Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω κατι?οταν βαζω το n8 στον υπολογιστη σαν αφαιρουμενο δισκο μου βγαζει 3 φορες στην οθονη του κινητου συνδεση usb και μετα μου δειχνει στο pc το μενου του κινητου σαν σκληρο.ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω κατι?οταν βαζω το n8 στον υπολογιστη σαν αφαιρουμενο δισκο μου βγαζει 3 φορες στην οθονη του κινητου συνδεση usb και μετα μου δειχνει στο pc το μενου του κινητου σαν σκληρο.ειναι λογικο?

 

Ναι λογικο ειναι αλλα μπορεις να πας ρυθμισεις>συνδεσιμοτητα>usb>nokia ovi suite την ωρα που ειναι συνδεδεμενο για να το διαβασει και το ovi suite αν βεβαια δν το εχει διαβασει ηδη απο πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εξι μερες το n8 και εχω διαβασει οτι στην αρχη θα κανει καποιες επανεκκινησεις απο μονο του....οτι μετα απο εξι μερες οταν το αφνω για ωρα χωρις χρηση μου κανει ακομα επανεκκινησεις...?λογου χαρη σημερα μου εκανε 2 μεχρι τωρα....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τι επανεκκινήσεις εγώ έχω το κινητό από τον δεκέμβρη και δεν μου έχει κάνει καμια και το φορτώνω προγράμματα παιχνίδια θέματα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου γιατι mkv αρχειο 1.4gb 720p δεν μου το παιζει???

 

καλησπερα. δωσε μας ολα τα στοιχεια του αρχειου αυτου με το media info μηπως και μπορεσουμε να σε βοηθησουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τι επανεκκινήσεις εγώ έχω το κινητό από τον δεκέμβρη και δεν μου έχει κάνει καμια και το φορτώνω προγράμματα παιχνίδια θέματα

 

Τι να πω...και στην ΝΟΚΙΑ μου το επισημαναν αλλα μου φαινεται υπερβολικο...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...και στην ΝΟΚΙΑ μου το επισημαναν αλλα μου φαινεται υπερβολικο...

 

δεν μου το εχει κανει ποτε απο μονο του και το εχω απο 26/11. καποιες χαζομαρες που περσαν μου εχουν κανει κανα 2 φορες αλλα μολις τα εβγαλα ολα ενταξει. το να σου ειπαν απο νοκια οτι κανει επανεκκινησεις το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι ηθελαν να σου πουλησουν αλλο μοντελο που θα ειχαν περισσοτερο κερδος αλλιως ειναι απλα ασχετοι

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια εφαρμογή ευθύνεται για τις συνεχείς επαννεκινήσεις! Το τηλέφωνο από μόνο του πρέπει να ζοριστεί πολύ για να κάνει επαννεκίνηση, πράγμα δύσκολο με απλή καθημερινή χρήση. Προσέχτε προγράμματα του στυλ "Battery Extender" κλπ. Αυτά συνήθως δημιουργούν τέτοια προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Εχω εξι μερες το n8 και εχω διαβασει οτι στην αρχη θα κανει καποιες επανεκκινησεις απο μονο του....οτι μετα απο εξι μερες οταν το αφνω για ωρα χωρις χρηση μου κανει ακομα επανεκκινησεις...?λογου χαρη σημερα μου εκανε 2 μεχρι τωρα....

 

Φιλε καλησπερα!!Εχω το κινητο απο της 3/11 αν θυμαμαι καλα και να μου εχει κανει 2-3 φορες απο μονο του αλλα του εχω βαλει ενα καρο πραγματα επανω (ελευθερα 6gb)Αυτο που λες οτι εχεις διαβασει οτι στην αρχη θα κανει καποιες επανεκκινησεις απο μονο του οποιος στο εχει πει η το εχει γραψει ειναι μεγαλος...:X μηπως στην νοκια που πηγες να στο δουν κανουν τους κινεζους για να λειξει το doa που εχεις για να μην στο αντικαταστησουν με καινουγιο για να στο καλυψουν μετα με την εγγυηση??Εγω θα ειχα σβησει τα παντα απο το κινητο apps-games-themes κλπ και αν μου εκανε τοσες επανεκκινησεις οπως λες θα τους απαιτουσα να μου το αλλαζαν με ενα καινουργιο!!!Για δες το!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εξι μερες το n8 και εχω διαβασει οτι στην αρχη θα κανει καποιες επανεκκινησεις απο μονο του....οτι μετα απο εξι μερες οταν το αφνω για ωρα χωρις χρηση μου κανει ακομα επανεκκινησεις...?λογου χαρη σημερα μου εκανε 2 μεχρι τωρα....

