Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Μ>επεξεργσία που ειναι;ανοιγω το κεντρικο μενου η της φωτο;το ψαχνω αλλα....

 

ανοίγεις στη φωτο πατάς στο κλειδί και στο τετράγωνο που βγάζει πάνω ΑΡΙΣΤΕΡΑ βγάζει Α(αυτόματο) πατάς πάνω εκει και σου βγάζει και τις άλλες επιλογες, η δεύτερη είναι το Μ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ανοίγεις στη φωτο πατάς στο κλειδί και στο τετράγωνο που βγάζει πάνω ΑΡΙΣΤΕΡΑ βγάζει Α(αυτόματο) πατάς πάνω εκει και σου βγάζει και τις άλλες επιλογες, η δεύτερη είναι το Μ.

ενταξει φιλε μου το βρηκα κ τα ρυθμισα!σε ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα προβληματακι και δε ξέρω απο που προέρχεται.

 

Όταν κάνω συνδεση μεσω 3g σε ΕΝΑ συγκεκριμένο forum δε μου "κρατάει" το κωδικό προσβασεις με αποτέλεσμα να μη μπορώ να συνδεθώ.

 

Το δίκτυο είναι cosmote και στο συκγεκριμένο forum κάνω συνδεση και με συσκευη android-3g cosmote και δεν αντιμετωπίζω τέτοιο "θεμα".

 

Ξέρετε τι μπορει να φταίει;

 

Να σημειωσω ότι σε όποιο άλλο forum-blog και να συνδεθώ τα στοιχεία συνδεσης αποθυκευονται κανονικότατα!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα προβληματακι και δε ξέρω απο που προέρχεται.

 

Όταν κάνω συνδεση μεσω 3g σε ΕΝΑ συγκεκριμένο forum δε μου "κρατάει" το κωδικό προσβασεις με αποτέλεσμα να μη μπορώ να συνδεθώ.

 

Το δίκτυο είναι cosmote και στο συκγεκριμένο forum κάνω συνδεση και με συσκευη android-3g cosmote και δεν αντιμετωπίζω τέτοιο "θεμα".

 

Ξέρετε τι μπορει να φταίει;

 

Να σημειωσω ότι σε όποιο άλλο forum-blog και να συνδεθώ τα στοιχεία συνδεσης αποθυκευονται κανονικότατα!!

 

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι μαλλον τυχαιο. εγω πχ με tapatalk δεν μπορω να μπω μονο στο συγκεκριμενο φορουμ που γραφω τωρα. δεν ξερω τι μπορει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν ήταν "τυχαίο" τότε ή θα συνδεόταν κάποιες φορές μετά από συνεχόμενες προσπάθειες ή θα είχα και πρόβλημα σύνδεσεις με το WIFI. :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση.....με το καλώδιο σύνδεσης στο pc δεν μπορείς να φορτίσεις το τηλ στο αυτοκίνητο εάν το συνδέσεις με το ανάλογο ανταπτοράκι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με 2 απλα προγραμματακια που του εβαλα μετα απο λιγο ψαξιμο απ το OVI αλλαξε τελειως η πρακτικοτητα του Ν8 υπερ του!:)

Το 1 ειναι το screen Lock και το αλλο ειναι το Mr Lock(υπαρχει και το Quick Lock δωρεαν)

Παρακατω σε 2 scrennshots:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση.....με το καλώδιο σύνδεσης στο pc δεν μπορείς να φορτίσεις το τηλ στο αυτοκίνητο εάν το συνδέσεις με το ανάλογο ανταπτοράκι ?

 

Εγώ παρήγγειλα (δεν το έχω λάβει ακόμη) μια βάση στήριξης για τους αεραγωγούς του αυτοκινήτου και ο τύπος έδινε και φορτιστή αναπτήρας αυτοκινήτου/micro usb. Επομένως λογικά θα γίνεται αυτό, γιατί όχι.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα (δεν το έχω λάβει ακόμη) μια βάση στήριξης για τους αεραγωγούς του αυτοκινήτου και ο τύπος έδινε και φορτιστή αναπτήρας αυτοκινήτου/micro usb. Επομένως λογικά θα γίνεται αυτό, γιατί όχι.

