνατότητα να παραγγείλεις μόνο φακούς;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σκέτους εννοούσα! :p

Δίνει το eye-shop τη δυνατότητα να παραγγείλεις μόνο φακούς;

Αυτό θα σε έλεγα, εγώ τους είχα στείλει μέιλ αλλά απάντηση δεν πήρα, κάνε τους ένα τηλέφωνο άμα θες και μας λες και εδώ.ευτυχώς Γιατί είπα τι ζητάει ο τρελός

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, για να μην ανοιγω νεο θέμα. Για γυαλια ορασεως ξέρετε καμιά ελληνική εταιρεία που να φτιάχνει καλούς φακους? Πέρα από τις ξενες essilor hoya k.a. ηθελα να δω αν έχουμε τιποτα σε αντιστοιχη ποιότητα και μεις εδώ στην ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Τι "χαμός" γίνεται με αυτά τα Hawkers; Είναι πολύ σάπια τελικά;

 

Με τα ματια μας δεν παιζουμε.

Μακρια ακομη και αν σας τα κανουν δωρο.

 

Προσφάτα αγόρασα ένα ζευγάρι για δοκιμή. Δεν είχα ποτέ πριν γυαλία με polarised φακούς για να συγκρίνω, αλλά overall και για τα λεφτά τους μου φαίνονται ok με την προϋπόθεση ότι είναι όντως polarised o φακός.

 

Θεωρώ ότι η χαμηλή τους τιμή οφείλεται σε:

1) Πολύ φθηνά περιφερειακά πλην του φακού. Δηλαδή ο σκελετός είναι πλαστικός με όχι καλό φινίρισμα στα εσωτερικά σημεία και ακόμα και ο σύνδεσμος στο πλάι μεταξύ του πλαισίου του φακού και του μπράτσου είναι κι αυτός πλαστικός (δεν έχει μεταλλική βίδα).

2) Αγορά απευθείας από την εταιρεία χωρίς μεσολάβηση τρίτων χονδρεμπόρων που οδηγεί σε σαφώς χαμηλή τιμή. Φανταστείτε το συγκεκριμένο προϊόν πριν φθάσει στον τελικό καταναλωτή να περάσει από έναν εισαγωγέα κι από ένα κατάστημα λιανικής, πόσο περιθώριο κέρδους θα έπρεπε να πέσει επάνω στην τιμή μέχρι να φτάσει στο ράφι.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το disignerseven.com το εχει κανεις υποψην του,γιατι εχει καλες τιμες στα μοντελα του 2014 αλλα δεν ξερω αν ειναι γνησια και κατα ποσο αξιοπιστο ειναι το site.

Link to comment
Share on other sites

Με τα ματια μας δεν παιζουμε.

 

Μακρια ακομη και αν σας τα κανουν δωρο.

 

 

Μπορείς να μας πεις 2-3 λογάκια πάνω στο θέμα;

Ενδιαφέρομαι για νέα γυαλιά και ένας φίλος μου που πήρε από την συγκεκριμένη εταιρία είναι ευχαριστημένος.. Γιατί δεν αξίζει ο φακός τους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να παραγγείλω γυαλιά απο το hawkers που παίζουν πολύ καλές τιμές. Έχω ακούσει ότι έχουν και αξιόπιστο φακό.

Έχει κανείς γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να παραγγείλω γυαλιά απο το hawkers που παίζουν πολύ καλές τιμές. Έχω ακούσει ότι έχουν και αξιόπιστο φακό.

Έχει κανείς γνώμη;

Ελεγξα προσωπικα το φασμα απορροφησης του φακου τους στο εργαστηριο και πραγματι απορροφανε πολυ καλα μεχρι τα 300nm. Σε συγκριση με τα επωνυμα γυαλια μου ακριβως το ιδιο. Μονο στο υπερυθρο δεν τα πανε καλα αλλα δεν πειραζει, ελαχιστα γυαλια πιστευω απορροφουν εκει.

Για την τιμη τους τα Hawkers ειναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξα προσωπικα το φασμα απορροφησης του φακου τους στο εργαστηριο και πραγματι απορροφανε πολυ καλα μεχρι τα 300nm. Σε συγκριση με τα επωνυμα γυαλια μου ακριβως το ιδιο. Μονο στο υπερυθρο δεν τα πανε καλα αλλα δεν πειραζει, ελαχιστα γυαλια πιστευω απορροφουν εκει.

Για την τιμη τους τα Hawkers ειναι τελεια.

 

Α τέλεια. ευχαριστούμε για τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αγοράσει hawkers, έχω πολύ ευχαριστημένος γενικά! Ας μην κρίνουμε μόνο απο την τιμή, εξάλλου στις περισσότερες επώνυμες εταιρίες αυτό που πληρώνουμε είναι το όνομα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πηρα κατι polar στα 80 ευρω γκρι ματ και σε ενα δυο σημεια γυαλισαν και εγιναν γκρι γυαλιστερο. Τα γυρισα πισω στο μαγαζι και μου προτεινε τα ted baker στα 100 εθρω και τα med στα 120. Εχετε καποια αποψη γι αυτα? Μου ειπαν πως ειναι πιο καλα και πως εχουν δωσει αρκετα χωρις προβλημα. Τα ιδια βεβαια μου ελεγαν και για τα polar.

