Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το ποστ που υποσχέθηκα θα το βρείτε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3560415&posted=1#post3560415

 

 

Μια ερώτηση για το N8 τώρα.Εμείς με τα branded θα πάρουμε 1.2?Γιατί δεν μου έχει έρθει πριν που τσέκαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ελληνικά θα αργήσουν να πάρουν την αναβάθμιση, όπως συμβαίνει πάντα σε όλες τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλους τους Ν8ακηδες και μη…!!!

Επιτέλους έφτασε η ώρα να το πάρω κι εγώ το Ν8. Το πρόβλημα μου είναι ότι δε θέλω να δώσω τόσα λεφτά για ένα κινητό, όποτε πήγα και ρώτησα στη WIND (τώρα είμαι στην COSMOTE) για ν' αλλάξω εταιρία.

Μου δίνει 250 με 300 € επιδότηση για το Ν8 αγγλικό unbranded. Αν μου δώσει κι COSMOTE αυτή την επιδότηση (που δεν το βλέπω), τι να προτιμήσω; αγγλικό unbranded ή ελληνικό branded;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλους τους Ν8ακηδες και μη…!!!

Επιτέλους έφτασε η ώρα να το πάρω κι εγώ το Ν8. Το πρόβλημα μου είναι ότι δε θέλω να δώσω τόσα λεφτά για ένα κινητό, όποτε πήγα και ρώτησα στη WIND (τώρα είμαι στην COSMOTE) για ν' αλλάξω εταιρία.

Μου δίνει 250 με 300 € επιδότηση για το Ν8 αγγλικό unbranded. Αν μου δώσει κι COSMOTE αυτή την επιδότηση (που δεν το βλέπω), τι να προτιμήσω; αγγλικό unbranded ή ελληνικό branded;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εγω θα προτιμουσα unbranded γιατι δεν θα μου αρεσε να εχω ολες αυτες τις μπουρδες που βαζουν οι εταιριες

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτιμουσα unbranded γιατι δεν θα μου αρεσε να εχω ολες αυτες τις μπουρδες που βαζουν οι εταιριες

 

Και εγώ το ίδιο. Περνάς και τα ελληνικά σου μόνος και μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο. Περνάς και τα ελληνικά σου μόνος και μια χαρά.

 

Aγγλικο unbranded και κανεις αυτο που λεει ο Moralas.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτιμουσα unbranded γιατι δεν θα μου αρεσε να εχω ολες αυτες τις μπουρδες που βαζουν οι εταιριες

 

το ιδιο πραγμα ειναι νομιζω... αμα παρεις αγγλικο και κανεις απο ονι χανεις ελληνικα ενω αμα παρεις ελληνικο και κανεις debrand παλι δεν θα γινει branded μολις αναβαθμισεις ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα ειναι νομιζω... αμα παρεις αγγλικο και κανεις απο ονι χανεις ελληνικα ενω αμα παρεις ελληνικο και κανεις debrand παλι δεν θα γινει branded μολις αναβαθμισεις ?

 

Και στις δυο περιπτώσεις δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία του πειράγματος με τον φοίνικα.

Όπως τα πάρω έτσι θα μείνουν. Τώρα αν το πάρω από την wind λογικά τα ελληνικά θα τα έχει ειδή περασμένα…

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα το χθεσινο(ευχάριστο) σοκ:) με τον οπερα δεν καιγομαι πλεον για την 2.0.....

ας την βγαλουν οποτε θελουν......το κινητο πραγματικα τωρα δεν του λειπει σχεδον τιποτα.....

πιο πολυ καιγομαι να δω ενα νεο update του οπερα παρα του κινητου....:lol:

 

Ανακοινωθηκε νεος οπερα φιλε??:)

 

Χαιρετίζω όλους τους Ν8ακηδες και μη…!!!

Επιτέλους έφτασε η ώρα να το πάρω κι εγώ το Ν8. Το πρόβλημα μου είναι ότι δε θέλω να δώσω τόσα λεφτά για ένα κινητό, όποτε πήγα και ρώτησα στη WIND (τώρα είμαι στην COSMOTE) για ν' αλλάξω εταιρία.