 

επειδή το έχω βάλει το καλώδιο σε αντάπτορα που ήδη είχα και δεν φορτίζει, για αυτό ρωτάω ( το είχα στην μαζική αποθήκευση )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με 2 απλα προγραμματακια που του εβαλα μετα απο λιγο ψαξιμο απ το OVI αλλαξε τελειως η πρακτικοτητα του Ν8 υπερ του!:)

Το 1 ειναι το screen Lock και το αλλο ειναι το Mr Lock(υπαρχει και το Quick Lock δωρεαν)

Παρακατω σε 2 scrennshots:)

 

Μάνο για ποιο λόγο πέρασες ταυτόχρονα δύο διαφορετικά προγράμματα για την ίδια δουλειά;

Πάντως όντως είναι πρακτικές εφαμογές αυτές για το κλείδωμα. Εγώ έχω το lockericon

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μάνο για ποιο λόγο πέρασες ταυτόχρονα δύο διαφορετικά προγράμματα για την ίδια δουλειά;

Πάντως όντως είναι πρακτικές εφαμογές αυτές για το κλείδωμα. Εγώ έχω το lockericon

 

Γιωργο εψαχνα καιρο να βρω κατι που με απλο τατς στην οθονη να κλειδωνει ΑΜΕΣΩΣ το κινητο ειδη απ την εποχη του πρωτου Ν8 που ειχα και ειχα ρωτησει και εδω αλλα τιποτα και την εφαρμογη την ειχε προτεινη ενας φιλος αλλα δυστυχως ειχα πουλησει το 1ο Ν8,και μολις πηρα το 2ο την αγορασα αμεσως οπως και το μετα απο λιγο ομως βρηκα και τη free Quick Lock που κανει την ιδια δουλεια με το Mr Lock!

Οσο για το Lock screen το προτεινω μιας και 10ν εχει στυλ iphone που ειναι ευχρηστο και το κυριοτερο εχει εμφανως τις ειδοποιησεις σου ορατες ΧΩΡΙΣ να ειναι αναγκη να πατας την οθονη να ζωντανεψη το screensaver να το δεις!

 

Υπαρχει και στο μαγαζακι αλλα εγω τη πληρωσα γιατι οτι μου αρεσει και εκτιμαω πολυ πρεπει να αντανοιβετε!:)

Και αυτη ειναι πολυ πρακτικη(3.62 ευρω και 1 και κατι το αλλο!)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν ήταν "τυχαίο" τότε ή θα συνδεόταν κάποιες φορές μετά από συνεχόμενες προσπάθειες ή θα είχα και πρόβλημα σύνδεσεις με το WIFI. :(

Κάνε διαγραφή δεδομένων εμπιστευτικότητας..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον βρηκα το προβλημα που εχετε μερικοι με το μυνημα "ανεπαρκης μνημη" κλειστε εφαρμογες και συνεχίστε..."(βγαινει σε μερικους στον οπερα κτλ κτλ κτλ....)...

σημερα ενω σερφαριζα με τον browser της νοκια μου βγηκε το μυν ανεπαρκής μνημη ενω ειχα 90mb ελεύθερη ram...:rolleyes:

το ιδιο μυν μου ξαναβγηκε οταν πηγα να κανω unistall κατι θεματα απο το κινητο μου...(εκλεινε η εφαρμογη και δεν ανοιγε με τιποτα ουτε με restart...!!!!)

ενω κοντεψε να μου γυρίσει η βιδα αναποδα γιατι συνέβαινε αυτο συνειδητοποίησα οτι το ολο προβλημα το δημιουργούσε το θεμα που ειχα εκεινη την στιγμη(το θεμα ηταν κατεβασμενο απο το μαγαζακι απο διαφορα σαιτ κτλ κτλ κτλ...:blink:)...

μολις το γυρισα σε ενα θεμα απο αυτα που δινει η νοκια...η ιδια σελιδα στον ιστο ανοιξε κανονικα ενω εκανα απεγκατάσταση τα προγραμματα που ηθελα χωρις κανενα προβλημα...

οποτε παιδια προσοχη...τι βαζετε στο κινητο σας...δυστυχώς μερικα θεματα δεν ειναι συμβατα(δεν ξερω για ποιο λογο) και δημιουργούν προβληματα στο κινητο....

(εγω δεν το πιστευα μεχρι που το ειδα σημερα με τα ματια μου!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα για το Ν8,κ νομιζω οτι σε αυτο το θεμα κολαει.

Ο συγχρονισμος του με pc,με το ovi suite συγκεκριμενα,ειναι τοσο χαζος οσο νομιζω ή εγω δεν βλεπω καλα?

κ τι εννοω,σε ολα μου τα κινητα,εριξον κ Νοκια symbian 3rd.. διαλεγα εγω τι ακριβως θα συγχρονιστει κ πως.