 

βγαλε οτι έχεις απο το κινητο (εφαρμογες-παιχνιδια) και αμα συνεχισει πηγαινε αυριο πριν ληξει η αντικατασταση και απαιτησε ενα καινουργιο !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικo για το bug που λες ισχυει. Ο μοναδικος τροπος να ακουσεις το ονομα του καλουντος ειναι να επιλεξεις αυξανομενη ενταση ηχου στο προφιλ που επιλεγεις και ετσι δουλευει και με bluetooth δοκιμασμενα. Βεβαια το θεμα εδω ειναι οτι επειδη ακριβως εχεις αυξανμενη ενταση η πρωτη απο τις δυο φορες που θα εκφωνησει το ονομα σχεδον θε θα ακουγεται:wacko:. O ποιο σιγουρος τροπος παντως να αναγνωρησεις τον καλουντα μεσω bluetooth ειναι να βαλεις ξεχωριστους ηχους στις επαφες που σε καλουν συχνα;).

Επισης να αναφερω οτι παρατηρω ενα αλλο bug οταν η συσκευη ειναι συνδεδεμενη με bluetooth. Σε μερικες σπανιες περιπτωσεις οταν δεχομαι μια κληση και ενω εχω κανονικα αποθηκευμενο τον αριθμο στο κινητο μου τον εμφανιζει σαν αγνωστο δηλαδη γραφει μονο το νουμερο. Αυτο το κανει μονο οταν χρησιμοποιω bluetooth. Αν κανω πανεκινηση της συσκευης το προβλημα λυνεται. Εχει κανεις αλλος παρατηρησει αυτο το bug;

Το θεμα ειναι φιλε μου να μην καταφευγουμε σε μεσοβεζικες λυσεις...

Θα 'πρεπε να εχει λυθει το προβλημα με την PR 1.1...

Καποιος φιλος εδω, που εχει ξενο product code και εχει περασει την PR 1.2, μπορει να δει αν το εχουν φτιαξει?

Μου 'χει τυχει 1-2 φορες να μη μου βγαζει το ονομα του καλουντως και να δειχνει μονο τον αριθμο του...

Επανεκκινηση και ολα ΟΚ...2 φορες ομως μονο και χωρις bluetooth!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη και ισως χαζη ερωτηση, ημαστε σε καποια σελιδα και θελουμε μια εικονα να την αποθικευσουμε στο κινιτο μας, πως το κανουμε αυτο θα τρελαθω δε μπορω να δς πως γινεται. δεν εχω οπερα τον αρχικο φιλομετριτη εχω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα!!Εχω το κινητο απο της 3/11 αν θυμαμαι καλα και να μου εχει κανει 2-3 φορες απο μονο του αλλα του εχω βαλει ενα καρο πραγματα επανω (ελευθερα 6gb)Αυτο που λες οτι εχεις διαβασει οτι στην αρχη θα κανει καποιες επανεκκινησεις απο μονο του οποιος στο εχει πει η το εχει γραψει ειναι μεγαλος...:X μηπως στην νοκια που πηγες να στο δουν κανουν τους κινεζους για να λειξει το doa που εχεις για να μην στο αντικαταστησουν με καινουγιο για να στο καλυψουν μετα με την εγγυηση??Εγω θα ειχα σβησει τα παντα απο το κινητο apps-games-themes κλπ και αν μου εκανε τοσες επανεκκινησεις οπως λες θα τους απαιτουσα να μου το αλλαζαν με ενα καινουργιο!!!Για δες το!!!;)

 

 

Και εμενα φιλε μου μια δυο φορες το ειχε κανει στις εξι ημερες αλλα σημερα ξεκ@@@κε...στο θεμα τωρα..το κινητο το πηρα απο το internet...η συσκευη που ηρθε δεν ανοιξε ποτε οποτε την πηγα στη nokia οπου και περιμενα 15 ημερες γιατι την εστειλαν εξω...οταν ηρθε το κινητο μου ειχαν κανει αντικατασταση στη συσκευη και μου εδωσαν και καινουρια ασφαλεια....τωρα εγω απο ποιον πρεπει να ζητησω αμεση αντικατασταση κινητου...απο το μαγαζι στο internet που εχω παρει το κινητο κανενα μηνα τωρα η απο την nokia που μου εστειλε μαπα κινητο...???

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη και ισως χαζη ερωτηση, ημαστε σε καποια σελιδα και θελουμε μια εικονα να την αποθικευσουμε στο κινιτο μας, πως το κανουμε αυτο θα τρελαθω δε μπορω να δς πως γινεται. δεν εχω οπερα τον αρχικο φιλομετριτη εχω

 

kρατα πατημενο για 2 δευτερα το δαχτυλο πανω στη φωτο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το X6 που έχω και να αγοράσω το N8, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλαχτεί το product code με το nemesis, όπως είχα κάνει debrand το X6 όταν το πήρα. Το ρωτάω ώστε αν πέσω θύμα παραεισαγωγής να αλλάξω μόνος μου το product code σε ελληνικό. Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το X6 που έχω και να αγοράσω το N8, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλαχτεί το product code με το nemesis, όπως είχα κάνει debrand το X6 όταν το πήρα. Το ρωτάω ώστε αν πέσω θύμα παραεισαγωγής να αλλάξω μόνος μου το product code σε ελληνικό. Ευχαριστώ. :)

 

Ναι γινεται. Υπαρχει και οδηγος στο myphone.