Μου δίνει 250 με 300 € επιδότηση για το Ν8 αγγλικό unbranded. Αν μου δώσει κι COSMOTE αυτή την επιδότηση (που δεν το βλέπω), τι να προτιμήσω; αγγλικό unbranded ή ελληνικό branded;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Να σε πληροφορησω φιλε οτι και εγω που το πηρα απο ΓΕΡΜΑΝΟΣ και περιμενα να ειναι 100% branded cosmote τελικα ηταν HUNGARY Cv dark grey και οχι branded..(με περασμενα τα ελληνικα)....και μου ηρ8ε και καλυτερα μην σου πω αφου παιρνω τις αναβαθμισεις στην ωρα τους..Να σκεφτεις οτι την PR.1.2 την εχω τρεις μερες ενω μου φαινεται στα ελληνικα δεν εχει ερθει ακομα;)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ διαφορα κολύματα στο κίνητο και δεν ξέρω τον λόγο. Του έκανα Hard reset και πάλι τα ίδια υπάρχει περίπτωση να φταίει που δεν το έχω κάνει φλασάρισμα? αλλιώς τι?
Link to comment
Share on other sites

Τρελό: χτές είχα φορτίσει το κινητό. Το βράδυ είχε φύγει η 1η σειρά (ακόμα πράσινη η μπαταρία) το είχα δίπλα μου όσο έλιωνα σε ένα μμο. Μετά απο 3 ώρες που είχα να το τσεκάρω, παω να το ανοίξω για να βάλω ξυπνητήρι και τίποτα. Είχε τελειώσει η μπαταρία ! Δεν έτρεχε καμία εφαρμογή στο backround τπτ εντελώς.
Link to comment
Share on other sites

Τρελό: χτές είχα φορτίσει το κινητό. Το βράδυ είχε φύγει η 1η σειρά (ακόμα πράσινη η μπαταρία) το είχα δίπλα μου όσο έλιωνα σε ένα μμο. Μετά απο 3 ώρες που είχα να το τσεκάρω, παω να το ανοίξω για να βάλω ξυπνητήρι και τίποτα. Είχε τελειώσει η μπαταρία ! Δεν έτρεχε καμία εφαρμογή στο backround τπτ εντελώς.

 

ξανατσεκαρε αμεσα αλλιως γρηγορα σε μαγαζι νοκια. καποιες φορες μερικα ν8 ετσι ξεκινησαν και παρουσιασαν τον "ξαφνικο θανατο"

 

τελικα μαλλον δεν θα ργησει και πολυ η 2,0 για δειτε ενα βιντεακι για την 2,0 σε ν8 http://www.youtube.com/watch?v=oq2TJN-0dyA&feature=player_embedded

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λογισμικό του Ν8 και του c7 είναι ίδιο με του C6-01? (και από πλευράς ver αλλά και από αναβαθμίσεις, διότι στο C6-01 μου μολις πέρασα την 014.002?)
Link to comment
Share on other sites

ξανατσεκαρε αμεσα αλλιως γρηγορα σε μαγαζι νοκια. καποιες φορες μερικα ν8 ετσι ξεκινησαν και παρουσιασαν τον "ξαφνικο θανατο"

 

τελικα μαλλον δεν θα ργησει και πολυ η 2,0 για δειτε ενα βιντεακι για την 2,0 σε ν8 http://www.youtube.com/watch?v=oq2TJN-0dyA&feature=player_embedded

Ωραιο φαινεται αλλα πως γινετε η PR 1.1 να εχει σας software date 2011-01-27 και αυτη που μας δειχνουν στο βιντεο να εχει αντιστοιχη ημερομηνια 2011-01-20? πρωτα βγηκε η 2 και μετα η 1,1?

 

μαλλον κατι αλλο εχει περασει ο φιλος στο κινητο του, κατι ''πειραγμενο'' με καποια πιθανα στοιχεια της PR 2 περασμενα σε αυτο το custom firmware

οποτε μεχρι τοτε αναμονη...........και μπολικη χρηση του νεου opera mobile 11

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται αλλα πως γινετε η PR 1.1 να εχει σας software date 2011-01-27 και αυτη που μας δειχνουν στο βιντεο να εχει αντιστοιχη ημερομηνια 2011-01-20? πρωτα βγηκε η 2 και μετα η 1,1?

