Jump to content

Αναβαθμίσεις Κοινότητας - Community SSU


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ο νεος media player θα ερθει με μελλοντικο update

Το νεο ομως ui για τις φωτογραφιες το λατρεψα ηδη:D Αληθεια , πριν ειχαμε δυνατοτητα αλλαγης ISO; Και η δυνατοτητα να αλλαζεις ακομη και στο Video τροπο ληψης , sepia, black n white, ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!! Εφυγε και ο περιορισμος στα 99 λεπτα συνεχομενης ληψης. Μπορειτε να βγαλετε τον Cameron απο μεσα σας με πανω απο 700 ωρες συνεχομενης ληψης:lol:

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

maemo org: Same for me, the CSSU Transitions Tuner has 0.00 value for App Menu Blur, scroll speed & Parallax no matter what I set it to, they reset back to 0 when I start the tuner again. I have no idea what the "normal" value should be for those.

 

 

Αυτο το θεμα εχω και εγω.

Eβγαλα το cssu trans. tuner μπας και στρωσει αλλα δεν.

 

στην ουσια δεν εχω kinetic scrolling στο app menu.

 

νταξει δεν ειναι κατι φοβερο, με λιγο ψαξιμο πιστευω θα διορθωθει. απλα το αναφερω :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

νεο update.14.1.η κοινοτητα βαλθηκε νσ μας τρελανει. μεσα σε λιγες ωρες.η νοκια ας κατασκευαζει πλεον μονο συσκευες.υπαρχουν πιο υπευθυνοι για τα λειτουργικα και την υποστηριξη αυτων.
Link to comment
Share on other sites

oλα οκ με το θεμα που ειχα, βγηκε χθες Update και στο CSSU transitions tuner.

Oλα καλα.

 

ειναι στην εκδοση 0.1.5 τωρα

 

 

 

EDIT: ωραιο το κατακορυφο dashboard

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αναμονής δεν μπορεί να γυρίσει σε portrait mode;

Φανταζομαι ολα γινονται. Αλλα σκεψου μερικα πραγματα. Τα wallpapper θα μενουν ως εχουν και δεν γινεται να γυρνανε και αυτα αφου θα επρεπε να γινει stretch για να αλλαξουν διαστασεις και το αποτελεσμα δεν θα ηταν καλο.

Τα εικονιδια μπορουν να γυρνάνε σε z axis και να μενουν στη θεση τους, αλλα σκεψου τα widgets. Αυτα δεν μπορουν να γυρισουν γιατι τοτε θα επεφτε το ενα πανω στο αλλο ή ακομη και θα εβγαιναν εκτος οθονης. Για μενα το λογικοτερο θα ηταν να υπαρχει επιλογη για portrait ή landscape μονιμα και να μην γυρναει. Οι περιστροφες δηλαδη να ειναι μεσα στο μενου και τις εφαρμογες μονο αυτοματες. Τα προβληματα ερχονται πιστευω απο την ελευθερια παραμετροποιησης που σου δινει το desktop .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys, πραγματικα θελω να το δω το project (cssu) οταν πλεον θα εχει "ολοκληρωθει".

Οταν θα ειναι σε "stable" φαση με ολα τα μικρο-bugs εξουδετερωμενα.

 

Ελπιζω να φτασει σε αυτο το σημειο καποια στιγμη (μιας και αρχικα αυτος ηταν ο στοχος) και οχι να το αφησουν μισοτελειωμενο.

 

Φανταστειτε ποσο πιο τελειο θα ειναι το Ν900.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει αργή απόκριση στο να γυρίσει σε portait mode και το αντίθετο ενώ μερικές φορές πρέπει να κουνήσεις το τηλέφωνο ακόμα και δύο φορές για να καταλάβει και να το γυρίσει σε άλλο mode η οθόνη η τουλάχιστον έτσι συμβαίνει σε μένα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει αργή απόκριση στο να γυρίσει σε portait mode και το αντίθετο ενώ μερικές φορές πρέπει να κουνήσεις το τηλέφωνο ακόμα και δύο φορές για να καταλάβει και να το γυρίσει σε άλλο mode η οθόνη η τουλάχιστον έτσι συμβαίνει σε μένα.

 

Για που λες? Στο application menu ή σε εφαρμογες ξεχωριστα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντού γενικά και όπου φυσικά επιτρέπετε το portait mode. Σε μένα δεν έχει καλή απόκριση. Δλδ μπορεί να γυρίσω το τηλέφωνο και να μην κάνει ποτέ την αλλαγή την πρώτη φορά και να χρειαστεί και δεύτερη για να αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

Παντού γενικά και όπου φυσικά επιτρέπετε το portait mode. Σε μένα δεν έχει καλή απόκριση. Δλδ μπορεί να γυρίσω το τηλέφωνο και να μην κάνει ποτέ την αλλαγή την πρώτη φορά και να χρειαστεί και δεύτερη για να αλλάξει.
Δεν παρατηρω κατι τετοιο στο δικο μου. Για βαλε τη ρυθμιση για τα τα transitions στο ultra fast μηπως δεις διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρω κατι τετοιο στο δικο μου. Για βαλε τη ρυθμιση για τα τα transitions στο ultra fast μηπως δεις διαφορα.