Εδω εχει 2 γενικες κατηγοριες για τα confilicts κ καμια ρυθμιση για το που κ πως θα πανε τα δεδομενα.

πχ θελω καθε φορα που συγχρονιζω να περναει στο pc τις αλλαγες μονο που εχω κανει στο κινητο.οταν το δοκιμασα αυτο ομως μου εκανε αλλαγες κ στο κινητο,μου περασε τον καταλογο ξανα..

Να μην πω για τα εριξον που ετρεχα το απιστευτο myphone explorer (ηταν σοβαρος λογος για να προτιμω εριξον).τελειο back up,οπως ακριβως το ηθελα.απλο κ κατανοητο.

εδω κανει ο,τι γουσταρει κ δεν εχω καμια επιλογη..ακομα κ για τα conflictς που λεει να παω στο sync conflicts smart group στις επαφες,που δεν υπαρχει πουθενα αυτο το μενου..εκτος κ αν υπαρξει conflict.

αλλα γιατι να ρισκαρω να μου τα κανει ολα μπαχαλο κ να μην εχει 5 επιλογες ρυθμισης απο την αρχη οπως ειχετο παλιο!

απαισιο το ovi suite!

απορω γιατι χαλασανε το pc suite Που ηταν μια χαρουλα,εκανε ο,τι ηθελες..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα για το Ν8,κ νομιζω οτι σε αυτο το θεμα κολαει.

Ο συγχρονισμος του με pc,με το ovi suite συγκεκριμενα,ειναι τοσο χαζος οσο νομιζω ή εγω δεν βλεπω καλα?

 

Για να διαλέξεις τί σύνδεση θες να κάνεις, αφού συνδέσεις το καλώδιο, πατάς το εικονίδιο του usb στο κινητό που βρίσκεται πάνω δεξιά δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας, και μετά διαλέγεις "usb" και "μον. μαζ. αποθ." :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Σιγουρα το εχει ξαναπει καποιος αυτο που 8α ρωτησω αλλα που να ψαχνω σε ολες αυτες τις σελιδες:p Πως βαζουμε εικονα του αλμπουμ στα τραγουδια που περναμε στο Ν8??:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Σιγουρα το εχει ξαναπει καποιος αυτο που 8α ρωτησω αλλα που να ψαχνω σε ολες αυτες τις σελιδες:p Πως βαζουμε εικονα του αλμπουμ στα τραγουδια που περναμε στο Ν8??:)

 

καλησπερα. στο κινητο ΔΕΝ μπορεις να το κανεις . μπορεις στον υπολογιστη σου με αυτο το δωρεαν προγραμμα :)

Link to comment
Share on other sites

Για να διαλέξεις τί σύνδεση θες να κάνεις, αφού συνδέσεις το καλώδιο, πατάς το εικονίδιο του usb στο κινητό που βρίσκεται πάνω δεξιά δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας, και μετά διαλέγεις "usb" και "μον. μαζ. αποθ." :)

 

Δεν εννοω αυτο,εξαλλου με τοσα κινητα πουχω συγχρονισει λες να μην εχω καταλαβει πως γινεται?

εννοω οτι το ovi suite ειναι πολυ πιο "ηλιθιο" λογισμικο απο το pc suite που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα καθως κ τα αντιστοιχα της εριξον ή κτο my phone explorer που ειναι ο,τι καλυτερο κυκλοφορει κατα τη γνωμη μου.

Κ τι εννοω,ολα τα προγραμματα σου εχουν επιλογες για το πως ακριβως θα χειριστει το προγραμμα καθε ενδεχομενο.τι θα αντικατασταθει κ που.. εδω ουσιαστικα δεν εχει τιποτα,μεχρι να υπαρξει ενα conflict oπου μετα τα μαζευει ολα κ σε ρωταει τι να τα κανει..

απλα αυτο ηθελα να πω,ποσο μαπα ειναι το ovi suite,κ ειναι κριμα ναχουμε μια τετοια κινηταρα με ενα τοσο ηλιθιο λογισμικο συγχρονισμου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα τις παρακατω ρυθμισεις για να αποφυγω χρεωσεις, αλλα δεν μπορουν να συνδεθουν ουτε τα garmin και ovi maps, εστω και αν το υποδεικνυω κατα την εκκινηση τους. Καμια ιδεα πως να το ξεπερασω??