 

μαλλον κατι αλλο εχει περασει ο φιλος στο κινητο του, κατι ''πειραγμενο'' με καποια πιθανα στοιχεια της PR 2 περασμενα σε αυτο το custom firmware

οποτε μεχρι τοτε αναμονη...........και μπολικη χρηση του νεου opera mobile 11

 

εχει βαλει μια δοκιμαστικη εκδοση δεν ειναι η τελειοποιημενη. βεβαια παντα παιζει να ειναι ολα "μουφες"

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εδω και κανα μηνα διαβαζω το thread συνεχως κ εχω μερικες ερωτησεις..

Βασικα εχω ενα htc hero και λογω αδυναμιας στην νοκια σκεφτομαι ν παρω το ν8..

 

1) Πιστευετε οτι η μεταβαση απο android 2.1 (οσοι γνωριζουν) σε symbian^3 θα με απογοητευσει??

 

2) Κατι ακομα, αυτο το θεμα με την κοκκινιλα ειναι τοσο πολυ συχνο?? (μ εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι 1 στα 3 ν8 το εχει)

Αν ναι πως το διαπιστωνει κανεις??

 

3) κατα μεσο ορο η μπαταρια βγαζει 2ημερο??

 

4) Τελος, η αποκριση της οθονης ειναι ικανοποιητικη??

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ και αν ειμαι και λιγο off-topic, απλα εχω μπερδευτει λιγο με τις διαφορες αποψεις...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εδω και κανα μηνα διαβαζω το thread συνεχως κ εχω μερικες ερωτησεις..

Βασικα εχω ενα htc hero και λογω αδυναμιας στην νοκια σκεφτομαι ν παρω το ν8..

 

1) Πιστευετε οτι η μεταβαση απο android 2.1 (οσοι γνωριζουν) σε symbian^3 θα με απογοητευσει??

 

2) Κατι ακομα, αυτο το θεμα με την κοκκινιλα ειναι τοσο πολυ συχνο?? (μ εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι 1 στα 3 ν8 το εχει)

Αν ναι πως το διαπιστωνει κανεις??

 

3) κατα μεσο ορο η μπαταρια βγαζει 2ημερο??

 

4) Τελος, η αποκριση της οθονης ειναι ικανοποιητικη??

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ και αν ειμαι και λιγο off-topic, απλα εχω μπερδευτει λιγο με τις διαφορες αποψεις...

 

1. δεν θα το απαντησω αντικειμενικα οποτε δεν απανταω.

2. εχει παρατηρηθει αλλα το 1 στα 3 ειναι νομιζω υπερβολικο. το διαπιστωνεις στο αναλογικο ρολοι στην οθονη προφυλαξης

3. ανετα βγαζει 2 μερες με αρκετα ζορικη χρηση

4. παρα πολυ καλη και ακριβης ειναι η αποκριση της οθονης

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και η νεα εκδοση pr1.2 για ελληνικα Ν8

Δεν μου την βγαζει στην ενημερωση εμενα!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

1. δεν θα το απαντησω αντικειμενικα οποτε δεν απανταω.

2. εχει παρατηρηθει αλλα το 1 στα 3 ειναι νομιζω υπερβολικο. το διαπιστωνεις στο αναλογικο ρολοι στην οθονη προφυλαξης

3. ανετα βγαζει 2 μερες με αρκετα ζορικη χρηση

4. παρα πολυ καλη και ακριβης ειναι η αποκριση της οθονης

 

για το 1. συμφωνώ ότι είναι υποκειμενικό. πιστεύω όμως ότι λίγο-πολύ, η ίδια λογική ισχύει... δεν νομίζω να είναι κάτι που θα σε απέτρεπε...

 

για 3&4, κι εγώ την ίδια εμπειρία έχω...

 

αλλά γενικότερα, το Ν8 το παίρνει κάποιος για το h/w σε συνδυασμό με το S/W. όσο για την κοκκινίλα, δεν είναι σπουδαίο... το έχω κι εγώ το θέμα αλλά ούτε που το δίνω σημασία. άσε που αν αυξήσεις τη φωτεινότητα της οθόνης, θα το βλέπεις ακόμα λιγότερο.

 

εγώ όχι απλά δεν το μετάνιωσα, αλλά πάλι Ν8 θα έπαιρνα... (κάτι σαν τα φουντούνια του Χάρυ Κλυν :) ... δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά στους μεγαλύτερους μπορεί να θυμίσει τη διαφήμιση).

Link to comment
Share on other sites

και εγω, αμα δεις την λιστα κινητων μου απο κατω, σε symbian εχω συνηθισει..

