Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις, τα δοκιμαζω !
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα....εχω μια απορια.

Πως μπορω να κανω ενα τραγουδι που ειναι σε μορφη mp3 να ειναι ο ηχος κλησης???

Που εχω αυτη την επιλογη???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....εχω μια απορια.

Πως μπορω να κανω ενα τραγουδι που ειναι σε μορφη mp3 να ειναι ο ηχος κλησης???

Που εχω αυτη την επιλογη???

 

Το παίζεις με το music player και κάπου εκεί αν ψάξεις θα βρεις την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο αρχειάκι σβήνουμε από το root exlporer για να σβηστούν τα ασύρματα δίκτυα που έχουν αποθηκευθεί όταν μπαίνουμε wifi;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την MiniCM6 1.0.2 σε x10 mini.Όλα λειτουργούν σωστά εκτός του πληκτρολογίου με τα σύμβολα. [ :) @ & ] Το αριθμητικό και το αλφαβητικό λειτουργούν σωστά. Ας το δοκιμάσει κάποιος να μου πει άμα είμαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα...... ή την λύση του.... ;) Edited by apopsis
Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο αρχειάκι σβήνουμε από το root exlporer για να σβηστούν τα ασύρματα δίκτυα που έχουν αποθηκευθεί όταν μπαίνουμε wifi;
Γιατι δεν μπαινεις στις ρυθμισεις του wifi ενω εισαι συνδεδεμενος και να σβησεις ενα ενα με παρατεταμενο πατημα οποια δικτυα θες?

 

Έχω περασμένη την MiniCM6 1.0.2 σε x10 mini.Όλα λειτουργούν σωστά εκτός του πληκτρολογίου με τα σύμβολα. [ :) @ & ] Το αριθμητικό και το αλφαβητικό λειτουργούν σωστά. Ας το δοκιμάσει κάποιος να μου πει άμα είμαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα...... ή την λύση του.... ;)
Ειναι σε ολους ετσι.

Αν κατεβεις κατω κατω στα συμβολα δεν ξαναγυρναει πανω. Αυτο δεν εννοεις?

Λογικα το ξερει ο nobodyAtall. Δεν γνωριζω ομως αν δοθει λυση.

Link to comment
Share on other sites

Από XDA ...

 

Originally Posted by matmutant

--> in fact it's a well known bug since the beginning :-)

the work arround is to rotate your phone, it will unfreeze ;-)

when you scoll, just don't scroll violently to the top or the bottom :-p (that is to say not go at the very end ^^)

 

Από εμένα ;)

1.the work arround is to rotate your phone, it will unfreeze ;-) Δεν λειτουργεί σε μένα

2.when you scoll, just don't scroll violently to the top or the bottom :-p (that is to say not go at the very end

Αυτό είναι πιο καλό

Edited by apopsis
Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θέμα με τα σύμβολα (που έχει βελτιωθεί σε σχέση με την προηγούμενη) δεν μπορώ να γράψω εντός του browser με T9. (στη γραμμή διεύθυνσης κανονικά, σε πεδία στις σελίδες όχι)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

x10 mini me 2.1,rooted,βαλαμε επιτυχως το xrecovery για να κανουμε backup και ειπαμε να βαλουμε την 2.2 froyo ακολουθωντας τον αντιστοιχο οδηγο που υπαρχει εδω.Ολα πηγαιναν καλα μεχρι να κανω το factory reset-full wipe με το οποιο το τηλεφωνο δεν υπαρχει εδω και ενα 24ωρο, πατας να ανοιξει και αναβοσβηνει κοκκινο φωτακι 3 φορες,χτες ειχε για ωρες το logo της SE και το αφησα στη φορτιση.

Τι γινεται πεθανε το τηλεφωνο? Εχει συμβει σε αλλους κατοχους και τι κανατε? Help καποιος παιδες, thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πας σε ένα κατάστημα που ασχολείτε με τέτοια πραγματα???

Νομίζω ότι θα στο φτιάξουν...

Όταν μίλησα με το ...... (δεν λέω το κατάστημα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση) για το x-10 pro της γυναίκας μου, μου είπαν "κάνε ότι βλακεία θέλεις κ' εμείς είμαστε εδώ"....

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες εχω περασει την ρομ σε κινητο φιλου αλλα εχει προβλημα το ραδιοφωνο γνωριζει κανεις κατι ?

edit λυθηκε φλασαροντας παλι την ρομ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

#define πρόβλημα... (γιατί και μένα μερικές φορές δεν ξεκινάει με ήχο στα ακουστικά. Αν το γυρίσεις στο ηχείο και πίσω στα ακουστικά έρχεται)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

x10 mini me 2.1,rooted,βαλαμε επιτυχως το xrecovery για να κανουμε backup και ειπαμε να βαλουμε την 2.2 froyo ακολουθωντας τον αντιστοιχο οδηγο που υπαρχει εδω.Ολα πηγαιναν καλα μεχρι να κανω το factory reset-full wipe με το οποιο το τηλεφωνο δεν υπαρχει εδω και ενα 24ωρο, πατας να ανοιξει και αναβοσβηνει κοκκινο φωτακι 3 φορες,χτες ειχε για ωρες το logo της SE και το αφησα στη φορτιση.