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια χαρά είναι τα hawkers για τα λεφτά τους!! Εγώ πήρα 2 ζευγάρια..

Αγόρασα και εγώ 2 ζευγάρια και ο συνδυασμός των χρωμάτων είναι τέλειος, όμως το ένα ζευγάρι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου γιατί με ζάλιζε και το δεύτερο ξεφλούδισε ο φακός ύστερα από μερικά μπανάκια στην αρχή του καλοκαιριού πέρσι...

 

ύστερα από αυτή την τραυματική εμπειρία δεν τολμώ να ξανα πάρω... πάμε γι άλλα.

 

Αλήθεια υπάρχει άλλος που να είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα όσον αφορά την ζαλάδα???

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παιζει θεμα η αλμυρα να τρωει τους φακους καθρεφτες .... Δεν ξερω δεν ειμαι ειδικος και δεν εχω ιδεα αν στο αλμυρο νερο τα τρωει το αλατι.Βασικα μεχρι τωρα εχω εδω και 2 χρονια τα Hoolbrook polarized με μαυρο φακο και στην θαλασσα κανενα προβλημα.

Και του χρονου που θα παρω την ανοιξη παλι σε Oakley θα παω στο ιδιο μοντελο αλλα σε διαφορετικο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν ήταν στον καθρέφτη, αλλά από τις άκρες του φακού έκανε μία θολούρα σάν να άνοιξε ο φακός στην μέση.... το οποίο επεκτεινόταν με τον καιρό, μέχρι που έφτασε στο 1/2 περίπου του φακού...

 

Προφανώς τα Oakley θα έχουν καλύτερη ποιότητα από τα Hawkers, όμως έχουν και διαφορετική τιμή...:(

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παιζει θεμα η αλμυρα να τρωει τους φακους καθρεφτες .... Δεν ξερω δεν ειμαι ειδικος και δεν εχω ιδεα αν στο αλμυρο νερο τα τρωει το αλατι.Βασικα μεχρι τωρα εχω εδω και 2 χρονια τα Hoolbrook polarized με μαυρο φακο και στην θαλασσα κανενα προβλημα.

Και του χρονου που θα παρω την ανοιξη παλι σε Oakley θα παω στο ιδιο μοντελο αλλα σε διαφορετικο χρωμα.

 

:)ωραίο γυαλί έχεις μάστορα (το ίδιο έχουμε):p

και παρήγγειλα τα oakley daily prizm, που λογικά θα είναι τοπ! Σαν τα oakley δεν έχει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είστε χρήστες της συγκεκριμένης μάρκας, ακόμη δεν μπορώ να βρω μοντέλο να αλλάξω τα dispatch μου.

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

:)ωραίο γυαλί έχεις μάστορα (το ίδιο έχουμε):p

και παρήγγειλα τα oakley daily prizm, που λογικά θα είναι τοπ! Σαν τα oakley δεν έχει ;)

 

Ναι ε αυτα τα prizm δεν εχω ιδεα αν ειναι τοσο καλα γιατι δεν τα εχω δοκιμασει στο ματι ακομα.Οκ προσωπικα νομιζω οτι οι φακοι των Oakley ειναι πραγματικα οι καλυτεροι μιας και απο το 2000 δεν εχω αλλαξει μαρκα.Exω ακομα αυτα αλλα καλοβλεπω ομως αυτα εδω τα holbrook prizm polarized αλλα εφοσον τα παρηγγειλες περιμενω να μου στειλεις τις εντυπωσεις... και με την πρωτη ευκαιρια θα παω να τα δοκιμασω.Βεβαια βλεπω τιμες στα καταστηματα περιπου στα 190 ευρω αλλα τα βρηκα και στο ebay με μολις 140 ευρω φυσικα καινουργια....

Δεν νομιζω οτι θα αλλαξω μαρκα ...

 

Μιας και είστε χρήστες της συγκεκριμένης μάρκας, ακόμη δεν μπορώ να βρω μοντέλο να αλλάξω τα dispatch μου.

 

Φιλαρακι δοκιμασε το γυαλι που λεει ο νικος ... τεχνολογια prizm σε μοντελο holbrook... νομιζω ειναι το ομορφοτερο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μέγεθος φακών είναι μικρότερα και δεν θέλω, δεν αντιλέγω σε κάτι άλλο.Δεν μπορώ να βρω ανταλλακτικά για το δικό μου

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με τα EnChroma εδώ πέρα; :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με τα EnChroma εδώ πέρα; :)

 

Τι είναι τα EnChroma? Δώσε περισσότερες πληροφορίες...:)

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...