 

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το X6 που έχω και να αγοράσω το N8, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλαχτεί το product code με το nemesis, όπως είχα κάνει debrand το X6 όταν το πήρα. Το ρωτάω ώστε αν πέσω θύμα παραεισαγωγής να αλλάξω μόνος μου το product code σε ελληνικό. Ευχαριστώ. :)

 

Ναι γινεται. Υπαρχει και οδηγος στο myphone.

 

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

 

Μια διευκρίνηση.

Αλλαγή product code δε γίνεται. Και το μόνο πρόγραμμα που μπορεί να δουλέψει με S^3 συσκευές είναι το phoenix.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το X6 που έχω και να αγοράσω το N8, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλαχτεί το product code με το nemesis, όπως είχα κάνει debrand το X6 όταν το πήρα. Το ρωτάω ώστε αν πέσω θύμα παραεισαγωγής να αλλάξω μόνος μου το product code σε ελληνικό. Ευχαριστώ. :)

Δεν γίνεται αλλαγή product code στο Ν8. Μπορείς όμως να το φλασάρεις με όποια έκδοση θέλεις, με το Phenix. Θα πρέπει όμως μετά να κάνεις τα firmware updates μόνο OTA.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα απτη μια μερα στην αλλη δε λειτουργει το "κοινωνικα δικτυα" κοινος nokia communities !

πάω να μπώ και μου βγαζει το εξης :

Sorry, please uninstall and reinstall Communities

 

σαν καλο παιδι εψαξα παντου, αλλα τιποτα... η εφαρμογη δεν υπαρχει και απτο κινητο δε σβινεται εντελως, το ονομα της στις εγκατεστημενες εφαρμογες ειναι Social, την οποια δε μπορώ να απεγκαταστησω !

 

Καποια λυση ;;;

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα φιλε μου μια δυο φορες το ειχε κανει στις εξι ημερες αλλα σημερα ξεκ@@@κε...στο θεμα τωρα..το κινητο το πηρα απο το internet...η συσκευη που ηρθε δεν ανοιξε ποτε οποτε την πηγα στη nokia οπου και περιμενα 15 ημερες γιατι την εστειλαν εξω...οταν ηρθε το κινητο μου ειχαν κανει αντικατασταση στη συσκευη και μου εδωσαν και καινουρια ασφαλεια....τωρα εγω απο ποιον πρεπει να ζητησω αμεση αντικατασταση κινητου...απο το μαγαζι στο internet που εχω παρει το κινητο κανενα μηνα τωρα η απο την nokia που μου εστειλε μαπα κινητο...???

 

....Παιδια ΣΟΣ αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει γιατι πρπ να κινηθω αμεσα...!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα απτη μια μερα στην αλλη δε λειτουργει το "κοινωνικα δικτυα" κοινος nokia communities !

πάω να μπώ και μου βγαζει το εξης :

Sorry, please uninstall and reinstall Communities

 

σαν καλο παιδι εψαξα παντου, αλλα τιποτα... η εφαρμογη δεν υπαρχει και απτο κινητο δε σβινεται εντελως, το ονομα της στις εγκατεστημενες εφαρμογες ειναι Social, την οποια δε μπορώ να απεγκαταστησω !

 

Καποια λυση ;;;

 

Τα κοινωνικα δυκτια τις nokia δυστυχως ειναι ενα μονιμο προβλημα και μενα μου κολλησαν στα ξαφνικα πριν καιρο βεβαια και αποφασισα να τα απεγκαταστησω τελειως και τα καταφερα. Μετα απο λιγες μερες ομως δε ξερω πως μου την βαρεσε αλλα δοκιμασα να τα ξαναπερασω μεσω της αναβαθμισης λογισμικου του κινητου. Παλι δεν δουλευαν και πηγα να τα ξανααπεγκαταστησω. Ελα ομως που αυτη την φορα καταφερα να διαγραψω μονο το εικονιδιο απο το μενου ενω η εφαρμογη εξακολουθει να εμφανιζεται χωρις βεβαια να λειτουργει στις επαφες. Αυτο εγινε προφανως επειδη δεν βρηκα το αρχειο installer που ειχα βρει και σβησει την πρωη φορα στην διαχειρηση εφαρμογων. Απο τοτε δεν ξαναασχοληθηκα με το θεμα ειναι σκετη απογοητευση αλλωστε υπαρχουνε πολοι δαιφορετοικοι τροποι να συνδεομαι με το facebook που μονο αυτο με ενδιαφερει λιγο. Δε με ενοχλει πια και δεν προκειται να κανω hard reset στην συσκευη γι αυτη την βλακεια.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

....Παιδια ΣΟΣ αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει γιατι πρπ να κινηθω αμεσα...!

 

πηγαινε αρχικα στη νοκια και δειξτευς το προβλημα στο κινητο που σου εστειλαν. προφανως θα σου ξαναπερασουν το firmware και μαλλον θα διορθωθει το θεμα σου. παντως κατι εχεις περασει μεσα που σου κανει τη ζημια η εχεις παλια καρτα sim και σου κανει αυτες τις ιστοριες που ειναι και το πιθανοτερο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..γνωριζετε ποτε θα βγει η PR 2.0 για το N8??

 

εδω δεν μας εχει ερθει ακομα η 1.2 και θελεις και την2.0?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...