Τι γινεται πεθανε το τηλεφωνο? Εχει συμβει σε αλλους κατοχους και τι κανατε? Help καποιος παιδες, thanks

 

Νομίζω γίνεται να το επαναφέρεις με το SEUS ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση πως αλλαζω το θεμα με cmw recovery?και επισης υπαρχει τροπος εγκαταστασης του ραδιοφωνου γιατι σβηστηκε καταλαθος η πρεπει να γινει φλασαρισμα απο την αρχη??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα εγκατεστισα το CWM στο x10 mini μου και οταν παω να κανω εγκατασταση το MiniCM6-1.0.2 λεει:

-- Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

E:Cant open /sdcard/update.zip

(No such file or directory)

Installation aborted.

Και το χειροτερο ειναι οτι οταν κανε ReBoot System μετα κολαει στο SE Logo και δεν κανει τιποτα

Υπαρχει λυση ι πρεπει να το παω για φτιαξιμο??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται να το επαναφέρεις με το SEUS ;)

 

δεν πεθανε τελικα το τηλ, με το SEUS του περαστηκε η 2.1 απ την αρχη και τωρα τι?

εχω παρει backup με το xrecovery πριν απο αυτα(root,αρκετες εφαρμογες και καμποσες paid,συν επαφες και τα σχετικα) το οποιο βρισκεται στην sd. Μπορω καπως να το επαναφερω σε εκεινη την κατασταση? για το περασμα της εκδοσης του οδηγου αυτου, δεν..

Link to comment
Share on other sites

δεν πεθανε τελικα το τηλ, με το SEUS του περαστηκε η 2.1 απ την αρχη και τωρα τι?

εχω παρει backup με το xrecovery πριν απο αυτα(root,αρκετες εφαρμογες και καμποσες paid,συν επαφες και τα σχετικα) το οποιο βρισκεται στην sd. Μπορω καπως να το επαναφερω σε εκεινη την κατασταση? για το περασμα της εκδοσης του οδηγου αυτου, δεν..

Kανε εγκατασταση το xrecovery και μετα κανε restore.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω κανει το update ακομα και εχω ενα προβλημα.μου εστειλαν μμσ εδω και μια ωρα και ακομα δεν το εχω λαβει.εχω cosmote. χρειαζονται μηπωσ τιποτα ρυθμησεισ απο την μερια μου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω κανει το update ακομα και εχω ενα προβλημα.μου εστειλαν μμσ εδω και μια ωρα και ακομα δεν το εχω λαβει.εχω cosmote. χρειαζονται μηπωσ τιποτα ρυθμησεισ απο την μερια μου?

Εχεις ενεργοποιηση την υπηρεσια MMS?

Link to comment
Share on other sites

ναι απο την cosmote μου ειπαν οτι ειναι ενεργοποιημενα τα mms..και επισης χτεσ βραδυ εκανα και το upgrade της rom..αλλα ακομα δεν μου ηρθε κανενα mms..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει τη συγκεκριμένη rom εδώ και πολύ καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω βάλει κάρτα sd 16 giga και αποθηκεύω όλες τις εφαρμογές μου εκεί. Σήμερα όμως μου πετάει μήνυμα ότι έχω λίγο αποθηκευτικό χώρο. Γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Kανε εγκατασταση το xrecovery και μετα κανε restore.

 

προφανως πρεπει να το ξανακανω εκ νεου root για να παιξει το xrecovery,ετσι?

ευχαριστω για την απαντηση.κατι αλλο,με την εκδοση εδω του οδηγου,δεν χρειαζεται εγκατασταση του app2sd αν θες τις εφαρμογες στην sd λογω χωρου? οταν με το καλο κανω το restore, λεω να ξαναπροσπαθησω να περασω αυτη την εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

προφανως πρεπει να το ξανακανω εκ νεου root για να παιξει το xrecovery,ετσι?

ευχαριστω για την απαντηση.κατι αλλο,με την εκδοση εδω του οδηγου,δεν χρειαζεται εγκατασταση του app2sd αν θες τις εφαρμογες στην sd λογω χωρου? οταν με το καλο κανω το restore, λεω να ξαναπροσπαθησω να περασω αυτη την εκδοση..

Nαι,πρεπει να κανεις ροοτ και τα σχετικα παλι.

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις app2sd.

 

@sakisgrand εχεις επιλεξει οι εφαρμογες να πηγαινουν στην καρτα sd?

Link to comment
Share on other sites

Nαι,πρεπει να κανεις ροοτ και τα σχετικα παλι.

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις app2sd.

 

@sakisgrand εχεις επιλεξει οι εφαρμογες να πηγαινουν στην καρτα sd?

 

Ναι το έχω επιλέξει. Μήπως είναι τα cookies που πρέπει να διαγραφούν; Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να τα σβήνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...