 

Oυτε εγω!

 

Μια χαρα γυριζει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρω κατι τετοιο στο δικο μου. Για βαλε τη ρυθμιση για τα τα transitions στο ultra fast μηπως δεις διαφορα.

 

Που βρίσκονται οι ρυθμίσεις του για το rotation γιατί στο cccsu configuration δεν μπορώ να βρω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκονται οι ρυθμίσεις του για το rotation γιατί στο cccsu configuration δεν μπορώ να βρω τίποτα
Για rotation δεν θα βρεις αλλη εκτος απο το force rotation. Απλως δοκιμασε να αλλαξεις και τα tranisions σε

 

ultra fast απο normal. Μηπως δεις διαφορα στην ταχυτητα αλλαγης και δεν κολλαει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απλως δοκιμασε να αλλαξεις και τα tranisions σε ultra fast απο normal. Μηπως δεις διαφορα στην ταχυτητα αλλαγης και δεν κολλαει.

 

songless, απο περιεργεια ρωταω, εσυ πως το εχεις? ultra fast / fast/ normal?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

songless, απο περιεργεια ρωταω, εσυ πως το εχεις? ultra fast / fast/ normal?

Ultra fast. Μετα απο λιγα λεπτα χρησης ετσι δεν μπορω να γυρισω σε normal:p

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

B - switch to Front camera video (very good quality )

V - switch to Video camera mode

N - switch to picture night modes

M - switch to Macro Mode for photo

A - Switch to Automode

L - Switch to lanscape mode

P - Switch to portrait mode/ Pause for recording

R - Record button

T - Turn on LED light (Torch or video light)

 

F - Seems to incrementing the focal point

G - Seems to incrementing focal point but skip by 1.0 at a time.

 

W - Changing white blance

I - changing ISO level (can also goes up to 800 and 1600)

 

C- Capture picture when in photo mode

 

συντομευσεις για την καμερα.... αν και απο οτι ειδα δεν λειτουργουν ολες....

Link to comment
Share on other sites

Ultra fast. Μετα απο λιγα λεπτα χρησης ετσι δεν μπορω να γυρισω σε normal:p

 

aha.

 

ok, εγω το εχω σε "fast". θα δοκιμασω το ultra να δω πως θα πηγαινει.

 

@ alex12gods, πολυ χρησιμα τα shortcuts αυτα.

παντως πολυ καλο το video με refocus που τραβαει πλεον το Ν900

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα προβληματακι κατα τη ληψη video. Μπαινει σε αναμονη η οθονη . Μαυριζει κατα τη διαρκεια ληψης εννω πριν δεν το εκανε και δεν βρισκω τροπο να το απενεργοποιησω αυτο.

 

Απο τις συντομευσεις μονο το G δεν καταλαβα αν λειτουργει. Ολα τα αλλα λειτουργουν. Για να ενεργοποιησετε την μπροστινη καμερα πρεπει να ειστε video mode.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα προβληματακι κατα τη ληψη video. Μπαινει σε αναμονη η οθονη . Μαυριζει κατα τη διαρκεια ληψης εννω πριν δεν το εκανε και δεν βρισκω τροπο να το απενεργοποιησω αυτο.

 

Kαπου το πηρε το ματι μου στο επισημο thread της cssu.

 

bug υποθετω που θα διορθωθει (?)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαπου το πηρε το ματι μου στο επισημο thread της cssu.

 

bug υποθετω που θα διορθωθει (?)

 

Έχει διορθωθεί ήδη απ ότι είδα στο gitorious.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Έχει διορθωθεί ήδη απ ότι είδα στο gitorious.

 

Πολυ ωραια λοιπον!

 

Αντε σιγα σιγα να φευγουν οι ,οποιες, ατελειες:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το πλήκτρο b ενώ είμαστε στη λήψη βίντεο μπορούμε να κάνουμε εγγραφή από την μπροστινή κάμερα και με το συνδυασμό shift+b επιστρέφουμε πάλι στην εγγραφή της πίσω κάμερας.

 

Documentation

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα μια αναβαθμιση του cssu updater .Τι αλλαγες εκανε; Προετοιμαζονται για καποιο μεγαλο update;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε ότι υπήρχε ένα πρόβλημα, τίποτα περισσότερο.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...