 

<<<<<<<<<<<

Στο Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Ρυθμίσεις

Αλλαγή σε WLAN – Μόνο γνωστά WLAN / Μη αυτόματα

Χρήση δεδομένων σε οικείο δίκτυο – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

Χρήση δεδομένων σε περιαγωγή – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

 

Για να αποφύγει ο χρήστης ακούσιες συνδέσεις με τον πάροχό του, θα πρέπει να ορίσει στο 1 το «Μόνο γνωστά WLAN» και στα 2 και 3 το «Μόνο WLAN».

>>>>>>>>>>>>>>>

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα τις παρακατω ρυθμισεις για να αποφυγω χρεωσεις, αλλα δεν μπορουν να συνδεθουν ουτε τα garmin και ovi maps, εστω και αν το υποδεικνυω κατα την εκκινηση τους. Καμια ιδεα πως να το ξεπερασω??

 

<<<<<<<<<<<

Στο Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Ρυθμίσεις

Αλλαγή σε WLAN – Μόνο γνωστά WLAN / Μη αυτόματα

Χρήση δεδομένων σε οικείο δίκτυο – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

Χρήση δεδομένων σε περιαγωγή – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

 

Για να αποφύγει ο χρήστης ακούσιες συνδέσεις με τον πάροχό του, θα πρέπει να ορίσει στο 1 το «Μόνο γνωστά WLAN» και στα 2 και 3 το «Μόνο WLAN».

>>>>>>>>>>>>>>>

 

συνδεσου πρωτα με το δικτυο που θελεις και μετα ξεκινα τα προγραμματα και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε λιγο να αλλαξεις θεμα...

μου φαινεται απιστευτο να μην γινεται.....

 

Τα δοκίμασα όλα. Τίποτα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

συνδεσου πρωτα με το δικτυο που θελεις και μετα ξεκινα τα προγραμματα και θα εισαι οκ

 

μα στην περιπτωση μας το δικτυο ειναι το web vodaf, πως να συνδεθω σε αυτο, για τα wifi το κανω αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή δεδομένων εμπιστευτικότητας..

 

Δυστυχώς δεν είναι ούτε αυτό!!

Εκανα και διαγραφή cookies αλλά τίποτα,αδυνατον να συγκρατησει τους κωδικούς προσβασεις!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα τις παρακατω ρυθμισεις για να αποφυγω χρεωσεις, αλλα δεν μπορουν να συνδεθουν ουτε τα garmin και ovi maps, εστω και αν το υποδεικνυω κατα την εκκινηση τους. Καμια ιδεα πως να το ξεπερασω??

 

<<<<<<<<<<<

Στο Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Ρυθμίσεις

Αλλαγή σε WLAN – Μόνο γνωστά WLAN / Μη αυτόματα

Χρήση δεδομένων σε οικείο δίκτυο – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

Χρήση δεδομένων σε περιαγωγή – Αυτόματα / Ερώτηση πάντα / Μόνο WLAN

 

Για να αποφύγει ο χρήστης ακούσιες συνδέσεις με τον πάροχό του, θα πρέπει να ορίσει στο 1 το «Μόνο γνωστά WLAN» και στα 2 και 3 το «Μόνο WLAN».

>>>>>>>>>>>>>>>

 

Μιλάς για προγράμματα πλοήγησης. Άρα υποθέτω ότι δε θα είσαι σπίτι όταν τα ανοίγεις. Πως να συνδεθούν λοιπόν και που να συνδεθούν όταν έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις σου "μονο wlan" ? Το οικιακό σου δίκτυο προφανώς και δε το πέρνεις μαζί σου, άρα αν πατάς να ανοίξουν τα garmin και ovi maps, το κινητό , σύμφωνα με τις ρυθμίσεις που έχεις, ψάχνει για wlan να συνδεθεί. Αφού δεν είσαι κάπου σταθερός τα wlan θα αλλάζουν συνέχεια ή και πιο πιθανό να μη βρεις wlan. Άρα...?

 

Οι σωστές ρυθμίσεις είναι (στο δικό μου κινητό και σύμφωνα με το πρόγραμμα internet που έχω): Μη αυτόματα, ερώτηση πάντα , ερώτηση πάντα. Οπότε όταν ανοίγω οποιοδήποτε πρόγραμμα, με ρωτάει αν θέλω να συνδεθεί και επιλέγω είτε κάποιο wlan (αν υπάρχει διαθέσιμο) είτε (ειδικά σε περίπτωση πλοήγησης) το πρόγραμμα internet που έχω από τον πάροχό μου.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...