οσο για browser, παντα οπερα χρησιμοποιουσα....

και επισης γραμμενα εχω οσα λενε για θανατο του symbian..

oσο gia hardware δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειναι πολυ καλο και ειδκα αμα γινει κ overclock η cpu θα πεταει...

προς εκει συγλινω, απλα το ψαχνω γιατι 500euro δεν ειναι κ λιγα για να τα δωσω και μετα να το μετανιωσω :-p

 

φιλε να σου πω εγω την αποψη μου...που μετα το n97 ειχα ορκιστει να μην ξαναπαρω νοκια ποτε.....:p

για android που λες δεν γνωριζω δεν εχω αποψη.....δεν με ενδιαφερει για την ωρα...

για το n8 τωρα! προσωπικά ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η νοκια ποτε....

οθονη αψογη ...αφη αψογη(κοκκινιλα την εχω λιγο και εγω αλλα αν δεν το διαβαζα εδω δεν θα το επαιρνα ποτε χαμπαρι....)....

gorilla glass:)

εφαρμογες παρα πολλες..(αστους να λενε....)...

καμερα απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ....ειδικα με τα mod θα παθεις πλακα.....νυχτα μερα....

συνδέεις στικακια πανω..δινεις και παίρνεις αρχεια με ενα τοσο δα μικρο καλωδιακι.....:p

επισης αν πας καποια εκδρομη η συναυλια και γεμιζεις απο photos κτλ βαζεις πανω το στικακι σου και τελος....;) ολα καθαρα παλι...

hdmi εξοδο...

παιζει σχεδον ολες τις μορφες βιντεο χωρις μετατροπη και υποστηριζει και υποτιτλους...

Mp3 player αψογος,ηχος απο τα ακουστικα αψογος επισης....

ραδιο και fm transmiter για να παιζεις την μουσικη οπου γουσταρεις....

δωρεαν χαρτες....με updates απο το ιντερνετ για παρα πολλες χωρες(+sygic και garmin)...

A Ψ Ο Γ Ο gps....πιανει δορυφόρους σε κλασματα δευτερόλεπτου....

χαλια για μενα browser το ολο πραγμα ομως ερχεται σε ισορροπία με τον opera11 που απλα τα σπαει.....εστω και χωρις φλας....και ειναι ακομη στην αρχη θα βελτιωθεί και αλλο...

διαβαζεις τα mail σου ανετα και ομορφα...

και με ολα αυτα παραμενει τηλ......που χωραει στην τζεπη σου..με τις φωνητικες του κλησεις τα sms του τα mms το gorilla glass και ολα τα σχετικα....:)

αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω εαν κανοντας μια αναβαθμιση που μου βγαζει σαν διαθεσιμη, θα χασω το ελληνικο product code που μου περασαν σε nokia centre η πρεπει να παω σε αυτους.

Επισης, μηπως γνωριζετε αν υπαρχουν οι χαρτες της Κυπρου στα ovi maps διοτι προκειται να ταξιδεψω εκει, συντομα.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

 

Φιλικα,

 

 

Ανδρεας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω εαν κανοντας μια αναβαθμιση που μου βγαζει σαν διαθεσιμη, θα χασω το ελληνικο product code που μου περασαν σε nokia centre η πρεπει να παω σε αυτους.

Επισης, μηπως γνωριζετε αν υπαρχουν οι χαρτες της Κυπρου στα ovi maps διοτι προκειται να ταξιδεψω εκει, συντομα.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

 

Φιλικα,

 

 

Ανδρεας

 

φιλε αν το κινητο σου εχει ελληνικο product code δεν θα χασεις τιποτα...με οποιον τροπο κανεις την αναβαθμιση...

αν ομως απλα σου βαλανε ελληνικα στα νοκια(γιατι μαλλον αυτο θα εννοεις...) και το κινητο σου δεν εχει ελληνικο product code τοτε θα πρεπει να κανεις την αναβαθμιση μεσα απο το κινητο...με wifi(ενημερωση λογισμικου κτλ....)...

για τους χαρτες της κυπρου νομιζω υπαρχει θεμα....

υπαρχει ομως το sygic και το garmin που νομιζω θα σε καλυψουν σε αυτο που θες...

ψαξτο λιγο καλυτερα στα αναλογα θεματα....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287881

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...